Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Τετ Σεπ 08, 2010 11:48 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΟΣΤΙΜΕΣ....ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΟ(ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ,ΠΟΝΤΙΚΙ,ΣΚΑΤΖΟΧΟΙΡΟΣ)

27Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Σεπ 09, 2010 12:16 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στα πρωτα γενεθλια του ανηψιου μου η συνυφαδα μου ειχε παραγγειλει απο ενα ζαχαροπλαστειο μια τουρτα η οποια ειχε διαφορα παιχνιδακια πανω,ενα μωρο και διαφορα αλλα. επειδη ομως ηταν αυγουστος και τα εργοστασια κλειστα, θεωρησαν σωστο να ζωγραφισουν με το χερι κατι αναλογο με αυτο που ειχε παραγγειλει.παει ο κουνιαδος μου, περνει την τουρτα, τη φερνει στο σπιτι, την ανοιγει η συνυφαδα μου και βαζει τα κλαμματα!!!παμε να δουμε τι εγινε και τι να δουμε?και ερασιτεχνης να την εφτιαχνε πιο ωραια θα ηταν!!!το υποτειθεμενο μωρο ηταν σαν καμπια και γενικως ηταν ολο πασαλειματα. εννοειτε την πηρα και τη γυρισα πισω, ειχαν χρεωσει και 15 ευρω επιπλεον το σχεδιο που εκαναν, μη χ@σ#!!!μας εσωσε λοιπον η passarella με τις ετοιμες τουρτιτσες της!!!πηραμε την πασχαλιτσα και καναμε τη δουλεια μας!!!παλι καλα που κατεβασα ιδεα γιατι ετσι οπως ηταν η αλλη συχαινοσουν και να τη φας!!!

28Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Σεπ 09, 2010 1:33 pm

asteria

asteria
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
VOYLA έγραψε:asteria χαιρομαι που σου αρεσε!!!
δεν ειναι γλασσο.ειναι ζαχαροπαστα.

αυτη ειναι η συνταγη....
http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html
Crying or Very sad klaps klaps
moy fainetai arketa diskolo gia emena
anyway..s'eyxaristw gia tin apantisi...

29Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Σεπ 09, 2010 1:44 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπορεις να βαλεις και τη φατσουλα της πανω!!ειναι πολυ ωραια ,ειχα κανει στο γιο μου!!!

30Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Σεπ 09, 2010 1:58 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μη σκέφτεσαι τι αρέσει σε σένα.Αλλά με τι θα χαρεί το παιδάκι. Κι εγώ περσι που έκλεισε 1 ο Βίκτωρας τα έβλεπα και μου φαίνονταν χαζά. Αλλά προσπάθησα να μπω στη θέση του. Τελικά του κάναμε με τον μίκυ και κάποιους άλλους ήρωες σε πισίνα κάτι τέτοιο. Είχε κάτι παιχνίδια πάνω μαζί με τον μίκυ και πήρε κι έπεζε οπότε μην είσαι αρνητική στο να έχει παιχνίδια. αν δεν έχει βέβαια μικρά κομάτια για να φάει. Κι εμένα τέλος του μήνα έχει γενέθλια στα 2. Σκεφτόμουν για φωτογραφία αλλά λέω να του κάνω λίγο πιο μετά να καταλαβαίνει. Τώρα υποθέτω θα θέλει καμιά φατσούλα καμιά παράσταση. Πάλι σε κανά μίκυ θα πάμε μου φαίνεται γιατί εκτός του ότι έχει τρέλλα έχει απίστευτα πράγματα με το μίκυ εκατομμύρια εικόνες. Μπορείς να διαλέξεις κι εσύ μια εικόνα και να τους την πας. Επίσης πες μας που μένεις να σου προτείνουμε καλά ζαχαροπλαστεία αν δεν ξέρεις για να μην πάθεις αυτό που έπαθε η μαρκέλλα - Χριστίνα

31Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Σεπ 09, 2010 10:59 pm

VOYLA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
asteria έγραψε:
VOYLA έγραψε:asteria χαιρομαι που σου αρεσε!!!
δεν ειναι γλασσο.ειναι ζαχαροπαστα.

αυτη ειναι η συνταγη....
http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html
Crying or Very sad klaps klaps
moy fainetai arketa diskolo gia emena
anyway..s'eyxaristw gia tin apantisi...

asteria μου δεν ειναι τοσο δυσκολο.
κ εγω ετσι νομιζα....ελεγα οτι δεν θα εβγαινε καλο γιατι δεν ειχα ξαναφτιαξει.
μπορεις να κανεις μια προσπαθεια να το φτιαξεις κ αν δεν σου βγει καλο φτιαχνεις ενα ευκολο γλασσο κ το βαζεις στην τουρτα.

32Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Σεπ 10, 2010 1:22 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κοριτσια για πειτε και αλλες προτασεις θελω και εγω να την κανω μονη μου εχουμε την δευτερα γενεθλια γινεται η ψυχη μου ενος ειναι και επειγον καμια φωτο κανενα σάιτ HELP

33Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Σεπ 10, 2010 1:44 pm

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

34Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Σεπ 10, 2010 1:52 pm

Marilia's mom

Marilia's mom
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Eμεις στα πρώτα γενεθλια της Μαριλιας μου ειχαμε αυτην την τουρτα...Δεν ηθελα κατι με παιδικους ηρωες ακομα , αργοτερα θα μου το ζηταει μονη της σιγουρα...Τωρα ψαχνω τι σχεδιο θα εχει η επομενη... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.mysweetMarilia.blogspot.com

35Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Κυρ Σεπ 26, 2010 7:08 am

giotako


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα μανουλες!!!ο θανασακης μου εχει 2νοεμβριου τα πρωτα του γενεθλεια,αλλα θα τα κανουμε στις 31\10,πειτε καμια ιδεα για τουρτα κ μπουφε,δεν ξερω τι να κανω,παιδακια θα εχω λιγα,πρεπει να παρω κ δωρακια ετσι δεν ειναι?ειναι τα πρωτα μας γενεθλεια κ αγχωθηκα απο τωρα!!!

36Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Κυρ Σεπ 26, 2010 7:22 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maggy έγραψε:www.cakecentral.com

Απίστευτο αυτό το site!!!

37Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Κυρ Σεπ 26, 2010 8:26 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:αχ κοριτσια για πειτε και αλλες προτασεις θελω και εγω να την κανω μονη μου εχουμε την δευτερα γενεθλια γινεται η ψυχη μου ενος ειναι και επειγον καμια φωτο κανενα σάιτ HELP



δεν ξέρω αν το έχουν αναφέρει ξανά αλλά για δες εδώ. σίγουρα θα βρεις κάτι.
http://www.sintagespareas.gr/

38Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Κυρ Σεπ 26, 2010 1:21 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ 9/10 ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΜΑΖΙ!!!!ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΤΟΙΜΗ ΤΟΥΡΤΑ.ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ!!!ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70-80 ΕΥΡΩ Η ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΕΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ.ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ!!

39Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Νοε 26, 2010 11:01 am

peny

peny
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αυτή είναι η τουρτα από τα περσινά γενέθλια του γιου μου!!Η πρώτη μου απόπειρα με ζαχαρόπαστα!Το γλύκό το πήρα ετοιμο γιατί ήμασταν πολλά τα ατομα και ήταν ρίσκο να φτιάξω μια τόοοσο μεγάλη. Πως σας φαίνεται?
http://3.bp.blogspot.com/_s-yy6mvt4mo/S35yt9d7jYI/AAAAAAAACc8/LcBTUcoC0Lg/s1600-h/130220101232.jpg

http://mycraftcenter.blogspot.com/

40Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Νοε 26, 2010 10:22 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peny έγραψε:Αυτή είναι η τουρτα από τα περσινά γενέθλια του γιου μου!!Η πρώτη μου απόπειρα με ζαχαρόπαστα!Το γλύκό το πήρα ετοιμο γιατί ήμασταν πολλά τα ατομα και ήταν ρίσκο να φτιάξω μια τόοοσο μεγάλη. Πως σας φαίνεται?
http://3.bp.blogspot.com/_s-yy6mvt4mo/S35yt9d7jYI/AAAAAAAACc8/LcBTUcoC0Lg/s1600-h/130220101232.jpg

Καλέ τα χέρια σου πιάνουν!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!! Μπράβο, Πένη!!

41Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Νοε 26, 2010 10:26 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peny έγραψε:Αυτή είναι η τουρτα από τα περσινά γενέθλια του γιου μου!!Η πρώτη μου απόπειρα με ζαχαρόπαστα!Το γλύκό το πήρα ετοιμο γιατί ήμασταν πολλά τα ατομα και ήταν ρίσκο να φτιάξω μια τόοοσο μεγάλη. Πως σας φαίνεται?
http://3.bp.blogspot.com/_s-yy6mvt4mo/S35yt9d7jYI/AAAAAAAACc8/LcBTUcoC0Lg/s1600-h/130220101232.jpg


πολυ ωραια!!!!!!!

42Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Παρ Νοε 26, 2010 10:39 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
peny έγραψε:Αυτή είναι η τουρτα από τα περσινά γενέθλια του γιου μου!!Η πρώτη μου απόπειρα με ζαχαρόπαστα!Το γλύκό το πήρα ετοιμο γιατί ήμασταν πολλά τα ατομα και ήταν ρίσκο να φτιάξω μια τόοοσο μεγάλη. Πως σας φαίνεται?
http://3.bp.blogspot.com/_s-yy6mvt4mo/S35yt9d7jYI/AAAAAAAACc8/LcBTUcoC0Lg/s1600-h/130220101232.jpg
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ!!!!
Very Happy Very Happy

43Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 1:06 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ και να ειχαμε ενα κομματι!!! Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 12978 Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 982137

44Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 2:41 am

peny

peny
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ετσι ήταν πολύ ωραια. Αλλά όταν βγηκαν τα στολίδια για να την κόψουμε άφησαν κάτι τρύπες γιατί έιχε κολλήσει η επικάλυψη της τούρτας κάτω από τη ζαχαρόπαστα.Μα να μην μου κάνει κανείς απικάλυψη ζαχαρόπαστας στην περιοχή μου. Και τι μου έλεγαν? Οτι η ζαχαρόπαστα δεν τρώγεται.Anyway !! Φετος έχουμε θέμα ζωάκια της φάρμας!! Να εξαντλήσουμε τα ζωάκια τώρα που είναι μικρός γιατί μετά θα αρχίσουμε τους spiderman batman κλπ.

http://mycraftcenter.blogspot.com/

45Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 2:49 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
peny έγραψε:Ετσι ήταν πολύ ωραια. Αλλά όταν βγηκαν τα στολίδια για να την κόψουμε άφησαν κάτι τρύπες γιατί έιχε κολλήσει η επικάλυψη της τούρτας κάτω από τη ζαχαρόπαστα.Μα να μην μου κάνει κανείς απικάλυψη ζαχαρόπαστας στην περιοχή μου. Και τι μου έλεγαν? Οτι η ζαχαρόπαστα δεν τρώγεται.Anyway !! Φετος έχουμε θέμα ζωάκια της φάρμας!! Να εξαντλήσουμε τα ζωάκια τώρα που είναι μικρός γιατί μετά θα αρχίσουμε τους spiderman batman κλπ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΖΑΧΑΡΟΠΑΣΤΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ 2-3 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ Η ΣΑΝΤΙΓΥ Ή ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΜΑΛΛΟΝ!!!

46Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 2:54 am

peny

peny
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
GEODATOU έγραψε:
peny έγραψε:Ετσι ήταν πολύ ωραια. Αλλά όταν βγηκαν τα στολίδια για να την κόψουμε άφησαν κάτι τρύπες γιατί έιχε κολλήσει η επικάλυψη της τούρτας κάτω από τη ζαχαρόπαστα.Μα να μην μου κάνει κανείς απικάλυψη ζαχαρόπαστας στην περιοχή μου. Και τι μου έλεγαν? Οτι η ζαχαρόπαστα δεν τρώγεται.Anyway !! Φετος έχουμε θέμα ζωάκια της φάρμας!! Να εξαντλήσουμε τα ζωάκια τώρα που είναι μικρός γιατί μετά θα αρχίσουμε τους spiderman batman κλπ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΖΑΧΑΡΟΠΑΣΤΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ 2-3 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ Η ΣΑΝΤΙΓΥ Ή ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΜΑΛΛΟΝ!!!
Μα ο συγκεκριμένος φτιάχνει για τούρτες γάμου ζαχαρόπαστα!!!!Και εγώπ ου του ζήτησα που είπε ότι δεν θα σταθεί και ότι δεν τρώγεται γιατί είναι σαν τσιχλόφουσκα!!!!
Μάλλον είναι πιο εύκολη η σαντυγί και δεν θέλουν να μπουν σε μπελάδες.Εχε χάρη που δεν έιχα χρόνο αλλιώς θα δοκίμαζα μόνη μου.Από την άλλη είναι ρίσκο. Αν δεν πετύχει τι κάνεις? που βρίσκεις να ταϊσεις 30 ατομα?????

http://mycraftcenter.blogspot.com/

47Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 2:56 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλλον δεν τη χρησιμοποιουν γιατι ειναι πιο "νεα"τακτικη!και σιγουρα θα εχει πιο μπελα απο το να χτυπησεις κρεμα γαλακτος...........

48Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Σαβ Νοε 27, 2010 3:22 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athina24 έγραψε:μαλλον δεν τη χρησιμοποιουν γιατι ειναι πιο "νεα"τακτικη!και σιγουρα θα εχει πιο μπελα απο το να χτυπησεις κρεμα γαλακτος...........
ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΙΟ ΜΠΕΛΑΛΙΔΙΚΗ ΣΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

49Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Τετ Δεκ 29, 2010 8:46 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
VOYLA έγραψε:asteria χαιρομαι που σου αρεσε!!!
δεν ειναι γλασσο.ειναι ζαχαροπαστα.

αυτη ειναι η συνταγη....
http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html

την ειχα δει καιγω αυτη τη συνταγη. να ρωτησω..αν δε βαλω γλυκερινη και βαλω μονο γλυκοζη αλλαζει κατι? επισης πηρα παντεσπανι επειδη δεθαχω χρονο να φτιαξω και αυτο.θακανω την τουρτα.εχω ομως απορια. κατω απο τη ζαχαροπατα τι εχει?κρεμα οχι φανταζομαι.βοηθηστε κοριτσια! τωρα στις 3 Ιανουαριου εχουμε γενεθλια

50Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Τουρτα γενεθλιων Πεμ Δεκ 30, 2010 1:49 am

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν οι συνταγές της παρέας είναι ένα site που είμαι μέλος αρκετό καιρό και με έχει βοηθήσει πολύ, καθότι αρχάρια στην κουζίνα και παντελώς ανοικοκύρευτη!!! tongue
Ρίξε μια ματιά στις συμβουλές, έχει και βίντεο αν θυμάμαι καλά και θα λύσεις πολλές απορίες για την ζαχαρόπαστα! rabbit
http://www.sintagespareas.gr/simboules/glika/187-sugarpaste
Επίσης έχει και μια συνταγή, λέγεται "Το μαγικό γλάσσο" φαίνεται πιο εύκολη, αν φοβάσαι ότι δεν θα τα καταφέρεις με την ζαχαρόπαστα, κι απ΄ότι βλέπω στις φωτογραφίες έχουν ωραία σχέδια. Επίσης έχει γκαλερί με φωτο από τούρτες κλπ για να πάρεις μια ιδέα! Very Happy
Ελπίζω να σε βοήθησα! Τουρτα γενεθλιων - Σελίδα 2 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις