Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

151Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Παρ Οκτ 17, 2014 11:59 am

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια! Πολλά γράψατε, θα σχολιάσω ό,τι θυμάμαι!

Εγώ τον αφήνω κανονικότατα στο πάτωμα (ξύλινο), δεν έχω στρώσει ακόμη χαλιά, μου φαίνεται λίγο βρώμικη κατάσταση, γιατί δεν θα μπορώ να σφουγγαρίζω. Θα στρώσω κάποια στιγμή, αλλά ακόμη δεν κρύωσε τόσο ο καιρός. Ο μικρός παίζει παντού και σκαρφαλώνει παντού. Μόνο στο πάρκο ή στον καναπέ βαριέται. Με το σκυλί είχα μόνο θέμα στην αρχή, λόγω τρίχας που χάνει, αλλά τώρα το ξεπέρασα κι αυτό.
Μ άρεσε η ιδέα με το ντυμένο τραπεζάκι, εγώ έχω πάρει μόνο γωνίες από το ικεα, θα ψάξω στα τζάμπο για το εν λόγω υλικό!

Μόνο εμείς είμαστε υπναράδες; Εμένα ξυπνάει 9-9.30 το πρωί (το περασμένο Σάββατο ξύπνησε 11.15!). Βέβαια έχει πιει γάλα γύρω στις 6 με 7 και έχει ξανακοιμηθεί σαν πουλάκι! Το βράδυ κοιμάται γύρω στις 10.

Τα φορμάκια βελουτέ εγώ μια χαρά τα χρησιμοποίησα. Και τα πετσετέ είναι ωραία και ζεστά. Υπνόσακο δεν του έβαλα από τόσο μικρό, γιατί δεν πολυκουνιόταν, οπότε αρκούσε η κουβερτούλα (φλις). Εννοείται δεν τα σκεπάζεις με κουβέρτα πάνω από τον υπνόσακο.
Τώρα που στριφογυρίζει στον ύπνο του, του φοράω υπνόσακο, αυτόν που είναι ενιαίος κάτω, αλλά θέλω να του πάρω έναν σαν φορμάκι, για να έχει ελευθερία κινήσεων!

Καλό βράδυ σε όλες!

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria_dou έγραψε:Καλησπέρα κορίτσιαγοράσω χαρίζω τον άντρα της φώτο τον μεγάλο!!σήμερα είχε ρεπό και από το πρωί με έχει κουράσει.τον δίνω μαζί.με προίκα 2σπιτιων!!!σκεφτητε το!!!
Όσο για το πρόγραμμα του Δημήτρη κάπως έχει στρώσει.ξυπνάει 7 με 7:30 θηλαζει παίζει 10:30 τρώει φρούτο πιθανών θα νυαταζει οπότε θηλασμός και ύπνος συνηθως μια ώρα μεσημεριανό 3με3:30 ίσως μετά ξανακοιμηθηκε μια ώρα μετά βόλτα και κρέμα 7:30 αν έχει γκρίνια ετοιμάζω το νερό του και κάνει μπάνιο θηλασμός.και ύπνος μέχρι της 8:30 αν δεν γκρινιάζει μπορεί να κοιμηθεί 9 πιο αργά πλέον δεν κοιμαται και με βολεύει γτ μετά μπορώ να κάτσω να χαλαρώσω να δω τι η να κάνω δουλειές. Το βράδυ 80%θα κοιμηθεί στο κρεβάτι μας οπότε δεν ξυπνάει αν είναι στο δωμάτιο του θα ξυπνήσει και θα τον πάρω στα δικό μας θα θηλάσει 2λεπτα και θα ξεραθεί πάλι...
 Σας αφήνω πάω να σκοτώσω τον αντρα μου Embarassed
Χαχαχα, απαλλαγούλα κι εσείς σήμερα;; Εγώ τον δικό μου τον έχω και χωρίς προίκα! Ακόμα στο κρεβάτι σας κοιμάται, Μαρία; Στο δικό του πότε σκέφτεσαι να τον πας; Και το κρεβάτι του το έχετε στο δωμάτιό σας ή στο δικό του; Από ότι κατάλαβα το πιο ακανόνιστο πρόγραμμα και στο φαγητό και στο θηλασμό το έχουμε εμείς... Σήμερα πάλι δεν έφαγε τίποτα. Πάνε και τα φρούτα που έτρωγε, επανήλθαμε στο μηδέν... Χθες μέχρι τις 00.30 είχε ξυπνήσει ήδη 4 φορές κι ας ήταν ξύπνιος από τις 2 παρά. Καταλαβαίνετε πώς πήγε το υπόλοιπο βράδυ. Κι ο δικός μου σηκώνεται από το κρεβάτι 9-10, αλλά δε νομίζω ότι θεωρείται ότι έχει κοιμηθεί γενικά το βράδυ. Επίσης στη βόλτα πλεόν δε θέλει ούτε το καρότσι του ούτε το ποδήλατο, παρά μόνο θέλει να τον έχω αγκαλιά και να πιάνει όοοολους τους κορμούς στη διαδρομή ή να κρεμιέται για να του δίνω να σπρώχνει το καρότσι ή το ποδήλατο...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν την παλευω άλλο με την Ηλέκτρα κάθε βράδυ.
Δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί και κοιμάται μετα τις 3. Έχουν παίξει τα νεύρα μου ήδη γιατί είμαι πολύ κουρασμένη αύριο δουλεύω και θέλω να κοιμηθώ, είμαι ήδη αυπνη απο τα προηγούμενα βράδια και νομίζω οτι αρχίζω και ξεφευγω και της φωνάζω και γίνομαι απότομη μαζί της.
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κοιμάται πλεόν. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω, λέω οτι είναι απο τα δόντια για να παρηγορηθω οτι θα περάσει αλλά δεν ξέρω......

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοιμήθηκε η μικρούλα μου Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 215994
Την πήρα αγκαλιτσα και ηρέμησε και αυτή και εγώ και μετά απο κάνα 20λεπτο είχε ξεραθεί. Τώρα είναι στο κρεββατακι της σαν αγγελουδι!!!
Σορρυ για την αγανάκτηση μου, μερικές φορες η υπομονή μου εξαντληται. Γύρισα στις 22.00 απο την δουλεια και μπορεί να της είχα λείψει και να ήθελε αγκαλιτσες.

Καλό βράδυ!!!

155Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Παρ Οκτ 17, 2014 11:31 pm

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σε ολες!!!!!

τασσουλα μην αγχωνεσαι....λογικο ειναι να χανεις καποιες φορες την υπομονη σου...και γω την χανω πολλες φορες(για το φαγητο συνηθως...που ποτε δεν τρωει...)και εννοειτε πως οταν εισαι αυπνος κ την αλλη μερα εχεις να πας κ στην δουεια γινεται η κατασταση δυσκλοτερη..
jollie κ εμεις εχουμε θεμα με το φαγητο οπως ξερεις αλλα αυτες τις μερες εχει παραγινει το κακο...δεν τρωει τιποτα....2-3 κουταλιες απο καθε γευμα...οσο για σημερα εφαγε 2 κουταλιες φρουτοκρεμα....πφφφφφ

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα 
Jolie το κρεβάτι του είναι στο δωμάτιο του,απλά τον θηλάζω ξαπλωμένη στο κρεβάτι μας  για να κοιμηθεί και τον αφήνω εκεί..όταν πάμε για ύπνο Συνήθως δεν θέλουμε να τον πάρουμε και τον αφήνουμε να κοιμηθεί μαζι μας.
Είχε πάει 2μερες Βόλο για μια κίνηση και χτες πήρε απαλλαγή έπεσε και σκ με αποτέλεσμα να με ζαλίζει..αν δεν τον έχω σκοτώσει μέχρι αύριο να μου στήσετε ανδριάντα στην Αριστοτέλους!!!
Τασούλα μη στεναχωριεσαι έχεις απόλυτο δίκιο,δουλεύεις και είναι δύσκολο και για σένα και για το παιδί σου.ίσως βγάζει δόντι,ίσως και πιο πιθανό της λείπεις όλη μέρα..λιγάκι υπομονή και να θυμάσαι πως με τις φωνές δεν κερδίζεις τπτ..αγκαλίτσες φιλάκια τραγουδάκια και κούνημα..

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Τασούλα υπομονή! Όπως λέει και η Μαρία είναι δύσκολο αλλά με τις φωνές δεν κερδίζεις κάτι...μάλλον της λείπεις! Αγκαλίτσα και φιλάκια και όλα θα πάνε καλά!
Με το φαγητό είμαστε και εμείς στο group Jollie και Κική να μη νιώθετε μοναξιά Smile
Ellin που χάθηκες εσύ? Άντε περιμένουμε να επανέλθεις!
Χάσαμε και την Κατερίνα πάλι!

158Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Οκτ 18, 2014 11:10 am

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα μανουλες!!!!!
Τασσουλαλογικο ειναι να αγανακτεις καποιες φορες...μη ξεχνας ανθρωπος εισαι....!!!!Και επισης δουλευεις κιολας!!!Εδω εγω που δεν δουλευω και ωρες ωρες(κυριως οταν γκρινιαζει και πρεπει να κανω μια δουλεια...Πχ μαγειρεμα)νευριαζω τοσο που θελω να ανοιξω τη πορτα και να αρχισω να τρεχω!!

Στο φαγητο ο Μιχαηλ ειναι ενα γκρουπ μονος του...μια τρωει ...μια οχι.....Μια 3 γευματα..μια ενα....οτι να ναι!!!

Χθες ειχαμε παιδιατρο και μας βρηκε μια χαρα!72 εκ και 9400!!!Οποτε λεω αν θελει να φαει ας φαει...δε θα σκασω κιολας εβαλε μισο κιλο σε ενα μηνα!

159Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Οκτ 18, 2014 12:41 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κορίτσια. Σήμερα ήταν μια δύσκολη ημέρα και για εμάς. Από το πρωί έκανα υπομονή να μην ουρλιάξω. Ένιωθα να έχουν σπάσει τα νεύρα μου, είχα ανάγκη να πάρω μια ανάσα και ένιωθα και τύψεις για όλα αυτά, μέχρι που διάβασα την Τασούλα και κατάλαβα ότι δε νιώθω μόνο εγώ έτσι. Κική, σήμερα σκεφτόμουν να σου ζητήσω να με εμψυχώσεις, αλλά δε βρήκα χρόνο. Πέραν του ότι πλέον είμαι κομμάτια από τα πολλά νυχτερινά ξυπνήματα που συνεχίζονται αδιάλειπτα εδώ και 7 μήνες, πάνω που έλεγα ότι εφόσον τρώει λίγα φρούτα, θα αρχίσει σιγά σιγά να τρώει και τα άλλα και με το καλό, εφόσον θα αρχίσει να τρώει θα μπει σε μια σειρά και ο ύπνος άρχισαν πάλι τα απόλυτα μηδενικά της πρώτης μέρας. Πάμε από το κακό στο χειρότερο. Έκοψε και τα φρούτα, με τις γνωστές συνέπειες στις κενώσεις, και δεν τρώει τιιιιποτα τις τελευταίες μέρες. Έχω απελπιστεί και με το θέμα του φαγητού και με το θέμα του ύπνου. Δεν έχουμε κοιμηθεί ούτε ένα βράδυ συνεχόμενα από το 2ο μήνα και μετά και δεν έχει φάει ούτε ένα ολοκληρωμένο γεύμα, εκτος από φρούτα που είχε ξεκινήσει... Επίσης έχει αρχίσει να δαγκώνει τις θηλές και κάποιες φορές χάνω την ψυχραιμία μου από τον πόνο και δεν ξέρω πώς να το χειριστώ. Με έχει πάρει λίγο από κάτω, όπως καταλάβατε...

160Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Οκτ 18, 2014 12:52 pm

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχχχχχ βρε κοριτσακι.. ολες περναμε απο τετοιες φασεις.....και το χειροτερο ειναι το ενοχικο πιυ μας βγαινει μετα απο λιγο.Απο βαρος πως ειναι???ειναι οκ στις καμπυλες του?για το δαγκωμα αρχιζω κ σε νιωθω...ευτυχως δε το κανει πια τοσο συχνα...προσπαθησε να μην του φωναξεις οταν σε πονεσει.Εχεις fb?αν ναι να σου πω ομαδες που εχουν οδηγιες και για τα δαγκωματα.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σήμερα για εμας ηταν μια καλή μέρα!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 328109
Έμεινε όλη μέρα με τον μπαμπά της και μου είπε οτι παίξανε πολύ!!! Του είπα να την αφήσει να κοιμηθεί μόνο μια ώρα το μεσημέρι και μετά να την ξυπνήσει γλυκά και ήρθα και εγω στις 20.00 απο την δουλειά και παιξαμε μέχρι τις 23.30 που πέσαμε ξερές για ύπνο. Η Ηλέκτρα δηλαδή και εγώ εκατσα και μια ώρα με τον αντρουλι μου μετά απο καιρό.
Ο στόχος μου ήταν να κοιμηθεί στις 22.00 αλλά και 23.30 καλά ήταν. Να δούμε τώρα ποσα ξυπνήματα θα κάνει!! Αφήστε που θα αλλάξει η ώρα αρα θα κοιμάται πιο νωρίς Smile
Ο άντρας μου υποστηρίζει ότι το παιδί θέλει τους γονείς του και όταν είναι μαζί μας όλη μέρα είναι ήρεμο, αλλά αυτό με γεμίζει τύψεις γιατί δεν γίνεται να σταματήσω την δουλειά ουτε μπορώ στην σκέψη οτι η μικρή στεναχωριεται όταν λειπουμε.
Ίσως βέβαια απλά η γιαγιά της να την βάζει συνέχεια για ύπνο και να βρυκολακιαζει μετά το βράδυ. Συνέχεια μου λέει όταν γυρναω απο την δουλειά κοιμόταν όλη μέρα affraid Sleep
Jolie σε καταλαβαίνω που αγανακτεις κάποιες φορές όλες κάποια στιγμη φτάνουμε στα όρια μας. Αν φτανω εγώ τι να πεις και εσύ που έχεις θέμα φαγητού και ύπνου μαζί. Υπομονή κορίτσια νομίζω ειδικά το θέμα φαγητού δεν πρέπει να μας αγχωνει κάποια στιγμή θα φάει. Είπαμε στο πρώτο χρόνος η βασική τροφή είναι το γάλα, όχι η μόνη βέβαια.
Λέω εγώ τώρα σας μάνα που δεν θηλάζει βέβαια, μήπως με τους συνεχείς θηλασμους κατά την διάρκεια της μέρας και την ώρα των γευμάτων το παιδί δεν πειναει για να φάει την κρέμα του και ξέρει οτι σε λίγο θα θηλασει; Και μια φίλη μου που θηλάζει χωρίς μέτρο και εννοώ οτι θα πάμε βόλτα και μέσα σε δύο ώρες που θα κατσουμε για καφέ θα θηλασει την μιάμιση δηλαδή δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές το μωρό 10 μηνών ζητάει στήθος. Ουτε η μικρη της τρωει φαγητο, μεχρι 5 κουταλιές
Καλό βράδυ κορίτσια και μωρακια, και αφήστε τις μανουλες σας να κοιμηθούνε οοοοοοοολο το βράδυ!!!!!.

162Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Οκτ 18, 2014 11:49 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε? ολες οι μαμαδες πιστευω εχουμε στιγμες που φορτωνομαστε και θελουμε να ξεσπασουμε οπου βρουμε.. ειναι κατι φυσιολογικο πιστευω.. απλα το ξεπερναμε και παμε παρακατω Razz

163Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Οκτ 19, 2014 12:21 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια...
jollie κ γω ετσι απογοητευομαι με την ελισαβετ...για 4-5 μερες ειχε φαει αρκετα καλα κ κυριως το μεσημεριανο που ειναι το πιο δυσκολο κομματι της διατροφης μας κ ξαφνικα γυρναμε παλι πισω...στο απολυτο μηδεν!!!!ποσο σε καταλαβαινω...εχθες εχασα κ γω την ψυχραιμια μου...
ευτυχως με τον υπνο τα παμε καλυτερα...εχθες ξυπνησε 2 φορες αλλα με λιγη αγκαλιτσα κ με λιγο γαλατακι ολα μια χαρα...
καλη κυριακη σε ολες!!!

164Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Οκτ 19, 2014 12:43 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!αχ πόσο σας καταλαβαίνω!!!!μπορεί να μην έχω πρόβλημα ύπνου,η φαγητου αλλά είναι τόσο ζωηρος που δεν μπορώ να κανω τπτ πλέον.είπα να βάλω σκούπα το πρωί και ήταν συνέχεια μαζί μου και κυνηγούσε την σκούπα!!δεν φταίει το μωρό βέβαια εγώ έχω νεύρα με τον Σταύρο,ευτυχώς δεν ξεσπασα στο παιδί!
Να σας ρωτήσω,πριν το μωρό στους καυγάδες μας ξεσπαζα φώναζα και ηρεμουσα με αποτέλεσμα να μην έχουμε νευρα τώρα όμως με το παιδί επειδή δεν θέλουμε να φωνάζουμε και να μας βλέπει να μαλώνουμε απλά αφήνουμε έτσι τις καταστάσεις!
Χτες το βράδυ μιλούσε με τον πατέρα του στο τηλέφωνο και ήμουν στην κουζίνα μιλούσα με τον αδερφό μου και έκανα λουκουμάδες!!!έρχεται λοιπόν στην κουζίνα με το μωρό αγκαλιά και μου λέει δωσμου το τηλ(για να μιλήσει με τον αδερφό μου)του λέω μιλάω δε βλέπεις???μου κάνει κάτι νοήματα που δεν μπορώ να καταλάβω και φεύγει.συνεχίζω να μιλάω και όταν το κλείνω μου λέει:δεν έχεις καθόλου τρόπους,δεν σέβεσαι τπτ,δεν είσαι άνθρωπος εσύ και τι σου έκαναν οι άνθρωποι και δεν τους θες!!!!!!!!ορίστε λέω?????τι έγινε??έχασα κάτι??ποιοι άνθρωποι?ο πατέρας μου λέει ήθελε να σου μιλήσει!!!και που θες να το ξέρω άνθρωπε μου του λέω?τα νύχια μου να μυρίσω?ας το έλεγες!ήρθες δλδ να μου πεις να κλείσω το τηλ να μιλήσω με τον πατέρα σου?πας καλά?
Εεε εκείνη ήταν η τελευταία φορά που μιλήσαμε!δεν έφαγε και τους λουκουμάδες μου που ήταν τέλειοι!! 
Σημειωτέον δεν ήξερα ότι ακόμα μιλούσε τους δικούς του στο τηλ!!!και επιπλέον δεν τους πάω καθόλου τους δικούς του γτ μου έχουν κάνει πάρα πολλά..θα φριξετε αν τα ακούσετε!!!αλλά και αυτός δεν το βλέπει ότι τράβηξα τόσα από αυτούς..

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και δεν φτάνει το παπλωμα που έγραψα ξαναγράφω!και συγνώμη αλλά θέλω να τα πω να ηρεμήσω γτ είναι σπίτι και δεν μπορώ να πάρω τη μανούλα μου!!ο πατέρας του και η αδερφή του είναι τα χειρότερα άτομα που έχω γνωρίσει στη ζωή μου!η μάνα του όχι τόσο αν και είναι πολύ πονηρή αλλά φέρεται σαν αγαθιαρα και δεν ασχολείται!!να φανταστείτε λέει το παιδί μου μωρή!!!που είσαι μωρή του λέει!!!
Ο πατέρας του θέλει να κάνει κουμάντο σε όλα σε όλα όμως!!!στο γάμο μας έκανε άνω κάτω!!να φανταστείτε πως ενώ είχαν τυπωθεί τα προσκλητήρια αυτός μας έβαλε να μαλωσαμε με τον κουμπάρο και αφού σκοτωθηκαμε πήγε και χωρίς να μου πει τπτ τύπωσε αλλά για να τα μοιράσει στο δικό του σόι!!ήθελε να κάνει δεξίωση γάμου στο δερβενη με 8ε το άτομο και εμείς δεν έχουμε καμία σχέση με εκείνο το μέρος.για το νυφικό μου και όλα τα της νύφης μου έδινε 2000ε αλλά ήθελε να πάρω μόνο με τόσα χρήματα και να μην βάλουν οι γονείς μου αλλά...τελικά χωρίς να το μάθει το νυφικό μου μόνο έκανε 2400 και φυσικά τα πλήρωσαν οι γονείς μου και επίσης σε κάθε μαγαζί που πήγαινα ήμουν υποχρεωμένη να κουβαλάω και τις χοντρές μαζί.μου(κουνιάδα πεθερά)για να μου πουν την γνώμη τους.αφού λοιπόν βρήκα νυφικό και είχε έρθει και η ξιπασμενη μαζί μου και άρχισε να κάνει παζάρια με την πωλήτρια του νυφικό η οποία ήταν μιλημενη από τη μαμά μου φεύγουμε από το μαγαζί και μέσα στο αμάξι άρχισε να μου λέει άκου να σου πω εμείς μπορούμε να δώσουμε μόνο 1200ε για όλα και δεν ξέρω τι θα κάνεις!!ήμουν 5μηνων έγκυος..το μαλακισμενο εκείνη τη μέρα νόμιζα πως θα έχανα το παιδί μου..ακυρώνω το γάμο λέω στη μαμά μου,η οποία πήρε το σταυρό να του τα πει ο οποίος ήταν Αθήνα...φταίει και αυτός γτ δεν μιλάει καθόλου,και έτσι κάνανε ότι θέλανε αυτοί στο γάμο ΜΟΥ!!!!
Μετά για το σπίτι που φτιάχναμε σύγχρονος δεν βοήθησαν στο ελάχιστο.πλήρωσαν οι γονείς μου την ανακαίνιση ολική κόστισε αρκετά χρήματα.ο πεθερός μου τπτ!!! Δώρο για το μωρό τπτ!!!πριν γεννήσω μόνο του πήραν ένα κουβερτακι ένα φορμακι 3ζευγαρια κάλτσες και 7σαλιαρες!!!!τπτ άλλο!!!!!!!στη βάφτιση ο μαλακας ο πεθερός μου δεν μας βοήθησε καθόλου και μόλις τελείωσε η βάφτιση στο προαύλιο της εκκλησίας έρχεται και μου δίνει ένα φάκελο με 300ε.κορίτσια σας ορκίζομαι στη ζωή του παιδιού μου πως πριν τη βάφτιση μιλούσα και με τη μάνα μου και με την φίλη μου και τους είχα πει πως αυτό θα κάνει μόλις τελειώσει η βάφτιση..έδωσε τότε τα λεφτά για να σιγουρευτεί πως το παιδί θα πάρει το όνομά του!!!ήμουν έτοιμη να του τα τρίψω στη μούρη!!!!!!
Συγνώμη για τις βρισιές αλλά έχω πολύ θυμό μέσα μου.για μένα είναι χοντρανθρωποι και δεν αξίζουν τπτ..περιττό να σας πω πως βάζει λόγια στον σταυρό κάθε φορά που είμαστε θεσααλονικη ότι δεν τους παίρνω τηλέφωνο ότι δεν τους πάω το μωρό και άλλα τέτοια με αποτέλεσμα να είμαι συνέχεια στα μαχαίρια με τον άντρα μου ο οποίος είναι Αθήνα.
Χίλια συγνώμη για την κούραση..είναι δυστυχώς πολλά ακόμα αυτά που έκαναν αλλά δεν φταίνε και εσείς!!!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου μαρια....ολοι τσακωνομαστε ,δεν εισαι η μονη...εγω τσακωνομαι σπανια με τον αντρα μου αλλα αν τσακωθουμε γινεται χαμος...μεγαλη μαχη...και εμεις προσπαθουμε να μην μανουριαζουμε μπροστα στο παιδι αλλα δεν το πετυχαινουμε παντα..
τωρα αν οι γονεις του αντρα σου δεν σου χουν φερθει καλα κ ο Σταυρος αυτο το γνωριζει τοτε ειναι λαθος του...δεν λεω γονεις του ειναι αλλα κ εσυ εισαι γυναικα του κ εχετε την δικη σας οικογενεια...οποτε θα πρεπει να σε υποστηριζει εφοσον καταλαβαινει πως οι γονεις του δεν εχουν κ την καλυτερη συμπεριφορα....

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria_dou έγραψε:Και δεν φτάνει το παπλωμα που έγραψα ξαναγράφω!και συγνώμη αλλά θέλω να τα πω να ηρεμήσω γτ είναι σπίτι και δεν μπορώ να πάρω τη μανούλα μου!!ο πατέρας του και η αδερφή του είναι τα χειρότερα άτομα που έχω γνωρίσει στη ζωή μου!η μάνα του όχι τόσο αν και είναι πολύ πονηρή αλλά φέρεται σαν αγαθιαρα και δεν ασχολείται!!να φανταστείτε λέει το παιδί μου μωρή!!!που είσαι μωρή του λέει!!!
Ο πατέρας του θέλει να κάνει κουμάντο σε όλα σε όλα όμως!!!στο γάμο μας έκανε άνω κάτω!!να φανταστείτε πως ενώ είχαν τυπωθεί τα προσκλητήρια αυτός μας έβαλε να μαλωσαμε με τον κουμπάρο και αφού σκοτωθηκαμε πήγε και χωρίς να μου πει τπτ τύπωσε αλλά για να τα μοιράσει στο δικό του σόι!!ήθελε να κάνει δεξίωση γάμου στο δερβενη με 8ε το άτομο και εμείς δεν έχουμε καμία σχέση με εκείνο το μέρος.για το νυφικό μου και όλα τα της νύφης μου έδινε 2000ε αλλά ήθελε να πάρω μόνο με τόσα χρήματα και να μην βάλουν οι γονείς μου αλλά...τελικά χωρίς να το μάθει το νυφικό μου μόνο έκανε 2400 και φυσικά τα πλήρωσαν οι γονείς μου και επίσης σε κάθε μαγαζί που πήγαινα ήμουν υποχρεωμένη να κουβαλάω και τις χοντρές μαζί.μου(κουνιάδα πεθερά)για να μου πουν την γνώμη τους.αφού λοιπόν βρήκα νυφικό και είχε έρθει και η ξιπασμενη μαζί μου και άρχισε να κάνει παζάρια με την πωλήτρια του νυφικό η οποία ήταν μιλημενη από τη μαμά μου φεύγουμε από το μαγαζί και μέσα στο αμάξι άρχισε να μου λέει άκου να σου πω εμείς μπορούμε να δώσουμε μόνο 1200ε για όλα και δεν ξέρω τι θα κάνεις!!ήμουν 5μηνων έγκυος..το μαλακισμενο εκείνη τη μέρα νόμιζα πως θα έχανα το παιδί μου..ακυρώνω το γάμο λέω στη μαμά μου,η οποία πήρε το σταυρό να του τα πει ο οποίος ήταν Αθήνα...φταίει και αυτός γτ δεν μιλάει καθόλου,και έτσι κάνανε ότι θέλανε αυτοί στο γάμο ΜΟΥ!!!!
Μετά για το σπίτι που φτιάχναμε σύγχρονος δεν βοήθησαν στο ελάχιστο.πλήρωσαν οι γονείς μου την ανακαίνιση ολική κόστισε αρκετά χρήματα.ο πεθερός μου τπτ!!! Δώρο για το μωρό τπτ!!!πριν γεννήσω μόνο του πήραν ένα κουβερτακι ένα φορμακι 3ζευγαρια κάλτσες και 7σαλιαρες!!!!τπτ άλλο!!!!!!!στη βάφτιση ο μαλακας ο πεθερός μου δεν μας βοήθησε καθόλου και μόλις τελείωσε η βάφτιση στο προαύλιο της εκκλησίας έρχεται και μου δίνει ένα φάκελο με 300ε.κορίτσια σας ορκίζομαι στη ζωή του παιδιού μου πως πριν τη βάφτιση μιλούσα και με τη μάνα μου και με την φίλη μου και τους είχα πει πως αυτό θα κάνει μόλις τελειώσει η βάφτιση..έδωσε τότε τα λεφτά για να σιγουρευτεί πως το παιδί θα πάρει το όνομά του!!!ήμουν έτοιμη να του τα τρίψω στη μούρη!!!!!!
Συγνώμη για τις βρισιές αλλά έχω πολύ θυμό μέσα μου.για μένα είναι χοντρανθρωποι και δεν αξίζουν τπτ..περιττό να σας πω πως βάζει λόγια στον σταυρό κάθε φορά που είμαστε θεσααλονικη ότι δεν τους παίρνω τηλέφωνο ότι δεν τους πάω το μωρό και άλλα τέτοια με αποτέλεσμα να είμαι συνέχεια στα μαχαίρια με τον άντρα μου ο οποίος είναι Αθήνα.
Χίλια συγνώμη για την κούραση..είναι δυστυχώς πολλά ακόμα αυτά που έκαναν αλλά δεν φταίνε και εσείς!!!!!
Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 606100 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 606100 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 606100   αχ βρε μαρακι ηρωιδα εισαι κοπελα μου που τα ανεχεσε αυα τα πραγματα.. ο αντρας σου δηλαδη τι λεει για ολα αυτα?? κριμα να μην παιρνει θεση... θα πρεπε να τους βαλει στη θεση τους... αληθεια αναρωτιεμαι κιολας με τι δικαιολογια σου κανει παραπονα που δεν θες να μιλησεις στον πεθερο σου !!!

οσο για τα χρηματα , εγω στο γαμο δεν ειδα ουτε ενα χρυσαφικο ουτε ενα νυφικο... τιποτα ... μονο 100 ευρω στο γαμο κι αλλα 100 στη βαφτιση Laughing Laughing Laughing Laughing  ενω εχουμε καλες σχεσεις ! ενταξι η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ στριμωγμενοι οι ανθρωποι , οπως και οι δικοι μου ( τον γαμο μας τον καναμε εντελως μονοι μας, πιο μονοι πεθαινεις...) , αλλα ενταξι εστω ενα δωρακι πιστευω θα μπρουσανε να το κανουν , μονο και μονο για την κινηση! τι να πεις...


εγω π[αλι δεν καθομαι να σκασω για κανεναν.. και το ιδιιο θα σε συμβουλευα να κανεις και εσυ ... μην αφηνεις τριτους να εισβαλουν και να κανουν κακο στη σχεση σου με τον αντρα σου ! μην αφηνεις τιποτα να σε επιρεαζει, απλα μην δινεις σημασια! αδιαφορησε πληρως , και θα δεις οτι και καλυτερα θα σαι με τον αντρα σου και δεν θα σε νοιαζει κιολας!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο Σταύρος είναι διπλωμάτης.θέλει να τα έχει με όλους καλά.όταν ετοιμάζαμαι το γάμο ήταν Αθήνα επειδή δούλευε και δεν ξέρω τι του είπαν,με αποτέλεσμα να είμαι εγώ η κακιά..εντάξει και εγώ τους μιλάω πάρα πολύ καλα Και στο σπίτι τους πάω και στο τηλ τους μιλάω,άσχετα αν δεν τους χωνεύω αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο να μαλώνουμε μόνο για αυτούς.κάνω υπομονή αλλά δεν ξέρω για πόσο..
Μπράβο σας Βασουλα που τα καταφέρατε και τα κάνατε όλα μόνοι σας.αν και οι δικοί του δεν μπορούσαν οικονομικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και θα καταλάβαινα τη θέση τους αλλά δυστυχώς έχουν λεφτά και δεν κάνουν ένα δώρο στο μωρό..τεσπα εμένα πλέον δεν με νοιάζει!!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία συμφωνώ με τα κορίτσια!
Ο άντρας σου είναι πολύ λάθος! Τι πάει να πει ότι θέλει να τα έχει καλά με όλους; Εσύ και το παιδί σας είσαστε πλέον η οικογένειά του αλλά μάλλον δεν το έχει καταλάβει ακόμα. Είναι κρίμα να χαλάτε την σχέση σας εξαιτίας τους. Πρέπει να κάνετε μια ήρεμη συζήτηση και να τα πάρετε από την αρχή. Ότι και να του λένε όταν λείπει, όσα λόγια κι αν του βάζουν, δε νοείται να μη συζητάει πρώτα μαζί σου αλλά κατευθείαν να σου τα χώνει!
Θέλει προσπάθεια αλλά καλύτερα να σταματήσεις να εκνευρίζεσαι με τις βλακειες τους. Βέβαια αυτό προϋποθέτει να έχεις το σύζυγο με το μέρος σου. Αν όμως ενώ εσύ είσαι τυπική, αυτοί συνεχίζουν να κάνουν αυτά που κάνουν, τότε μπορεί να μου γύριζε το μάτι και να έκοβα κάθε επικοινωνία μαζί τους.....

http://www.something-special.gr

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις δίκιο Μαρία.Η αλήθεια είναι πως προσπαθεί πάρα πολύ και καταλαβαίνει πολλές φορές ότι οι δικοί του είναι λάθος αλλά δεν τους κόβει και τη φορά..τέλος πάντων έχουμε φύγει μάκρος τους και είμαστε ήρεμοι..δυστυχώς είμαι και εγώ μακριά από τους δικούς μου αλλά αυτό είναι το τίμημα για την οικογένεια.μας..και σίγουρα δεν το αλλάζω με κάτι άλλο..το καλό είναι ότι καταλαβαίνει το λάθος του και ζητάει συγνώμη..
Δεν μου αρέσει και μένα να βγάζω τα άπλυτα μου στη φόρα αλλά με έπιασαν τα νευράκια μου από χτες..συγνώμη!!!!

171Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Οκτ 19, 2014 11:10 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια αλοιμονο...μην ζηταςσυγνωμη..δεν εκανες κατι κακο απλα ειπεςτα παραπονα σου ..ουτε να νιωθεις οτι βγαζεις τα απλυτα σου στην φορα...πανω κατω ολοι κατα καιρους εχουμε τετοια θεματα..αλλες περισσοτερο αλλες σε μικροτερο βαθμο...καλα εκανες κ τα πες εστω κ σε εμας αν εκεινη την στιγμη ενιωθες πως θεςνα τα βγαλεις απο μεσα σου..

172Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Οκτ 19, 2014 12:33 pm

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι βέβαια! Αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες Smile
Καλύτερα να τα πεις κάπου για να αποσυμπιεστείς και να μην ξεσπάσεις αλλού άδικα. Και ευτυχώς που τώρα είσαστε μακριά και έχετε χαλαρώσει!

http://www.something-special.gr

173Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Οκτ 19, 2014 10:13 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!! ετσι ειναι μαρια μου μην αισθανσαι ασχημα ... μια παρεα ειμαστε εδω περα! οπως θα τα λεγες ε μια καλη σου φιλη ετσι τα λες κι εδω και πολυ καλα κανεις Smile

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Μαρία με κάλυψες τα προηγούμενα κορίτσια! Πολύ σημαντικό που τώρα είναι μακριά τα πεθερικά σου να είστε και εσείς πιο ήσυχοι! Είναι κρίμα να τσακώνεστε για τρίτους! Όπως λέει και η Βασούλα μη δίνεις σημασία όσο μπορείς!

Jollie σε καταλαβαίνω! Όλοι έχουμε τέτοιες στιγμές και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από υπομονή!! Που θα πάνε θα φάνε (και θα κοιμηθούνε) κάποια στιγμή! Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ Razz

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα! Maria_dou, κι εμείς από τότε που ήρθαμε πιο κοντά στα πεθερικά έχουμε σοβαρά θέματα. Πριν δεν είχαμε καβγαδίσει ποτέ κατι τώρα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και μετά τη γέννα έχουμε κάνει τους χειρότερους καβγάδες της ζωής μας και δυστυχώς, ντρέπομαι που το λέω, μπροστά στο μωρό... Έχω απίστευτες ενοχές γι΄ αυτό και δυστυχώς δεν μπορώ να γυρίσω το χρόνο πίσω παρά μόνο να νιώθω τύψεις για το τι μπορεί να έχω προκαλέσει στο μωρό. Προσπαθώ να μην το επαναλάβω. Το μόνιμο θέμα των καβγάδων μας είναι τα πεθερικά μου και ενώ ξέρω ότι πρέπει να μην ασχολούμαι, δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Σε νιώθω λοιπόν. Κορίτσια, έχει αρχίσει να δαγκώνει τις θηλές και πονάει!!! Πείτε συμβουλές, αν γνωρίζετε. Επίσης το νέο των τελευταίων ημερών είναι ότι βάζει τα δάχτυλά του βαθιά στο στόμα σαν να προσπαθεί να κάνει εμετό, κάτι που αναπόφευκτα συμβαίνει μερικές φορές. Κοκκινίζει, βήχει και εκείνος εκεί. Το κάνει ξανά και ξανά. Σήμερα κοιμήθηκε για πρώτη φορά στο δωμάτιό του (από το οποίο λείπουν προς το παρόν οι κουρτίνες) για μεσημέρι. Για βράδυ νομίζω δε θα το τολμήσω ακόμα. Ειρήνη, εσείς πώς τα πάτε; (Για το φαγητό παραμένω στο γκρουπάκι μας!)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις