Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ανασφάλειες... Empty Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 12:29 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια! Έχω πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ από τότε που ήμουν έγκυος (τώρα το τρίτο μου παιδάκι κοντεύει 2 ετών!). Έχω λοιπόν ένα θέμα... Έχω διαβάσει και αλλού εδώ στο φόρουμ για κοπέλες που ανησυχούν ότι ίσως δεν είναι πια αρεστές στους άντρες τους, αναφέρουν όμως ότι το θέμα είναι στο μυαλό τους και πως οι ίδιοι (οι σύζυγοι) επιμένουν πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που ο άντρας σου παραδέχεται πως δεν του αρέσεις εμφανισιακά; Στη δική μου περίπτωση δηλ. πάνω σε μια κουβέντα που κάναμε είπε πως με αγαπάει φυσικά το ίδιο και ότι με θέλει ερωτικά λόγω των συναισθημάτων που τρέφει για μένα, αλλά εμφανισιακά πλέον δεν του αρέσω και ότι αν με γνώριζε έτσι όπως είμαι τώρα δε θα με πλησίαζε. Εντάξει είχα πάρει πολλά κιλά και ναι είναι αλήθεια ότι άφησα τον εαυτό μου αλλά έκανα 3 παιδιά σε 4 χρόνια. Τι περίμενε; Άλλωστε έχω ήδη χάσει τα μισά κιλά και προσπαθώ να περιποιούμαι τον εαυτό μου. Τώρα για παραπάνω περιποίηση και σέξι ρούχα κλπ δεν υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα... Πέρυσι εν τω μεταξύ που ήμουν πολύ πιο παχιά έλεγε άλλα και με ήθελε σαν τρελός... Δεν ξέρω αλλά από τότε που μου το είπε νοιώθω πολύ ανασφαλής. Εσείς τι γνώμη έχετε; Ευχαριστώ και συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα.

2Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 1:09 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εσύ πώς νιώθεις για τον εαυτό σου; Είσαι ευχαριστημένη; Εχω παρατηρήσει πως δεν είναι θέμα κιλών και ρούχων, όταν μια γυναίκα έχει αυτοπεποίθηση το αποπνέει και στους άλλους και αυτό την κάνει πιο γοητευτική. Πρόσεξε γιατί με την ανασφάλεια νομίζω θα τα κάνεις χειρότερα τα πράγματα. Να πιστεύεις στον εαυτό σου, να τον αγαπάς και να τον φροντίζεις, να βάφεσαι, να είσαι πάντα καθαρή και περιποιημένη, να νιώθεις σιγουριά για τον εαυτό σου.
Εγώ έχω πολλά κιλά επιπλέον, όμως ποτέ δεν έχω νιώσει ανασφάλεια σε σχέση με τον άντρα μου, ο οποίος εδώ και 4 χρόνια είναι τρελά ερωτευμένος μαζί μου. Μη στέκεσαι τόσο σε αυτή τη κουβέντα που σου είπε, οι άντρες δεν ξέρουν πως να εκφραστούν, απλώς ήθελε να σου πει πως δεν πρέπει να αφήνεσαι. Πιστεύω πως δεν είναι θέμα κιλών αλλα γενικότερα περιποίησης.
Θα μου πεις με 3 παιδιά τι να πρωτοκάνεις. Εχεις δίκιο κι εσύ, απλώς αν το κάνεις ρουτίνα στον εαυτό σου, ξυπνάς, ντους, βάψιμο, ντύσιμο κλπ κλπ μετά θα το συνηθίσεις.

3Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 1:43 am

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα Ευαγγελία! Θεωρώ ότι είναι λάθος η συμπεριφορά του άνδρα σου και πως με τρια παιδάκια που του έχεις χαρίσει θα έπρεπε να σε θέλει ακόμη πιο πολύ σαν τρελός.Δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να έχεις ανασφάλειες μπορείς όμως να κάτσεις να συζητήσεις με τον άνδρα σου πως νιώθεις για αυτό που είπε.

4Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 2:18 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Janette και despoinaki σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Τώρα ως προς αυτό που μου προτείνεις Janette μου φυσικά και θέλω κι εγώ να περιποιούμαι τον εαυτό μου αλλά το βάψιμο πχ δεν του αρέσει! Όταν βάφομαι με κοροιδεύει! Δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω... Πάντως συζητήσεις Δέσποινα έχουμε κάνει πολλές και η κατάληξη πάντα τσαντίζεται. Δε θέλει να τα πολυσυζητάμε αυτά και λέει να μην σκέφτομαι βλακείες αλλά εγώ είμαι χαζή και τρώω κολλήματα! Άλλωστε μετά από την κουβέντα αυτή άντε να ξεκολλησω τώρα!

5Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 3:08 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό με την αυτοπεποίθηση είναι αλήθεια ότι αντανακλάται... Όμως βρε κορίτσια πού την πουλάνε; Θέλω να πω παλαιότερα που έβλεπα τουλάχιστον στα μάτια του ότι με θέλει και με θαυμάζει ένιωθα αυτοπεποίθηση. Τώρα με αυτά που λέει πώς; Δηλαδή αν ο σύντροφός δε με θεωρεί ωραία εγώ θα κοιτιέμαι στον καθρέφτη και θα λέω "φτου σου κούκλα μου";!!!

6Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 4:17 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευαγγελια εχεις τρεια παιδια ? κ εισαι 23 ?δηλαδη το προτο ποτε το εκανες? σε τη ηλικια? εγω ειμαι 24 κ εχω ενα παιδακι το εκανα στα 22 αλλα ποτε προλαβες κ εκανες τρεια . κ στον αντρα σου να πεις οτι του εκανες τρεια παιδια δν μπορεις να εχεις το σομα που ειχες κ πριν

7Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 4:18 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το πρώτο το έκανα στα 19.

8Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 4:31 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τωρα εξηγητε πως εχεις 3 να τα χαιρεσε τα παιδακια σου
οσο για της ανασφαλιες κανε μια μικρη αλαγη ετσι να αλαξει λιγο η διαθεση σου εγω αυριο θα βαψω τα μαλλια μου

9Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 5:05 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολύ! Καλά θα κάνεις αλλά του δικού μου δεν του αρέσουν αυτά είναι περίεργος! Γι' αυτό δεν ξέρω τι να κάνω...

10Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Πεμ Νοε 06, 2014 6:11 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νομιζω οτι το λαθος που κανεις ειναι που ψαχνεις να βρεις τι αρεσει στον αντρα σου κ οχι σε εσενα εγω προσοπικα αυτο που θελω το κανω κ αν του αρεσει στο κατω κατω ουτε εμενα μου αρεσει το μουσι του αλλα δν το κοβει οταν του λεω τι θελω να πω οτι καλο ειναι να κανουμε προτα αυτο που αρεσει σε εμας κ μετα στους αλλους
αν θες να με ακουσεις κανε κατι που
αρεσει εσενα κ θα δεις θα αρεσει κ στον αντρα σου

11Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Παρ Νοε 07, 2014 2:18 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:νομιζω οτι το λαθος που κανεις ειναι που ψαχνεις να βρεις τι αρεσει στον αντρα σου κ οχι σε εσενα εγω προσοπικα αυτο που θελω το κανω κ αν του αρεσει στο κατω κατω ουτε εμενα μου αρεσει το μουσι του αλλα δν το κοβει οταν του λεω  τι θελω να πω οτι καλο ειναι να κανουμε προτα αυτο που αρεσει σε εμας κ μετα στους αλλους
αν θες να με ακουσεις κανε κατι που
αρεσει εσενα κ θα δεις θα αρεσει κ στον αντρα σου  
συμφωνώ κι επαυξάνω!

12Ανασφάλειες... Empty Απ: Ανασφάλειες... Παρ Νοε 07, 2014 2:27 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσια νομίζω έχετε δίκιο! Είμαι από τη φύση μου ανασφαλής αλλά μάλλον το έχω παρακάνει τελευταία! Απλώς κι ο άντρας μου δεν είναι ο τύπος που εκδηλώνεται ούτε με λόγια ούτε αγκαλιές κλπ κι έτσι δεν ξέρω ποτέ τι σκέφτεται... Σαφώς φταίω κι εγώ ίσως το παρασκέφτομαι το έχω αυτό το ελάττωμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις