Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 13]

226Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 6:30 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Ηλέκτρα μου καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου  Very Happy Και εγώ είκοσι δυο είμαι..να σας πω κορίτσια και εγώ έχει δυο φορές το ένιωσα το νινι μου και νόμιζα ήταν η ιδέα μου..και εμάς θα μας δώσουν λίγα ρουχάκια και μάλλον από το σεπτέβρη θα κάνω αγορές θέλουμε εκατό πράγματα  Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 654316 

227Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 6:35 am

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολυ ωραιο ονομα εχεις Ηλεκτρα!Η αληθεια ειναι πως εκτος απο μπιμπερο,αποστειρωτη και εσωρουχακια που θα παρουμε εμεις ολα τα αλλα θα μας τα δωσουν φιλοι και συγγενεις.Οποτε δεν χω πολλα τρεχαματα για να ψαχνω.Επεισης σκεφτηκα κι εγω τα δωρα που θα κανουν μετα την γεννα και λεω ενταξει ποσα ρουχα κλπ θα χρειαστουν.Μονο απο την ξαδερφη μου εχουν μαζευτει κανα 40ρια φορμακια σε διαφορα μεγεθη και για ολες τις εποχες.Απο αυτη θα παρουμε και κουνια,αλαξιερα,ντουλαπα,καθισμα αυτοκινητου και καροτσι.Ολα ειναι σε καλη κατασταση και μας τα χαριζει.Υπολοιπα ρουχα,καλτσες,σκουφακια,γαντακια κλπ θα μας τα δωσουν φιλοι μας.Βεβαια για το μπανακι του ολα θα τα παρουμε εμεις.Δεν νομιζω πως θα ειναι τοσο δυσκολο για να παρουμε αυτα γι'αυτο τα αφηνω προς το τελος.

228Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:04 am

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου κι εσενα Σοφια.
Εσυ ποσο μηνων εισαι???? Μαλλον το μωρακι θα ηταν αυτο που ενιωσες Very Happy Very Happy

Πωπω Γεωργια μου μια χαρα ειστε εσεις.
Αν και για να ειμαι ειλικρινεις το καροτσι θελω να το παρω μονη μου γιατι εχω βρει ενα που μου αρεσει Razz
Αλλα εισαι τυχερη που θα σου δωσουν τοσα πραγματα.
Αληθεια οι γονεις σου πως το πηραν για το μπεμπε?
Εγω εδω που ειμαι 22 και μου λενε ολοι οτι ειμαι μικρη.
Αν και η μητερα μου το περιμενε γιατι μενουμε μαζι με τον φιλο μου εδω και 1 χρονο συν οτι εχει τρελαθει με την ιδεα του μωρου.
Πως και πως το περιμενει το εγγονι :p
Ο φιλος σου ποσο ειναι? Μεγαλυτερος να υποθεσω ε?
Εμενα ειναι 33, αλλα στο μυαλο ειμαστε συνομηλικοι, τι να πεις αντρες... χαχαχαχα!!
Παντως χαιρομαι που ολες ειμαστε μικρουλες.
Επιτελους νεες μαμαδες Very Happy

229Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:16 am

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tozouzounakimou έγραψε:Γεια σου κι εσενα Σοφια.
Εσυ ποσο μηνων εισαι???? Μαλλον το μωρακι θα ηταν αυτο που ενιωσες Very Happy Very Happy

Πωπω Γεωργια μου μια χαρα ειστε εσεις.
Αν και για να ειμαι ειλικρινεις το καροτσι θελω να το παρω μονη μου γιατι εχω βρει ενα που μου αρεσει Razz
Αλλα εισαι τυχερη που θα σου δωσουν τοσα πραγματα.
Αληθεια οι γονεις σου πως το πηραν για το μπεμπε?
Εγω εδω που ειμαι 22 και μου λενε ολοι οτι ειμαι μικρη.
Αν και η μητερα μου το περιμενε γιατι μενουμε μαζι με τον φιλο μου εδω και 1 χρονο συν οτι εχει τρελαθει με την ιδεα του μωρου.
Πως και πως το περιμενει το εγγονι :p
Ο φιλος σου ποσο ειναι? Μεγαλυτερος να υποθεσω ε?
Εμενα ειναι 33, αλλα στο μυαλο ειμαστε συνομηλικοι, τι να πεις αντρες... χαχαχαχα!!
Παντως χαιρομαι που ολες ειμαστε μικρουλες.
Επιτελους νεες μαμαδες Very Happy

Κι εγω θα ηθελα να αγορασουμε καινουρια πραγματακια.Λογο οικονομικων ομως μου κανουν ολα.Με την ξαδερφη μου μαζι ειχαμε παει για να αγορασουμε τα παντα κι ετσι τα πραγματα ειναι και δικου μου γουστου.Ηλεκτρα μου κι εμενα οι γονεις μου στην αρχη μουρμουριζαν αλλα το τωρα το εχουν καλοδεχτει!25 χρονων ειναι ο φιλος μου.

230Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:23 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σου Ηλέκτρα, καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!! Πολλές αγορομανούλες μαζευόμαστε τελικά,χιχι Very Happy Κορίτσια και εμένα θα μου δώσει μία φίλη μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Μου έχει δώσει ήδη αποστειρωτή, μερικά ρουχαλάκια, πορτ μπεμπέ και έχει ακόμα να μας δώσει την κούνια και την αλλαξιέρα που είναι σε άριστη κατάσταση, μερικά γυάλινα μπιμπερό (εμείς θα αγοράσουμε απλώς τις θηλές), καθισματάκι αυτοκινήτου, καρεκλάκι φαγητού, καρότσι, μπανάκι, κτλπ. Ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να τα πάρουμε εμείς οι ίδιοι τα πράγματα του μωρού αλλά χρειάζονται στην κυριολεξία τρεις μισθοί για να τα πάρει κανείς όλα μαζί. Τα μόνα που θα αγοράσουμε εμείς είναι μερικά ακόμα ρουχαλάκια, καλτσάκια, παπουτσάκια.

231Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:35 am

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεωργια καρ. έγραψε:
Κι εγω θα ηθελα να αγορασουμε καινουρια πραγματακια.Λογο οικονομικων ομως μου κανουν ολα.Με την ξαδερφη μου μαζι ειχαμε παει για να αγορασουμε τα παντα κι ετσι τα πραγματα ειναι και δικου μου γουστου.Ηλεκτρα μου κι εμενα οι γονεις μου στην αρχη μουρμουριζαν αλλα το τωρα το εχουν καλοδεχτει!25 χρονων ειναι ο φιλος μου.

Μια χαρα τοτε, τα ρουχαλακια θα ειναι και σχετικα καινουρια και δεν θα στα δωσει και καμια αγνωστη οποτε τελεια Very Happy
Εμενα η μαμα χαρηκε απο την αρχη, ο μπαμπας μου εκανε τον δυσκολο στην αρχη αλλα τωρα περιμενει κι εκεινος το εγγονι.


danae_93 έγραψε:Γεια σου Ηλέκτρα, καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!! Πολλές αγορομανούλες μαζευόμαστε τελικά,χιχι Very Happy Κορίτσια και εμένα θα μου δώσει μία φίλη μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Μου έχει δώσει ήδη αποστειρωτή, μερικά ρουχαλάκια, πορτ μπεμπέ και έχει ακόμα να μας δώσει την κούνια και την αλλαξιέρα που είναι σε άριστη κατάσταση, μερικά γυάλινα μπιμπερό (εμείς θα αγοράσουμε απλώς τις θηλές), καθισματάκι αυτοκινήτου, καρεκλάκι φαγητού, καρότσι, μπανάκι, κτλπ. Ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να τα πάρουμε εμείς οι ίδιοι τα πράγματα του μωρού αλλά χρειάζονται στην κυριολεξία τρεις μισθοί για να τα πάρει κανείς όλα μαζί. Τα μόνα που θα αγοράσουμε εμείς είναι μερικά ακόμα ρουχαλάκια, καλτσάκια, παπουτσάκια.

Ευχαριστω πολυ Δαναη μου Very Happy Very Happy
Πωπω μια χαρα σε βρισκω κι εσενα, η αληθεια ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν εχω σχεδον τιποτα ακομα.
Ρε κοριτσια το πιστευω οτι φετος ειναι η χρονια του αγοριου δεν εξηγειται αλλιως.
Αν δεν μας το αλλαξουν στην Β επιπεδου βεβαια χαχα.
Εσυ ποτε εχεις β-επιπεδου και ποσο μηνων εισαι?  Very Happy 

232Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:39 am

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπαα δεν νομιζω να το αλλαξουν,αν ελεγαν κοριτσακι ισως.Εμενα τωρα οι γονεις μου αρχιζουν να το παιρνουν πιο θερμα που βλεπουν την κοιλια να φουσκωνει...

233Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 7:46 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tozouzounakimou έγραψε:
γεωργια καρ. έγραψε:
Κι εγω θα ηθελα να αγορασουμε καινουρια πραγματακια.Λογο οικονομικων ομως μου κανουν ολα.Με την ξαδερφη μου μαζι ειχαμε παει για να αγορασουμε τα παντα κι ετσι τα πραγματα ειναι και δικου μου γουστου.Ηλεκτρα μου κι εμενα οι γονεις μου στην αρχη μουρμουριζαν αλλα το τωρα το εχουν καλοδεχτει!25 χρονων ειναι ο φιλος μου.

Μια χαρα τοτε, τα ρουχαλακια θα ειναι και σχετικα καινουρια και δεν θα στα δωσει και καμια αγνωστη οποτε τελεια Very Happy
Εμενα η μαμα χαρηκε απο την αρχη, ο μπαμπας μου εκανε τον δυσκολο στην αρχη αλλα τωρα περιμενει κι εκεινος το εγγονι.


danae_93 έγραψε:Γεια σου Ηλέκτρα, καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!! Πολλές αγορομανούλες μαζευόμαστε τελικά,χιχι Very Happy Κορίτσια και εμένα θα μου δώσει μία φίλη μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Μου έχει δώσει ήδη αποστειρωτή, μερικά ρουχαλάκια, πορτ μπεμπέ και έχει ακόμα να μας δώσει την κούνια και την αλλαξιέρα που είναι σε άριστη κατάσταση, μερικά γυάλινα μπιμπερό (εμείς θα αγοράσουμε απλώς τις θηλές), καθισματάκι αυτοκινήτου, καρεκλάκι φαγητού, καρότσι, μπανάκι, κτλπ. Ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να τα πάρουμε εμείς οι ίδιοι τα πράγματα του μωρού αλλά χρειάζονται στην κυριολεξία τρεις μισθοί για να τα πάρει κανείς όλα μαζί. Τα μόνα που θα αγοράσουμε εμείς είναι μερικά ακόμα ρουχαλάκια, καλτσάκια, παπουτσάκια.

Ευχαριστω πολυ Δαναη μου Very Happy Very Happy
Πωπω μια χαρα σε βρισκω κι εσενα, η αληθεια ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν εχω σχεδον τιποτα ακομα.
Ρε κοριτσια το πιστευω οτι φετος ειναι η χρονια του αγοριου δεν εξηγειται αλλιως.
Αν δεν μας το αλλαξουν στην Β επιπεδου βεβαια χαχα.
Εσυ ποτε εχεις β-επιπεδου και ποσο μηνων εισαι?  Very Happy 

Εγώ Ηλέκτρα μου την έχω κάνει ήδη τη β' επιπέδου και είμαι στον έβδομο μήνα! Δεν ανήκω στις μανούλες Δεκεμβρίου αλλά στις μανούλες Σεπτεμβρίου! Αλλά μπαίνω και γράφω και εδώ. Very Happy Όλες οι μικρομανούλες μαζευτήκατε τον Δεκέμβρη και εγώ στην απ'έξω Crying or Very sad Χαχαχα...εσύ Ηλέκτρα μου είσαι παντρεμένη αν επιτρέπεται ή κανονίζετε τώρα για γάμο?

234Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 8:55 am

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σου πω την αληθεια Γεωργια μου αγορακι θελω οποτε δεν με πειραζει να μην μου το αλλαξουνε.
Παντα για αγορομανα με ειχα χαχα  Razz 

Δαναη μου δεν ειμαστε παντρεμενοι απλα συζουμε εδω και 1 χρονο.
Θα παντρευτουμε με πολιτικο τελη Σεπτεμβριου.
Χαιρομαι να βλεπω πολλες νεες μανουλες.
Καμια φορα ντρεπομαι να λεω οτι ειμαι εγκυος μην μου πουνε οτι ειμαι μικρη κλπ, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν με νοιαζει και αφου εγω χαιρομαι τοτε ας λενε οτι θελουνε οι αλλοι.

Τωρα ειδα το τικερακι σου, καλεεεε εσυ εισαι 30 εβδομαδων, ποσο τελεια <3
Να τις σαραντισεις.

235Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 9:15 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tozouzounakimou έγραψε:Να σου πω την αληθεια Γεωργια μου αγορακι θελω οποτε δεν με πειραζει να μην μου το αλλαξουνε.
Παντα για αγορομανα με ειχα χαχα  Razz 

Δαναη μου δεν ειμαστε παντρεμενοι απλα συζουμε εδω και 1 χρονο.
Θα παντρευτουμε με πολιτικο τελη Σεπτεμβριου.
Χαιρομαι να βλεπω πολλες νεες μανουλες.
Καμια φορα ντρεπομαι να λεω οτι ειμαι εγκυος μην μου πουνε οτι ειμαι μικρη κλπ, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν με νοιαζει και αφου εγω χαιρομαι τοτε ας λενε οτι θελουνε οι αλλοι.

Τωρα ειδα το τικερακι σου, καλεεεε εσυ εισαι 30 εβδομαδων, ποσο τελεια <3
Να τις σαραντισεις.


Και εμείς αυτή την εβδομάδα θα παντρευτούμε!!! Μεθαύριο βγαίνουν οι άδειες γάμου από τα δημαρχεία μας!!! Είναι πράγματι πολύ όμορφο να βλέπεις μικρές μανούλες! Και για του λόγου το αληθές δεν είμαστε και μικρές! Έχω ζήσει αρκετά στο εξωτερικό και κυρίως στην Σκανδιναβία και εκεί κάνουν παιδάκια από τα 18 τους οι κοπέλες! Φαντάσου μου είχε πει μια φορά ένας Φινλανδός ότι θεωρούσε μεγάλη μια κοπέλα στα 30 για να κάνει παιδί και είχα μείνει εγώ, χαχα! Και στην Γερμανία και την Αγγλία τα ίδια. Απλώς σε εκείνες τις χώρες οι μητέρες έχουν την πλήρη υποστήριξη του κράτους, κυρίως οικονομικά και το βιωτικό επίπεδο είναι τόσο υψηλό που δεν έχουν τα άγχη που έχουμε εμείς στην Ελλάδα. Ενδεχομένως αν τα πράγματα ήταν καλύτερα στην χώρα μας και η ζωή είχε κάποια ποιότητα εδώ, σίγουρα θα έκαναν οικογένειες πιο νωρίς και δεν θα φαινόταν και περίεργο στον κόσμο το να είσαι ''μικρή'' μαμά. Και να μην ντρέπεσαι καθόλου να λες ότι θα γίνεις μανούλα. Ευλογία είναι. Ο καθένας να κοιτάει τη δουλειά του, δεν τους πέφτει λόγος. Όταν αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα, τι θα κάνεις? Χιχι...εσύ Ηλέκτρα μου από Αθήνα είσαι?

236Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 9:22 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μια χαρά μας βρίσκω  Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 654316 Θα κάνετε και οι τρεις αγόρια, θα γίνουμε τέσσερις ή θα κάνω τη διαφορά?? χιχι Να μη ντρέπεσαι κοπέλα μου, έτσι ένιωθα και εγώ στην αρχή μας αξίζει είναι ευλογία ένα μπεμπε  Very Happy 

237Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 9:28 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Κορίτσια μια χαρά μας βρίσκω  Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 654316 Θα κάνετε και οι τρεις αγόρια, θα γίνουμε τέσσερις ή θα κάνω τη διαφορά?? χιχι Να μη ντρέπεσαι κοπέλα μου, έτσι ένιωθα και εγώ στην αρχή μας αξίζει είναι ευλογία ένα μπεμπε  Very Happy 

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, χαχα Very Happy Άραγε η Σοφία θα κάνει τη διαφορά? Γερό να'ναι και ό,τι να'ναι μωρέ...

238Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 9:33 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γερό να'ναι πάνω από όλα..αλλά τι είναι?? Razz δυο επιλογές υπάρχουν χαχα

239Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 10:35 am

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σοφια μου κανε εσυ ενα κοριτσακι για να εχουμε και μια νυφη εδω μεσα...Αντε κοριτσια με το καλο και οι γαμοι σας.Εμεις αρραβωνα καναμε μονο και θα γινει αναγνωριση,για τον γαμο βλεπουμε.Ηλεκτρα εγω κοριτσακι ηθελα να σου πω την αληθεια αλλα μολις μου ειπε πιθανον αγορακι αλλαξα γνωμη...Δαναη μου εισαι κι εσυ μερος στην ομαδουλα μας.Αντε χαιρομαι που επιτελους πηρε τα πανω του το θεματακι μας.Αυριο δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω γιατι θα εχουμε κοσμο στο σπιτι.Ελπιζω να μην γραψετε πολλα για να μπορεσω να διαβαζω.

240Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 11:10 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχα λες Γεωργία μου?? Ε αλλάζεις γνώμη..θα έχεις ένα αγόραρο Smile Εγώ δε ξέρω τι θέλω να σου πω την αλήθεια..και εμείς θα κάνουμε ένα γάμο αρραβωνιασμένοι είμαστε εδώ και χρόνια..α θα έχεις κόσμο σπίτι?δε πειράζει θα σε περιμένουμε κοπέλα μου και δε θα γράψουμε πολλά χαχα

241Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:40 pm

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχχ κοσμο θα εχουμε και θα κουτουλαω.Υπνος δεν με πιανει...Με βλεπω να κοιμαμαι το πρωι παλι...

242Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:48 pm

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
danae_93 έγραψε:
Και εμείς αυτή την εβδομάδα θα παντρευτούμε!!! Μεθαύριο βγαίνουν οι άδειες γάμου από τα δημαρχεία μας!!! Είναι πράγματι πολύ όμορφο να βλέπεις μικρές μανούλες! Και για του λόγου το αληθές δεν είμαστε και μικρές! Έχω ζήσει αρκετά στο εξωτερικό και κυρίως στην Σκανδιναβία και εκεί κάνουν παιδάκια από τα 18 τους οι κοπέλες! Φαντάσου μου είχε πει μια φορά ένας Φινλανδός ότι θεωρούσε μεγάλη μια κοπέλα στα 30 για να κάνει παιδί και είχα μείνει εγώ, χαχα! Και στην Γερμανία και την Αγγλία τα ίδια. Απλώς σε εκείνες τις χώρες οι μητέρες έχουν την πλήρη υποστήριξη του κράτους, κυρίως οικονομικά και το βιωτικό επίπεδο είναι τόσο υψηλό που δεν έχουν τα άγχη που έχουμε εμείς στην Ελλάδα. Ενδεχομένως αν τα πράγματα ήταν καλύτερα στην χώρα μας και η ζωή είχε κάποια ποιότητα εδώ, σίγουρα θα έκαναν οικογένειες πιο νωρίς και δεν θα φαινόταν και περίεργο στον κόσμο το να είσαι ''μικρή'' μαμά. Και να μην ντρέπεσαι καθόλου να λες ότι θα γίνεις μανούλα. Ευλογία είναι. Ο καθένας να κοιτάει τη δουλειά του, δεν τους πέφτει λόγος. Όταν αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα, τι θα κάνεις? Χιχι...εσύ Ηλέκτρα μου από Αθήνα είσαι?

Αχ με το καλο γλυκια μου ο γαμος.
Οσο γι αυτο που λες εχεις πολυ δικιο.
Μια χαρα ηλικια εχουμε για να γινουμε μανουλες και θα εχουμε και πολυ ορεξη να ασχοληθουμε με τα παιδακια μας.
Εγω αν μου πει καποιος οτι ειμαι μικρουλα τους λεω "εεε οσο μεγαλη ειναι μια 40χρονη για να κανει παιδι αλλα τοσο ειμαι εγω μικρη".
Φυσικα δεν εχω κατι με τις γυναικες που κανουν μεγαλες παιδι, ολες οι γυναικες αξιζουν να γινουν μανουλες, απλα εχει καταντησει αηδια να πρεπει να εισαι πανω απο 30 για να ξεκινησεις να σκεφτεσαι οτι ηρθε η ωρα για παιδι.
Να σου πω τι πιστευω...επειδη οι γυναικες ηθελαν να ασχοληθουν με την καριερα τους κανανε πιο αργα παιδι, επειδη ομως η ανεργια εχει αυξηθει και δυσκολα βρισκεις τωρα δουλεια γυρισαμε στα "παλια".
Οποτε δεν ειναι τυχαιο που σιγα σιγα ολο και περισσοτερες κοπελιτσες κανουν παιδακια.
Οπως και να εχει γερα να ειναι τα γλυκα μας.
Εσυ που εισαι στην 30 εβδομαδα για πες μας? Πως ειναι?
Ποτε αρχισε να φαινεται πιο εντονα η κοιλια?
Νιωθεις συνεχεια κλωτσιτσες και παει περα δωθε η κοιλιτσα????

Ναι απο Αθηνα ειμαι εσεις κοριτσια?? Very Happy

Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Κορίτσια μια χαρά μας βρίσκω  Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 654316 Θα κάνετε και οι τρεις αγόρια, θα γίνουμε τέσσερις ή θα κάνω τη διαφορά?? χιχι Να μη ντρέπεσαι κοπέλα μου, έτσι ένιωθα και εγώ στην αρχή μας αξίζει είναι ευλογία ένα μπεμπε  Very Happy 


Εσυ θα κανεις κοριτσακι για αλλαγη Very Happy
Ποτε εχεις Β επιπεδου??



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tozouzounakimou στις Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:53 pm, 1 φορά

243Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:52 pm

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεωργια καρ. έγραψε:Αχχ κοσμο θα εχουμε και θα κουτουλαω.Υπνος δεν με πιανει...Με βλεπω να κοιμαμαι το πρωι παλι...

Πηγαινε βρε να κοιμηθεις.
Θελει ξεκουραση το μπεμπε  Razz 
Εγω λεω να παω να ξαπλωσω σε λιγο.
Ειχαμε παει στο allou fun park, φυσικα δεν καναμε τιποτα απο αυτα τα extreme που εχει εκει.
Μονο ιπποδρομο παιξαμε που πετας την μπαλα και προχωραει το αλογακι και μετα πηγαμε για καφε και για φαι.

244Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:54 pm

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ααα καλοπερνας ε;;;Καλα κανεις,οχι σαν κι εμενα κλεισμενη μεσα.Προσπαθουσα πολυ ωρα να κοιμηθω ωσπου με επιασε το κεφαλι μου και ειπα αι στο καλο αν ειναι να με πιασει θα με πιασει.

245Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 2:56 pm

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεωργια καρ. έγραψε:Ααα καλοπερνας ε;;;Καλα κανεις,οχι σαν κι εμενα κλεισμενη μεσα.Προσπαθουσα πολυ ωρα να κοιμηθω ωσπου με επιασε το κεφαλι μου και ειπα αι στο καλο αν ειναι να με πιασει θα με πιασει.

Εγω για να με παρει ο υπνος θελω τηλεοραση.
Μετα απο λιγο με νανουριζει και κοιμαμαι σαν πουλακι Very Happy
Παντως κι εγω δεν νιωθω οτι νυσταζω γαμωτο.
Θα παω ομως να ξαπλωσω θα βαλω τηλεοραση και πιστευω οτι καποια στιγμη θα κοιμηθω.
Τι ωρα θα ερθει αυριο ο κοσμος?
Θα μαγειρεψεις εσυ ή απ εξω?

246Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 3:03 pm

γεωργια καρ.

γεωργια καρ.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tozouzounakimou έγραψε:
γεωργια καρ. έγραψε:Ααα καλοπερνας ε;;;Καλα κανεις,οχι σαν κι εμενα κλεισμενη μεσα.Προσπαθουσα πολυ ωρα να κοιμηθω ωσπου με επιασε το κεφαλι μου και ειπα αι στο καλο αν ειναι να με πιασει θα με πιασει.

Εγω για να με παρει ο υπνος θελω τηλεοραση.
Μετα απο λιγο με νανουριζει και κοιμαμαι σαν πουλακι Very Happy
Παντως κι εγω δεν νιωθω οτι νυσταζω γαμωτο.
Θα παω ομως να ξαπλωσω θα βαλω τηλεοραση και πιστευω οτι καποια στιγμη θα κοιμηθω.
Τι ωρα θα ερθει αυριο ο κοσμος?
Θα μαγειρεψεις εσυ ή απ εξω?


Μακαρι εσυ να κοιμηθεις,κι εγω θα προσπαθησω παλι σε λιγο.Προς το παρων μενουμε στους γονεις μου οποτε η μανα μου θα τα ετοιμασει ολα.Θα ερθουν αυριο κατι ξαδερφια μου για ενα γαμο εδω και θα τους φιλοξενισουμε.Λογικα μεσημερακι θα ερθουν...

247Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Σαβ Ιουλ 26, 2014 3:05 pm

tozouzounakimou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεωργια καρ. έγραψε:
Μακαρι εσυ να κοιμηθεις,κι εγω θα προσπαθησω παλι σε λιγο.Προς το παρων μενουμε στους γονεις μου οποτε η μανα μου θα τα ετοιμασει ολα.Θα ερθουν αυριο κατι ξαδερφια μου για ενα γαμο εδω και θα τους φιλοξενισουμε.Λογικα μεσημερακι θα ερθουν...

Ε νταξει τοτε  Razz 
Εγω παω να ξαπλωσω γιατι αρχισαν να κλεινουν τα ματια μου.
Καλα να περασετε αυριοοο!!!

248Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 12:13 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="tozouzounakimou"]
danae_93 έγραψε:
Και εμείς αυτή την εβδομάδα θα παντρευτούμε!!! Μεθαύριο βγαίνουν οι άδειες γάμου από τα δημαρχεία μας!!! Είναι πράγματι πολύ όμορφο να βλέπεις μικρές μανούλες! Και για του λόγου το αληθές δεν είμαστε και μικρές! Έχω ζήσει αρκετά στο εξωτερικό και κυρίως στην Σκανδιναβία και εκεί κάνουν παιδάκια από τα 18 τους οι κοπέλες! Φαντάσου μου είχε πει μια φορά ένας Φινλανδός ότι θεωρούσε μεγάλη μια κοπέλα στα 30 για να κάνει παιδί και είχα μείνει εγώ, χαχα! Και στην Γερμανία και την Αγγλία τα ίδια. Απλώς σε εκείνες τις χώρες οι μητέρες έχουν την πλήρη υποστήριξη του κράτους, κυρίως οικονομικά και το βιωτικό επίπεδο είναι τόσο υψηλό που δεν έχουν τα άγχη που έχουμε εμείς στην Ελλάδα. Ενδεχομένως αν τα πράγματα ήταν καλύτερα στην χώρα μας και η ζωή είχε κάποια ποιότητα εδώ, σίγουρα θα έκαναν οικογένειες πιο νωρίς και δεν θα φαινόταν και περίεργο στον κόσμο το να είσαι ''μικρή'' μαμά. Και να μην ντρέπεσαι καθόλου να λες ότι θα γίνεις μανούλα. Ευλογία είναι. Ο καθένας να κοιτάει τη δουλειά του, δεν τους πέφτει λόγος. Όταν αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα, τι θα κάνεις? Χιχι...εσύ Ηλέκτρα μου από Αθήνα είσαι?

Αχ με το καλο γλυκια μου ο γαμος.
Οσο γι αυτο που λες εχεις πολυ δικιο.
Μια χαρα ηλικια εχουμε για να γινουμε μανουλες και θα εχουμε και πολυ ορεξη να ασχοληθουμε με τα παιδακια μας.
Εγω αν μου πει καποιος οτι ειμαι μικρουλα τους λεω "εεε οσο μεγαλη ειναι μια 40χρονη για να κανει παιδι αλλα τοσο ειμαι εγω μικρη".
Φυσικα δεν εχω κατι με τις γυναικες που κανουν μεγαλες παιδι, ολες οι γυναικες αξιζουν να γινουν μανουλες, απλα εχει καταντησει αηδια να πρεπει να εισαι πανω απο 30 για να ξεκινησεις να σκεφτεσαι οτι ηρθε η ωρα για παιδι.
Να σου πω τι πιστευω...επειδη οι γυναικες ηθελαν να ασχοληθουν με την καριερα τους κανανε πιο αργα παιδι, επειδη ομως η ανεργια εχει αυξηθει και δυσκολα βρισκεις τωρα δουλεια γυρισαμε στα "παλια".
Οποτε δεν ειναι τυχαιο που σιγα σιγα ολο και περισσοτερες κοπελιτσες κανουν παιδακια.
Οπως και να εχει γερα να ειναι τα γλυκα μας.
Εσυ που εισαι στην 30 εβδομαδα για πες μας? Πως ειναι?
Ποτε αρχισε να φαινεται πιο εντονα η κοιλια?
Νιωθεις συνεχεια κλωτσιτσες και παει περα δωθε η κοιλιτσα????

Ναι απο Αθηνα ειμαι εσεις κοριτσια?? Very Happy

Καλημέρα κορίτσιααααα! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Ηλέκτρα μου!!! Όπως λες γερά να είναι τα καλά μας!!! Αχχχ...τι να πω...κλωτσάει συνέχειααααα και κουνιέται πέρα δώθε, αλλά είναι πολύ ωραίο το συναίσθημα. Λοιπόν επειδή είμαι πολύ αδύνατη (ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 45 κιλά) και τώρα έχω φτάσει τα 54 (μόλις 9 κιλάκια) και όσο περίεργο και αν ακούγεται η κοιλιά μου άρχισε να φαίνεται στον έκτο μήνα και ακόμα και τώρα έχω μια πολύ μικρή κοιλίτσα σε σημείο που κάποιοι να μην καταλαβαίνουν καν πως είμαι έγκυος!!! Και όταν με ρωτούν σε ποιο μήνα είμαι και λέω έβδομο μένουν με το στόμα ανοιχτό, χαχαχα, έχει πλάκα. Very Happy Και δεν έχω κάνει εμετούς να φανταστείς! Έχω να κάνω εμετό από το πρώτο τρίμηνο!!! Και εγώ Αθήνα μένω Ηλέκτρα μου...που μένεις ακριβώς εσύ? Very Happy 

249Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 12:57 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Δανάη μου και Ηλέκτρα μου με το καλό οι γάμοι μας  Very Happy Και εγώ Αθήνα μένω Very Happy 

250Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! - Σελίδα 10 Empty Απ: Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 1:07 am

danae_93

danae_93
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Δανάη μου και Ηλέκτρα μου με το καλό οι γάμοι μας  Very Happy Και εγώ Αθήνα μένω Very Happy 

Καλημέρα Σοφάκι! Σε ευχαριστώ πολύ! Που μένεις στην Αθήνα? Very Happy 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις