Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχετε κανει τπτ για το δωματιο του νεου μελους;

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα σας τι κανετε ?
Ωραια θα ξεκουραστηκες Τιτινο στην αδεια σου. Τι ωραια εμεις τελικα δε θα κανουμε διακοπες φέτος καμια μονοημερη που και που. Πηγαμε θαλασσα ηδη δυο φορες το απόγευμα για 1 2 ωριτσες και πισω. Ευτυχως καουρες δεν εχω μονο η μεσγ με πεθαίνει. Δε μπορω να κανω μια δουλεια κσι να μην ξεκουραστώ για 10 λεπτα κΑι μετα παλι.
Εμεος δεν καναμε τιποτα γιατι ουτως η αλλως θα μενει με τον αδελφο του και θελω να περάσει το καλοκαίρι και μετα να ξετρυπωσω τα απαραίτητα να δω και απο ρουχσ τι εχω. Η αλήθεια ειναι οτι χα ευω τα μωρουδιακα αλλα αν δεν μπω στο μηνα δεν κανω τιποτα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα,
εντάξει ξεκουραστηκα καπως, δεν πηγαμε και εμεις πουθενα, ενα μπανιο καναμε στην θαλασσα. Με την κατάσταση που επικρατει δεν θελαμε να χαλασουμε λεφτα, δεν ξερουμε τι μας ξημερώνει και εχουμε μια γεννα μπροστα μας. Επειδή πήγε καλα και η Β επιπεδου ειπαμε να ετοιμαζομαστε.
Εμενα εχουν αρχίσει ολοι και μου φερνουν πραγματα για τον μικρούλη. Πηραμε και εμεις μια αλλαξιερα και θελουμε να βαψουμε το δωματιο του γιατι ειναι ο ενας τοιχος φουξια! Εχω επιστρατευσει και την μαμα, γιατι τα ρουχαλακια του ειναι απειρα, δεν ξερω τι θα τα κανω τοσα, οποτε θα μου τα πλυνει και θα τα σιδερωσει. Ισως να βιαζομαι αλλα ειναι το πρωτο και ανυπομονω!!!

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πω πω του χουν κανει την προικα του ηδη.. ναι ξερω πως νιωθεις καλα ειναι εσυ ηδη να κοιταζετε και για τα πιο βαρια πραγματα καροτσακι επιπλα που μπορει να θελει και 2 3 μηνες να ερθουν. Εγω το μονο που μπορει να αγορασω απο αυτα ειναι καθισμα του αυτοκινητου που να στηριζει το isofix γιατι πριν το αυτοκινητο μας δεν το υπστηριζε και ειναι πιο ασφαλη. Πως σκεφτεσαι να βαψεις το δωματιο ?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδη ειίναι απαλο γαλαζιο οι αλλοι τοιχοι, τον φουξια θα τον κανουμε πιο εντονο μπλε.
Ολα τα βαρια πραγματα τα εχω ηδη, κουνια, 2 καροτσια, 2 καθισματα αυτοκινητου, ενα παρκο, μονο αλλαξιερα αγορασαμε το Σαββατο. Λογω του αδερφου μου και των μελλοντικων νονων μας, γεμισαμε απ ολα. Αφου τα κοιταμε και λεμε τελικα εμεις θα αγορασουμε τπτ;

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ειναι καλα που ε εις άτομα και σε προμηθευσαν με τα πιο αναγκαία. Πραγματακια μικρα θα εχεις να αγορασεις και θα αγοραζεις συνεχεια. Αν θελεις καμια βοηθεια μου λες.
Εκεις εχουμε αυριο το ραντεβου μετα τη β επιπεδου και ανυπομονω να τον δω . Σε λιγο θα ετοιμαρτουμε να παμε λιγο θαλασσα. Πηγα και οδοντίατρο και πρέπει να παω να σφραγισω ενα δοντι που εσπασε λιγο. Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να το αποφυγω αλλα αν το αδησω θα παω Χριστούγεννα οποταν θα το κανω να τελειωνει.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι βολεψε πολυ αυτο με τα πραγματα!
Εγω εχω την επομενη Πεμπτη ραντεβου, στις 23 για μετα την β επιπεδου.
Οδοντιατρο ειχα παει στις αρχες της εγκυμοσυνης, μονο καθαρισμο εκανα. Ναι καλό ειναι να το κανεις τωρα, μην σε πιασει πονος η οτιδιποτε μετα. Απλα αν το αντεχεις ειναι το θεμα. Εμενα ειναι η χειροτερη μου! Τρεμω τον οδοντιατρο!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα τι κάνετε?? Τελευταία μέρα σήμερα στην δουλειά βγαίνω σε άδεια 2 εβδομάδες! Και μετά όλο τον Αύγουστο άνευ αποδοχών δυστυχώς!!! Έτσι όπως γίνανε τα πράγματα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά και να πείς!!!! Τι κάνετε??/ Εγώ τρώω λουκουμά τώρα και πίνω λεμονίτα!!!!!!! Τι άλλα οι κοιλίτσες σας!!!!! ????????????

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα! Καλα ειναι η κοιλιτσα η δική σου;
Σιγουρα δεν μπορεις να πεις και πολλά αλλά απο την αλλη ειναι παρανομη η αδεια ανευ αποδοχων και εισαι και εγκυος, δεν μπορει να σε απολυσει.
Ποτε βγαινεις σε αδεια εγκυμοσυνης;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τευλαιταία μέρα είναι 7 Σεπτεμβρίου. Είναι 56 ημέρες πριν την πητ. που έχω 3 Νοεμβρίου. Τώρα αυτές οι δύο εβδομάδες που θα κάτσω είναι απο την άδεια μου. Και θα μου πληρώσει και 7 ημέρες τον Αύγουστο! Οπότε ουσιαστικά οι μέρες οι οποίες δεν θα πληρωθώ είναι 3 εβδομάδες. Ε μετά μόλις μπεί ο Σεπτέμβρης πρώτα ο Θεός θα έρθουμε για δουλειά μας είπε και εγώ θα φύγω με το καλό στις 7/9! Επειδή είμαι πολλά πολλά χρόνια στην εταιρία 10 χρόνια δεν θέλω να του κάνω μανούρα. Έκλεισα και ραντεβού στο μάνα και παιδί τον Σεπτέμβριο για να δώσω τα χαρτιά και μετά να πάω στο ίκα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι καταλαβα, και εγω δεν ξερω αν θα εκανα μανουρα. Θα ξερκουραστεις πολύ παντως!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι η αλήθεια είναι πως θα ξεκουραστώ πολύ και θα χαρώ και τα παιδάκια μου επιτέλους!!!! Εσείς θα πάτε πουθενά διακοπούλες??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις λογω της καταστασης, πεσαμε σε περιπτωση που δεν ξεραμε και τι θα γινει οποτε δεν πηγαμε καπου. Σκεφτομαστε ισως για αρχες Σεπτεμβριου για λιγες μερες σε καποιο νησι. Βεβαια θα εχω φουσκωσει αρκετα.
Εσεις; Θα πατε πουθενα;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι δυστυχώς δεν θα πάμε. Ήταν να πάμε Σαντορίνη στο σπιτι αλλά μου είπε ο γιατρός καλύτερα όχι γιατί είναι ώρες ταξίδι με το πλοίο και δεν έχει και καλό ιατρικό κέντρο οπότε δεν το διακυνδύνεψαμε. Δεν πειράζει να είμαστε καλά να πάμε του χρόνου. Εσύ θα το πάρεις το 6μηνο του οαέδ??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις λεμε για Συρο γιατι εχει και νοσοκομειο, βεβαια θελω να ρωτησω και την γιατρο. Οχι δεν θα το παρω εγω, ο αντρας μου! Δεν μπορω να λειψω τοσο απο την δουλεια, και το καταλαβαινω, οποτε θα κατσει εκεινος γιατι του το επιτρεπει η δουλεια του.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι κάτι θυμόμουν που μου είχες πει. Θα κάτσεις τις 56 ημέρες πρίν ακριβώς την πητ? Ή θα τις πάρεις μετά μαζεμένες?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξερω, μπορεις να τις παρεις μετα; Νομιζα ειναι υποχρεωτικο να τις παρεις πριν την ΠΗΤ

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι κ γω παντα πριν τισ επαιρνα απλα λεω μηπως εχετε συννενοηθη τιποτα με τον εργοδοτη σου επειδη δεν θα παρεισ το 6 μηνο.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι δεν ειπαμε κατι τετοιο μονο το υποχρεωτικο θα κατσω, μετα θα γυρισω κανονικα.
Με μιση καρδια, αλλα και τι να κανεις.
Πως ειναι τα παιδακια σου; Θα χαρουν την μαμα τωρα!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουουου!! Θα τρελαθούνε τους έλεγα οτι η μαμά θα είναι σπίτι πολύ καιρό κάνανε σαν τρελλά!!! Για πές τι ψώνια έχεις κάνει?? Έλεγες οτι είχες είδη πολλα ε??? απο ρουχαλάκια έχεις πάρει τιποτα???

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Από ψωνια μονο μια αλλαξιερα απο ικεα. Απο ρουχαλακια τπτ απολυτως!
Ειλικρινα εχω παρα μα παρα πολλα, και εκατσα κιολας και τα ξεχωρισα στην μαμα μου. Μου εδωσαν και πολλα με τα ταμπελακια τους γιατι δεν προλαβαν καν να τα βαλουν. Η πεθερά μου μου εφερε 5-6 σετ σεντονια και 4 κουβερτουλες διαφορες. Αγορασε και εκεινη ενα σετ φορμακια και καλτσακια. Αλλα θελω και εγω να παρω, να πω οτι κατι πηραμε βρε παιδι μου. Σιγα σιγα αν βρικσω προσφορα παιρνω πανες και μωρομαντηλα. Στο Ρεα μου εδωσαν ενα βαλιτσακι με καποια κουπονια, πιπιλα και σημειωματαριο για τον θηλασμο. Πηραμε και εμεις καποιες πιπιλες συμπληρωματικες.
Εσυ εχεις παρει τπτ; Θα εχεις και απο τα παιδακια σου εσυ.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι έχω πολλά όσον αφορά τα ρουχαλάκια και τις κουβερτούλες και τα σεντονάκια απο την κορούλα μου. Αλλά θέλω μπανάκι ευτυχώς καρότσι έχω ρόζ μαυρο της grago θέλω μπιμπερό θέλω αποστείρωση και θέλω και ενδοεπικοινωνία. Α θέλω και ρηλάξ. εεεεε και άλλα που θα βγούν στην πορεία πιστεύω.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα και εγω φανταζομαι οτι θα μας βγουν και αλλα στην πορεία, αλλα ειλικρινα δεν ξερω και τι πραγματικα θα χρειαστει. Μαλλον πρεπει να ψαξω για καμια λίστα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσακια μου!!! Τι κάνετε;; Εγω έχω αδεια και ειμαι Σπιτι με τα ζουζουνια μου!! Τι αλλα;; Ρε κορίτσια κάπως εχει κάτσει η μπεμπα χαμηλά κοντά στο πιπι μου και με εχει ταράξει στην κλωτσιά κ στον πόνο!! Αφού κάθε φορά πάω για τσισα αλλα τελικά δεν θέλω κάπου θα ακουμπαει φαίνεται κ με ενοχλεί!! Απο φάρμακα τι πίνετε ;; Εγω 2 μαγνησια 1 πρωί 1 βράδυ γιατί έχω κράμπες , 2 σίδηρα 1 το πρωί 1 το βραδυ και 1 ασβέστιο !!! Ολη μέρα χαπακωνομαι !!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και καλή εβδομαδα!
Εμενα εχει κατσει κοντα στα πλευρα και συγκεκριμενα στα αριστερα. Οταν ειμαι ξαπλωμενη ολο εκει εχω καρουμπαλο και ειναι και πιο σκληρη η κοιλια. Καλα δεν τον καταλαβαινω; Καλα μερικες φορες και εμενα παταει την κυστη προφανως και παω τουαλετα.
Εγω ασβεστιο ενα το απογευμα, σιδηρο 1 πρωι κ 1 βραδυ, και φολικο ενα την ημερα.
Φολικο δεν παιρνεις;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις