Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Αυγ 05, 2014 11:23 pm

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 11 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΘΥΛΑΖΟΥΜΕ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΣ ΔΩΣΩ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΜΕ ΠΕΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΠΕΤΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ. ΔΟΚΙΜΑΣΑ.ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΠΡΟΒΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΦΡΟΥΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕ.
ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΜΠΑΝΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΤIΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΡΕΜΕΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΩ BIO-BEBE ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΗΣ FREZY LAC .ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕ ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ  Very Happy  ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

2ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 2:05 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν το μωρακι σου τρωει ολα τα αλλα δηλ φρουτοκρεμα κ κρεΤοχορτοσουπες κ πινει το γαλα του δεν νομιζω οτι πειραζειαν δεν φαει γιαουρτι..μηπωςνα δοκιμαζες τα βρεφικα γιαουρτακια αντβανς;εμενα το δικο μου μωρο δεν τρωει τιποτα .ουτε φρουτα ουτε φαιουτε γιουρτια..μονο κρεμα φαριν λακτε νουνου τρωει κι απο αυτο λιγη ποσοτητα..οσο για το μελι που λες απο οσο ξερω το δινουν στα μωρα μετα απο τον πρωτο χρονο ζωης

3ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 3:31 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δοκίμασε τις noulac σε διάφορες γεύσεις.
Ας μην παίρνεις με πέτσα γιατί η πέτσα πολλές φορές φέρνει αναγούλα σε άλλα παιδιά ενώ άλλα την λατρεύουν.
Καλύτερα να έχει φύγει η πέτσα και μετά να το τρώει.Ρίχνε ζάχαρι και κομματάκια φρούτου αν επιμένεις.

4ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 10:38 am

Antonia 123


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΗ ΣΚΑΤΟΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ.ΜΕ ΠΕΤΣΑ. ΛΗΓΜΕΝΟ. ΞΙΝΙΣΜΕΝΟ.

5ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 10:50 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Antonia 123 έγραψε:ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΗ ΣΚΑΤΟΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ.ΜΕ ΠΕΤΣΑ. ΛΗΓΜΕΝΟ. ΞΙΝΙΣΜΕΝΟ.

ΚΑΛΑ, ΕΣΥ ΤΟ ΤΡΩΣ ΑΛΛΟΥ ,ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ Σ' ΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

6ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 10:42 pm

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Φυσικά και βγάζουμε την πέτσα. Μαλλον η υφή δεν της αρέσει.χτές δοκίμασα βιολογικό όλυμπος με μπανάνα ούτε αυτό της άρεσε. αγόρασα advance φαρνι λακτερ για να δούμε σήμερα.δεν νομίζω να το φάει.
Της έδωσα και frezylac και κρέμα μια nestel δεν τις άρεσε με τιποτε. δεν ξέρω τι να της δίνω το απόγευμα εκτός το αυγό κι το γάλα μου.Αγχώνομαι γιατί αυτό΄το μήνα δεν μου πήρε βάρος και μου είπε η γιατρός να την ζυγίσω σε 15 μέρες.οκ δεν πειράζει. αν έπρεπε να τις έδινα γάλα ξένο τι θα κάναμε θα έμενα νυστικη μέχρι να το πεινάσει και το πιεί?  Very Happy 

7ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Αυγ 06, 2014 10:44 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΓΟΡΑΣΕ NOULAC ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΕΤΟ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣ ;

8ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Πεμ Αυγ 07, 2014 12:51 am

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το επόμενο που θα αγοράσω θα είναι NOULAC.
Τι μάρκα τρώτε από κρέμες? κι τι γεύση?

9ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Πεμ Αυγ 07, 2014 1:03 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φαριν λακτε τρωμε της νουνου κ ρυζαλευρο βανιλια της γιωτης...

10ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Πεμ Αυγ 07, 2014 2:34 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα ίδια τρώγαμε και επίσης νεστλέ φρουτόκρεμες και Gerber στο εξωτερικό.

11ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Πεμ Αυγ 07, 2014 2:36 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σύλβια έγραψε:τα ίδια τρώγαμε και επίσης νεστλέ φρουτόκρεμες και Gerber στο εξωτερικό.

Εμ βέβαια που να βρει χρόνο η Γιάννα να φτιάξει φρουτόκρεμα από φρέσκα φρουτάκια!!!! Νεστλέ και ξερό ψωμί!!!!  Laughing Laughing Laughing Laughing 

12ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Πεμ Σεπ 04, 2014 9:12 am

Panaila


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μήπως βοηθήσω.. Εμεις τρώμε στραγγιστο αλλα ζεστό!! Γλυκαινει πολυ ετσι. Βάζω ζεστό νερο σε ενα μπωλ, βάζω το κεεδακι και το ανακατευω!! Οκτω μηνων και το τρώει όλο!!

13ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Παρ Σεπ 05, 2014 12:13 am

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Άργησε αλλά το συνήθισε.
Έχουμε καταλήξει να τρώμε το βιολογικό όλυμπος.Πρέπει όμως κάποια στιγμή να το δοκιμάσω ξανά αυτό με την πέτσα.θα το δοκιμάσω και ζεστό όπως μου είπες. Very Happy
θα πάμε και στην γιατρό την άλλη βδομάδα να δώ τι θα μας πεί

14ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Δευ Σεπ 08, 2014 10:44 pm

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα δικά μου με τίποτα. Η παιδίατρος λέει να επιμένω σε αυτό με την πέτσα έστω και με 1 κουταλιά μέλι αφού χρονίσαμε. Αλλά ο μόνος τρόπος για να φάνε γιαούρτι είναι μόνο στραγγιστό με μέλι ή μπανάνα λιωμένη.

15ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 12:20 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γνωμη μου ειναι να μην αλλαζουμε συνεχεια μια τροφη στα παιδακια ασ περιμενουμε να συνηθισει στην καινουρια υφη κ στην καινουρια γευση κ μετα απο καμια βδομαδα να αλλαζουμε.

16ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 2:25 am

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:γνωμη μου ειναι να μην αλλαζουμε συνεχεια μια τροφη στα παιδακια ασ περιμενουμε να συνηθισει στην καινουρια υφη κ στην καινουρια γευση κ μετα απο καμια βδομαδα να αλλαζουμε.

Το έχω ακούσει πολλές φορές και σίγουρα είναι σωστό. Προσωπικά δεν αντέχω όμως να τα αφήνω νηστικά - τους προσφέρω εναλλακτικές όταν δεν τρώνε μία τροφή. Και ίσως είναι αυτός ο λόγος που δεν είναι τα παιδιά μου καλόφαγα.
Η μικρή (14 μηνών) δεν λέει να ξεκολήσει απ' τις χορτοκρεατόσουπες και τις κρεμούλες.

17ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 2:49 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοιτα κι εμενα που τωρα ειναι 21 μηνων δεν τρωει φαγητα που θελουν μασημα ακομα τρωμε τραχανο(να ναι καλα αυτοσ που το ανακαλυψε) με οτι θελω μεσα,κοτοπουλο κρεασ λαχανικα αλλα μονο ετσι τα τρωει ολα γιατι την ξεγελαει το τραχανο και τρωει και τα κομματακια που βαζω μεσα, και τα φρουτα μονο αλεσμενα ειδαλως ουτε να τα φτησει.κι εγω δινω εναλακτικεσ αλλα δεν τα βγαζω εντελωσ απο το προγραμμα.Ξερω ποσο σπαστικο ειναι να ταιζεισ μια ολοκληρη ωρα μισο πιατο φαγητο....!

18ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 4:01 am

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:κι εγω δινω εναλακτικεσ αλλα δεν τα βγαζω εντελωσ απο το προγραμμα.Ξερω ποσο σπαστικο ειναι να ταιζεισ μια ολοκληρη ωρα μισο πιατο φαγητο....!

To σπαστικότερο για εμένα είναι να τα πετάω!...

Τα λυπάμαι και ή πάνε στον σκουπιδοντενεκέ του σπιτιού μας (εγώ είμαι αυτό) ή δεν δίνω καθόλου κάτι που ξέρω πως δεν θα το φάνε..

19ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 3:42 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καθομαι σιγοβραζω το κρεατακι να γινει μαλκο και ζουμερο βαζω και πατατουλεσ το αλατιζω βαζω τα μυρωδικο να και τα κολοκυθια στο τελοσ να και ο ζωμοσ λαχανικων σπιτικοσ μαλιστα ωσπου ειναι ετοιμοοοο, το δοκιμαζω και ειναι πεντανοστιμο!!ε λεω σημερα θα φαει,περυφανη για το φαγητο μου γιατι γενικα δεν ξερω να μαγειρευω και αμααν, παω να δωσω την πρωτη μπουκια τιποτα την δευτερη ουτε μετα λιγο με το ζορι ισα να το γεψει μετα το εφαγα εγω και το μωρο ηπιε γαλα εσπασαν τα νευρα μου κι εφαγα δυο φορεσ μεσημεριανο.....ΥΠΟΜΟΝΗ!

20ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τρι Σεπ 09, 2014 10:27 pm

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα σας,
πήγαμε χτές στην γιατρό και μας είπε οτί δεν την απασχολεί ιδιαίτερα αν δεν τρώει το γιαούρτι επειδή θυλάζω ακόμα κι πέρνει από εκεί ότι χρειάζετε.
Όσο για τις κρέμα να ξαναπροσπαθήσω και αν δεν να κρατάω λίγο ζουμί από το μεσημεριανό κι να της δώσω τραχανά η χιλοπίττες το απόγευμα.εγώ δεν πολύ σκάω το απόγευμα γιατί την θυλάζω.
Μας είπε επίσης να προσθέσουμε να όσπρια.
αυτή την φορά ήταν ευχαριστημένη με τα κιλά μας πήραμε 400γρ αυτό το μήνα. Very Happy
Έχετε κάνει το δοκιμαστικό μαντου?
Α! η μικρή μου αρχίζει και φοβάτε την γιατρό.με το που είδε το κουτί του εμβολίου , εβάλε τα κλάματα....

21ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Σεπ 10, 2014 1:05 am

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:καθομαι σιγοβραζω το κρεατακι να γινει μαλκο και ζουμερο βαζω και πατατουλεσ το αλατιζω βαζω τα μυρωδικο να και τα κολοκυθια στο τελοσ να και ο ζωμοσ λαχανικων σπιτικοσ μαλιστα ωσπου ειναι ετοιμοοοο, το δοκιμαζω και ειναι πεντανοστιμο!!ε λεω σημερα θα φαει,περυφανη για το φαγητο μου γιατι γενικα δεν ξερω να μαγειρευω και αμααν, παω να δωσω την πρωτη μπουκια τιποτα την δευτερη ουτε μετα λιγο με το ζορι ισα να το γεψει μετα το εφαγα εγω και το μωρο ηπιε γαλα εσπασαν τα νευρα μου κι εφαγα δυο φορεσ μεσημεριανο.....ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! λες και το έγραψα εγώ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy


Μαντού όχι ακόμη mariatsak, νομίζω η μεγάλη το έκανε κοντά 20 μηνών.

22ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ... Τετ Σεπ 10, 2014 2:38 am

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμάς μας είπε η γιατρός να κάνουμε 13,5 μηνών το μαντού.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις