Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1μετανάστευση;;;; Empty μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:48 am

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!Υπάρχει καμία μανούλα που να σκέφτεται την πιθανότητα να μεταναστεύσει?Εγώ δεν είμαι μανούλα Ακόμα και το σκέφτομαι να φύγω....Κύπρο,Καναδά ή Αμερική. Έχει φύγει η το σκέφτεται καμία κοπέλα να ανταλλάξουμε απόψεις;Ο λόγος φυσικά είναι καθαρά οικονομικός...

2μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 4:03 am

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalispera!!!! Tha mporousa na rotiso me ti asxoleisai?

Auto einai to vasiko an yparxoun theseis pano sti douleia sou. To exeis psaksei?
To oti tha allaxeis xora den simainei oti tha sou einai pio eukolo na vreis douleia kai me trela lefta. Poly ligoi pernoun kala lefta ekso i kanoun "kales douleies" Allo ena simantiko einai I ilikia. An exeis sxesi?

3μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 7:40 am

Yasmina

Yasmina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
babble έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!Υπάρχει καμία μανούλα που να σκέφτεται την πιθανότητα να μεταναστεύσει?Εγώ δεν είμαι μανούλα Ακόμα και το σκέφτομαι να φύγω....Κύπρο,Καναδά ή Αμερική. Έχει φύγει η το σκέφτεται καμία κοπέλα να ανταλλάξουμε απόψεις;Ο λόγος φυσικά είναι καθαρά οικονομικός...

Καλησπέρα, εγώ είμαι μετανάστρια και μπορώ να σου πω ότι τα πράγματα δεν είναι εύκολα ούτε και στο εξωτερικό. Εντάξει, οικονομικά, εξασφαλίζεται περισσότερη ασφάλεια αλλά και πάλι μην φανταστείς τρελά πράγματα. Εξαρτάται βέβαια και από την εμπειρία, προ-υπηρεσία, κτλ.
Σε τί τομέα ειδικεύεσαι και ψάχνεις; Έχει σημασία, γιατί δεν υπάρχει παντού η ίδια αγορά εργασίας.

4μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 12:46 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καναδά το καταλαβαίνω, Αμερική κάπως, αλλά Κύπρο; Και μάλιστα για οικονομικούς λόγους; Όσοι ξέρω που έχουν πάει Κύπρο ή έχουν φύγει ή θέλουν να φύγουν.

5μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:00 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω εχει ενα μηνα που ειμαι Γερμανια και οικονομικα τα πραγματα ειναι πολυ καλητερα.εμεισ ειμαστε οικογενεια βεβαια κι εχουμε και επιδοματα μωρου και λιγοτερεσ κρατησεισ απο το κρατος!Εαν εισαι μονη ειναι πιο δυσκολο να σταθεισ στα ποδια σου γιατι ολα τα πληρωνεισ μονη.Βεβαια εαν εχεισ σπουδασει γιατρος (μιλαω γαι Γερμανια)η καποια αλλη ειδικοτητα που εχει ζητηση εκει που θελεισ να πας θα περνεισ καλα λεφτα!Κυπρο ουτε να το σκεφτεσαι οσοι φιλοι πηγαν γυρισαν!

6μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:09 pm

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια, να ρωτήσω κάτι, παίζει μεγάλο ρόλο η γλώσσα?? εγώ πχ σε λίγο θα έχω δύο πτυχία και ίσως αν τα καταφέρω και ένα μεταπτυχιακό στη μουσική και στα παιδαγωγικά, αλλά έχω μόνο lower (που δεν τα πολυθυμάμαι κιόλας να πω την αλήθεια)!!!
είναι πολύ δύσκολο να πας στον καναδά??πρέπει να σου κάνει κάποιος συγγενής πρόσκληση?
Επίσης μας ενδιαφέρει παρα πολύ και η Σκανδιναβία, αλλά τι γίνεται με τη γλώσσα???
το ανατολικό μπλοκ καλά κρατεί πάντως σε όλη την ευρώπη και είναι κάπως δύσκολα απ ότι ξέρω....
αυτά τα γραφεια ευρεσεως εργασίας τα έχει δοκιμάσει κανένας??

7μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:10 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το σημαντικότερο μου πρόβλημα είναι.ότι.είμαι.άνεργη και ο σύντροφος μου δεν έχει μεγάλα εισοδήματα και Κύριως όχι σταθερά...οπότε δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας και συνεπώς να κάνουμε οικογένεια. Εγώ είμαι 30 κ εκείνος 34. Φοβάμαι,μάλλον είμαι σίγουρη ότι εκεί δεν θα αναγνωριστούν τα πτυχία κ μεταπτυχιακά οπότε ότι να ναι θα ψαξω μάλλον. Αυτό που ψάχνω από το εξωτερικό είναι δουλειά και σταθερό εισόδημα και για τους 2,πράγμα που δεν υπάρχει εδώ

8μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:13 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Νομίζω πως η γλώσσα παίζει σημαντικό ρόλο εκτός Κ αν η δουλειά σου σε βοηθάει. Πχ αν είσαι μηχανικός με μεγάλη εμπειρία μπορεί να κάνουν μια εξαίρεση. Εγώ πάλι δεν έχω εμπειρία στον κλάδο μου γι αυτό κοιτάζω για καναδα/αμερθκη που είναι αγγλόφωνο και με χαμηλή ανεργία. Πάντως τα πτυχία δεν παίζουν ρόλο όσο η εξοικείωση με τη γλώσσα και το πόσο λυμενη είναι η γλώσσα σου

9μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:14 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για την Κύπρο δεν ήξερα ότι δεν είναι καλά...διαγράφεται λοιπόν και μένει Αμερική Καναδάς με τον Καναδά επικρατέστερο

10μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:17 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το μονο που ξερω για τον Καναδα απο οσους Καναδους εχουμε στο γραφειο, ειναι οτι το κοστος ζωης ειναι πολυ υψηλο και οι ανθρωποι πολυ ευγενικοι. Αλλα κυριως το κοστος....

11μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:18 pm

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
babble έγραψε:Νομίζω πως η γλώσσα παίζει σημαντικό ρόλο εκτός Κ αν η δουλειά σου σε βοηθάει. Πχ αν είσαι μηχανικός με μεγάλη εμπειρία μπορεί να κάνουν μια εξαίρεση. Εγώ πάλι δεν έχω εμπειρία στον κλάδο μου γι αυτό κοιτάζω για καναδα/αμερθκη που είναι αγγλόφωνο και με χαμηλή ανεργία. Πάντως τα πτυχία δεν παίζουν ρόλο όσο η εξοικείωση με τη γλώσσα και το πόσο λυμενη είναι η γλώσσα σου
κι εγώ αυτό υποψιάζομαι γαμώτο. εμπειρία έχω αρκετά χρόνια αλλά τι να το κάνεις. ξέρεις διαδικασίες για καναδα? καλά κάνεις πάντως και δεν κοιτάς τόσο την ευρώπη.... εχω βγει για εποχιακή δουλειά και τα είδα ψιλοκορεσμένα τα πράγματα.

12μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 3:16 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mama tomato υποθετω πως το κοστος ειναι αναλογο του μισθου, υποθετω βεβαια δεν ξερω και πολλα...

jellyfish οι διαδικασιες ειναι ελαφρως πιο ευκολες απο αμερικη...ανοιγουν καθε τοσο θεσεις για να σου δωσουν αδεια να μεταναστευσεις...αλλα πιστευω οτι θελει να δουλευουν 2 για να μπαινουν και 2 φραγκα στην ακρη

13μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Πεμ Ιουλ 10, 2014 10:48 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα κόστη σαφώς είναι ανάλογα των μισθών αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ζεις το ίδιο καλά με έναν μέτριο μισθό σε όλες τις χώρες και σε όλα τα μέρη της ίδιας χώρας. Π.χ. εμείς μείναμε ένα διάστημα στο Λονδίνο όπου ο άντρας μου είχε έναν πάρα πολύ καλό μισθό, αλλά με τον δικό του μισθό και έναν μέτριο δικό μου μισθό δεν μπορώ να πω ότι ζούσαμε άνετα. Ο λόγος ήταν ότι το κόστος του ενοικίου και των συγκοινωνιών ήταν τεράστιο (σε σχέση με αυτά που έχουμε στην Ελλάδα τουλάχιστον) και έφευγαν πολλά χρήματα σε πάγια έξοδα. Άλλα πράγματα ήταν πιο φτηνά π.χ. σούπερ μάρκετ, αλλά πόσο πια να γλιτώσεις από τα ψώνια του μήνα;

Δεν συζητώ καν για το κόστος των παιδικών σταθμών. Σχεδόν απαγορευτικό για μας.

Οπότε κι εγώ θα έλεγα κατ' αρχήν να δεις τι μισθοί παίζουν για το επάγγελμά σου ανάλογα με τις ικανότητες και την εμπειρία σου, και μετά να δεις πόσο κοστίζουν ενοίκια, συγκοινωνίες, λογαριασμοί και να αποφασίσεις αν συμφέρει. Για τον Καναδά έχω ακούσει ότι τα πράγματα είναι ευνοϊκότερα στο γαλλικό κομμάτι (Κεμπέκ) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει.

Η γλώσσα παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο όταν βγαίνεις σε ξένη χώρα, ειδικά αν θέλεις να μπορείς να νιώθεις ισότιμος κάτοικος (με ίσες δυνατότητες εύρεσης εργασίας και συμμετοχής στην κοινωνία) και όχι "μετανάστης".

14μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Παρ Ιουλ 11, 2014 2:43 am

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φοβάμαι ότι το να δουλέψω στο αντικείμενο μου δεν παίζει....καθότι τα πτυχία μου δεν πιστεύω ότι θα τα κάνουν υπόψη τους...ωστόσο κάνω κάποιους υπολογισμούς με το βασικό...5000 το ελάχιστο και για τους 2 με 1000 ενοίκιο πιστεύω βγαίνεις.τι λέτε κι εσείς με την εμπειρία;

15μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Παρ Ιουλ 11, 2014 3:57 am

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα. Αυτο το άρθρο ειναι πολυ ενδιαφερον. Λεεί οτι Τα πράγματα δεν είναι εύκολα για κάποιον που σκέφτεται να επισκεφτεί τον Καναδά σαν τουρίστας με σκοπό να αναζητήσει εργασία και να μείνει μόνιμα. Καταρχήν απαγορεύετε να εργαστεί κάποιος τη στιγμή που έχει εισέλθει στη χώρα ως τουρίστας. Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει κατά την περίοδο που είναι επισκέπτης στον Καναδά να βρει κάποιον εργοδότη να τον προσλάβει αλλά η έγκριση την άδειας εργασίας αργεί με αποτέλεσμα να λήξει η visa. Θα χρειαστεί λοιπόν να επιστρέψει στην Ελλάδα και όταν εγκριθεί η άδεια εργασίας να ταξιδεύσει πάλι.

http://www.pame-exoteriko.gr/index.php/articles/10-metanasteusi-kai-ergasia-ston-kanada


Η κολλητη μου που είναι Καναδά μου είπε οτι 1000 δολάρια Καναδα για σπίτι είναι οκ
Εγω θα σου πω για το λονδινο που ξέρω, 1300 λίρες δίναμε ενοίκιο το μήνα για ένα 1-bedroom. Και γύρω στα 130 λίρες ο ενας για μετρο. Και ειμασταν και κέντρο.
Τα 5000 τι είναι δολάρια αμερικής, δολάρια καναδά, λίρες, ευρώ τι?

16μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Παρ Ιουλ 11, 2014 6:33 am

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Anna σε ευχαριστώ για το λινκ. Έχω την καναδική υπηκοότητα οπότε λογικά δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα. Η κολλητή σου σε ποια πόλη είναι;με τι ασχολείται;Υπάρχει πιθανότητα να σου πει πόσο κοστίζουν τα βασικά;πχ μετακινήσεις και κάποια στάνταρ έξοδα;ρεύμα Τηλέφωνα κλπ;

17μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 1:43 am

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα. Μένει στο Μόντρεαλ. Εκει θέλει 600 για μετακίνηση, 700 για ενοίκιο, 1500 για λογαριασμους και 20 την ημέρα για φαγητό και 200 για ιατρική ασφάλεια και αλλα προσωπικά έξοδα γύρω στα 400.
Είναι επικουρικός καθηγητής σε ένα πανεπιστήμιο. Μου είπε οτι εκεί η ελληνική κοινότητα είναι μεγάλη και οτι υποστηρίζονται μεταξύ τους.

18μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 1:55 am

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
wow!!!!1500 λογαριασμοι?????μα τοσα πολλα??ρευμα τηλεφωνα και γκαζι και τι αλλο καλε??600 μετακινηση????????ουφ....αγχωθηκα...μακαρι να βοηθα η ελληνικη κοινοτητα να βρει καποιος δουλεια...

19μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 3:16 am

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tis esteila pali email na mou dieukrinisi pali tous logariasmous. Den mou tous eipe analytika. Alla skeftomai logika einai kinito, tilefono, internet, reuma, gkazi, nero. Oso gia to kostos tis metaforas den exo apopsi an einai poly i ligo kai den mporo na ksero kai poso megales einai oi apostaseis pou kanei. Gia to tilefono ksero oti otan tin perno tilefono xreonetai kai i idia ena poso.

20μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 4:49 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το άλλο που πρέπει να δεις είναι αν ο μισθός είναι καθαρά ή μεικτά γιατί σε πολλές χώρες όταν λένε μισθός "τάδε" εννοούν "τάδε μείον τις νόμιμες κρατήσεις". Δεν μπαίνουν όλα στην τσέπη.

Και επίσης αν οι κρατήσεις καλύπτουν τις εισφορές σύνταξης ή όχι.

21μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 4:53 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α και κάτι άλλο. Μόντρεαλ είναι ο γαλλικός Καναδάς και μπορεί εκεί τα πράγματα να είναι διαφορετικά σε σύγκριση με το Τορόντο ή την Οττάβα.

Πάντως babble αν σε ενδιαφέρει ο γαλλικός Καναδάς έχω κι εγώ κάποιες άκρες και μπορώ να ρωτήσω τι ισχύει. Let me know.

22μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 12:05 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε Άννα μου με υποχρεώσεις!χίλια ευχαριστω...αρετή ναι αυτό ισχύει...συνήθως σου λένε τα μικτά...θέλει προσοχή κι αυτό...ουφ...άντε να δω από που θ αρχίσω...

23μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Σαβ Ιουλ 12, 2014 12:07 pm

babble


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αρετή μου τώρα είδα και το άλλο μην σου...σε ευχαριστώ πολύ πολύ για ότι μπορείς να μάθεις...Δεν έχω προτίμηση σε πόλη...όπου βρω δουλειά. Στη γαλλική μεριά βέβαια τα πράγματα ίσως είναι πιο δύσκολα από πλευράς γλώσσας...γαλλικά ξέρω πολύ μετρια

24μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Κυρ Ιουλ 13, 2014 12:31 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να ρωτησω κατι?γιατι τα πτυχια σου δενν μετρανε εκει που θελεισ να πας?

25μετανάστευση;;;; Empty Απ: μετανάστευση;;;; Κυρ Ιουλ 13, 2014 8:13 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είναι εύκολα τα πράγματα ούτε και στον Καναδά. Γνωστοί μου έκαναν πολύ καιρό να βρουν κάτι. Βέβαια εξαρτάται και από το τι πτυχείο έχεις και τι επιζητάς.
Έναν παράγοντα που πρέπει να σκεφτείς πριν πας εκεί είναι και το κλίμα.
Έχει πολύ κρύο!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις