Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!Είμαι μαμά μιας μπεμπούλας 6 μηνών. Αυτό το μωρό έχει φέρει στη ζωή μας τόση ευτυχία, όση δεν θα φανταζόμουν ποτέ...Σκεφτόμουν λοιπόν: πώς θα είναι τα πράγματα αν αποφασίσουμε κάποια στιγμή να έρθει κι άλλο μωρό; Πώς θα μοιράζω την αγάπη και την προσοχή μου στα δύο; Φοβάμαι ότι θα έχω μία συνεχή αγωνία μήπως κάποιο από τα δύο παιδιά "πάρει" κάτι παραπάνω και αδικήσω το άλλο. Και αν το δεύτερο μωρό δεν το αγαπήσω τόσο όσο τη μπεμπούλα; Shocked

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αγαπη μιας μητερας δε διαιρειται αλλα πολλαπλασιαζεται!!!κανοντας τοο 2ο το νιωθω ακομη πιο εντονα!!!και θελω και τριτο συντομα!!!οποιο δαχτυλο κι αν κοψεις απο το χερι σου το ιδιο θα πονεσεις, σωστα??ετσι δε γινεται να ξεχωρισεις τα παιδια σου!!!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνώ ότι η αγάπη για τα παιδιά μας δεν μοιράζεται αλλά πολλαπλασιάζεται. Ρίξε μία ματιά εδώ:
το είχα ξεχάσει!

Είναι τα πρώτα συναισθήματα που ένιωσα όταν ήρθε στη ζωή μας το 2ο παιδάκι μας. Ήμουν σίγουρη ότι θα το αγαπήσω το ίδιο με το 1ο αλλά πίστευα ότι θα πάρει περισσότερο χρόνο. Τελικά δεν ήταν έτσι...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπεροχα ειναι!θα το αγαπησεις και το δευτερο και το τριτο(φανταζομαι)ακριβως το ιδιο!
οταν εμεινα εγγυος στην μικρη σκεφτομουν αυτο ακριβως που λες......θα την αγαπαω το ιδιο,θα ,μηπως θα ξεχωριζω τη μια?λοιπον δεν νιωθω διαφορετικα και τις δυο τις αγαπαω εξισου το ιδιο κ......ασε που θελω και ενα τριτο!

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και όταν το δεύτερο μωράκι είναι ακόμα νεογέννητο και θέλει 24 ώρες το 24ωρο την προσοχή σου, τι γίνεται με το πρώτο; Δεν ζηλεύει;

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν ειχα θεμα ζηλειας.....επειδη η μεγαλη μου ηταν 13 μηνων οταν γεννησα δεν μπορουσα να την παραμελησω,ηταν και αυτη σχεδον μωρο που καταλαβαινε οποτε τα καναμε ολα μαζι!αλλαζαμε τη μικρη μαζιεκανα μπανιο τη μικρη και η μεγαλη προσπαθουσε ν ατην αλειψει με κρεμα......τωρα αν ειναι μεγαλυτερα τα παιδακια δεν ξερω πως γινεται!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τωρα περιμενω το 3..αλλα δεν εχω πλεον αγχος για αυτο...ηδη απο την κοιλια το αγαπαω τρελα...και δεν ξερω ακομη αν ειναι αγορακι η κοριτσακι...
στο δευτερο μου περασε αυτο που λεσ απο το μυαλο..αλλα φευγει αμεσως...
αν θεσ και αλλο μην το σκεφτεσαι!!
αφου υπαρχουν μανοτλες με 5, 6....και 10 παιδακια ακιμη και τα λατρευουν ολα!!
ειναι η χαρα του να μπορεις να εισαι μαμα..και να μοιραζεις αγαπη χωρις ορους!

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6.5 ΜΗΝΩΝ Κ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΟΥ 3.5 ΧΡ.Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΖΗΛΕΙΑΣ..Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΙΣΑ,ΙΣΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ Η ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

kotopoulaki

kotopoulaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
λοιπον ακριβως τις ιδιες σκεψεις ειχαμε και εμεισ με τον αντρα μου οταν ηταν μικρη η αντριανουλα μας και για αυτο δεν αποφαζιζαμε για 2ο.οταν εμεινα εγκυος δεν το περιμενα εγινε στην τυχη.αγχωθηκα.μιλωντας με μια μαμα που ειχε και αυτη ενα κοριτσακι και ενα μικροτερο αγορακι μου ειχε πει οτι μολις εκανε το γιο στην πραγματικοτητα σταματησε να ενδιαφερεται για την κορη της,τρελαθηκα!ολες μου ελεγαν οτι θα ερωτευτω το γιο μου.ομως εγω ημουν ερωτευμενη με την κορη μου!περασα μεγαλη αγωνια μεχρι να γεννησω και να δω τελικα οτι ολα ηταν φημες.λατρευω τα παιδακια μου ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!!!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο κατο τετοιο!εν αντιθεση με τη μαμα μου οταν εμεινε εγκυος στον αδερφο μου!αλλα οταν τη ρωταω μου λεει βλακειες σκεφτομουνα δεν μπορεις να ξεχωρισεις κανενα απο τα δυο!
εμενα ο ανδρεας αν με δει με αλλο μωρο αγκαλια ζηλευει αρκετα με τραβαει με κλοτσαει νομιζω οτι αργησε το δευτερο να ρθει αν ολα πηγαιναν καλα στη 2η εγκυμοσυνη μου θα ηταν κ αυτο μαζι μας!
αλλα παμε για το απομενο!
μη το σκεφτεσαι καθολου η αγαπη οπως ειπαν κ τα κοριτσια πολλαπλασιαζετε!!!!!!

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ζωή με δυο παιδιά είναι συναρπαστική, πλακατζίδικη, ανατρεπτική, κουραστική, εκνευριστική, χαρούμενη, τρελλή κι αλλοπαρμένη κι όλα αυτά μαζί! Δεν θα την αλλάζεις με τίποτα!

http://newagemama.wordpress.com

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όλγα έγραψε:Και όταν το δεύτερο μωράκι είναι ακόμα νεογέννητο και θέλει 24 ώρες το 24ωρο την προσοχή σου, τι γίνεται με το πρώτο; Δεν ζηλεύει;
Στην περίπτωσή μου καθόλου! Ο μικρός κοιμάται αρκετά στη διάρκεια της ημέρας και φροντίζω να κάνω με την κόρη μου πράγματα που της αρέσουν. Όταν ο μικρός ξυπνάει και τον ταίζω ή τον παίρνουμε αγκαλιά, όχι μόνο δε ζηλεύει αλλά θέλει συνέχεια να τον βλέπει, να του χαιδεύει τα ποδαράκια και γενικά να συμμετέχει. Δεν ξέρω αργότερα αλλά προς το παρόν όλα καλά!

Mar-Vik


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
newagemama έγραψε:Η ζωή με δυο παιδιά είναι συναρπαστική, πλακατζίδικη, ανατρεπτική, κουραστική, εκνευριστική, χαρούμενη, τρελλή κι αλλοπαρμένη κι όλα αυτά μαζί! Δεν θα την αλλάζεις με τίποτα!

Συμφωνω απόλυτα και επαυξάνω!!!

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλά θα διπλασιαστεί η αγάπη σου. Και βέβαια, τα παιδιά καλύτερα να μεγαλώνουν με άλλα παιδιά...

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δε θα σου πω ότι η ζωή με δυο παιδιά είναι αγγελικά πλασμένη. Μπορώ όμως να σου πω ότι τα παιδιά είναι αγγελάκια από μόνα τους. Μια μάνα δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα παιδιά της. Γέννησα το δεύτερο πριν 4 μήνες περίπου κι ο μεγάλος πλέον είναι 2 χρονών. 2 χρονών κι έγινε κιόλας μεγάλος. Θέμα ζήλειας δεν έχω. Αλλά δεν έχουμε παραμελήσει τον Βίκτωρα. Από όταν ήμουν έγκυος του μιλούσα για την μπέμπα. Τον αφήνω την πιάνει, του τη δίνω να την κρατήσει αγκαλιά, γενικά δεν είμαι μην αγγίζετε. Βέβαια υπάρχουν και στιγμές που τις δίνω γάλα ή προσπαθεί να κοιμηθεί και θέλει προσοχή εκείνη την ώρα ο γιος. Σίγουρα όμως χρειάζεται και η υποστήριξη και βοήθεια του άντρα σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις