Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
41 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 41 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χριστος ανέστη κορίτσια και χρόνια πολλα θα ηθελε να με βοηθήσετε σε κάτι αν γνωρίζετε, το μικρούλη μου ειναι 2,5 ετων παει τουαλετα κανονικα φοραει βρακακι εκτος του υπνου ομως αν δεν πω εγω θελεις τουαλετα δεν το λέει ποτε με αποτελεσμα να εχουμε ατυχηματα αν για καποιο λογο δεν προτείνω εγω. εχει γυρω στο μηνα ισως λιγοτερο που γινεται αυτο αλλα εξελιξη καμια. εχω δωσει δωρακια, εχουμε πει για αυτοκολητα ομως τιποτα. λεει τα παντα, στομα ροδανι δηλαδη εκτος αυτου. οταν ρωτησω γιατι δεν ειπες λεει ξεχασα μαμα ομως συνεχεια ξεχνα??? pale 

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απ ότι έχω διαβάσει είναι φυσιολογικό.  Very Happy Ξεχνιούνται με το παιχνίδι και αν δεν τους το πεις δεν πάνε. Η ανιψιά μου είναι 4 χρονών και φτάνει στα όρια για να πει "θέλω τσίσα" όταν παίζει με την κόρη μου!!!
Καλύτερα να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου όμως, μπορεί να είναι από τίποτα μεχρι και ψυχολογικό (κανά νέο μωρό στην οικογένεια, καμιά μετακόμιση ή άλλη αλλαγή κλπ κλπ)
Εμένα πάντως η κόρη μου είναι 3 και δεν διανοείται να βγάλει ακόμα την πάνα... Τώρα άρχισε να λέει ότι έκανε κακά και πάλι όχι πάντα.... Στα υπόλοιπα όπως λες κι εσύ γλώσσα ροδάνι και δεν συμμαζεύεται....!!!! Κάθε παιδάκι ίσως έχει τους ρυθμούς του και θέλει τον χρόνο του!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην ανησυχείς μια μερα θα αρχισει να πηγαίνει μονο του τουαλέτα χωρις να σου λεει τιποτα!
Εμένα η κόρη μου δεν ήθελε μεχρι που της αγόρασα βρακακια με τη μπαρμπι πανω. Απο τοτε άρχισε να πηγαίνει τουαλέτα τελειως μονη και με φωνάζει μονο για να τη σκουπίζω (συγνωμη κιόλας).
Και εγω οταν άκουγα αλλα παιδακια να πηγαίνουν νόμιζα οτι εκανα κατι λάθος ενω ομως στην τελική θα πανε μόνα τους οπότε νιώσουν έτοιμα! Παρε του βρακάκι με αυτοκινητακια (εχει ωραία και στα τζαμπο)

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα.
Κ η δικιά μου η μεγάλη μέχρι 4 χρόνων δεν έλεγε να παει για τσισακια.αλλαζαμε βρακιά όλη μέρα κ παντελόνια γιατί συνέχεια κατουργιοταν πάνω της και το έκοψε όταν πήγε προνηπια αφού κατουριθικε 2 φορές στο σχολείο την κορόιδεψαν τα παιδάκια κ αυτό ήταν.αν κ που κ που ακόμα κ τώρα μπορεί να της ξεφύγει λίγο αλλά εκείνο το πράγμα τελείωσε.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ενω χθες ολα μια χαρα σημερα του δωσε και καταλαβε απο το μεσημερι και μετα 3 φορες τα εκανε πανω της.ομως δεν της εβαλα πανα πλεον θα της φοραω μονο το βραδυ και αν δουμε που θα παει ολο αυτο

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φφ ένα τέτοιο θέμα έψαχνα κ το επαναφέρω αν κ δεν ειναι πολύ παλιό!

Εχουμε κοντα στις 3 βδομάδες που ξεκινήσαμε να πηγαίνουμε τουαλέτα (κοριτσάκι 3χρονών κ κάτι) , είναι λίγος ο καιρός! Δε πήραμε γιο γιο (ίσως κάναμε λάθος) πηραμε καθισματάκι τουαλέτας δεν μας το λεει κ έχουμε παρα πάρα πολλά ατυχήματα , λεμε όλα τα υπόλοιπα η γλώσσα πάει ροδάνι κ με το παραπάνω! Κάνει αυτυχήματα κ δε της λέμε κάτι αντιθετως τα δε πειράζει θα μαθουμε σιγά σιγά κ τέτοια όμως δε πάει άλλο όλο με μια σφουγγαρίστρα κ έχω κ ένα μωρο που θέλει κ αυτό σιγά σιγά να σέρνεται κάτω ! Τις κενώσεις τις κάνουμε στη τουαλέτα ίσως επειδή σιχαίνεται , μόνο μια φορα ξ'εφυγε! Τα βράδια φοράμε πάνα, στις βόλτες αυτυχήματα δεν έχουμε είμαστε κανονικά με βρακί! Επίσης πήρα με παραστάσεις πριγκίπισσες, μινι κτλ "μπακάλης δε μασάε" ένα πράμα δεν την νοιάζει που λερώνεται , λέμε για δωράκια κολλάμε ξεκολλάμε αυτοκόλλητα δε ξέρω! Στο παιδικό πήγε μόνο μια φορα κ δεν έχει ξαναπαει! Δε λέω ότι δε θα μάθει θα μάθει , μήπως ήταν νωρίς κ δεν είναι έτοιμη, είναι πίσω το μωρο που μπορει να σκέφτεται μα αυτός γιατί φοραέι κ τον αλλάζουν ξέρω εγω...φφφφ θέλω να ακούσω εμπειρίες κ πως αλλιώς να το προσεγγίσω το θέμα , ξέροντας ότι κάθε παιδί είναι διαφορετικο! Ευχαριστω κ συγνώμη για το μεγάλο ποστ! Smile 

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να σου ζησουν τα ζουζουνακια σου!! μην της λες δεν πειραζει πλεον , το δεν πειραζει το λεμε στην αρχη, μια φορα , δυο φορες αντε τρεις.γιατι μετα θα σκεφτεται εε αφου δεν πειραζει τοτε να τα κανω οπου θελω! καθε παιδι θελει το χρονο του σιγουρα, αλλα, δεν νομιζω οτι ειναι νωρις, ισα ισα κιολας! !προφανως επειδη υπαρχει και το καινουργιο μωρο νομιζω οτι θελει να τραβηξει την προσοχη σου!! οταν της το συζητας τι σου λεει ? για ποιο λογο δεν παει για τσισα στην τουαλετα, αλλα για τα κακα πηγαινει? και επισης πρεπει να της το θυμιζεις συνεχειααααα, πολλα παιδια ξεχνιουνται !!

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμεις εδω και ενα μηνα εχουμε κοψει την πανα και πρωι και βραδυ. Κι εμενα ειχε τετοιου τυπου ατυχηματα αλλα μονο τον πρωτο καιρο κι αυτο γιατι ενω της το θημιζα κι εγω εκεινη δεν ηθελε να χαλασει το παιχνιδι της και τελικα κατεληγα με τη σφουγγαριστρα.. να σου πω τη αληθεια το "δεν πειραζει" της το ελεγα κι εγω αλλα οταν ηταν οντως ατυχηματα. Οταν την εβλεπα οτι ειχε περασει η ωρα κι ενω της το ελεγα εγω δεν πηγαινε της έδειχνα χωρις νευρα οτι δεν ειναι σωστο. Τωρα πλεον ειμαστε μια χαρα αλλα της το θημιζω αν δω και περασει η ωρα και δεν πει τιποτα απο μονη της. Εχε τη στο νου σου να της το θημιζεις οσο μπορεις..

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να είσαι σε ετοιμότητα με το Yo-Yo ή κανατάκι έτσι ώστε όταν ξεκινήσει να λέει κακά να το βάζεις να τα κάνει σε αυτό.Εκπαίδευση θέλει,πρέπει να αφιερώσεις κάποιες μέρες,εβδομάδες ίσως και ένα Καλοκαίρι για να το μάθει.
Οταν τα κάνει να του το δείχνεις.

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαντάζομαι βέβαια ότι από το Πάσχα μέχρι σήμερα θα το έχει μάθει.....τώρα είδα το αρχικό post.

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν της λέω πάμε για τσίσα , πάμε τουαλέτα , μου λεει όχι δε θέλω τωρα μετά , μετά ξαναρωτάω πάμε όχι δε θέλω τωρα, συνέχεια της το λέω , επειδή με δουλεύει ψιλό γαζί κ όταν πάμε στη τουαλέτα κ της λέω έλα κάτσεις ουρλιάζει κ μας ακούει όλη η γειτονιά λες κ τη μαλώνουν φφφ! Στον παιδικό βλέπει ένα κοριτσάκι που έχει γιο γιο κ μας λεει να πάμε να της πάρω ένα γιογιο , δε ξέρω κάθε παιδί ειναι διαφορετικό θέλουμε πάντως πολυυυυ χρόνο!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Οταν της λέω πάμε για τσίσα , πάμε τουαλέτα , μου λεει όχι δε θέλω τωρα μετά , μετά ξαναρωτάω πάμε όχι δε θέλω τωρα, συνέχεια της το λέω , επειδή με δουλεύει ψιλό γαζί κ όταν πάμε στη τουαλέτα κ της λέω έλα κάτσεις ουρλιάζει κ μας ακούει όλη η γειτονιά λες κ τη μαλώνουν φφφ! Στον παιδικό βλέπει ένα κοριτσάκι που έχει γιο γιο κ μας λεει να πάμε να της πάρω ένα γιογιο , δε ξέρω κάθε παιδί ειναι διαφορετικό θέλουμε πάντως πολυυυυ χρόνο!

να τη βάζεις να κάθετε με το ζόρι ......να μαθαίνει σιγά σιγά....

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δέστη και στη λεκάνη να μη φεύγει...
'Ελεος. Τι άλλο θα ακούσουμε.

Δε χρειάζεται πίεση.
Έχετε δει κανέναν να φορά πάνα? Μόνο όταν γεράσουμε θα τα ξαναφορέσουμε τα πάμπερ.
Το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του.

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό λέω ότι μόλις πάμε τουαλετά κ τη βάλω να κάτσει ουρλιάζει κλαίει κ χτυπιέται! Απομακρύνεται κ τα κάνει πάνω της κ ενώ σιχαίνεται γενικότερα , σάλτσες, μπογιές αν πέσουν πάνω της για τα τσίσα καμιά σιχαμάρα αν κ κάπου διάβαζα ότι δε τα σιχαίνονται λεει γιατί αποτελεί δικό τους κομμάτι ! Ειναι λεπτό το θέμα κ θέλει σεβασμό αλλά είναι φορές που βγαίνω από τα ρούχα μου νευριάζω !

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Δέστη και στη λεκάνη να μη φεύγει...
'Ελεος. Τι άλλο θα ακούσουμε.

Δε χρειάζεται πίεση.
Έχετε δει κανέναν να φορά πάνα?  Μόνο όταν γεράσουμε θα τα ξαναφορέσουμε τα πάμπερ.
Το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του.  

Δε ξέρω αν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ αλλά γράφω κ ξαναγράφω ότι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό κ ότι προσωπικά θέλουμε πολύ χρόνοοο κ παρακάτω αν δεις το ποστ μου λέω ότι είναι λεπτο θέμα κ θέλει σεβασμό το κάθε τι που θα πουμε!  Smile 

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σίγουρα θα νευριάζεις. Αλλά με το να υστεριάζεις και συ δε γίνεται τίποτα.
Αγνόησέ την όταν τσιρίζει και χτυπιέται. Μη τη βάζεις με το ζόρι. Γιατί αντιδρά όμως τόσο πολύ στα τσίσα?

Στην καθημερινότητα γενικά καλά τα πάτε? Η και εκεί δύσκολα την κουμαντάρεις?

Υπομονή θέλει και όλα θα γίνουν.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δέστη και στη λεκάνη να μη φεύγει...
'Ελεος. Τι άλλο θα ακούσουμε.

Δε χρειάζεται πίεση.
Έχετε δει κανέναν να φορά πάνα?  Μόνο όταν γεράσουμε θα τα ξαναφορέσουμε τα πάμπερ.
Το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του.  

Δε ξέρω αν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ αλλά γράφω κ ξαναγράφω ότι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό κ ότι προσωπικά θέλουμε πολύ χρόνοοο κ παρακάτω αν δεις το ποστ μου λέω ότι είναι λεπτο θέμα κ θέλει σεβασμό το κάθε τι που θα πουμε!  Smile 

ΣΤον άλλον τα έλεγα που θέλει με το ζόρι να την καθίζεις.

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ειπες οτι δεν της εχεις παρει γιο γιο , μονο καθισματακι τουαλετας. μηπως να το δοκιμασεις και αυτο επειδη στο ζητησε ? να πατε μαζι να διαλεξετε ενα που της αρεσει !
εμεις βαζαμε το φορτηγο , το γεμιζαμε με νερο, και μετα το αδειαζαμε , και του ελεγα κανε και εσυ το ιδιο τωρα . ηταν δυο ομως τοτε. τωρα η δικη σου ειναι μεγαλυτερη, δεν ξερω αν κοροιδευεται, καντε το ιδιο σα παιχνιδι με μια κουκλα!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Σίγουρα θα νευριάζεις. Αλλά με το να υστεριάζεις και συ δε γίνεται τίποτα.
Αγνόησέ την όταν τσιρίζει και χτυπιέται. Μη τη βάζεις με το ζόρι. Γιατί αντιδρά όμως τόσο πολύ στα τσίσα?

Στην καθημερινότητα γενικά καλά τα πάτε? Η και εκεί δύσκολα την κουμαντάρεις?

Υπομονή θέλει και όλα θα γίνουν.

Μια χαρά τα πάμε δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα παρόλο που υπάρχει κ το μωρό στο σπίτι είναι με τις μέρες της! Εχουμε ξεπερασει ζηλιες θηλασμου κ τέτοια! Οσο αφορα την τουαλέτα τις 2 πρωτες βδομάδες τα πηγαίναμε καλά δεχόταν να πηγαίνει μετά δε ξέρω τι έπαθε , γράφω οτι στο παιδικό έχουν ένα παιδάκι κ κρατάει το γιο γιο της κ από τότε αρνείται κ στο παιδικό δε πάει κ αν παει κάθεται κ δε κάνει γιατί έρχεται μετά εδω κ ξεχειλίζει(σορρυ) ! Θέλει πολυυυυ υπομονη ! Δε ξέρω είμαι σε σκέψη να της πάρω ένα γιογιο να το διαλέξει αυτη κ να το κουμαντάρει όπου θέλει αυτη να το χει να πηγαίνει.

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fanouria έγραψε:ειπες οτι δεν της εχεις παρει γιο γιο , μονο καθισματακι τουαλετας. μηπως να το δοκιμασεις και αυτο επειδη στο ζητησε ? να πατε μαζι να διαλεξετε ενα που της αρεσει !
εμεις βαζαμε το φορτηγο , το γεμιζαμε με νερο, και μετα το αδειαζαμε , και του ελεγα κανε και εσυ το ιδιο τωρα . ηταν δυο ομως τοτε. τωρα η δικη σου ειναι μεγαλυτερη, δεν ξερω αν κοροιδευεται, καντε το ιδιο σα παιχνιδι με μια κουκλα!!

αυτό πιστεύω ήταν το λάθος ότι πήραμε καθισματάκι , μπορει να μην ήταν έτοιμη βλεπει κ το γιογιο στο σχολείο όπως λεω σε άλλο ποστ , αλλά σκεφτήκαμε καθισματάκι για το λόγο αυτό ότι είναι 3 κ καλύτερα να μάθει κατευθειαν στη τουαλέτα! Θα το δοκιμάσουμε κ αυτό κ βλέπουμε!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ έβαλα τον άντρα μου να κάτσει στο γιο γιο για να το δει ο μεγαλύτερος μας γιος και έπιασε .
Κάθισε, έσπασε το γιο γιο,ο μικρός είχε σκάσει στα γέλια και τελικά αγοράσαμε άλλο γιο γιο και έτσι θα έκανε εκεί από τότε !

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ είμαι της γνώμης να πάρεις αυτό που μπαίνει στη λεκάνη.
Καλή τύχη στην προσπάθεια. Θέμα χρόνου είναι.  Wink 

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Και εγώ είμαι της γνώμης να πάρεις αυτό που μπαίνει στη λεκάνη.
Καλή τύχη στην προσπάθεια. Θέμα χρόνου είναι.  Wink 


Το είχαμε αγοράσει και αυτό αλλά τζάμπα πήγε.
Δεν ταίριαζε σε καμία λεκάνη μας ,ήταν μικρό και όταν κάθονταν,πήγαινε δεξιά -αριστερά σαν βάρκα.

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
προσωπικη μου εμπειρια:ξεκινησαμε διαλεγοντας το γιογιο της fisher price που λεει τραγουδακια και τα επιβραβευει οταν κανουν το ''κατορθωμα τους''.εκεινη καθοταν κανονικα γιατι της αρεσε πολυ να ακουει τα τραγουδια,το συνδιαζε με παιχνιδι.οσο περναγε ο καιρος ομως και μας εβλεπε στη τουαλετα ηθελε απο μονη της να καθισει εκει.της πηρα λοιπον το απλο καθισματακι το οποιο το χρησιμοποιησαμε πολυ λιγο γιατι καθοταν κανονικα στην τουαλετα και χωρις αυτο.δεν το ηθελε.δοκιμασε τα ολα.κατι θα πιασει!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ίδιο και εμείς,τελικά κάθισε στη τουαλέτα κανονικά και τα άλλα μας έμειναν για τα άλλα παιδιά,κάναμε και απόσβεση στο χέσιμο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις