Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα. Και εγω οταν εκανα τα γενεθλια των κοριτσιων μου κατι αναλογο ειχα κανει . Τοστακι για τα παιδια με χυμο και λιγο κεικ και για τους μεγαλους καφε ή οτι αλλο ηθελαν να πιουν πιτσα και ενα κρυο σαντουιτσακι απο κρουασαν και εμειναν και ολοι ευχαριστημενοι και κυριως τα παιδια.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Λοιπον... επανηλθα... στην αρχη ρωτουσα γενικα... τωρα θα γινω πιο συγκεκριμενη....

Μιλάμε για πάρτυ συμμαθητών κυρίως (δλδ εκτός απο συμμαθητες θα ειναι μονο οι νονοι μας), γενεθλια για τα δυο μεγαλα μας... σε φανταστικό παιδότοπο με τέλεια κατασκευη, φουσκωτα, κοπελες, καραοκε και πολλα πολλα παιχνιδια - δλδ θα περασουν ΤΕΛΕΙΑ τα παιδια...

Και λεω να γινει με καφεδακι (τροπος του λέγειν... οτι θελει ο καθενας θα πιει) και κεικ και χυμους...

Απο εκει και περα αν και ειμαι ΚΑΤΑ του φαγητου εντελως... σκεφτομαι ή πίτσες για όλους (αφου θα μας κραξουν ολοι απο οτι καταλαβα αν δεν μπουκωσουν κατι) ή απο ενα τοστακι για καθε παιδι και τελος...

τι λετε ?

ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.....!ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ Ν ΑΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓω στα παιδικα παρτυ βαριεμαι φοβερα...μεχρι θανατου..εκτος κι αν η οικοδεσποινα ειναι αγαπημενη μου φιλη οποτε τοτε χαιρομαι που θα τη δω..Πηγαινω μονο για το γιο μου, να παιξει, να δει αλλα παιδακια, να χαρει...
Γνωμη μου οτι πρεπει να εχει φαγητο..οπως κ να το κανουμε ειναι θεμα της νοοτροπιας μας κ διαφορετικα θα κακοφανει..Ασε δε που ακριβως επειδη βαριεμαι στα παρτυ, το φαγητο με παρηγορει Razz
Μπορεις να βγαλεις ομορφα υγειινα φαγητα, ωραια σερβιρισμενα, θα τα χαρουν ολοι κ τα παιδακια κ οι γονεις..Υστερα τοσες ωρες θα παιζουν, θα πεινασουν κιολας, να μη φανε κατι? Δε νομιζω οτι το φαγητο τους στερει ωρα απο το παιχνιδι, τουλαχιστον σε οσα παρτυ εχω παει εγω, μια χαρα παιζανε κ ετρωγαν κιολας...

29Τι σημαίνει παιδικό πάρτυ και γιατι πατε ? - Σελίδα 2 Empty Περί πάρτι συνέχεια... Τετ Σεπ 08, 2010 1:00 am

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θέμα είναι αν μιλάμε για πάρτι στο σπίτι ή για παιδότοπο. Αν ειναι στο σπίτι το πιο βασικό για να μην καταλήξει σε φιασκο είναι να υπάρχει κάποιος καλός proφεσσιοναλ για να απασχολήσει δημιουργικά τα παιδιά (και δεν εννοώ κλοουν γιατί κάποια στιγμή βαριούνται). Πρέπει να τα βάλει να συμμετέχουν, να παίξουν παιχνίδια, να ξεπατωθούν γενικώς!

Το φαγητό χρειάζεται γίατί το περιμένουν και με το παιχνίδι πεινάνε. Η ποιότητα έχει σημασία!

http://newagemama.wordpress.com

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:
Mamma El έγραψε:
Δεν πιστεύω ότι φταίει το κατοχικό σύνδρομο που το βρίσκω εντελώς άκαιρο στην όλη συζήτηση. Γιατί κατοχικό συνδρομο πχ έχει η πεθερά μου και ο πεθερός μου που δεν αφήνουν μπουκιά χαμένη μέσα στο πιάτο!!!



ναι αλλά αυτοί είναι που σε πρήζουν να έχεις οπωσδήποτε φαγητό σε κάθε εκδήλωση

Μάλλον εμείς ανήκουμε στις εξαιρέσεις γιατί δεν ανακατεύονται τα πεθερικά μου. Σε αντίθεση με άλλα θέματα Mad
Πάντως την έχουμε βγάλει και με ποτάκια και ξηρούς καρπούς για τους μεγάλους και πατατάκια για τα παιδιά. Embarassed Οπότε νομίζω ότι είναι καλύτερο να μαγειρέψεις έστω και ένα τυροπιτάκι για να τρατάρεις τους καλεσμένους σου.

litsakos έγραψε:α!να συμπληρωσω κ κατι ακομη,
ΔΕΝ μ αρεσει καθολου να πηγαινω σε παιδικο παρτυ οπου δεν εχουν ασχοληθει οι οικοδεσποτες με το τι θα κανουν τα παιδακια,εχουν μαζεψει τα παιχνιδια του παιδιου τους (για να μην τα χαλασουν τα αλλα παιδακια.) με αποτελεσμα να περναμε 2 ωρες με τα παιδια να γκρινιαζουν γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ βαριουνται να βλεπουν τηλεοραση και να ακουν εμας να λεμε τα δικα μας....γιατι το κανουν το ρημαδοπαρτυ αφου δεν θελουν?

Συμφωνώ μαζί σου. Για αυτό μου αρέσουν αυτά τα πάρτι Wink

http://mammael.blogspot.com/2010/09/blog-post_15.html

Είχε και φαγητό μη νομίζετε αλλά πολύ απλά πράγματα και κυρίως σπιτικά, φτιαγμένα από τα χεράκια όλων των μαμάδων που παρεβρέθηκαν (εγώ δεν πρόλαβα λόγω εργασίας-ήταν Παρασκευή βλέπετε)

mamametriazouzounakia έγραψε:

Απο εκει και περα αν και ειμαι ΚΑΤΑ του φαγητου εντελως... σκεφτομαι ή πίτσες για όλους (αφου θα μας κραξουν ολοι απο οτι καταλαβα αν δεν μπουκωσουν κατι) ή απο ενα τοστακι για καθε παιδι και τελος...

τι λετε ?

Αν ο παιδότοπος φτιάχνει πίτσες έχει καλώς (τοστ σίγουρα έχει) αλλιώς θα πρέπει να χρεωθείς κάτι παραπάνω για να παραγγείλεις απ' έξω. Φυσικά θα πρέπει να ζητήσεις άδεια για να τις σερβίρεις από τον/την υπεύθυνο/η του παιδότοπου.

Τώρα αν το πάρτι γίνει σε σπίτι συμφωνώ απόλυτα με τη newagemama.

http://mammael.blogspot.com/

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΝΑ ΚΕΡΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΑΝΕ.ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ (!!!) ΤΑ ΤΣΙΠΣ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΛΑΔΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΜΠΕΣ,ΠΙΤΣΕΣ,ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΑΛΑ!

ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΘΑ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ "ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΙΕΣ" ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΤΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ Η' ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΕΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ.
ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ 4 ΑΝΗΨΑΚΙΑ,ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΗ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ.ΙΣΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ.

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANGEL έγραψε:

ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΘΑ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ "ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΙΕΣ" ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΤΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ Η' ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΕΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ.
ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ 4 ΑΝΗΨΑΚΙΑ,ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΗ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ.ΙΣΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ.

Θα σου πω κάτι angel σχετικά με τους συμμαθητές. Η μεγάλη μου κόρη είναι γεννημένη 8 Αυγούστου. Κάθε χρόνο λοιπόν γιορτάζουμε τα γενέθλια της στο χωριό που κάνουμε διακοπές. Δηλαδή εκεί που έχουμε εξοχικό. Φέτος ήθελε να γιορτάσει με τους συμμαθητές της. Κάτι που φυσικά τον Αύγουστο δεν ήταν εφικτό. Έτσι αποφασίσαμε γυρίζοντας από τις διακοπές να κανονίσουμε μια μέρα, αφού ξεκίναγε το σχολείο, να κάνουμε ένα παρτάκι έτσι όπως το ήθελε η Νεφέλη.
Και πέρσι, στα γενέθλια της Ναντίνας τα περισσότερα παιδάκια ήταν από τον παιδικό σταθμό γιατί έτσι ήθελε η μικρή.
Και στην τελική τα πάρτι γενεθλίων τα κάνεις για τα παιδιά, για να ευχαριστηθούν εκείνα, οπότε θα τα ρωτήσεις ποια θέλουν να καλέσουν. Τους φίλους που έχουμε σαν οικογένεια εκτός σχολείων κλπ μπορούμε να τους καλέσουμε πχ στα δικά μου γενέθλια ή σε κάποια άλλη γιορτούλα!
Και από την άλλη χαίρομαι να γνωρίζω τους γονείς των συμμαθητών των παιδιών μου. Wink

http://mammael.blogspot.com/

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΝΤΩΣ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΑΛΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΣΑΒ/ΚΟ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΑΡΕΟΥΛΕΣ!ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ,ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ.ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΕΝΑΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΧΩΡΟ (ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ,GOODIE'S ΚΛΠ) ΠΑΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΤΑΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΦΟΡΜΗ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΝΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΤΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ...

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANGEL έγραψε:Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΝΤΩΣ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΑΛΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΣΑΒ/ΚΟ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΑΡΕΟΥΛΕΣ!ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ,ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ.ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΕΝΑΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΧΩΡΟ (ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ,GOODIE'S ΚΛΠ) ΠΑΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΤΑΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΦΟΡΜΗ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΝΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΤΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ...

Όταν τα παιδιά δεν πηγαίνουν σχολείο λογικό είναι να μην καλέσεις συμμαθητές. Που να τους βρεις κιόλας; Laughing Οπότε θα καλέσεις άτομα του συγγενικού σου ή του φιλικού σου περιβάλλοντος. Δεκτό.
Το ίδιο ισχύει και για τα πολύ μικρά παιδάκια όπως η δικιά σου κι ας πηγαίνουν παιδικό σταθμό.
Μεγαλώνοντας όμως τα παιδιά και πηγαίνοντας προνήπιο, νηπιαγωγείο και ακόμα περισσότερο στο δημοτικό συναναστρέφονται με όλο και περισσότερα παιδάκια της ηλικίας τους και δένονται κιόλας αφού περνάνε αρκετό από το χρόνο τους μαζί. Λογικό δεν είναι να θέλουν να γιορτάσουν τα γενέθλια τους με τους συμμαθητές και φίλους τους παρά με κάποιους άλλους φίλους που μπορεί και να τους βλέπουν μόνο το καλοκαίρι στην πλατεία ή δύο με τρεις φορές το χρόνο; Ή έστω κάθε ΣΚ.

Αν αργότερα η κορούλα σου ζητήσει το ίδιο με τη Νεφέλη μου θα της αρνηθείς; Φυσικά όχι. Γιατί πρέπει να σεβαστούμε την επιθυμία του παιδιού. Και όπως είπα παραπάνω, τα γενέθλια είναι του παιδιού μας και πρέπει να σκεφτούμε πάνω από όλα να ευχαριστήσουμε το ίδιο.

http://mammael.blogspot.com/

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H κόρη μου έκλεισε τα 2 στις 31 Ιουλίου και φυσικά κάναμε πάρτυ στο σπίτι!

Έβαλα όλα τα έπιπλα στην άκρη, φούσκωσα μπαλόνια, έφερα όλα τα παιχνιδια της μικρής στο σαλόνι και στόλισα το σπίτι. Το θέμα ήταν ο μίκυ

Έστρωσα και το μπουφέ που είχε σπιτική λεμονάδα, χυμούς, αναψυκτικά για τους μεγάλους και τυροπιτακια, πιτσα, τοστάκια, κομμένα αγγουράκια καροτάκια με ξυδι, και σουβλάκια από μπουκίτσες κοτόπουλο, κεφτεδάκι, λουκανικο, τυρί γκούντα και αγγουρι.
Τελευταία προσθήκη ένα παστίτσιο που έφτιαξε η μαμά μου για τα γενέθλια της εγγόνας της!

Κόψαμε την τούρτα, τα παιδάκια 7 στο σύνολο έπαιξαν και έτρωγαν ταυτόχρονα και οι μεγάλοι κάναμε του κους κους μας.

Το σπίτι μαζεύτηκε έυκολα, γιατι ήταν όλα τα σερβίτσια πλαστικα και νομίζω οτι περάσαμε πολύ ωραία.

Πίτσες και τυροπιτοειδή παραγγέλθηκαν απο το φούρνο της γειτονιάς και το τηγανισμα το έκανα εγώ.

Νομίζω οτι επειδή είναι παιδάκια και τρέχουν, παίζουν, διψάνε πεινάνε, κατι σε φαγητό χρειάζεται.
Όχι βέβαια κανένα λουκούλειο γεύμα, αλλά 2-3 λιχουδιές είναι καλό να υπάρχουν.

Τώρα που πάμε παιδικό σταθμο δε θα γιορτάσουμε γενέθλια, αλλά γιορτή που είναι στις 10 Φλεβάρη και ΦΥΣΙΚΑ σε παιδότοπο καθότι είναι πολλά 21 παιδάκια για 35 τετραγωνικά σαλόνι!
Χρόνια πολλά!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Λοιπον... επανηλθα... στην αρχη ρωτουσα γενικα... τωρα θα γινω πιο συγκεκριμενη....

Μιλάμε για πάρτυ συμμαθητών κυρίως (δλδ εκτός απο συμμαθητες θα ειναι μονο οι νονοι μας), γενεθλια για τα δυο μεγαλα μας... σε φανταστικό παιδότοπο με τέλεια κατασκευη, φουσκωτα, κοπελες, καραοκε και πολλα πολλα παιχνιδια - δλδ θα περασουν ΤΕΛΕΙΑ τα παιδια...

Και λεω να γινει με καφεδακι (τροπος του λέγειν... οτι θελει ο καθενας θα πιει) και κεικ και χυμους...

Απο εκει και περα αν και ειμαι ΚΑΤΑ του φαγητου εντελως... σκεφτομαι ή πίτσες για όλους (αφου θα μας κραξουν ολοι απο οτι καταλαβα αν δεν μπουκωσουν κατι) ή απο ενα τοστακι για καθε παιδι και τελος...

τι λετε ?

εμενα μου φαινεται παραπανω απο καλη ιδεα!θα μπεις σε τοσο κοπο,και αν θες να εισαι καλυμενη και να μην εχεις γκρινιες ανεφερε στην προσκληση του παρτυ οτι θα εχει καφε και γλυκακια.Οποτε θα ξερουν οι καλεσμενοι σου τι να περιμενουν και δεν θα ρθουν εκει για...μεσημεριανο Very Happy

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικό ρόλο παίζει και η ώρα που θα γίνει το πάρτι. Αν είναι νωρίς το απόγευμα σαφώς και δεν προσφέρεις κανονικό γεύμα (πάντα αναφέρομαι σε πάρτι σε παιδότοπο). Αν όμως η ώρα είναι μεσημεριανή ή μετά τις 7 τα παιδάκια σίγουρα θα πεινάσουν, το ίδιο και οι μεγάλοι!Οπότε αν δεν θες να σερβίρεις φαγητό μπορείς να κάνεις τα γενέθλια γύρω στις 5-6 που είναι στάνταρ ώρα καφέ!!!! Wink

http://mammael.blogspot.com/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mamma El έγραψε:Βασικό ρόλο παίζει και η ώρα που θα γίνει το πάρτι. Αν είναι νωρίς το απόγευμα σαφώς και δεν προσφέρεις κανονικό γεύμα (πάντα αναφέρομαι σε πάρτι σε παιδότοπο). Αν όμως η ώρα είναι μεσημεριανή ή μετά τις 7 τα παιδάκια σίγουρα θα πεινάσουν, το ίδιο και οι μεγάλοι!Οπότε αν δεν θες να σερβίρεις φαγητό μπορείς να κάνεις τα γενέθλια γύρω στις 5-6 που είναι στάνταρ ώρα καφέ!!!! Wink
2 οκτωβριου, 7.00 μμ, σας περιμενουμε!!!συννενοησου με τη νικη να ερθετε μαζι, κλεινουμε τα 3!!!

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:
2 οκτωβριου, 7.00 μμ, σας περιμενουμε!!!συννενοησου με τη νικη να ερθετε μαζι, κλεινουμε τα 3!!!

Αχ όχι δεν το πιστεύω!!!
2 Οκτωβρίου έχουμε κανονίσει το πάρτι της Νεφέλης.Και τώρα δεν μπορούμε να το αλλάξουμε γιατί πήραμε το μαγαζί να το οριστικοποιήσουμε!
Κρίμα ρε γμτο!!!

Επιφυλάσσομαι πάντως!

http://mammael.blogspot.com/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν πeιραζει!!!next time!!!2 εχει γενεθλια και η δικια σου?

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:δεν πeιραζει!!!next time!!!2 εχει γενεθλια και η δικια σου?

Όχι καλέ τον Αύγουστο.Το γράφει και στην υπογραφή μου. Αλλά ήθελε να γιορτάσει με τους συμμαθήτες της φέτος. Το αναφέρω παραπάνω. Έτσι λοιπόν κλείσαμε στις 2 του μήνα, θέλαμε πρώτα να συνηθίσουν στο σχολείο, στα McDonalds για να γιορτάσουμε έστω και κατόπιν εορτής που λένε.... Laughing

http://mammael.blogspot.com/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σωστα δεν το προσεξα!!καλα να περασετε κι ευχαριστω για τις φωτος!!! Very Happy

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:σωστα δεν το προσεξα!!καλα να περασετε κι ευχαριστω για τις φωτος!!! Very Happy

Τίποτα βρε συ!!! Very Happy

http://mammael.blogspot.com/

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:ΕΓω στα παιδικα παρτυ βαριεμαι φοβερα...μεχρι θανατου..εκτος κι αν η οικοδεσποινα ειναι αγαπημενη μου φιλη οποτε τοτε χαιρομαι που θα τη δω..Πηγαινω μονο για το γιο μου, να παιξει, να δει αλλα παιδακια, να χαρει...
Γνωμη μου οτι πρεπει να εχει φαγητο..οπως κ να το κανουμε ειναι θεμα της νοοτροπιας μας κ διαφορετικα θα κακοφανει..Ασε δε που ακριβως επειδη βαριεμαι στα παρτυ, το φαγητο με παρηγορει Razz
Μπορεις να βγαλεις ομορφα υγειινα φαγητα, ωραια σερβιρισμενα, θα τα χαρουν ολοι κ τα παιδακια κ οι γονεις..Υστερα τοσες ωρες θα παιζουν, θα πεινασουν κιολας, να μη φανε κατι? Δε νομιζω οτι το φαγητο τους στερει ωρα απο το παιχνιδι, τουλαχιστον σε οσα παρτυ εχω παει εγω, μια χαρα παιζανε κ ετρωγαν κιολας...

αχ και ελεγα να γραψω οτι τα βαριεμαι και τι θα γινει αν βαριεσαι και δεν εχει και φαι; Razz με καλυψες

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω βαριεμαι τα παιδικά πάρτυ επιτέλους το λέω.Δε ξέρω για ποιο λόγο.Μήπως ειμαι τρελή?οεο!!!!!

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και εγω τα βαριεμε ειδικα αν δεν ξερω κανεναν. Στα γενεθλεια τις κορης μου μια φορα βεβαια καναμε ειχα βγαλει ολα τ αεπιπλα απο το παιδικο και φωναξα ενα κλοουν εστι και αλλιως ολα τα εκανα εγω και δε χρεωθηκα τιποτα εξτρα τουρτες κτλ.

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις