Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Καθυστέρηση Empty Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 4:17 am

GloriaR


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας. Λοιπόν χρειάζομαι άμεσα τις συμβουλές σας!
Είμαι 27 κι ο κύκλος μου δεν είναι ιδιαίτερα σταθερός, αφού κυμαίνεται από 28 - 33 ημέρες, χωρίς να αποκλείεται να καθυστερεί καμιά φορά και παραπάνω λόγω του άγχους ενδεχομένως, που φτάνει και περισσεύει γενικά. Δεν προσπαθώ για παιδί και είμαι μάλλον ιδιαίτερα τυπική στην προφύλαξη (και δεν εννοώ το "τράβηγμα" προφύλαξη φυσικά). Με τον επί 5ετίας σύντροφό μου όμως είχαμε μια ελεύθερη επαφή στις 20 του μηνός (τελευταία περίοδος 20 ιουνίου) και επομένως περιμένοντας να αδιαθετήσω. Είμαι αρκετά αγχώδης και εκ των υστέρων άρχισα να ανησυχώ μεν γιατί σας είπα ότι είμαι πολύ τυπική στην προφύλαξη, αλλά αποφάσισα ότι παραείμαι αγχωμένη και ότι δεν υπήρχε κανένας λόγος να πάρω το χάπι. Όμως δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμη. Την Τετάρτη 23 είχα λίγα καφέ υγρά και νόμιζα ότι μου έρχεται αλλά τίποτα. Από τότε ελάχιστα καφέ υγρά που έρχονται και φεύγουν, αρκετό φούσκωμα, ίσως σαν βάρος χαμηλά στην κοιλιά και κάποια χαλαρά πονάκια σαν κι αυτά της περιόδου. Έχω αρχίσει να ανησυχώ. Δεν είχα ποτέ καφέ υγρά χωρίς περίοδο για τόσες μέρες. Σκέφτομαι κάθε ενδεχόμενο και η φαντασία μου οργιάζει. Επειδή είμαι διακοπές, μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή; Τουλάχιστον μέχρι να επιστρέψω και να επισκεφτώ το γυναικολόγο μου. Το τεστ είναι αλήθεια ότι φοβάμαι να το κάνω αλλά δεν ξέρω κι αν θα ηρεμήσω γιατί πάντα υπάρχει πιθανότητα λάθους.

Υ.Σ. Να σημειώσω ότι πήγα θάλασσα στις 12 και 13 του μηνός για πρώτη φορά φέτος και μπορεί και να κρύωσα. Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά έχασα τον πατέρα μου πριν λίγους μήνες και αναρωτιέμαι μήπως επηρέασε κι αυτό τον κύκλο μου. Υποθέσεις κάνω (όσο αγχώνομαι φυσικά).

2Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 4:32 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάνε τεστ να σου φύγει το άγχος.

3Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 4:53 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
GloriaR έγραψε:Καλησπέρα σας. Λοιπόν χρειάζομαι άμεσα τις συμβουλές σας!
Είμαι 27 κι ο κύκλος μου δεν είναι ιδιαίτερα σταθερός, αφού κυμαίνεται από 28 - 33 ημέρες, χωρίς να αποκλείεται να καθυστερεί καμιά φορά και παραπάνω λόγω του άγχους ενδεχομένως, που φτάνει και περισσεύει γενικά. Δεν προσπαθώ για παιδί και είμαι μάλλον ιδιαίτερα τυπική στην προφύλαξη (και δεν εννοώ το "τράβηγμα" προφύλαξη φυσικά). Με τον επί 5ετίας σύντροφό μου όμως είχαμε μια ελεύθερη επαφή στις 20 του μηνός (τελευταία περίοδος 20 ιουνίου) και επομένως περιμένοντας να αδιαθετήσω. Είμαι αρκετά αγχώδης και εκ των υστέρων άρχισα να ανησυχώ μεν γιατί σας είπα ότι είμαι πολύ τυπική στην προφύλαξη, αλλά αποφάσισα ότι παραείμαι αγχωμένη και ότι δεν υπήρχε κανένας λόγος να πάρω το χάπι. Όμως δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμη. Την Τετάρτη 23 είχα λίγα καφέ υγρά και νόμιζα ότι μου έρχεται αλλά τίποτα. Από τότε ελάχιστα καφέ υγρά που έρχονται και φεύγουν, αρκετό φούσκωμα, ίσως σαν βάρος χαμηλά στην κοιλιά και κάποια χαλαρά πονάκια σαν κι αυτά της περιόδου. Έχω αρχίσει να ανησυχώ. Δεν είχα ποτέ καφέ υγρά χωρίς περίοδο για τόσες μέρες. Σκέφτομαι κάθε ενδεχόμενο και η φαντασία μου οργιάζει. Επειδή είμαι διακοπές, μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή; Τουλάχιστον μέχρι να επιστρέψω και να επισκεφτώ το γυναικολόγο μου. Το τεστ είναι αλήθεια ότι φοβάμαι να το κάνω αλλά δεν ξέρω κι αν θα ηρεμήσω γιατί πάντα υπάρχει πιθανότητα λάθους.

Υ.Σ. Να σημειώσω ότι πήγα θάλασσα στις 12 και 13 του μηνός για πρώτη φορά φέτος και μπορεί και να κρύωσα. Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά έχασα τον πατέρα μου πριν λίγους μήνες και αναρωτιέμαι μήπως επηρέασε κι αυτό τον κύκλο μου. Υποθέσεις κάνω (όσο αγχώνομαι φυσικά).



Να ρωτήσω, ο άντρας σου τελείωσε μέσα σου ή έξω ;

4Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 5:03 am

GloriaR


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μέσα δυστυχώς. Ξέραμε κι οι δυο ότι περιμένω από στιγμή σε στιγμή να αδιαθετήσω και έγινε κάπως αυθόρμητα. Βέβαια με το που τελείωσε μ έπιασε ανησυχία και έτρεξα κατευθείαν στο μπάνιο να πλυθώ (το ξέρω ότι δεν λέει και πολλά). Προφανώς μπορεί η περίοδος να καθυστερεί επειδή ακριβώς αγχώθηκα πολύ.  Ξέρω ότι ήταν λάθος μου αλλά εννοείται ότι δεν έχει ξαναγίνει στα τόσα χρόνια και μου φάνηκε και τότε (και τώρα ακόμη) εξαιρετικά απίθανο να την πάτησα εκείνες τις ημέρες, ενώ πάντα ήμουν τόσο τυπική. Πάντως το χάπι δεν το πήρα γιατί ενώ πάντα παίρνω προφυλάξεις, τείνω να γίνομαι παρανοική και να ανησυχώ ακόμη και όταν σε γόνιμες μέρες χρησιμοποιούμε προφυλακτικό. Οπότε είπα να ηρεμήσω και να μην πάρω τζάμπα χάπι (κάτι που μου συνέστησε και μια φίλη μου που είναι έγκυος).

5Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 5:12 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
GloriaR έγραψε:Μέσα δυστυχώς. Ξέραμε κι οι δυο ότι περιμένω από στιγμή σε στιγμή να αδιαθετήσω και έγινε κάπως αυθόρμητα. Βέβαια με το που τελείωσε μ έπιασε ανησυχία και έτρεξα κατευθείαν στο μπάνιο να πλυθώ (το ξέρω ότι δεν λέει και πολλά). Προφανώς μπορεί η περίοδος να καθυστερεί επειδή ακριβώς αγχώθηκα πολύ.  Ξέρω ότι ήταν λάθος μου αλλά εννοείται ότι δεν έχει ξαναγίνει στα τόσα χρόνια και μου φάνηκε και τότε (και τώρα ακόμη) εξαιρετικά απίθανο να την πάτησα εκείνες τις ημέρες, ενώ πάντα ήμουν τόσο τυπική. Πάντως το χάπι δεν το πήρα γιατί ενώ πάντα παίρνω προφυλάξεις, τείνω να γίνομαι παρανοική και να ανησυχώ ακόμη και όταν σε γόνιμες μέρες χρησιμοποιούμε προφυλακτικό. Οπότε είπα να ηρεμήσω και να μην πάρω τζάμπα χάπι (κάτι που μου συνέστησε και μια φίλη μου που είναι έγκυος).


Καλά δεν πειράζει,έχει και αυτό τη γλύκα του μόνο και μόνο επειδή είστε μαζί τόσα χρόνια αλλά δεν νομίζω να είσαι έγκυος.

6Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 5:47 am

GloriaR


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Stevi_tasos έγραψε:
GloriaR έγραψε:Μέσα δυστυχώς. Ξέραμε κι οι δυο ότι περιμένω από στιγμή σε στιγμή να αδιαθετήσω και έγινε κάπως αυθόρμητα. Βέβαια με το που τελείωσε μ έπιασε ανησυχία και έτρεξα κατευθείαν στο μπάνιο να πλυθώ (το ξέρω ότι δεν λέει και πολλά). Προφανώς μπορεί η περίοδος να καθυστερεί επειδή ακριβώς αγχώθηκα πολύ.  Ξέρω ότι ήταν λάθος μου αλλά εννοείται ότι δεν έχει ξαναγίνει στα τόσα χρόνια και μου φάνηκε και τότε (και τώρα ακόμη) εξαιρετικά απίθανο να την πάτησα εκείνες τις ημέρες, ενώ πάντα ήμουν τόσο τυπική. Πάντως το χάπι δεν το πήρα γιατί ενώ πάντα παίρνω προφυλάξεις, τείνω να γίνομαι παρανοική και να ανησυχώ ακόμη και όταν σε γόνιμες μέρες χρησιμοποιούμε προφυλακτικό. Οπότε είπα να ηρεμήσω και να μην πάρω τζάμπα χάπι (κάτι που μου συνέστησε και μια φίλη μου που είναι έγκυος).


Καλά δεν πειράζει,έχει και αυτό τη γλύκα του μόνο και μόνο επειδή είστε μαζί τόσα χρόνια αλλά δεν νομίζω να είσαι έγκυος.

Κι εγώ έτσι νομίζω. Είναι που θορυβήθηκα από στην καθυστέρηση και τα συμπτώματα αυτά. Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό τουλάχιστον.
Σ ευχαριστώ που απάντησες. (δεν το θεωρώ δεδομένο σε ένα τέτοιο φόρουμ να δείξει κανείς ενδιαφέρον για την δική μου περίπτωση. Προφανώς θα υπήρχε μεγαλύτερη κίνηση αν ήθελα να μείνω έγκυος - καταλαβαίνω).

7Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 5:59 am

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά όλα είναι πιθανά! Αλλά απ'τη δική μου εμπειρία που ως μέσο αντισύλληψης είχα μόνο το τράβηγμα και αν όχι, το πλύσιμο, δύσκολο να είσαι και επίσης, απ' όσο κατάλαβα δεν ήσουν καν σε γόνιμες! Οπότε μάλλον τζάμπα ανησυχείς! Και σίγουρα, το ότι έχασες τον πατέρα σου επηρεάζει την ψυχολογία σου πολύ και ίσως φταίει και αυτό!

8Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Ιουλ 26, 2014 6:01 am

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και σχετικά με το ενδιαφέρον που λες, για το θέμα μου, δεν είναι έτσι, απλά πρέπει να τύχει να το δει ο άλλος! Πολλές από μας επειδή μιλάμε σε κάποιο συγκεκριμένο θέμα, δεν ψάχνουμε γενικά πολύ συχνά!

9Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Ιουλ 27, 2014 10:46 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ααααα !

10Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:07 am

maria1988

maria1988
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα και απο μενα... 1 χρονο μου κρατατε συντροφια και σημερα αποφασισα να γραφτω επιτελους!!!! Ειμαι 26 ετων και μετα απο μια παλλινδρομη κυηση τον περασμενο οκτωβριο εδω και 2 μηνες προσπαθουμε για παιδακι... σημερα ειναι η 3η μερα καθυστερησης και η περιοδος και τα συμπτωματα αφαντα... χθες εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης clear blue και βγηκε αρνητικο( το απογευμα ομως) υπαρχει περιθωριο λαθους?????? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

11Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:14 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα Μαρία μου..ίσως επειδή το έκανες απόγευμα?? εμένα πάλι μου έδειξε αρνητικό και είμαι τεσσάρων μηνών Very Happy κάνε καλύτερα μια χωριακή να είσαι σίγουρη..αν θες περίμενε κι άλλες μέρες..άντε καλά αποτελέσματα  Καθυστέρηση 654316 

12Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:20 am

maria1988

maria1988
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Καλησπέρα Μαρία μου..ίσως επειδή το έκανες απόγευμα?? εμένα πάλι μου έδειξε αρνητικό και είμαι τεσσάρων μηνών Very Happy κάνε καλύτερα μια χωριακή να είσαι σίγουρη..αν θες περίμενε κι άλλες μέρες..άντε καλά αποτελέσματα  Καθυστέρηση 654316 

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση και το κουραγιο που μου δινεις...θα περιμενω και αυριο και αν δεν εχω αδιαθετησει ακομα τη τεταρτη παω για χωριακη 

13Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:22 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό να κάνεις και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα..μακάρι να έχεις ένα σποράκι στη κοιλίτσα σου..νασε καλά κοπέλα μου Καθυστέρηση 215994 

14Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:24 am

maria1988

maria1988
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οταν εχω νεοτερα θα σας πω.... Μακαρι να μπω και εγω στο κλαμπ με τις μελλουσες μανουλες.....

15Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Ιουλ 28, 2014 10:34 am

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ανυπομονούμε να μας ενημερώσεις..μακάρι κοπέλα μου..και έχουμε και για μικρές μανούλες ανήκεις και εκεί εγώ είμαι είκοσι δυο θα κάνουμε καλή παρέα Very Happy Άρα υπομονή και καλά αποτελέσματα ξανά  Καθυστέρηση 215994 

16Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Αυγ 03, 2014 10:16 pm

snowangel

snowangel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
GloriaR έγραψε:Καλησπέρα σας. Λοιπόν χρειάζομαι άμεσα τις συμβουλές σας!
Είμαι 27 κι ο κύκλος μου δεν είναι ιδιαίτερα σταθερός, αφού κυμαίνεται από 28 - 33 ημέρες, χωρίς να αποκλείεται να καθυστερεί καμιά φορά και παραπάνω λόγω του άγχους ενδεχομένως, που φτάνει και περισσεύει γενικά. Δεν προσπαθώ για παιδί και είμαι μάλλον ιδιαίτερα τυπική στην προφύλαξη (και δεν εννοώ το "τράβηγμα" προφύλαξη φυσικά). Με τον επί 5ετίας σύντροφό μου όμως είχαμε μια ελεύθερη επαφή στις 20 του μηνός (τελευταία περίοδος 20 ιουνίου) και επομένως περιμένοντας να αδιαθετήσω. Είμαι αρκετά αγχώδης και εκ των υστέρων άρχισα να ανησυχώ μεν γιατί σας είπα ότι είμαι πολύ τυπική στην προφύλαξη, αλλά αποφάσισα ότι παραείμαι αγχωμένη και ότι δεν υπήρχε κανένας λόγος να πάρω το χάπι. Όμως δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμη. Την Τετάρτη 23 είχα λίγα καφέ υγρά και νόμιζα ότι μου έρχεται αλλά τίποτα. Από τότε ελάχιστα καφέ υγρά που έρχονται και φεύγουν, αρκετό φούσκωμα, ίσως σαν βάρος χαμηλά στην κοιλιά και κάποια χαλαρά πονάκια σαν κι αυτά της περιόδου. Έχω αρχίσει να ανησυχώ. Δεν είχα ποτέ καφέ υγρά χωρίς περίοδο για τόσες μέρες. Σκέφτομαι κάθε ενδεχόμενο και η φαντασία μου οργιάζει. Επειδή είμαι διακοπές, μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή; Τουλάχιστον μέχρι να επιστρέψω και να επισκεφτώ το γυναικολόγο μου. Το τεστ είναι αλήθεια ότι φοβάμαι να το κάνω αλλά δεν ξέρω κι αν θα ηρεμήσω γιατί πάντα υπάρχει πιθανότητα λάθους.

Υ.Σ. Να σημειώσω ότι πήγα θάλασσα στις 12 και 13 του μηνός για πρώτη φορά φέτος και μπορεί και να κρύωσα. Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά έχασα τον πατέρα μου πριν λίγους μήνες και αναρωτιέμαι μήπως επηρέασε κι αυτό τον κύκλο μου. Υποθέσεις κάνω (όσο αγχώνομαι φυσικά).

GloriaR, έχουμε κανενα νέο;

17Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Παρ Αυγ 08, 2014 10:06 am

Jorji


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κανένα νεο;;

18Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Αυγ 09, 2014 10:29 pm

GloriaR


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Επειδή βλέπω ότι ρωτάτε, να πω ότι τελικά μου ήρθε περίοδος λίγες μέρες αργότερα (με καθυστέρηση 2 εβδομάδων). Αυτά κάνει ο (δικός μου) κύκλος και με τρελαίνει.

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν για παιδί. Και όσες δεν θέλετε, να χρησιμοποιείτε προφύλαξη! Πιστεύω πως ένα παιδί πρέπει να είναι αποτέλεσμα συνειδητής επιλογής και πολλής σκέψης. Δεν μπορεί να αφήνεται στην τύχη και ούτε φταίει να πληρώνει αργότερα τα σπασμένα και τα απωθημένα του καθενός. Ίσως και να είμαι υπερβολική αλλά κατά τη γνώμη μου απαιτεί μια τρομερή ψυχική και πνευματική ωριμότητα και κυρίως αίσθηση ευθύνης. Καλώς ή κακώς, δεν ζούμε σε παλαιότερες εποχές και πια οι απαιτήσεις και οι καταστάσεις είναι διαφορετικές. Μακάρι κανείς να μην το έπαιρνε ελαφρά τη καρδία και να ασχολιόταν περισσότερο με τις βαθύτερες επιθυμίες του και τα όριά του, αντί να εναποθέτει ένα τόσο σοβαρό ζήτημα στη μοίρα και στις επιταγές της κοινωνίας.

Είπα να τα γράψω σαν επίλογο γιατί πολλά βλέπω και φρικάρω. Rolling Eyes 
Καλή συνέχεια σε όλες.

19Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Σαβ Αυγ 09, 2014 10:37 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GloriaR έγραψε:Επειδή βλέπω ότι ρωτάτε, να πω ότι τελικά μου ήρθε περίοδος λίγες μέρες αργότερα (με καθυστέρηση 2 εβδομάδων). Αυτά κάνει ο (δικός μου) κύκλος και με τρελαίνει.

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν για παιδί. Και όσες δεν θέλετε, να χρησιμοποιείτε προφύλαξη! Πιστεύω πως ένα παιδί πρέπει να είναι αποτέλεσμα συνειδητής επιλογής και πολλής σκέψης. Δεν μπορεί να αφήνεται στην τύχη και ούτε φταίει να πληρώνει αργότερα τα σπασμένα και τα απωθημένα του καθενός. Ίσως και να είμαι υπερβολική αλλά κατά τη γνώμη μου απαιτεί μια τρομερή ψυχική και πνευματική ωριμότητα και κυρίως αίσθηση ευθύνης. Καλώς ή κακώς, δεν ζούμε σε παλαιότερες εποχές και πια οι απαιτήσεις και οι καταστάσεις είναι διαφορετικές. Μακάρι κανείς να μην το έπαιρνε ελαφρά τη καρδία και να ασχολιόταν περισσότερο με τις βαθύτερες επιθυμίες του και τα όριά του, αντί να εναποθέτει ένα τόσο σοβαρό ζήτημα στη μοίρα και στις επιταγές της κοινωνίας.

Είπα να τα γράψω σαν επίλογο γιατί πολλά βλέπω και φρικάρω. Rolling Eyes 
Καλή συνέχεια σε όλες.



 Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect 

20Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Αυγ 17, 2014 10:34 am

Ηρακι

Ηρακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας
Θα ήθελα την γνώμη σας! Περίμενα περίοδο στις 13 του μήνα αλλα δεν έχει έρθει τίποτα ούτε είχα ίχνος απο συμπτώματα που εχουμε συνήθως. Το μόνο που έχω είναι κάποια τσιμπιματακια χαμηλά που και που.. Τους τελευταίους 4 μήνες ο κύκλος μου ήταν σταθερός. Νομίζετε πως είναι καλή στιγμή για να πάω στον γυναικολόγο η να το αφήσω και αυτή την βδομάδα;;;;

21Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Αυγ 17, 2014 12:05 pm

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παρε ενα Καθυστέρηση 38176  και με το καλο το νινι σου αν βγει θετικο και μετα στον γυναικολογο σου.ΚΑΛΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Wink 

22Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Αυγ 17, 2014 12:19 pm

Ηρακι

Ηρακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ!! Απλά σκεφτόμουν να πάω κατευθείαν στον γυναικολόγο σε περίπτωση που είναι κάτι άλλο να το δώ...

23Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Κυρ Αυγ 17, 2014 10:09 pm

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ελπιζω να ειναι νινι και οχι κατι αλλο θα περιμενω νεα σου. Καθυστέρηση 417472 

24Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Αυγ 18, 2014 3:35 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχομαι να χεις νινακι....να σου πω κ γω εχω καθυστερηση αλλα δεν εχω κ πολλες ελπιδες κανουμε χωρις προφυλαξη αλλσ δεν τελειωνει μεσα γιατιβακομα ο αντρας μου το σκεφτεται το ιδιο κ γω γιατι αγχωνομαι πωσ θσ τσ φερω βολτα με 2νινακια τωρα ηδη τα χω φτυσει αλλα στην πραγματικοτητα θα χαιρομουν αν ερχοταν αλλο ενα απροσδοκητα....

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

25Καθυστέρηση Empty Απ: Καθυστέρηση Δευ Αυγ 18, 2014 10:56 am

Ηρακι

Ηρακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μες την βδομάδα θα έχετε νέα μου Smile maro28 ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με εμένα!! Ποτε δεν ξερεις!! Smile εμάς θα είναι το πρώτο απλά κάνουμε ετοιμασίες γάμου τώρα γι αυτο το τρεναρουμε...εγώ θα κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη την Πέμπτη θα πάω κατευθείαν στον γυναικολόγο μου Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις