Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τότε μάλλον απλά δεν νυστάζει...και εμένα αργά κοιμάται συνήθως...και αυτό που λες (να φαίνεται έτσι ξεκούραστος) το κάνει συνήθως κατά τις 5 το πρωί! Χαμογελάει, παίζει κτλ λες και είναι τελείως ξεκούραστος και εγώ να κουτουλάω!

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Του έδωσα πάλι ντεπόν, γιατί είχε 37.6, δηλ. μάλλον δεν απυρέτησε τελείως και μάλλον ανέβαινε ξανά η θερμοκρασίς του και επιτέλους κοιμήθηκε... αν και η νύχτα προβλέπεται μακριά... Καληνύχτα, μανούλες και μωράκια, όνειρα γλυκά!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασούλα μην ανησυχεις όλα θα τα κάνει η μικρούλα σου. Από οτι καταλαβαίνω δεν κάθεται μονη της αλλά κάθεται γενικώς, αν την βάλεις εσύ. Πως τα πάτε με τον ύπνο και το φαγητό;;
Εμείς έχουμε τώρα 3μερες πάλι που δεν κοιμομαστε. Δεν θέλει να κοιμηθεί και ας κουτουλαει και όταν κοιμηθεί πάλι ξυπνάει το βράδυ συνεχώς με κλάματα. Την παίρνω στο κρεββάτι απο μια ώρα και μετά και εκεί είναι χειρότερα, στριφογυρίζει συνέχεια και πάει και ξαπλώνει κάθετα στο προσκέφαλο μας στα μαξιλάρια και δεν μπορώ να κλείσω μάτι συν οτι φαίνεται λες και βασανίζεται. Φοβάμαι και μην κρυώσει γιατί εκεί πάνω πως να την σκεπασω;;
Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό....... Λέω πάλι το κλασικό δόντια ή ετοιμάζεται να κανει κάτι μεγάλο Razz λέμε τώρα, πχ να περπατήσει. Παίζει κάτι τέτοιο;;
Δηλαδή μπορούμε να δείξουμε απο τώρα γιαούρτι πρόβειο ή γάλα κατσικίσιο; και επειδή είμαι άσχετη μου λέτε κάποια μάρκα;;;;
Επίσης Βασούλα ναι όταν λέω advance ή noulac εννοώ γιαούρτι. Δηλαδή ποια μάρκα γιαούρτι δίνεται βρε κορίτσια να το αλλάξω αν είναι.
Δεν καταλαβαίνω δεν είναι ειδικά για παιδιά αυτής της ηλικίας και περιέχουν συστατικά που χρειάζεται ο οργανισμός τους;;; εγώ δίνω με δημητριακά.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jollie μου περαστικά στον Μαρίνο. Μακάρι να μην είναι τίποτα και να έχετε ένα ήρεμο βράδυ!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καληνύχτα Jollie και υπομονή!
Τασούλα εγώ του δίνω πρόβειο παραδοσιακό (έτσι γράφει), είναι αυτό με την πέτσα από πάνω. Μάρκες έχει διάφορες αναλόγως το σούπερμαρκετ. Σε καθένα έχει 2-3 συνήθως, δεν έχει πολλά σαν τα αγελαδινά.
Τα παιδικά γιαούρτια θεωρούνται επιδόρπια γιαουρτιού και δεν προσφέρουν τίποτα στο παιδί. Τώρα ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του σε αυτό το θέμα οπότε είναι μεγάλη συζήτηση! Προσωπικά είμαι κατά οτιδήποτε παιδικού γιατί έχουν μεγαλύτερη επεξεργασία.
Κατσικίσιο γάλα φρέσκο επιτρέπεται μετά το χρόνο.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασουλα εγω σε ρωτησα για τα γιαουρτια τα αντβανς κ νουλακ...εγω το καλοκαιρι της τα επαιρνα αυτα αλλα πολυ λιγες φορες τα ειχε φαει..τι πρωτοτυπο για μας.....
Η δικη μου παιδιατρος μου ειπε οτι προτιμαει να της δινω γιαουρτι σε πηλινο παρα παιδικα...αλλα ουτε κι αυτα ετρωγε....
Τζολι περαστικουλια....

632Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Νοε 22, 2014 12:17 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τζολι περαστικα στο μωρουλινι σου !! καλημερα κιολας !! δηλαδη μονο η μελητη περπαταει εδω??

μαρια ντου να σου πω την αληθεια αυτο για το γαλα που λες το εχω ακουσει κι απο αλλες μαμαδες οτι οταν αποθηλαζουν δεν δινουν αλο γαλα στο παιι τους! ε πραγματικα αυτο για μενα ειναι τελειως ανεξηγητο... δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να στερησεις εστω το πρωινο γαλα του παιδιου επειδη θηλασε ειληκρινα πειστευω οτι μονο καλο μπορει να του κανει! βεβαια ισως εγω το βλεπω ετσι γιατι επινα γαλα μεχρι την πρωτη λυκειου( ασχετα αν ηταν τιγκα στη ζαχαρη και στο καοτονικ Razz  ) και δεν μπορω να διανοηθω οτι δεν θα πιει γαλα το πρωι το παιδι!

εμεις απο υπνο καθε μερα ειναι και καινουριο εργο! μπορει να κοιμηθει και σερι ( σπανιο ) μπορει και να ξυπνησει και απο μια εως δεκα φορες , μπορει και να τη βγαλει στο κρεβατι μας !! ( επιτελους πηραμε διπλο , ειχαμε υμιδιπλο και καταλαβενετε  το πρωι σηκωνομασταν καταπιασμενοι ) βεβαια ελπιζω να μην γινει συστημα αυτο ειδη εχει μερες που δεν εχει χρειαστει να την παρουμε!!

οσο για το φαι μας μονο στο μεσημεριανο ειμαστε σταθεροι το τρωμε καθε μερα και ολο (γυρω στα 300 μλ) στα αλλα γευματα αναλογα τα κεφια της ! φρουτοκρεμα εχει δυο μερες που την εκοψε ,αυγο , γιαουρτι ( κατσικισιο δικο μας ,προβειο αλλα κι παιδικο εχω δοκιασει παρολο που ειμαι κατα ) δεν τις αρεσουν , δεν ξερω πλεον τι να δινω για απογευματινο εχω κανει διαφορους πειραματισμους με σπιτικες κρεμες αλλα δεν... εχω δοκιμασει και το μεσημεριανο της χωρις κρεας αλλα δεν το τρωει παντα ππφφφ

κατα τ αλλα φαφουτα ειναι ακομα !!!!! σε ολα θα αργησει η δικια μου απ οτι φενεται Razz  τελευταια και καταιδρωμενη

διπλοσεντονο

633Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Νοε 22, 2014 12:44 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα,Jolie περαστικά σας,ίσως βγάζει δόντι και ανέβασε πυρετό αφού δεν έχει άλλα συμπτώματα.
Τασούλα και εμένα έτσι κάνει το βράδυ,ανεβαίνει πάνω στο μαξιλάρι και κοιμάται εκεί..έχω και ένα δικό του κουβερτακι μαζί μας και όταν πάει εκεί τον σκεπάζω με το δικό του..
Βασουλα θεωρώ πως τα γάλατα του εμπορίου μόνο γάλατα δεν είναι..δεν ξέρω κιόλας αν θέλει να πιει δεν θα το στερισω αλλά δεν θα προσφέρω..θα δίνω φρέσκο χυμό πορτοκάλι η χαμομήλι που έχω του βουνού αναμεικτους φρέσκους χυμούς..δεν ξέρω οταβ έρθει η ώρα θα δω..μέχρι τότε πολλά αλλάζουν!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ το θεωρώ αδιανόητο να μην δίνω γάλα στο παιδί μέχρι τουλάχιστον τα 12 αλλά έχουμε μεγαλώσει αλλιώς νομιζω γιαυτό.
Δηλαδή εγώ δεν θυμάμαι απο πουθενά αλλού να παίρνω πχ ασβέστιο. Δεν μαυ έδιναν γιαούρτι το απόγευμα, βέβαια μου έφτιαχνε η μητέρα μου χυμό αλλά δεν είναι το ίδιο.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ περιμένω να χρονιασει να της δίνω φρέσκο, όχι δέλτα κλπ έχουμε εδώ τοπικό φρέσκο που το πινω και εγώ και κυρίως ο άντρας μου κάθε μέρα με quakers. Θα προσπαθήσω να δίνω στο παιδί μου μέχρι όσο μπορώ και ας το πίνει με δημητριακά δεν με νοιάζει, τώρα με σοκολάτα όχι δεν θα του έδινα. Βλέπουμε βέβαια δεν ξέρω απο την άλλη αν μόνο έτσι το έπινε θα εμπαινα σε πειρασμό. Δεν πιστεύω οτι οι δικοί μας γονείς ηταν αδιάφοροι πάντως. Εγώ μέχρι το γυμνάσιο δεν είχα φάει ποτέ junk food. Για μένα αυτά πρέπει να αποφύγουμε όσο μπορούμε. Βέβαια δεν έβλεπα και ποτέ τους γονείς μου να τα τρώνε.
Σε όλα αυτά να προσθέσω οτι η μητέρα μου δεν δούλευε και ειχαμε κάθε μέρα φαγητο στο σπίτι και όλα περιποιημένα. Για μένα που δουλεύω αυτό είναι αδύνατο.

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Βασουλα καλωσορισες κ παλι!
Μην αγχωνεσαι ολα θα τα κανει οταν θα ειναι ετοιμη!!!!
Περαστικα Τζολι !

Για το γαλα με καλυψε η Χριστινα απολυτα.

Για το κατσικισιο συμφωνω με οσα λετε αλλα του εμποριου εχει μονο διαρκειας κ οχι "φρεσκα" και εκει οι αποψεις ΠΑΛΙ διιστανται...

Οπως κ μετα παιδικα γιουρτια οπως κ με πολλα πραγματα ή καθε μια κανει ή θα κανει οτι καλυτερο νομιζει.

Εγω δεν προκειται να του στερησω τπτ κ εαν δεν πιει το ενα φυσικα και θα του προσφερω το αλλο κ οποιο του αρεσει εαν θελει να το πιει...

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι διαβαζω καλε...ειναι δυνατον να μη πιει το παιδι γαλα;;;; θα τρελαθουμε τελειως;;;

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ θεέ μου τι θέλω και γράφω!!μια τα εμβόλια μια το γάλα πανικός!!
Κορίτσια αυτά είναι απόψεις,προσωπικά θηλάζω και δεν έχω σκοπό να σταματήσω,όταν αποθηλασει ο γιος μου φυσικά και όσο εξαρτάται από μένα πιθανόν να μην του δώσω γάλα.και όπου γάλα αναφέρομαι στα τύπου φρέσκα αγελαδινό μεβγαλ,δέλτα και οποίες άλλες μάρκες..εγώ όταν πίνω γάλα μια στο τόσο πίνω μόνο Κουκάκι επειδή θεωρώ το λιγότερο επεξεργασμενο..ασβέστιο παίρνουμε και από άλλες τροφές και όχι μόνο γάλα..αν ξέραμε πως φτιάχνονται αυτά θα τα αποκλειαμαι από τη διατροφή μας!αυτά από μένα όσον αφορά το γάλα..ο κάθε ένας βέβαια κάνει αυτό που εκείνος νομίζει καλό γι την υγεία του..

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τι θελω και ρωταω δε λες καλυτερα? :Smile δεν ηθελα νασε φερω σε δυσκολη θεση μαρια μονο συζητηση ηθελα να κανουμε δεν ειχα κακια προθεση ελπιζω να μην με παρεξηγησες ! φυσικα και οτι θελεις να κανεις στο παιδι σου κανενας δεν σε κρινει οπως ειπες κι εσυ αποψεις ειναι αυτες! εγω για παραδειγμα αν δεν ειχα την επιλογη του κατσικισιου θα επαιρνα βιολογικο παντως κατι θα επαιρνα δεν σημαινει ομως οτι ολοι κανουμε το ιδιο

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βασουλα δεν παρεξηγουμε εύκολα,μην ανησυχείς.αν είναι δυνατόν τώρα να μαλώνουμε για αυτα τα θέματα.μακάρι να είχα μια κατσικουλα να δίνω στο μωρό μου να πίνω και εγώ..και το βιολογικό είναι καλό..απλά εγώ (μπορεί να είναι χαζό)σκέφτομαι πως θηλάζω τόσο καιρό δεν μπορώ όταν σταματήσω να δώσω στο παιδί μου κάτι πολύ κατώτερο.τεσπα ολόκληρο θέμα το κάναμε..άλλωστε έχω ακόμα 2χρονια μπροστά μου,μμεχρι τότε μπορεί ο Σταύρος να πάρει μετάθεση σε κανένα χωριό και να πάρω κατσίκα να στέλνω και σε εσάς.. :-)

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια...
Βασουλα ρωτησες ποιο αλλο μωρακι περπαταει ε?η Ελισαβετ περπατει πολυ σταθερα πλεον...Μaria dou απλα αποψεις λεμε εδω κ η καθεμια κανει οτι θελει στο παιδι της...αλλα οντως αν μπορουσαμε να ειχαμε μια κατσικουλα να δινουμε γαλατακι στα παιδια μας καλα θα ηταν..κατσικα στο μπαλκονι δεν παει scratch ....αν αποκεντρωθουε ποτε ισωσ παρουμε τοτε....

642Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Νοε 22, 2014 11:31 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εννοείται οτι λέμε απόψεις και σίγουρα είναι και κατά πόσο το έχει ψάξει ο καθένας και θέλει βασικά να το ψάξει, γιατί σίγουρα δεν είναι μόνο το γάλα....
Εγώ δεν μπορώ να μπω σε αυτή την διαδικασία αλλιώς θα έπρεπε να πάρω μια κατσίκα για το γάλα, μια κότα για τα αυγά, μια βάρκα και παραγάδι για το ψάρι, να φυτεψω κολοκύθια, πατάτες, καρότα, πορτοκαλιές, μηλιές και μπανανιες........ Razz
Θα προσπαθήσω εννοείται να τρώει σωστα, παντα σύμφωνα με αυτά που θεωρώ εγώ, χωρίς υπερβολές.

Άντε jollie κάνε την αρχή και θα ακολουθησω και εγώ μου φαίνεται. Αφού θέλω και δεύτερο γιατί να το καθυστερω και να μην έχει παρεουλα και η Ηλέκτρα;;;

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα, μάλλον πρέπει να πω τώρα, ε; Καταρχήν ευχαριστούμε για τις ευχές σας! Smile Λοιπόν εννοείται ότι χθες ξύπνησε αμέτρητες φορές. Σήμερα ήταν απύρετος. Πήγαμε και βόλτα το απόγευμα, στην οποία γκρίνιαζε όοοολη την ώρα και στην επιστροφή κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο στις 8. Δεν ήξερα τι να κάνω, 1)να χαρώ που κοιμήθηκε ανέλπιστα νωρίς ή 2)να αγχωθώ γιατί ήταν πολύ καλό, για να είναι αληθινό;; Όσες επιλέξατε το 2... πολύ καλά κάνατε! Ξύπνησε ο κύριος κατά τις 9 κι εγώ, για να ξεθυμάνω, ξεκίνησα σιδέρωμα, μαγείρεμα, κτλ κτλ. Τελικά μετά από 1 ώρα προσπάθειας κοιμήθηκε κατά τις 00.30. Εμένα όπως καταλαβαίνετε τα νεύρα κρόσια. Πού να ηρεμήσω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος με τόση υπερένταση;; Και τι να πρωτοπρολαβαίνω να κάνω μέσα στη μέρα, όταν μόνο για το φαγητό του (την προσπάθεια εννοώ, γιατί και σήμερα στο απόλυτο μηδέν ήμασταν) και τον ύπνο του αφιερώνω τόσο χρόνο; Άρα ποια προσπάθεια να κάνω, Τασούλα μου, που πέφτουμε ξεροί και σε dt ξαναξυπνάω (ο άντρας μου το γλυτώνει αυτό); Άσε που ούτε με τα χάπια αδιαθέτησα ακόμα και τη Δευτέρα πρέπει να επικοινωνήσω με το γιατρό μου. Όσον αφορά στο γάλα, δεν το έχω ψάξει ακόμα. Κορίτσια, εσείς ποια τακτική εφαρμόζετε όταν θέλετε να τους απαγορεύσετε κάτι (πχ να βάζουν τα δάχτυλα στις πρίζες, να κοπανάνε με το ξυλάκι το λακαριστό τραπεζάκι, κτλ); Θέλω να κινούμαι στα πλαίσια της ενσυναίσθησης, αλλά δεν είμαι πολύ καλά ενημερωμένη ακόμα και δε βρίσκω, εννοείται, αρκετό χρόνο, για να ενημερωθώ σωστά. (Maria_dou, τώρα ανοίγω εγώ μάλλον μεγάλο θέμα Wink )

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και απο εμένα.
Εγώ δεν της απαγορευω να κανει κάτι απλα επεμβαινω όταν κανει κάτι που δεν πρέπει. Πχ παει στο δέντρο και πειράζει τα στολίδια, την παίρνω αγκαλιά και την απομακρυνω και της δίνω ενα παιχνίδι. Πάει στις μπριζες τις οποίες έχω ταπωσει οπότε την αγνοω και φεύγει από μόνη της. Κοπαναει το τραπεζάκι του σαλονιού, ας το κοπαναει όσο θέλει, γιαυτό άλλωστε πήγα το καλό τραπεζάκι στην μάνα μου και έβαλα ενα παλιό που είχαμε, για να μην την περιοριζω και νά παίζει ανενόχλητη, ήδη έχει γεμίσει χαρακιές και σκοπεύω να το κρατήσω χρόνια.
Δεν ξέρω αν κάνω καλά που δεν της απαγορευω απλά πιστεύω οτι αν της απαγορευσω κάτι θα κολλήσει πιο πολύ.
Πάω για νανι!!!

645Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Νοε 23, 2014 12:07 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !! καταρχην κικη πολλα συγχαρητηρια στη μικρουλα σου που περπατησε !!

τζολι κι εγω ψαχνομαι ακομα αλλα θα προσπαθησω να σε βοηθησω !! καταρχην παιρνεις προστατευτικα για μπριζες και για οπου αλλου νομιζεις εσυ οτι χρειαζετε !! για το τραπεζακι του σαλονιου αν δεν θες να στο κοπαναει εξαφανησε το! αυτη ειναι η ταχτικη για οτιδηποτε δεν θες να σου πειραζει ... βεβαια μπορεις να το τυλιξεις και με μια κουβερτα ! εγω αν παει καπου πχ σε καμια γωνια που φοβαμαι παω απο κοντα της και βαζω για παραδειγμα το χερι μου στη γωνια /σομπα/οπουδηποτε για να την προστατευσω χωρις να την ενοχλησω... καθετε λιγα λεπτακια και φευγει !! αλλα χρειαζομαι κι εγω μια βοηθεια !! τι κανουμε οταν γλυφει το πατωμα????

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα...εγω της εχω φτιαξει εναν χωρο οπου ειναι στρωμενος με χαλι κ ειναι "περιφραγμενος" απο τον γωνιακο καναπε ,το παρκο της κ απ τα τεραστια μαξιλαρια του καναπε...εκει εχει ολα τα παιχνιδια της κ παιζει...στο τραπεζακι εχω βαλει γωνιες μαλακες για να μην χτυπησει αλλα τελικα το παραμερισα γιατι "ετρωγε "πολυ χωρο "..δεν το εβγαλα για να μην το χαλασει γιατι οπως η Τασουλα εχω βαλει ενα τραπεζακι φτηνο απ τα ικεα οποτε δεν με νοιαζει...
οποτε σ αυτον τον χωρο δεν την περιοριζω αλλα οταν παει κ τραβαει το καλωδιο της τηλεορασης της λεω "Οχι εκει Ελσαβετ" κ φευγει σφαιρα κ τρεχει προς εμενα,καταλαβαινει πως την "μαλωνω"...δεν της φωναζω ομως,της το λεω κανονικα...
εγω πιστευω πως πρεπει να μαθουν κ το οχι...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.εμένα χτες κοιμήθηκε 23:15!!!!αν.είναι δυνατόν!!και μέχρι εκείνη την ώρα γκρίνια γκρίνια και λίγη γκρίνια ακόμα...ήμουν και μόνη τα είδα όλα...
Jolie θα σου πω εγώ τι κάνω..έχω καλύψει όλες τις πρίζες,πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού δεν έχω τπτ το τραπεζάκι είναι για τα σκουπίδια μετά από τα χτυπήματα που έχει φάει αλλά δεν με πειράζει,καλώδια δεν υπάρχουν στο σπίτι χύμα.πάει όπου θέλει,εκτός του μπάνιου φυσικά..δεν έχω απαγορεύσει πότε και τπτ άλλωστε η αρχή της ενσυναισθησης είναι η ελευθερία του ατόμου..θεωρώ πως με το όχι και το μη μόνο αντίθετα είναι τα αποτελέσματα,οπότε στο λεξιλόγιο μου δεν υπάρχουν δουλεύω πολύ την αποσπαση προσοχής και αρχίζει να πιάνει..ακόμα και στην κουζίνα που πάει και πιάνει το τζάμι όταν η κουζίνα είναι σε λειτουργία απλά του λέω πως θα καεί..πιάνει νιώθει τη ζέστη και φεύγει..άρχισε να πιάνει τα κουμπιά να τα γυρνάει και να ανάβουν τα μάτια επειδή λοιπόν δεν καταλαβαίνει την κάνει έχω φροντίσει να κλείνω το γενικό της..
Καλά αν με διαβάζει κανείς θα λέει αυτή είναι μια τύπισσα που δεν εμβολιαζει το παιδί της δεν του δίνει γάλα να πιει το αφήνει να καεί..χαχαχα

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χα χα χα!!!!!ωραια τα λες Maria dou... Very Happy
Δηλαδη το οχι δεν το μαθαινουν?εγω νομιζω πως οταν της λεω οχι μη πας εκει,το ακουει...δηλαδη φευγει αλλα μετα ξαναπαει...χα χα χα!!!!!
μηπως να μην το λεω τελικα?

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω πειστευω πως με τα οχι τα εμποδιζουμε να εξερευνησουυν το χωρο ! ουτε εγω εχω τα οχι και τα μη στο λεξιλογιο μου ... πειστευω πως δεν ειναι σε θεση και ηλικια να καταλαβαινει τη λεξη του οχι και φυσικα και θα ξαναπαει ! εμενα οταν πηγαινει στο καλωδιο του τηλεφωνου πχ και το τραβαει , απλα παω απο πανω και κραταω το τηλεφωνο μην της ερθει στο κεφαλι ... σε λιγα λεπτα θα φυγει ! εχει σταματησει και να πηγαινει εκει κιολας ! βεβαια δεν λεω μεγαλες κουβεντες αυτος ειναι ο στοχος μου δεν ξερω κι αν θα πετυχω να μην πω ποτε οχι ! μαρια ντου για το αποσπασμα εισαι ασε ,χαχαχαχαχαχ

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια χαχαχα πολύ γελασα.
Καλά δεν παιζει να μην του ποτέ όχι αλλά να το καταλαβαίνει. Θα του το πω όταν θα μπορώ να το αιτιολογησω και να το καταλάβει. Ακόμα είναι πολύ μικρή.
Χθες κοιμηθηκαμε σερί απο 22.20 μέχρι 9.30 που την ξυπνησα εγώ γιατί τρομαξα....
Βασούλα ασε την να γλύφει το πάτωμα, είναι το ίδιο με το να μπουσουλαει και να βάζει τα χέρια στο στόμα.
Η φαγάνα μου ειχαμε πάει με παρέα σε μια πιτσαρία και την είχα βάλει την μικρή με το καρότσι και να κάθετε και αυτή στο τραπέζι δίπλα μου. Έρχεται η πίτσα και ορμάει και βουτάει τα δάχτυλα μέσα στην πίτσα....... Περιττό να σας πω οτι ζεματιστηκε και έμπηξε τα κλάματα. Μετά δεν ξανά άπλωσε χέρι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις