Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Παρ Ιουν 27, 2014 7:29 am

famozina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σε ολους.Η κορη μου 7ετων θα παει κατασκηνωση φετος για πρωτη φορα (ετσι λεει δηλαδη) αλλα εγω τρεμω στην ιδεα και μονο γιατι δεν εχει μαθει να ακολουθει κανονες και προγραμματα!πχ πλυσιμο οταν πρεπει,δεν προσεχει τα πραγματα της δεν διαχειριζετε τα χρηματα ακομη..κι ειναι αρκετα παιδι σε σχεση με τους συνομιληκες της.Παλεψα με τις ανασφαλειες μου γιατι δεν θελω να χασει την ευκαιρια της εξαιτιας μου,αλλα νομιζω πως πρακτικα πλεον δεν θα τα καταφερει!!Θα ειναι κι αλλα δυο κοριτσια απο την ταξη της,αλλα ειναι πολυ πιθανο να γινουν ενα και να μεινει μονη της η δικη μου (συμβαινει πολυ συχνα αυτο εδω).Ειναι πολυ πιο μικροκαμωμενη απο ολους και αποκαλωντας την μικρη την απορριπτουν πολυ γρηγορα και δεν υπερασπιζετε καθολου τον εαυτο της,παρα μονο φευγει σε μια ακρη και τελος!!!!!Δεν θελω σε καμμια περιπτωση να γινει το ιδιο κι εκει και να μην εχει κανεναν κοντα της......ΟΥΦ!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?Να την στειλω κι οτι γινει η να την κρατησω και προφανως να το μετανιωσω αργοτερα???

2ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Παρ Ιουν 27, 2014 7:41 am

mother of 3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα. Δεν πηγα ποτε κατασκηνωση γιατι η μαμα μου φοβοτανε. Ουτε να το διανοηθω να το συζητησω για να καταλαβεις ενω οι φιλες μου πηγεναν απο την ηλικια των 7 οπως η δικη σου. Και καθε Σεπτεμβριο μου ελεγαν ιστοριες για το πως περασαν και εγω το μονο που ειχα να τους πω ηταν για το πως περασα με τη μαμα τον παππου και τη γιαγια. Φυσικα και ζηλευα και φυσικα ακομη και τωρα τοσα χρονια μετα το σκεφτομαι και λεω πως δεν θα κανω το ιδιο στα παιδια μου. Αυτο κατι γενικο που πμως πιθανοτατα να συμβει και στη κορη σου.

Τωρα για την κορη σου. Η κατασκηνωση ειναι μια ευκαιρια να ανεξαρτητοποιηθει λιγο μα μαθει ολα αυτα που λες -δικαιως- οτι πρεπει να μαθει. Δεν θα εχει παντοτε καποιον να γυρναει αν την στενχωρουν οι φιλες της η οτιδηποτε αλλο. Οσο για το οτι οι φιλες της την βλεπουν μικρη, ε και εσυ το ιδιο κανεις και πιθανοτατα αυτο να της εχει μεταδωθει. Αλλιως κατα τη γνωμη μου επιβεβαιωνεις αυτο το οποιο σε στεναχωρει και την σπροχνεις προς την αντιθετη κατευθυνση. Δωσε μια ευκαιρια στο παιδι σου αφου το θελει και το ιδιο και αν δεις οτι περναει χαλια παντα εχεις την ευκαιρια να την παρεις. Θα την εχεις εμπιστευτει ομως και ισως ετσι και εκεινη "μεγαλωσει".

3ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 12:42 am

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα , ουτε και εγω οταν ημουν μικρη πηγα κατασκηνωση για το λογο που ειπε η mother of 3 , η μητερα μου φοβοτανε. τα παιδια μου τα εστειλα περυσι πρωτη φορα , ο μεγαλος θα τελειωνε την τεταρτη , και ο μικρος την πρωτη. περασανε καταπληκτικα , και ζητησανε και φετος να πανε στην ιδια .
ο μεγαλος μου ο γιος ειναι οπως περιγραφεις την δικη σου κορουλα . ακριβως το ιδιο, μικρος στην αναπτυξη , καθολου αυτοπεποιθηση κτλ να φανταστεις θα παει εκτη φετος και φαινεται για δευτερα. ολο αυτο οπως καταλαβαινεις επηρρεαζει την ψυχολογια του. φετος τα πραγματα αλλαξανε , πηρε τα πανω του, οχι στο θεμα υψους , αλλα στο θεμα αυτοπεποιθησης . δεν ξερω αν επαιξε ρολο η κατασκηνωση που πηγε περυσι, τα παιδια μεγαλωνοντας ωριμαζουν, και καθε χρονο θα βλεπεις μεγαλες διαφορες στη συμπεριφορα τους. πιστευω μονο καλο θα της κανει, και θα δεις οτι θα την βοηθησει παρα πολυ στην υπευθυνοτητα ,στην ανεξαρτησια της. και φυσικα θα κανουν και νεους φιλους!!

4ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 12:48 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia egw eimai kata twn kataskhnwsewn. den mporeite na fantasteite ti ginete ekei mesa. kapoia vgainoun sthn fora, kapoia alla pote.

5ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 12:53 am

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δε θελω να βαζω ολα τα πραγματα στο ιδιο καζανι !! και ποτε δεν θελω να ειμαι απολυτη για κατι! ας μην τα καταδικαζουμε ολα !

6ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 12:56 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fanouria έγραψε:δε θελω να βαζω ολα τα πραγματα στο ιδιο καζανι !! και ποτε δεν θελω να ειμαι απολυτη για κατι! ας μην τα καταδικαζουμε ολα !

poia einai ola ta pragmata pou mpainoun sto idio kazani? kai den ta katadikazw ola. stis kataskhnwseis anaferomai. ki empasei periptwsei afth einai h gnwmh mou giati exw doulepsei se poly eyhpolhptes kataskhnwseis. apla afto pou lew, einai na to psaxnete, oxi 100 fores, alla polyyyyyyyy perissotero. gia thn asfaleia twn paidiwn sas.

7ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 1:04 am

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
 Embarassed με συγχωρεις αν το παρεξηγησα , σου ζητω συγνωμη, απλα νομιζω ετσι οπως το ειπες οτι εισαι για ολεςςςς τις κασκηνωσεις αρνητικη !και παλι αποψη σου και σεβαστη, γιατι παντα συμφωνα με τις εμπειριες μας τα λεμε και εγω στο παρελθον ειχα ακουσει διαφορα για πολλες . απλα θεωρω οτι επειδη εχουν ακουστει για καποιες ασχημα πραγματα, δεν σημαινει οτι ισχυει για ολες, και σιγουρα πρεπει να παιρνεις συστασεις , το παιδι σου εμπιστευεσαι !!! και παλι με συγχωρεις!

8ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 1:14 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fanouria έγραψε: Embarassed με συγχωρεις αν το παρεξηγησα , σου ζητω συγνωμη, απλα νομιζω ετσι οπως το ειπες οτι εισαι για ολεςςςς τις κασκηνωσεις αρνητικη !και παλι αποψη σου και σεβαστη, γιατι παντα συμφωνα με τις εμπειριες μας τα λεμε και εγω στο παρελθον ειχα ακουσει διαφορα για  πολλες . απλα θεωρω οτι επειδη εχουν ακουστει για καποιες ασχημα πραγματα, δεν σημαινει οτι ισχυει για ολες, και σιγουρα πρεπει να παιρνεις συστασεις , το παιδι σου εμπιστευεσαι !!!  και παλι με συγχωρεις!  


den egine kai tipota, kouventa kanoume. apla epeidh ta kserw ek twn esw... anyway, psakse to apo 1000 meries. to provlima den einai opws leei h kopela pou anoikse to thema an tha mporesei na symvadisei to koritsaki ths me ta alla.. an pesei se kala xeria tha to voithisoun poly na ginei kai pio aneksartito. Alla einai ta provlimata pou ta koukoulwnoun.

9ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 2:01 am

mother of 3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Παντου υπαρχουν κινδυνοι για τα παιδια μας και γι αυτο πρεπει να εχουμε τα ματια μας 14. Αυτο ομως δεν θα πρεπει να τους στερει τη χαρα και ουτε να μεγαλωσουμε φοβηκα πλασματα.

10ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 6:41 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dld ena 7xrono vriskei thn xara ama paei sthn kataskinwsi? 'H to7xrono tha ginei foviko epeidh den tha koimhthei 20 meres makria apo to spiti tou.? Mallon ta vlepw alliws ta pragmata.

11ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 7:01 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μικρό δεν είναι 7 ετών το παιδάκι? Πρέπει σώνει και ντε να πάει?
Θα είναι με παρέα με κάποιο μεγαλύτερο αδερφάκι ξαδερφάκι ίσως?

12ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Σαβ Ιουν 28, 2014 8:16 am

mother of 3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γενικα μιλησα για τους κινδυνους που υπαρχουν και πως εγω πιστευω οτι πρπει να τους αντιμετοπιζουμε. ΝΑι ισως ενα παιδακι 7 να ειναι μικρο, εξαρταται πιστευω και απο το παιδι. Εγω βλεπω την μεγαλη μου που ειναι 5 και επειδη εχω και αλλα 2 την βλεπω ισως πιο μεγαλη και δεν μου φαινεται παραξενο αν σε 2 χρονια παει κατασκηνωση. Ισως τοτε να μου φανει δεν λεω οχι, αλλα νομιζω εξαρταται απο το παιδι, την ανηψια μου πχ αν και ειναι 10 εγω δεν θα την εμπιστευομουν. 

Απαντησα ομως και χθες σε σχεση με αυτο που ειπε η κοπελα οτι την ενοχλει που την βλεπουν η αλλη πιο μικρη απο την ηλικια της ενω και η ιδια το ιδιο πιστευει. Επησεις πραγματικα θεωρω οτι οταν ενα παιδι καλειται να αναλαβει καποιες ευθυνες απο μονο του (οπως αυτα που λεει η κοπελα οτι δεν κανει η κορη της) τοτε πραγματικα ορημαζει. Και πως σιγουρα θα της κανει καλο το να παει εφοσον και το ιδιο το θελει.

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη, και εχω και επιφυλαξη γιατι δεν γνωριζω το παιδι για να μπορω να πω περισσοτερα. 

Α για τη χαρα που ειπα νομιζω ανεφερα προσωπικο μου βιωμα παραπανω το οποιο εξηγει τι εννοω.

13ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Κυρ Ιουν 29, 2014 8:43 pm

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα , επειδη αναφερθηκαμε σε 7χρονα , ηθελα να σας πω την δικη μου αποψη , εμπειρια μεσα απο τα ματια φυσικα των δικων μου παιδιων. Κάθε παιδι νιωθει διαφορετικα , αλλα ειναι πιο κοινωνικα αλλα λιγοτερα. σε καμια περιπτωση η κατασκηνωση δεν γινεται με το ζορι , προς θεού. τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση δεν υπαρχει το σωνει και καλα, να παει. ο μικρος οπως ανεφερα το καλοκαιρι του 2013 τελειωσε τη πρωτη, μου λεει μαμα φετος θελω να παω κατασκηνωση. να το συζητησουμε με τον μπαμπα και βλεπουμε. εκεινος συνεχισε να το ζηταει , μετα επιασε τον αδελφο του και του λεει, Μ. θα παμε κατασκηνωση, ήταν ετσι κι ετσι,γιατι ο Μ. πηρα την κατασκηνωση και μου ειπαν οτι δεχονται παιδια να εχουν τελειωσει την δευτερα. τους ειπα οτι ο μεγαλος τελειωσε τη τεταρτη, και ο μικρος τη πρωτη αλλα ειναι ανεξαρτητο παιδι, εξυπηρετειται μονος του ,υπευθυνος και ωριμος.και επειδη θα ειχε και τον αδελφο του παρεα τον δεχτηκαν. μια βδομαδα ηταν η κατασκηνωση, για την ακριβεια 6 νυχτες, αλλα το τελευταιο βραδυ επειδη μας κανανε γιορτουλα, τους πηραμε, για να μην ξαναπηγαινουμε την επομενη μερα.

14ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Empty Απ: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ Κυρ Ιουν 29, 2014 9:03 pm

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ξεχασα να ολοκληρωσω γιατι ο Μ. δεν το ζητησε. γιατι γενικα δεν ζητουσε πραγματα, και ειδικα καινουργιες εμπειριες. Ηταν κλειστο παιδι , και φοβιτσιαρικο. και μπροστα στα περισσοτερα πραγματα εβαζε τον αδελφο του. ειχε σοβαρα θεματα με το σχολειο, ειδικα στις δυο πρωτες ταξεις του δημοτικου, και με τους συμμαθητες του. αυτη η εμπειρια του η περσινη τον βοηθησε να καταλαβει, οτι επειδη οι συμμαθητες του ηταν σκληροι μαζι του, δεν σημαινει οτι ολα τα παιδακια ειναι ετσι ,να συμπεριφερονται με αυτο το τροπο. πηγε σε ενα περιβαλλον καινουργιο , δεν ηταν πλεον στιγματισμενος , ο κακος μαθητης, ο κλαψιαρης , ο κοντος , ( το κουκουτσι οπως τον ελεγαν )! απεκτησε αυτοπεποιθηση , δυναμισμο, ναι και ολα αυτα μονο σε πεντε μερες !!! οταν γυρισαμε στο σχολειο το φθινοπωρο μου εκανε παραπονα , για τους φιλους του. του θυμισα τη κατασκηνωση , πως τα περασε εκει, και πως του φεροντουσαν οι καινουργιοι φιλοι. απλα με λιγα λογια του ειπα οτι εσυ δινεις το δικαιωμα να σου φερονται ετσι, οταν σταματησεις να βαζεις το κεφαλι κατω και να τα δεχεσαι , τοτε θα σε σεβαστουνε !! ( ειπαμε και πολλα αλλα) οταν το δεκεμβρη πηραμε τους βαθμους, ο δασκαλος που τον ειχε κ στη τεταρτη, και ηξερε πλεον τι παιδι ειναι, μου ειπε φερατε φετος αλλο Μ. δεν εχει καμια σχεση το παιδι που ηταν περυσι, μεχρι και ο Λ. τον φοβαται οταν τον βλεπει, φυσικα εγω λεω τα παραλεει. οταν ομως μιλησα με τα αλλα παιδια , με γονεις, μου επιβεβαιωσαν αυτο που μου ειχε πει ο δασκαλος. οτι ο Μ . πλεον δεν δεχεται μυγα στο σπαθι του. (φυσικα το ειδα αργοτερα σε διαφορες συναντησεις και παιχνιδια με τα παιδια αργοτερα) γιατι σας τα λεω ολα αυτα? !! γιατι του εκανε πραγματικα καλο αυτο , οτι "ξεκολλησε " απο το σπιτι, εστω αυτες τις λιγες μερες , οτι ενιωσε οτι δεν θα ειναι η μαμα διπλα του , οτι πρεπει ακομα και τωρα που ειναι μικρος να τα βγαζει περα μονος του. γιατι οταν θα παει 18 , και θα παει στρατο , και τοτε δεν θα μεινει σε ενα δωματιο με 6 παιδια, αλλα με 40 και 50, θα του τη βιδωσει , οπως επαθε ο αδελφος μου, και απο το στρες του επασαν τα μαλλια, και δεν ξαναεβγαλε ποτε. για αυτο σας λεω δεν εχει σημασια η ηλικια, αν ειναι 7 ή 17 παντα, αλλα και πως νιωθουν τα παιδια σε ολα αυτο, αν τα ιδια τα χαροποιει να νιωσουν μια τετοια εμπειρια . ο μικρος περυσι δεν με πηρε τηλεφωνο, και τον ρωτησα , ενα τηλεφωνο δεν με πηρες , να μου πεις πως περνας, και μου λεει μαμα , δεν χρειαστηκε να σε παρω αφου περνουσα τελεια. αρα γιατι να μη το ξαναστειλω , κ φετος και του χρονου, και οσα χρονια το ζηταει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις