Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Empty βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Παρ Ιουλ 18, 2014 12:10 am

sportbilly

sportbilly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια..η μπουμπου μου ειναι 7 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα.μπορω να κανω ανταυγειεσ στο μαλλι?απλα θα χρειαστει σιγουρα ρεφλε και αυτο ειναι που ακουμπαει γφιατι οι ανταυγειεσ δεν ακουμπανε στο μκεφαλι.η γιατροσ μου ειπε οχι..μπορω να τα βαψω και να πεταξω το επομενο γαλα?

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω πιστευο οτι πρεπει ν σταmατησης mετα τ θυλασmο γιατι δν επειρεαζι mονο τ προτο γαλα mετα την βαφη αλλα κ τους εποmενους mηνες . νοmιζω οτι αν βαψης ποιο κατω απο τ ριζα δν θα ειναι προβληmα αλλα ρωτα προτα mν σε παρο στ λεmο mου.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεις να βαψεις το μαλλι σου.προτιμησε καποια φυτικη βαφη.εγω βαφω τα μαλλια μου με κορρε.και να σου οω κ μετα τον θηλασμο αυτη θα συνεχεισω να παιρνω γιο ατι ειναι η μονη που δεν μου προκαλεσε αλλεργια.

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω τα εβαψα θηλαζα τον μικρο 10 μηνων μου ειχε πει φυτικη χωρις αμμωνια ο γιατρος δεν ειχα θεμα

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:μπορεις να βαψεις το μαλλι σου.προτιμησε καποια φυτικη βαφη.εγω βαφω τα μαλλια μου με κορρε.και να σου οω κ μετα τον θηλασμο αυτη θα συνεχεισω να παιρνω γιο ατι ειναι η μονη που δεν μου προκαλεσε αλλεργια.


Αν στα σκάει ο άντρας σου για να αγοράζεις Κορρέ που είναι πανάκριβα στην Ελλάδα ενώ φθηνότερα στο εξωτερικό, καλά κάνεις αλλά υπάρχουν γυναίκες που δεν έχουν να αγοράσουν γάλα για το παιδί τους,ξέρεις....!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sportbilly έγραψε:καλημερα κοριτσια..η μπουμπου μου ειναι 7 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα.μπορω να κανω ανταυγειεσ στο μαλλι?απλα θα χρειαστει σιγουρα ρεφλε και αυτο ειναι που ακουμπαει γφιατι οι ανταυγειεσ δεν ακουμπανε στο μκεφαλι.η γιατροσ μου ειπε οχι..μπορω να τα βαψω και να πεταξω το επομενο γαλα?

Οχι και να πετάξεις το γάλα σου.Δώστο στο σκύλο, στη γάτα , κάτι θα έχετε...αστειεύομαι.
Να κάνεις αυτό που σου είπε η γιατρός σου και όχι αυτό που σου λένε εδώ μέσα όλες οι άσχετες ή σχετικές που η κάθε μια λέει τι κάνει εκείνη ή τι δεν κάνει.Εγώ σου βάζω ένα προβληματισμό για να σκεφτείς.Αν δεν βάψεις τα μαλλιά σου κατά τη περίοδο του θηλασμού ,πειράζει ; Εκτός αν έχεις να πας σε κοινωνική υποχρέωση που και εκεί θα καταλάβουν οι άνθρωποι.

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sportbilly έγραψε:καλημερα κοριτσια..η μπουμπου μου ειναι 7 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα.μπορω να κανω ανταυγειεσ στο μαλλι?απλα θα χρειαστει σιγουρα ρεφλε και αυτο ειναι που ακουμπαει γφιατι οι ανταυγειεσ δεν ακουμπανε στο μκεφαλι.η γιατροσ μου ειπε οχι..μπορω να τα βαψω και να πεταξω το επομενο γαλα?
αυτος που επρεπε για μενα να σου δωσει την απαντηση στην εδωσε!ο γιατρος ειπε ΟΧΙ!τωρα απο κει και περα οτι και να σου πουν εδω τι θα αλλαξει?αν θηλαζα εγω παντως αφου ρωτας γνωμες δεν θα τα εβαφα.ειδικα αν μου το ελεγε και ο γιατρος.να χαιρεσαι το μωρακι σου κιολας!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:
sportbilly έγραψε:καλημερα κοριτσια..η μπουμπου μου ειναι 7 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα.μπορω να κανω ανταυγειεσ στο μαλλι?απλα θα χρειαστει σιγουρα ρεφλε και αυτο ειναι που ακουμπαει γφιατι οι ανταυγειεσ δεν ακουμπανε στο μκεφαλι.η γιατροσ μου ειπε οχι..μπορω να τα βαψω και να πεταξω το επομενο γαλα?
αυτος που επρεπε για μενα να σου δωσει την απαντηση στην εδωσε!ο γιατρος ειπε ΟΧΙ!τωρα απο κει και περα οτι και να σου πουν εδω τι θα αλλαξει?αν θηλαζα εγω παντως αφου ρωτας γνωμες δεν θα τα εβαφα.ειδικα αν μου το ελεγε και ο γιατρος.να χαιρεσαι το μωρακι σου κιολας!!


Πολύ σωστή τοποθέτηση.Μπράβο snoopy.

Yasmina

Yasmina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα!

Βρήκα αυτό:
http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/04/blog-post_05.html

Διάβασε και τις άλλες σχετικές ερωτήσεις-απαντήσεις, στο τέλος της απάντησης. Θα σε βοηθήσουν να αποκτήσεις μια πιο σχετική εικόνα.
Όμως, πριν αποφασίσεις και κάνεις το οτιδήποτε, μίλα με τον γιατρό σου και από κει και πέρα ό,τι σου πει. Αυτός, ξέρει σίγουρα καλύτερα.

Εγώ προτίμησα πάντως, να μην τα βάψω, ούτε κατά τη διάρκεια του θηλασμού.

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Yasmina έγραψε:Καλησπέρα!

Βρήκα αυτό:
http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/04/blog-post_05.html

Διάβασε και τις άλλες σχετικές ερωτήσεις-απαντήσεις, στο τέλος της απάντησης. Θα σε βοηθήσουν να αποκτήσεις μια πιο σχετική εικόνα.
Όμως, πριν αποφασίσεις και κάνεις το οτιδήποτε, μίλα με τον γιατρό σου και από κει και πέρα ό,τι σου πει. Αυτός, ξέρει σίγουρα καλύτερα.

Εγώ προτίμησα πάντως, να μην τα βάψω, ούτε κατά τη διάρκεια του θηλασμού.



και πολύ καλά έκανες.....!

sportbilly

sportbilly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ναι βρε κοριτσια το καταλαβαινω το οχι του γιατρου,απλα προσπαθω να βρω μια λυση γιατι σε 2 μηνεσ εχουμε την βαπτιση και γαμο μαζι..και καταλαβαινεται..η ριζα μαυρι μεχρι το αυτι και το υπολοιπο καταξανθο...

12βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Empty Απ: βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Σαβ Ιουλ 19, 2014 11:57 pm

Yasmina

Yasmina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sportbilly έγραψε: ναι βρε κοριτσια το καταλαβαινω το οχι του γιατρου,απλα προσπαθω να βρω μια λυση γιατι σε 2 μηνεσ εχουμε την βαπτιση και γαμο μαζι..και καταλαβαινεται..η ριζα μαυρι μεχρι το αυτι και το υπολοιπο καταξανθο...

 Very Happy 

Οκ, φαντάζομαι δεν θα είσαι η μόνη μαμά με αυτό το θέμα. Συζήτησέ το με το γιατρό σου, είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε λύση.

Με το καλό ο Γάμος και η Βάπτιση!!
 βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο 654316

13βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Empty Απ: βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Κυρ Ιουλ 20, 2014 12:56 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις σκεφτεί να βάλεις μια περούκα ;
Θα έχεις μια τέλεια στεφανοβάπτιση με ρίζα κατάξανθη μέχρι το αυτί και το υπόλοιπο κατάμαυρο .
Θα βλέπετε και τις φωτό και θα γελάτε.

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με βάση αυτό

http://forum.eimaimama.gr/t22272-topic#904163

έχετε σκεφτεί ως γονείς μήπως μαζί με τον γάμο σας και την βάπτιση, παντρέψετε και το παιδάκι σας μαζί ;
Θα γλυτώσετε και από επιπλέον έξοδα στο μέλλον.

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα υπέρ θα είναι πολλαπλάσια.

1) θα κάνετε δύο γάμους και μία βάπτιση
2) θα ξοδέψετε το 1/3 των συνομικών εξώδων που θα ξοδεύατε αν τα κάνατε όλα ξεχωριστά
3) δεν θα βάψεις μαλλί
4) μπορείς τη περούκα να τη πουλήσεις σε άλλη κοπέλα εδώ μέσα που θα κάνει στεφανοβάπτιση
5) θα κάνετε ένα τραπέζι για όλα στους καλεσμένους σας
6) θα έχετε τις ίδιες μπομπονιέρες και επειδή θα είναι πολλές θα πάρετε και επιπλέον έκπτωση
7) θα δώσετε μια και καλή ένα ποσό στην εκκλησία

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι αν το μητρικο γαλα επιρεαζετε απο την βαφη κ οχι αν μου τα σκαει ο αντρας μου κ ποσο κανει η βαφη.
λοιπον εγω ειπα την αποψη της συμβουλου θηλασμου που εχω.δεν ειμαι γιατρος αλλα ας μημ ξεχναμε πως δεν εχουν οοολοι οι γιατροι γνωση πανω στο ιηλασμο.

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάμε για μπανάκι απογευματινό γιατί το πρωί είχε πολύ αέρα και το μόνο που ευχαριστηθήκαμε ήταν ο καφές.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γυαλο γυαλο!!!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:γυαλο γυαλο!!!!

'Έξι άτομα, δώδεκα μάτια, τρεις ξαπλώστρες, και δύο ομπρέλες κρεμόμαστε από τις συμβουλές σου Δημητράκη μου.
Εσένα περιμέναμε να μας πεις πως θα κολυμπήσουμε......ευχαριστούμε πολύ ,είμαστε υποχρεωμένοι ,στο χρωστάμε Δημητράκη μου.

20βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Empty Απ: βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:53 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξέρω αν θα παίξει ρόλο στην απόφασή σου, αλλά κι εμένα οι γιατροί μου είχαν συστήσει να μην κάνω ανταύγειες έως ότου διακόψω το θηλασμό! Κάποια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό να το κάνω, αλλά θεώρησα καλύτερο να περιμένω...
Όσο για τις βαφές τύπου κορρέ να γνωρίζεις ότι δεν είναι απόλυτα φυτικές. Απλώς το μεγαλύτερο μέρος των συστατικών τους είναι φυτικά και ως εκ τούτου χαρακτηρίζονται ως φυτικές.

21βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Empty Απ: βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο Κυρ Ιουλ 20, 2014 12:02 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tinkerbell10 έγραψε:Δεν ξέρω αν θα παίξει ρόλο στην απόφασή σου, αλλά κι εμένα οι γιατροί μου είχαν συστήσει να μην κάνω ανταύγειες έως ότου διακόψω το θηλασμό! Κάποια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό να το κάνω, αλλά θεώρησα καλύτερο να περιμένω...
Όσο για τις βαφές τύπου κορρέ να γνωρίζεις ότι δεν είναι απόλυτα φυτικές. Απλώς το μεγαλύτερο μέρος των συστατικών τους είναι φυτικά και ως εκ τούτου χαρακτηρίζονται ως φυτικές.


Μια επιλογή που θεωρείται πιο ασφαλής είναι οι φυτικές βαφές. Προσέχετε όμως! Είναι σημαντικό να διαβάσετε τον κατάλογο των συστατικών τους προτού τις εφαρμόσετε καθώς, πέρα απ τα διάφορα "φυτικά" συστατικά, μπορεί να περιέχουν μια ή περισσότερες απ τις συνηθισμένες συνθετικές χημικές ουσίες όπως p- phenylenediamine (ή φαινυλενεδιαμίνη), dihydroxybenzene (υδροκινόνη ή διυδροξυβενζένιο) και aminophenol (αμινοφαινόλη) συστατικά τα οποία χρησιμοποιούνται στις μόνιμες και ημιμόνιμες βαφές.


www.paidimag.gr/article/259777/peirazei-na-baco-ta-mallia-moy-tora-poy-eimai-egkyos-+&cd=4&hl=el&ct=clnk&gl=gr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:egA8MzAmAvoJ:www.paidimag.gr/article/259777/peirazei-na-baco-ta-mallia-moy-tora-poy-eimai-egkyos-+&cd=4&hl=el&ct=clnk&gl=gr

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από μένα!

Εγώ 2 παιδίατρους που ρώτησαν μου είπαν ότι μπορούν να γίνουν ανταύγειες κατά το θηλασμό γιατί δεν φτάνει στη ρίζα η βαφή. Έτσι έκανα και εγώ για τη βάπτιση του μικρού μου και το ρεφλέ που μου έβαλε ήταν χωρίς αμμωνία. Το είχα ψάξει αρκετά και στο ίντερνετ και είχα δει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Το μόνο που λένε είναι ότι μπορεί να ενοχληθεί από τη μυρωδιά το μωρό το πρώτο 24ωρο οπότε απέφευγα να τον κρατάω πολύ κοντά μου (εκτός θηλασμού). Το να πετάξεις το πρώτο γάλα δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου.
Φυσικά εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις!
Με το καλό ο γάμος και η βάπτιση σας!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Stevi_tasos έγραψε:
Tinkerbell10 έγραψε:Δεν ξέρω αν θα παίξει ρόλο στην απόφασή σου, αλλά κι εμένα οι γιατροί μου είχαν συστήσει να μην κάνω ανταύγειες έως ότου διακόψω το θηλασμό! Κάποια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό να το κάνω, αλλά θεώρησα καλύτερο να περιμένω...
Όσο για τις βαφές τύπου κορρέ να γνωρίζεις ότι δεν είναι απόλυτα φυτικές. Απλώς το μεγαλύτερο μέρος των συστατικών τους είναι φυτικά και ως εκ τούτου χαρακτηρίζονται ως φυτικές.


Μια επιλογή που θεωρείται πιο ασφαλής είναι οι φυτικές βαφές. Προσέχετε όμως! Είναι σημαντικό να διαβάσετε τον κατάλογο των συστατικών τους προτού τις εφαρμόσετε καθώς, πέρα απ τα διάφορα "φυτικά" συστατικά, μπορεί να περιέχουν μια ή περισσότερες απ τις συνηθισμένες συνθετικές χημικές ουσίες όπως p- phenylenediamine (ή φαινυλενεδιαμίνη), dihydroxybenzene (υδροκινόνη ή διυδροξυβενζένιο) και aminophenol (αμινοφαινόλη) συστατικά τα οποία χρησιμοποιούνται στις μόνιμες και ημιμόνιμες βαφές.


www.paidimag.gr/article/259777/peirazei-na-baco-ta-mallia-moy-tora-poy-eimai-egkyos-+&cd=4&hl=el&ct=clnk&gl=gr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:egA8MzAmAvoJ:www.paidimag.gr/article/259777/peirazei-na-baco-ta-mallia-moy-tora-poy-eimai-egkyos-+&cd=4&hl=el&ct=clnk&gl=gr
και να δωσουν ποσα λεφτα με τις φυτικες αντωνακο μου???αααα εσενα αν σου τα σκαει η γυναικουλα σου δεν σημαινει πως τα σκαει κ στις υπολοιπες!!! Laughing Laughing 

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΑ ΒΑΦΕΙ - ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΦΕΙ
ΤΑ ΒΑΦΕΙ - ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΦΕΙ






ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΦΗ ΑΥΓΩΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΒΑΦΗ ΘΑΛΑΣΣΗΣ (ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΥΚΙ)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις