Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα μου παρουσιασε κοκκινιλεσ στο σωματακι τησ 5 ημερων φρικαρα!!!!!!! ηταν απο το τζονσον! και γενικα απο ολα! εχει ατοπικη δερματιτιδα και με τα μονα που σωθηκα ειναι τησ seba med! τα συστηνω ανεπιφιλακτα θα μπω στο σιτε που γραφεισ να δω τα συστατικα αλλα το seba med shower oil ΕΙΝΑΙ σαμπουαν,αφρολουτρο και για το πιπι ειναι τελειο! τωρα για την αλλαγη χρησιμοποιω sudokrem υποχρεωτικα γιατι μονο με αυτη δεν κανει συγκαματα αλλα δεν την συστηνω θα προτιμουσα να χρησιμοποιούσαμε τησ fraziderm...... Smile

http://FRAOU8@YAHOO.GR

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia έγραψε:emeis xrhsimopoioume proderm k sudocrem...

...και εμεις τα ιδια! Smile

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει penaten σαμπουάν και αφρόλουτρο, κρέμα αλλάγματος! Τώρα για κρέμα αλλάγματος χρησιμοποιώ frezyderm είναι φοβερή και sudocream κι αυτή καλή την βρίσκω!! Επίσης, για σαμπουάν χρησιμοποιώ πότε johnson, ένα γερμανικό που πήρα από Γερμανία που είχαμε πάει διακοπές και ήταν πολύ ωραίο! Και για κρέμα σώματος μετά το μπανάκι χρησιμοποιώ frezyderm γαλάκτωμα!

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς χρησιμοποιούσαμε από την αρχή προϊόντα της weleda. Όταν το έψαξα διαπίστωσα ότι και αυτά είχαν ακατάλληλα συστατικά ενώ τα παρουσίαζαν φυτικά. Αφηστε που ήταν και πανάκριβα. Μετά πήρα κάποια οργανικά της nature's baby. Για την αλλαγή της πάνας και αφρόλουτρο-σαμπουάν. Λαδάκι χρησιμοποιώ επίσης οργανικό της beaming και ενυδατική έχω ακόμη της a-derma επειδή κάποια στιγμή παρουσίασε ξηροδερμία στα ποδαράκια που όμως πέρασε. Αντηλιακή πήρα της frezyderm. Γενικά μου αρέσει να το ψάχνω λίγο και να δοκιμάζω τα φυτικά-οργανικά προϊόντα.

eirini25

eirini25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις παλι χρησιμοποιουμε για το μπανακι της chicco της frezy derm και johnson οποιο μας κατσει....και μετα βαζουμε ενυδατικη της frezy derm και ειμαστε μια χαρουλα.....

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Brika poli kala kalintika edo http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=190
simera molis parelava to ladaki levantas gia masazaki einai super

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω εχω δοκιμασει της Weleda,ειναι πολυ καλο το αφρολουτρακι.Και τωρα εχω παραγγειλει ενα οργανικο απο δω http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=190.Πηρα και αντιηλιακη απο κει.Μακρυα κοριτσια απο Frezyderm και Johnsons!!!Λαδακι για μασαζ της βαζω αγνο παρθενο ελαιολαδο και την κανω μπανιο αμεσως.

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ χρησιμοποιώ chicco , fissan , λαδάκι chicco και κρέμα σώματος frezyderm και sudocrem για το σύγκαμα . επίσησς την σειρά pediatril της avene.

parisenia

parisenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elena έγραψε:Εγώ έχω χρησιμοποιήσει penaten σαμπουάν και αφρόλουτρο, κρέμα αλλάγματος! Τώρα για κρέμα αλλάγματος χρησιμοποιώ frezyderm είναι φοβερή και sudocream κι αυτή καλή την βρίσκω!! Επίσης, για σαμπουάν χρησιμοποιώ πότε johnson, ένα γερμανικό που πήρα από Γερμανία που είχαμε πάει διακοπές και ήταν πολύ ωραίο! Και για κρέμα σώματος μετά το μπανάκι χρησιμοποιώ frezyderm γαλάκτωμα!

ki egw frezyderm xrhsimopoiw apo thn arxh gia ola mas
epishs h frezyderm exei ena talk
se morfh kremas poy einai kai gia to pipi kai ton popo parapoly kalo

praxagora


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ A-DERMA EXOMEGA KAI ΣΤΟΝ ΠΩΠΟ ΑΜΑ ΣΥΓΚΑΕΙ SUDOCREAM ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ !! ΠΕΙΤΕ ΙΔΕΕΣ... Α !ΚΑΙ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ KAI ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΤΗΣ FREZYDERM !! Very Happy

vigivou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω τα φτιαχνω μονη μου καλο για την αλλαγη πανασ ειναι το σπαθολαδο δηλαδη βαλσαμελαιο επισησ αφρολουτρο απο σαπουνοχορτο βρασμενο με νερο βρωμησ χαμομηλι και λεβαντα ολα φτιαχνονται ευκολα μα πολυ ευκολα

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
EviK έγραψε:Exo ena megalo endiasmo gia ta sistatika ton proionton pou xrisimopoioume gia ta paidia mas http://www.biodizionario.it/ mpeneis s auti tin selida kai tsekareis ta sistatika kai sta bgazei ola akatalila stin megali mou kori evaza kai bazo proionta Clorane kai stin deuteri ta idia eida oti periexei mesa Perfum kai eipa na paro Frezyderm alla kai auta xalia einai Velenda fitika den brisko ston peiraia kai etsi exo mperdeutei eseis ti lete???????


πειραια μενεις?
και γω..
εννοεις προιοντα weleda?
αυτα χρησιμοποιω..τα βρισκω σε ενα φαρμακειο στον πειραια,αν σε ενδιαφερει πες μου!

kika

kika
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
edo kai ligo kairo apokleistika tis Weleda kai einai super , horis parabens kai aromata (tis Frezyderm eno grafei oti den ehei parabensan diavasete ta systatika (pros to telos !) einai gemato ) scratch

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καμιά συμβουλή για μας τις μέλλουσες μαμάδες? Εχω πελαγώσει

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
gallida, η weleda, η aveeno είναι καλές και σχετικά αθώες σε σχέση με άλλες. Έπειτα μπορείς να πάρεις κηραλοιφή για τον ποπουδάκο, λάδι καρύδας ή κάποιο άλλο λάδι για το σώμα.

lizzy24

lizzy24
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις προς το παρον proderm...εχω χρησιμοποιησει και chicco και frezyderm......

εχει χρησιμοποιησει καμια της nivea??τα ειδα στο σμ αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lizzy24 έγραψε:εμεις προς το παρον proderm...εχω χρησιμοποιησει και chicco και frezyderm......

εχει χρησιμοποιησει καμια της nivea??τα ειδα στο σμ αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...
Τα προδέρμ πως σου φάνηκαν?

lizzy24

lizzy24
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πολυ καλα μεχρι στιγμης!και ενω εχω παρει την ενυδατικη δεν την χρησιμοποιω καν...δεν βλεπω και ξηροδερμια οποτε δεν χρειαζεται.....
μονο σαμπουαν και κρεμα συγκαματος..

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς χρησιμοποιουμε προϊόντα της avene δεν εχουν αρωμα αλλα γενικσ είμαι ευχαριστημενη!!!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλά κάνετε και το ψάχνετε το θέμα!! Το τι μας "σερβίρουν" και πειραματίζονται στου κασίδι το κεφάλι, μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες για να πλουτίζουν εις βάρος της υγείας των μωρών μας, είναι ανατριχιαστικό...
Κι εγώ έχω δοκιμάσει κατά καιρούς διάφορες μάρκες και οργανικά προϊόντα αλλά και πάλι δεν είσαι 100% σίγουρος για το τι βάζουν μέσα..  

Πάντως πιο πολύ ανησυχώ για το τι τρώνε παρά για το με τι θα τις λούσω...
Προσπαθώ όμως να αποφύγω τις κρέμες για το σώμα μετά το μπάνιο και η παιδίατρος μου είπε σε μια κουβέντα που είχαμε δεν είναι ανάγκη να βάζω κρέμα για το σύγκαμα σε κάθε αλλαγή της πάνας εφ'όσον δεν έχουμε ερεθισμό. Όταν έχουμε χοντρό θέμα με συγκάματα τους βάζω μελάνι... και αν είναι κάτι πιο χαλαρό bebanthol για σύγκαμα μωρού. Για το πλίσημο στην αλλαγή της πάνας χρησιμοποιώ πράσινο σαπούνι ή αρκάδι και στο μπάνιο σαμπουάν της Ampivita...

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rinamar έγραψε:Προσπαθώ όμως να αποφύγω τις κρέμες για το σώμα μετά το μπάνιο και η παιδίατρος μου είπε σε μια κουβέντα που είχαμε δεν είναι ανάγκη να βάζω κρέμα για το σύγκαμα σε κάθε αλλαγή της πάνας εφ'όσον δεν έχουμε ερεθισμό.
Κι εγώ απέφευγα τις πολλές κρέμες, νομίζω δεν χρειάζονται. Πάντως από μάρκες είχαμε βάλει Avene, Frezyderm, Chicco. Όλες καλές τις βρήκα. Τώρα που είναι πιο μεγάλος βάζουμε παιδικό σαμπουάν L'Oreal που πήρα από το κομμωτήριο. Είναι πάρα πολύ καλό. Χρειάζεται ελάχιστη ποσότητα για να κάνει αφρό, ξεβγάζεται πανεύκολα και μυρίζει υπέροχα!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
EviK έγραψε:Exo ena megalo endiasmo gia ta sistatika ton proionton pou xrisimopoioume gia ta paidia mas http://www.biodizionario.it/ mpeneis s auti tin selida kai tsekareis ta sistatika kai sta bgazei ola akatalila stin megali mou kori evaza kai bazo proionta Clorane kai stin deuteri ta idia eida oti periexei mesa Perfum kai eipa na paro Frezyderm alla kai auta xalia einai Velenda fitika den brisko ston peiraia kai etsi exo mperdeutei eseis ti lete???????


εμεις για το μπανιο και τα μαλλακια της βαζουμε avene paidiatril μας το συστησε κ η παιδιατρος (ειναι λιγο ακριβουτσικο ομως ) οχι πολυ σε σχεση με αλλα . για το ποπο baby cream frezyderm ειναι παρα πολυ καλη ε και αυτη δεν την λες οικονομικη . και βζαγει επισης γαλακτωμα σωματος και λαδι η συγκεκριμενη εαιρεια. τωρα αν μια στο τοσο συγκαει βαζω bebanthol balm συγκαμα μωρου η αν δεν εχω βαζω sudocream αλλα μονο στο συγκαμα γιατι εχουν αντιβιωση μεσα. να σου πω πως και εγω και η κορη μου εχουμε ατοπια δηλ πολυ ευαισθητο δερμα που ξηρενεται πολυ ευκολα και σκαει αλλα μεχρι στιγμης με αυτα τα προιοντα δεν εχει κανει ευαισθησια το μωρο .

eleonora giannopoulou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ NIVEA,ΣΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ CHICCO, ΛΟΣΙΟΝ Ή ΛΑΔΙ PRODREM ΜΕ ΟΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις