Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Μαρ 23, 2014 4:27 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Areti2 έγραψε:
filenada έγραψε:Θα συμφωνήσω ότι χειρότερες εποχές έχουν υπάρξει και είναι ντροπή να λέμε ότι εμείς ζούμε τη χειρότερη κρίση....η χώρα πέρασε πολέμους, κατοχές, τι να λέμε τώρα!
Εμένα δε με ενοχλεί να βγάζει κάποιος πιο πολλά λεφτά από μένα, αλλά το να κλαίγεται ο συγκεκριμένος γιατί από 4 χιλιάρικα τώρα βγάζει 2 ναι, το θεωρώ προκλητικό.
Δεν έχεις δίκιο για το τελευταίο. Αυτός που έβγαζε 4 χιλιάρικα αν έχει εκτεθεί με σταθερά έξοδα 4.5 χιλιάρικων το μήνα, ίσως είναι σε χειρότερη μοίρα από αυτόν που έβγαζε 1200, είχε εκτεθεί με έξοδα 1500 χιλιάρικων το μήνα και τώρα βγάζει 800. Επιπλέον για την οικονομία αυτός με τα 4 χιλιάρικα αποτελεί μεγαλύτερη χασούρα για τους γύρω του που έβγαζαν χρήματα από αυτόν.

Προσωπικά αυτοί που με ενοχλούν είναι όσοι μπόρεσαν ή δεν χρειάστηκε να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα, και παρόλα αυτά κλαίγονται. Π.χ. οι γονείς στο φροντιστήριο που φέρνουν την καταστροφή αν τολμήσω να προτείνω να πάρουν άλλο ένα βιβλίο τα παιδιά για να κάνουμε καλύτερη δουλειά (18 ευρώ το βιβλίο - ακριβούτσικο, δεν λέω) και μετά στέλνουν το 11χρονο στο μάθημα με το καινούριο του tablet - το tablet, ξαναλέω, είναι ολοκαίνουριο και αγοράστηκε για το παιδί, δεν είναι του γονέα.

Ή αυτός που ζητάει όλο και χαμηλότερα δίδακτρα ώστε εμένα να κόβεται κι άλλο ο μισθός μου, και μετά στέλνει το 8χρονο στο μάθημα με το βραχιολάκι του Allou Fun Park στο χέρι...
οκ υπαρχουν κ αυτοι που εχουν να το πω λιγο κομψα αλλες προτεραιοτητες. Προφανως δεν τον νοιαζει τοσο η μαθηση του παιδιου του η απλώς επαναπαύεται οτι τοσα λεφτα δινει το μηνα για το φροντιστηριο κ τελος, δε πληρωνει ουτε ευρώ παραπανω.

Οι προτεραιοτητες αλλαζουν συμφωνα με τις εκαστοτε συνθηκες.κατι που το θεωρω εγω αυτονόητο για σενα μπορεί να μην είναι. Εχω παραδειγμα μιας φίλης που προτιμαει να ξεπαγιαζει καθως δε πληρωνει πια για πετρέλαιο με αποτελεσμα να κυκλοφορεί με μπουφάν μεσα στο σπίτι σαν το γυφτο αλλα καθε Σάββατο να ειναι στα μπουζουκια. Εγω παλι προτιμώ το ζεστό σπιτακι μου κι ας βλέπω τα μπουζουκια με κιάλια. Τι να πει κανεις....

27ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Μαρ 23, 2014 4:56 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toxotina έγραψε:Οι προτεραιοτητες αλλαζουν συμφωνα με τις εκαστοτε συνθηκες.κατι που το θεωρω εγω αυτονόητο για σενα μπορεί να μην είναι. Εχω παραδειγμα μιας φίλης που προτιμαει να ξεπαγιαζει καθως δε πληρωνει πια για πετρέλαιο με αποτελεσμα να κυκλοφορεί με μπουφάν μεσα στο σπίτι σαν το γυφτο αλλα καθε Σάββατο να ειναι στα μπουζουκια. Εγω παλι προτιμώ το ζεστό σπιτακι μου κι ας βλέπω τα μπουζουκια με κιάλια. Τι να πει κανεις....
Σαφώς, και δικαίωμα του καθενός να χαλάει τα χρήματά του όπως θέλει, αλλά αν ακούσω τη φίλη που πάει στα μπουζούκια να κλαίγεται του στυλ "πού μας καταντήσανε, να μην έχουμε λεφτά για πετρέλαιο, ο κόσμος πεθαίνει στους δρόμους, δεν έχουμε να φάμε" και άλλα τέτοια γραφικά, τότε είναι που γυρίζει το μάτι μου! Γιατί άλλο πράγμα είναι "δεν έχω για πετρέλαιο" επειδή αυτά που βγάζω πάνε σε πιο σημαντικά πράγματα όπως λογαριασμούς ΔΕΗ, φαγητό, ιατρική περίθαλψη και άλλο "δεν έχω για πετρέλαιο" επειδή θέλω κάθε εβδομάδα μπουζούκια ή να κάνω διακοπές στη Μύκονο το καλοκαίρι.

Όσο για τους γονιούς που παραπονιούνται, δεν είναι ότι δεν θεωρούν τη μόρφωση των παιδιών τους σημαντική (ΚΑΝΕΙΣ γονιός δεν το παραδέχεται αυτό - άσχετα αν το πράττει). Αυτό που σου λένε είναι "δεν έχουμε χρήματα, είμαστε πολύ στριμωγμένοι, δεν βγαίνουμε" (δεν έχουμε να φάμε) πλην όμως όχι αρκετά στριμωγμένοι για να μην μπορούμε να διαθέσουμε πολύ περισσότερα από 18 ευρώ σε λούνα παρκ, ηλεκτρονικά είδη, παπούτσια Converse ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

28ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Μαρ 23, 2014 7:09 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια εγω βλεπω πως κριση υπαρχει.εχω φιλη για παραδειγμα που εβγαζε καθαρα τη βδομαδα και 2000 κ τωρα τα ιδια λεφτα ΔΕΝ βγαινουν ουτε στο μηνα.
Το βλεπω απο τη δουλεια του αντρα μου που το 2008 ας πουμε δεν ηξερε καν ποσα ειχε στο πιρτοφολι του κ τωρα υπολιγιζει κ το ευρω.
Το βλεπω σε ποσους γνωστους που τους απολυσαν η τους μειωσαν τους μισθους η αυξησαν τις ωρες αλλα ο μισθος παρεμςινε εκει η λιγοστεψε για να απολυθουν αλλοι.
Το οτι εμεις δεν πειναμε δεν ημαινει πψς ο διπλα δεν πειναει.και να σας πω κ κατι;;παραπονα του στυλ "εγω πειναω κ δεν εχω να φαω"κανει αυτος που παντα κλαιγοταν αλλα αυτος που εχει αξιοπρεπεια και να χρωσταει δεν θα κλαφτει.εχω γνωστη δηλ που μια ζωη κλαιγετε.βαρεθηκα να ακουω.κ πηγαινα(καποτε γιατι πια κουραστικα τη μοιρλα)σπιτι της κ βογγουσαν τα ντουλαπια κ οχι ιτι κ οτι(εγω για παραδειγμα που την ανεση μπυ την εχω ποτε δεν εκανα σπαταλη στο μαρκετ,αυτη που κλαιγοταν εκανε)και φουλαρε βενζινη γιατι να παει στη θαλασσα αλλα οχι εδω κοντα κ καθε μερα ξαφεδες καταταλλα δεν ειχε.ενω ξερω κ ανθρωπους που το βλεπω ρε παιδι μου οτι πια εχουν σφηχτει αρκετα αλλα ποτε δεν εκαν παραπονα η και να εκαναν παντα λεγαν "εχει ο θεος".
Παντψς κριση υπαρχει καποιοτς τους αγγιξε λιγο καποιους πολυ κ καποιους τους κατεστρεψε.

29ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Μαρ 23, 2014 7:59 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαθένας ξέρει πόσα βγάζει και πόσα ξοδεύει και που.....τα μπουζούκια που το λέτε και το ξαναλέτε, υπάρχουν και με 10 ευρώ στο όρθιο για ποτάκι....δε σημαίνουν πάντα τραπέζι......κι εμένα πχ που είναι η αγαπημένη μου έξοδος, γιατί αυτή η μουσική μου αρέσει, έχω να πάω χρόνια, αλλά κανονίζω και με διαγωνισμούς ραδιοφώνων δωρεάν, και με προσκλήσεις μέσω νετ, και ναι, μπορεί κάποιος να με είδε πρόπερσι αλλά δεν ξέρει πώς πήγα.....παράδειγμα λέω έτσι? Εκτός αν οι γνωστοί σας πάνε και δίνουνε 300 αρια στα λουλούδια, τότε δε μιλάμε καν....

Εγώ δεν ανέχομαι να έρχεται στη μούρη μου και να κλαίγεται ο άλλος που παίρνει 3 χιλιάρικα και άλλα 3 η γυναίκα του, γιατί το "άνοιγμά" του είναι το σκάφος, το δεύτερο τζιπ και το τρίτο εξοχικό......και ναι, μπορεί να είναι σε χαλεπή θέση, αλλά και πάλι ζει με χιλιαπλάσια απ τους άλλους, έλεος δλδ!!!!! (δε μιλάω για ανθρώπους με δάνεια και τέτοιες οφειλές, να ξεκαθαρίζω και τι εννοώ).

Εμείς αυτή τη στιγμή είμαστε με το μισό μισθό ακριβώς και μάλιστα εδώ και 6 μήνες γίνεται αυτό! Δε μπορώ να ακούω οτι δε συμβαίνει τίποτα......Πολλοί γνωστοί μου είναι άνεργοι, και μεγαλώνουν παιδιά.....κι έχουν δάνεια, κι έχουν χρέη, και δε φαντάστηκαν ποτέ οτι θα ζουν με 570 ευρώ το μήνα....

Προσωπικά, λέω δόξα το θεό κάθε μέρα, και δε θέλω τίποτα παραπάνω, μόνο να μη γκρινιάζουμε ρε παιδιά, θα περάσει, μπόρα είναι........και ΟΚ. το φαγητό μας να έχουμε και ότι χρειάζονται τα παιδιά μας, και ας μην πάμε Μύκονο ποτέ....

30ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Μαρ 23, 2014 8:32 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
filenada έγραψε:Προσωπικά, λέω δόξα το θεό κάθε μέρα, και δε θέλω τίποτα παραπάνω, μόνο να μη γκρινιάζουμε ρε παιδιά, θα περάσει, μπόρα είναι........και ΟΚ. το φαγητό μας να έχουμε και ότι χρειάζονται τα παιδιά μας, και ας μην πάμε Μύκονο ποτέ....
Αυτό κι εγώ. Αφού καταφέρνουμε και επιβιώνουμε λέω πάλι καλά και κάνω υπομονή για καλύτερες μέρες. Δεν τη μπορώ τη γκρίνια και ειδικά τη συνεχή γκρίνια και μάλιστα από ανθρώπους που (αντικειμενικά) δεν πεινάνε.

31ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Δευ Μαρ 24, 2014 6:30 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καποια κοπελα ειπε οτι μη κρινουτμε αυτους που βγαζουν χρηματα περισσοτερα απο τα δικα μας. και φυσικα δεν κρινουμε αλλα πχ οι σιγκεκριμενοι που ειπα ετυχε να ειναι εκει που ειναι και δεν ιδρωσαν και πολυ. και παλι χαλαλι τους αλλα μη κλαιγεσαι!!! ακομα μαθαινω οτι καθε μερα μα καθε μερα αγοραζει οπου σταθει και οπου βρεθει ρουχα για την κορη της. ποτε δεν φοραει σχολειο κατι πανω απο 2 φορες!!! ελεος δηλ! και μετα θα ερθει και θα μου πει για κριση? τα ρουχα τους πλενοντε παντα σε καθαριστηριο ολα! μονο του μωρου στο σπιτι και αυτο η θεια και η γιαγια οχι η μητερα του μωρου γιατι δουλευει πολυ.......(κανονικα δηλ)αυτο για μενα ειναι απλα ψωνιο και τιποτα αλλο. αυτο εννουσα. οχι για ανθρωπους που χρωστανε η εχασαν δουλειες

32ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Κρίση δύο ταχυτήτων Σαβ Μάης 24, 2014 2:19 pm

Koula11


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τελικά από όσα βλέπω γύρω μου η κρίση ισοπέδωσε ανθρώπους που ήταν πολύ χαμηλόμησθοι ή που έμειναν άνεργοι με μια οικογένεια να θρέψουν. Αυτοί όμως όντως είναι πιο αξιοπρεπείς. Οι άνθρωποι που γρηνιάζουν είναι αυτοί που ακόμα έχουν αρκετά και απλά δεν έχουν το άπλετο χρήμα να ρέει και τη σπατάλη σε κάθε τους κίνηση.
Τρανά παραδείγματα είναι και ορισμένα νησιά στην Ελλάδα. Έτυχε να πάμε σε κάτι φίλους στη Μυτηλίνη και μας φιλοξένησαν το καλοκαίρι. Όλοι παραπονιούνταν για την κρίση. Παρόλα αυτά είδα αρκετό πλούτο στο νησί. Και αυτό γιατί είναι ένα νησί που παράγει πρώτες ύλες και εξάγει προϊόντα σε όλο το κόσμο. Τα κέντρα και τα καφέ που ήταν γεμάτα, ο κόσμος, τα ακριβά αυτοκίνητα, τα σπίτια έδειχναν ένα νησί που δεν πεινάει καθόλου. Το ίδιο και για τη Χίο που βρήσκεται ένας φίλος του άντρα μου. Νησί με παραγωγή και αρκετά πλούσιο. Βέβαια αυτά τα δύο νησιά έχουν και αρκετό τουρισμό από τη γείτονα χώρα.
Ίσως θα έπρεπε να γίνουν παράδειγμα και να δούμε πως μια μεγάλη διέξοδος της χώρας είναι να αποκτήσει ξανά παραγωγή.

33ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Σαβ Ιουλ 05, 2014 3:40 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:δε θα μιλησω για τα ατομα που βρεθηκαν χωρις δουλεια και εχουν να ταισουν και αλλα ατομα απο απισω. θα μιλησω ομως για οοοοολους τους υπολοιπους. Μαθανε να ''καλοπερνανε'' ολοι και λογικο τωρα να εχουν ''κριση''. και τι εννοω... καλα ειναι και τα ταξιδια και το φαι εξω κοκ. αλλα ολα με μετρο. το οτι δουλευω και αξιζω να τα κανω δεν μουτ λεει κατι. ειναι απλα νεοπλουτισμος καποιων που αν δεν βγουν το σκ θα αρωστησουν. να βγεις αλλα χαλαρα. κρατα πρωτα τις καβατζες σου. μπουζουκια??? εχω να παω τουλαχιστον 4 χρονια σε μπουζουκια κλαμπ κτλ. και οχι απο κριση αλλα απο σωστο προγραμματισμο θελω να πιστευω. βγαινω οποτε θελω αλλα οχι καθε σκ στανταρ. μπορει ομως αν βγω να παω στο πιο ακριβο εστιατοριο σπανια φυσικα. αλλιως με τα παιδακια μου και φιλους σε καποιο σπιτι.δεν πηγα μπουζουκια αλλα σε αυτα τα 4 χρονια εκανα ολοκληρη ανακαινηση ολο το σπιτι. και ακομα κανουμε και αλλα. τοτε ηταν το φουλ της κρισης και ολοι μας ελεγαν καλα χαζοι ειστε? μεστην κριση ανακαινηση??? εμμμ! εγω δεν παω να φαω 500Ε στα μπουζουκια! ενα παραδειγμα ειπα τωρα..
γενικα θελω να πω πως καποιοι ξερουν να ζουν μονο για το σημερα και αυτους πρωτα χτυπησε η κριση. ειναι μια γνωστη που απο απο 5000 βγαζει 3000!!!!!!(χωρις τα λεφτα τυ αντρα της..)και καταλαβαινεται τραβαει κριση!!!!! ελεος!!!

τελος να πω πως εμας μας εκανε καλο εχουμε πολυ καλο προγραμμα σε ολα προσεχουμε και τελικα εχουμε πιο καλες επιλογες και απο πριν.



eisai polu la8os krish einai otan xaneis tn douleia sou asxeta me t posa epernes k meneis anergos gia megalo diastima k t leuta pou exeis telionoun . krish einai otan dn exeis pou n mhnis k katalighs se pe8erika gonois akoma k pagkakia (k mn mou peis oti dn 3ereis kanenan?) krish einai otan dn exeis n prosfereis oute t vasika sthn oikogenia sou krish einai otan vlepeis epixhrhshs na klhnoun . krish einai otan dn pernoun oute ena atomo gia voh8ia st magazia k prospa8oun monoi ts krish einai otan perimeneis tn oaed k tn dhmo n vgaloun programata gia n zhseis . twra pou esy eisai mesa st poupoula k sou ftene t mpouzoukia n skeftis oti osa lefta xalouse kapoios se mpouzoukia esy t dinhs se anakenisis k dn nomizo oti ena spiti xriazetai synexeia anakenisi k allo t vafo tn tixo k allo t alazo epipla exei diafora an k eimai sigouri oti esu kaneis t deytero . k dn nomizo oti 4xronia dn diaskedases pou8en diakopes dn phgeneis ? kafe ejw me filous h tn oikogenia sou dn pinis? me ts files sou dn exeis vgh oute ena vradi? mn krinis toso polu tous allous giati otan 8a er8ei o antra sou m ena xarti apolishs k esy t idio na se dw tote t 8a peis giati koukla m (an eisai kiolas) dn 3ereis t se perimenei sth zwh sou k t 8a se vri giauto maza3ou ligaki k katalave t geinetai ghrosou k skata koumanto kaneis t lefta sou giati an exeis mialo dn kitages pou xalane h alloi k pou alla t xalas esu k pou t xalas

34ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Σαβ Ιουλ 05, 2014 9:41 pm

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kerasoula έγραψε:
supermama έγραψε:δε θα μιλησω για τα ατομα που βρεθηκαν χωρις δουλεια και εχουν να ταισουν και αλλα ατομα απο απισω. θα μιλησω ομως για οοοοολους τους υπολοιπους. Μαθανε να ''καλοπερνανε'' ολοι και λογικο τωρα να εχουν ''κριση''. και τι εννοω... καλα ειναι και τα ταξιδια και το φαι εξω κοκ. αλλα ολα με μετρο. το οτι δουλευω και αξιζω να τα κανω δεν μουτ λεει κατι. ειναι απλα νεοπλουτισμος καποιων που αν δεν βγουν το σκ θα αρωστησουν. να βγεις αλλα χαλαρα. κρατα πρωτα τις καβατζες σου. μπουζουκια??? εχω να παω τουλαχιστον 4 χρονια σε μπουζουκια κλαμπ κτλ. και οχι απο κριση αλλα απο σωστο προγραμματισμο θελω να πιστευω. βγαινω οποτε θελω αλλα οχι καθε σκ στανταρ. μπορει ομως αν βγω να παω στο πιο ακριβο εστιατοριο σπανια φυσικα. αλλιως με τα παιδακια μου και φιλους σε καποιο σπιτι.δεν πηγα μπουζουκια αλλα σε αυτα τα 4 χρονια εκανα ολοκληρη ανακαινηση ολο το σπιτι. και ακομα κανουμε και αλλα. τοτε ηταν το φουλ της κρισης και ολοι μας ελεγαν καλα χαζοι ειστε? μεστην κριση ανακαινηση??? εμμμ! εγω δεν παω να φαω 500Ε στα μπουζουκια! ενα παραδειγμα ειπα τωρα..
γενικα θελω να πω πως καποιοι ξερουν να ζουν μονο για το σημερα και αυτους πρωτα χτυπησε η κριση. ειναι μια γνωστη που απο απο 5000 βγαζει 3000!!!!!!(χωρις τα λεφτα τυ αντρα της..)και καταλαβαινεται τραβαει κριση!!!!! ελεος!!!

τελος να πω πως εμας μας εκανε καλο εχουμε πολυ καλο προγραμμα σε ολα προσεχουμε και τελικα εχουμε πιο καλες επιλογες και απο πριν.



eisai polu la8os krish einai otan xaneis tn douleia sou asxeta me t posa epernes k meneis anergos gia megalo diastima k t leuta pou exeis telionoun . krish einai otan dn exeis pou n mhnis k katalighs se pe8erika gonois akoma k pagkakia (k mn mou peis oti dn 3ereis kanenan?) krish einai otan dn exeis n prosfereis oute t vasika sthn oikogenia sou  krish einai otan vlepeis epixhrhshs na klhnoun . krish einai otan dn pernoun oute ena atomo gia voh8ia st magazia k prospa8oun monoi ts krish einai otan perimeneis tn oaed k tn dhmo n vgaloun programata gia n zhseis . twra pou esy eisai mesa st poupoula k sou ftene t mpouzoukia n skeftis oti osa lefta xalouse kapoios se mpouzoukia esy t dinhs se anakenisis k dn nomizo oti ena spiti xriazetai synexeia anakenisi k allo t vafo tn tixo k allo t alazo epipla exei diafora an k eimai sigouri oti esu kaneis t deytero . k dn nomizo oti 4xronia dn diaskedases pou8en diakopes dn phgeneis ? kafe ejw me filous h tn oikogenia sou dn pinis? me ts files sou dn exeis vgh oute ena vradi? mn krinis toso polu tous allous giati otan 8a er8ei o antra sou m ena xarti apolishs k esy t idio na se dw tote t 8a peis giati koukla m (an eisai kiolas) dn 3ereis t se perimenei sth zwh sou k t 8a se vri giauto maza3ou ligaki k katalave t geinetai ghrosou k skata koumanto kaneis t lefta sou giati an exeis mialo dn kitages pou xalane h alloi k pou alla t xalas esu k pou t xalas

Καλημέρα. Θέλω να διαβάσω όσα γράφεις και δεν μπορώ με τα greeklish. όταν γράφεις τόσο μεγάλα κείμενα με ροή λόγου, προσπάθησε να το κάνεις στα ελληνικά για να σαι περισσότερο κατανοητή. Κάνεις λάθη βάοντας λάθος γράμμα και τρέχα γύρευε να καταλάβω τι θες να πεις.Καλημέρα και πάλι.

35ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Σαβ Ιουλ 05, 2014 10:41 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την κρίση ο κάθε ένας την βιώνει ανάλογα με τα δικά του Standards , αν θεωρείς κρίση το ότι ακόμα δεν μένει η κοπέλα με την οικογένεια της σε καλύβα ,η σε παγκάκι τότε είσαι λάθος.

36ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 12:51 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Stevi_tasos"]Την κρίση ο κάθε ένας την βιώνει ανάλογα με τα δικά του Standards , αν θεωρείς κρίση το ότι ακόμα δεν μένει η κοπέλα με την οικογένεια της σε καλύβα ,η σε παγκάκι τότε είσαι λάθος.






nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?

37ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 12:53 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Stevi_tasos"]Την κρίση ο κάθε ένας την βιώνει ανάλογα με τα δικά του Standards , αν θεωρείς κρίση το ότι ακόμα δεν μένει η κοπέλα με την οικογένεια της σε καλύβα ,η σε παγκάκι τότε είσαι λάθος.






nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?

38ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 12:57 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kerasoula έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:Την κρίση ο κάθε ένας την βιώνει ανάλογα με τα δικά του Standards , αν θεωρείς κρίση το ότι ακόμα δεν μένει η κοπέλα με την οικογένεια της σε καλύβα ,η σε παγκάκι τότε είσαι λάθος.


Να μας πεις τι είσαι εσύ και μας απαντάς καθώς και κόψε τα greeklish γιατί δεν καταλαβαίνουμε και τι γράφεις.






nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish  k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?

39ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 1:03 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kerasoula έγραψε:nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish  k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?
[/quote]



kerasoyla μη δινεις σημασια στον Στεβη..Ειναι ενα παλιο τρολακι ο Αντωνης που μπαινει εδω στο γυναικειο φορουμ και παρενοχλει τις κοπελες..Μονος του στοχος ειναι να προκαλει φασαριες..Επισης του αρεσει να σχολιαζει σε θεματα που καποιες μικρες κοπελες ξεγελιουνται και περιγραφουν λεπτομερως τη σεξουλιακη πραξη για να μας δωσουν να καταλαβουμε..Αλλα αυτος φτιαχνεται με κατι τετοια...ο εμετικος!
Μη δινεις σημασια στα γραφομενα του προσπερνα τα...
Θα δεις που θα απαντησει τωρα οτι ειμαι αντρας κι εγω και διαφορα..ετσι κανει σε οποιον του χαλα το ψευτικο προφιλ...

40ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 1:15 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κerasoula μη δίνεις σημασία στη Lillybelly, είναι ένας χοντρός άντρας, troll παλαιό εδώ που το παίζει μαία ενώ είναι νοσοκόμος στο νεκροτομείο του νοσοκομείου.
Έχει πολύ γέλιο και σκάμε στα γέλια μαζί του.
O Lillybellos λοιπόν έχει μια κοιλιά γιατί τρώει τον περίδρομο και νομίζω ότι είναι και τραβέλι μέσα σε όλα γιατί μια γνωστή μου είπε ότι την βρίσκουν στο νοσοκομείο μεταξύ τους γιατί δεν έχουν φέρει τις κατσίκες από τα χωριά τους.


 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316 

41ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 1:20 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lillybell έγραψε:
kerasoula έγραψε:nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish  k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?



kerasoyla μη δινεις σημασια στον Στεβη..Ειναι ενα παλιο τρολακι ο Αντωνης που μπαινει εδω στο γυναικειο φορουμ και παρενοχλει τις κοπελες..Μονος του στοχος ειναι να  προκαλει φασαριες..Επισης του αρεσει να σχολιαζει σε θεματα που καποιες μικρες κοπελες ξεγελιουνται και περιγραφουν λεπτομερως τη σεξουλιακη πραξη για να μας δωσουν να καταλαβουμε..Αλλα αυτος φτιαχνεται με κατι τετοια...ο εμετικος!
Μη δινεις σημασια στα γραφομενα του προσπερνα τα...
Θα δεις που θα απαντησει τωρα οτι ειμαι αντρας κι εγω και διαφορα..ετσι κανει σε οποιον του χαλα το ψευτικο προφιλ...[/quote]



ουπςςς εγω νοmιζα οτι ειναι γηναικα αλλα τωρα καταλαβα γιατι βαζει φωτο m ποντικια κ καmπιες

42ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 1:38 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:Κerasoula μη δίνεις σημασία στη Lillybelly, είναι ένας χοντρός άντρας, troll παλαιό εδώ που το παίζει μαία ενώ είναι νοσοκόμος στο νεκροτομείο του νοσοκομείου.
Έχει πολύ γέλιο και σκάμε στα γέλια μαζί του.
O Lillybellos λοιπόν έχει μια κοιλιά γιατί τρώει τον περίδρομο και νομίζω ότι είναι και τραβέλι μέσα σε όλα γιατί μια γνωστή μου είπε ότι την βρίσκουν στο νοσοκομείο μεταξύ τους γιατί δεν έχουν φέρει τις κατσίκες από τα χωριά τους.


!!


 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316  ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 654316 

43ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 4:49 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kerasoula έγραψε:
Lillybell έγραψε:
kerasoula έγραψε:nai thn krish th vionhs me ta dika sou standards alla otan kanei oikonomia gia n alla3eis soloni k dn 3erw k t allo dn einai krish  k oxi dn 8erw oti prepei n paei se kaliva apla oti prepei n parathrh guroths t ghnetai k h kopela dn exei stoma n milhsh esu t eisai dhladh k apontas gia tous allous prostatis tous ?



kerasoyla μη δινεις σημασια στον Στεβη..Ειναι ενα παλιο τρολακι ο Αντωνης που μπαινει εδω στο γυναικειο φορουμ και παρενοχλει τις κοπελες..Μονος του στοχος ειναι να  προκαλει φασαριες..Επισης του αρεσει να σχολιαζει σε θεματα που καποιες μικρες κοπελες ξεγελιουνται και περιγραφουν λεπτομερως τη σεξουλιακη πραξη για να μας δωσουν να καταλαβουμε..Αλλα αυτος φτιαχνεται με κατι τετοια...ο εμετικος!
Μη δινεις σημασια στα γραφομενα του προσπερνα τα...
Θα δεις που θα απαντησει τωρα οτι ειμαι αντρας κι εγω και διαφορα..ετσι κανει σε οποιον του χαλα το ψευτικο προφιλ...



ουπςςς εγω νοmιζα οτι ειναι γηναικα αλλα τωρα καταλαβα γιατι βαζει φωτο m ποντικια κ καmπιες [/quote]



ΟΥΠΣ ! φαντάζομαι τι θα είσαι εσύ που δεν βάζεις καμία φωτό.

44ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 5:45 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Areti2 έγραψε:Κορίτσια δεν υπάρχει κρίση, τουλάχιστον όχι κρίση γενικευμένη και τραγική όπως την παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.

δεν έχουν λεφτά για δίδακτρα ή για βιβλία (εκεί να δείτε κλάψα) αλλά έχουν λεφτά για tablets, ηλεκτρονικά παιχνίδια, βόλτες στο Allou Fun Park, συναυλίες και μιούζικαλ (μεγάλη πέραση το CATS)  Rolling Eyes 

συμφωνω!!!!
εξαιρουντε οι οντως ανεργοι κτλ.

υπαρχουν και οι αλλες περιπτωσεις. που ειναι ανεργοι και ηταν δηλ προ κρισης παλι και ψαχνουν επιλεκτικα δουλεια ενω δεν εχουν να φανε. μοιραζε φυλλαδια κυριος!να μπει κανα ψωμακι στο σπιτι σου. μη μου θες καρεκλα διευθυντη!

και κατι αλλο που βλεπω σε πολλους τους βγηκε η ορεξη για κλαψα και μιζερια.

και παλι ξαναλεω οτι δεν μιλαω για τους οντως χτυπημενους ανθρωπους απο την κριση. μιλαω για οοοολους τους αλλους ομως.

45ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 11:04 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα συμφωνησω με areti και supermama...ειδικα αυτη η γκρινια δεν παλευεται...και μετα να τους βλεπεις να φευγουν διακοπες, να εχει ενα ταμπλετ ο καθενας, να φυιαχνουν ολη την ωρα το σπιτι τους και αλλα πολλα...!!!

46ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ??? Κυρ Ιουλ 06, 2014 11:59 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:
Areti2 έγραψε:Κορίτσια δεν υπάρχει κρίση, τουλάχιστον όχι κρίση γενικευμένη και τραγική όπως την παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.

δεν έχουν λεφτά για δίδακτρα ή για βιβλία (εκεί να δείτε κλάψα) αλλά έχουν λεφτά για tablets, ηλεκτρονικά παιχνίδια, βόλτες στο Allou Fun Park, συναυλίες και μιούζικαλ (μεγάλη πέραση το CATS)  Rolling Eyes 

συμφωνω!!!!
εξαιρουντε οι οντως ανεργοι κτλ.

υπαρχουν και οι αλλες περιπτωσεις. που ειναι ανεργοι και ηταν δηλ προ κρισης παλι και ψαχνουν επιλεκτικα δουλεια ενω δεν εχουν να φανε. μοιραζε φυλλαδια κυριος!να μπει κανα ψωμακι στο σπιτι σου. μη μου θες καρεκλα διευθυντη!

και κατι αλλο που βλεπω σε πολλους τους βγηκε η ορεξη για κλαψα και μιζερια.

και παλι ξαναλεω οτι δεν μιλαω για τους οντως χτυπημενους ανθρωπους απο την κριση. μιλαω για οοοολους τους αλλους ομως.


Η κρίση είναι ελεγχόμενη.
Μπορεί να μην έχουν μερικοί να φάνε ή να πληρώσουν τη ΔΕΗ ή τους φόρους αλλά η καλή μας κυβέρνηση τους αφήνει να έχουν πέντε δεκάρες για να καφεδοπίνουν κάθε μέρα στα χιλιάδες καφέ , να αγοράζουν ψωμιά και είδη αρτοποιίας από τους χιλιάδες φούρνους, να αγοράζουν σουβλάκια από τα χιλιάδες σουβλατζίδικα και πίτσες από τις επίσης χιλιάδες πιτσαρίες της "ανάπτυξης".
Με 30% ανεργία και ένα σύστημα να προσπαθεί να χρυσώνει το χάπι με επιδόματα τέκνων, επιδόματα ανεργίας που και αυτά τα κόβουν σιγά σιγά και με πεντάμηνα του ΟΑΕΔ , ο κόσμος supermama, έχει χτυπηθεί πολύ άσχημα,ας αφήσουμε και τις 5000 αυτοκτονίες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις