Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 2:24 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΗΛ.ΤΗΝ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ.ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΩΡΩ.ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΑΠ'ΟΛΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΕΣ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΛΙ ΕΒΑΖΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΚΙΑΛΛΕΣ..ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΒΙΤΑΜΙΝΗ Ε..ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΣΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΙΤΑΜΙΝΗ...

27Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 3:24 am

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ σ την εγκυμοσύνη μου χρησιμοποιούσα βαζελίνη και τελικά έκανα ραγάδες στη κοιλιά το τελευταίο μήνα! Πάντως πιστεύω ότι περισσότερο ρόλο παίζει η ελαστικότητα του δέρματος και ίσως και η κληρονομικότητα παρά οι κρέμες..

28Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 3:34 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν ειναι να κανεις ραγαδες θα κανεις...ειναι στο δερμα.Ειναι κριμα να δινονται τοοοσα λεφτα για τοσα αχρηστα καλλυντικα.Εγω προσωπικα χρησιμοποιουσα σπαθολαδο που εφτιαχνα μονη μου,αλλα και η βαζελινη κανει εξισου καλη ενυδατωση.Ημουν απο τις τυχερες και δεν εκανα ραγαδες..αλλα ηταν απλα θεμα τυχης.

29Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 4:02 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ego pali theoroysa ton eayto moy tyxero k eipa den tha vgalo afoy eixa ftasei tis 37 evdomades k den eixa vgalei oyte mia k eixa terastia koilia apo ekei k meta mesa se 3 vdomades i koilia moy eixe ginei san tin fanela toy olympiakoy (eimai k kataspri) aspro kokkino oli moy i koilia.plirosa gyro sta 85E gia kati kremes k den efyge kamia oute gia deigma tora vevaia arxisan na asprizoyn epiteloys meta apo 16 mines

30Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 4:33 am

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάκι έγραψε:πιες μπόλικο νεράκι, ενυδατώνει από μέσα και βοηθάει

αυτάααα

άτιμες ραγάδες Sad Very Happy


θα συμφωνήσω...μπόλικο νερό
δεν χρησιμοποίησα καμια κρέμα και δεν εκανα καμια ραγάδα, αντιθετα η αδερφη μου ειχε παρει ενα σωρο και γεμισε

31Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 6:18 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είχα μια κρέμα percutalfa αλλά πότε έβαζα και πότε όχι. Πάντως ευτυχώς δεν έκανα ραγάδες. Θα συμφωνήσω ότι είναι θέμα οργανισμού, αλλά νομίζω και να βοηθήσουμε λίγο κακό δεν κάνει.

32Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 6:41 am

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και εγώ την frezyderm έβαζα από τον 3ο μήνα μέχρι λίγο μετά που γέννησα.

Δεν έκανα ραγάδες αλλά μπορεί να έπεξε ρόλο και ότι έχω καλό τύπο δέρματος.

Μόνο πίσω στον ποπό έβγαλα 2 με 3.
Άσχετο αυτή η γραμμή κάτω από τον αφαλό μου έχει μείνει μετά από τόσους μήνες. Ελεος.

33Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Νοε 01, 2010 6:49 am

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω έβαζα απο τον 5ο τη Fissan mammy, δεν έκανα ούτε μια,ευτυχώς...παρόλο που έχω κάποιες στους γλουτούς.

34Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Κυρ Δεκ 05, 2010 10:08 pm

belle


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κι εμένα η γιατρός μου εδωσε αυτή της fresyderm που είναι όντως αρκετά ακριβή. Την χρησιμοποιώ εναλλάξ με baby oil. μου είπαν να μην βάζω βαζελίνη γιατί είναι παράγωγο του πετρελαίου και δεν κάνει ... για το σπαθολαδο και το αμυγδαλελαιο έχω ακούσει πολυ καλά λόγια αλλά δεν ξέρω που να τα βρω...

35Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Δεκ 06, 2010 12:23 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω δεν εκανα ραγαδες ευτυχως!!! ο γιατρος μου ειπε στην αρχη πως, οτι κα να χρησιμοποιησω αν ειναι να κανω θα κανω!!!
και η μαμα μου σε 3 γεννες ουτε μια γραμμη δεν ειχε κ στην τελευταια εγκυμοσυνη της ηταν 38 χρονων οποτε ουτε κ η ηλικια εχει σχεση!!! ειναι στον τυπο δερματος μας καθαρα!!
ειχα παρει προληπτικα βεβαια μια της fissan αλλα ημουν φαν του σπαθολαδου κ εγω αλλα κ της βαζελινης την οποια τη χρησιμοποιουσα μετα το μπανιο κυριως το χειμωνα επειδη με κρατουσε ζεστη!!! ειμαι κ κρυουλιαρα.....
η αγνη βαζελινη επιτρεπεται κ εγω το εψαξα.
μεχρι και στα γεννητικα οργανα της μικρης μου βαζαμε απο τον 8ο μηνα επειδη εκλεινε η μεμβρανη και επρεπε να ειναι συνεχεια με βαζελινη...τι πιο αγνο????

36Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Τρι Δεκ 07, 2010 12:52 am

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
egw koritsia xrhsimopoiw thn elancyl paris.den exw kanei poute mia ragada pouthena!mou pe vevaia o giatros oti paizei rolo to derma ths kathe gunaikas k tipota allo!a k thn vazelinh thn apperipsa me th mia dioti einai paragwgo petrelaiou!!!!!!

37Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Τρι Δεκ 07, 2010 2:05 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καποιες μανουλες γραψανε για τη βαζελινη οτι δε θα τη χρησιμοποιουσανε ποτε επειδη εχει καποια σχεση με το πετρελαιο!!!!
Αν ηταν ετσι ρε κοριτσια ο γιατρος θα το απαγορευε!!! και ο γυναικολογος αλλα και οι δυο παιδιατροι στο ιπποκρατειο που μου λεγανε απο μηνων να βαζω στης μικρης μου το πιπι!!!
τι να πω δεν ξερω!!!!!εγω παντος εμπιστευομαι τους επιστημονες αυτοι κατι ξερουν παραπανω!!!!

38Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Τρι Δεκ 07, 2010 4:06 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω βαζελινη εβαζα, τοννους βαζελινης, εχω καταστρεψει ολες μου τις πιτζαμες και αρκετα σεντονι, ημουν ολη μερα σαν λαδωμενος ποντικος, αλλα δεν εκανα ουτε μια ραγαδα στην κοιλια. Οταν γεννησα σταματησα να βαζω αλλα επρεπε να συνεχισω γιατι μεγαλωσε αποτομα το στηθος μου και εκανα μερικες στο στηθος. Ηταν και καλοκαιρι με καυσωνα και ειχα και ολη μερα το μωρο, δε μπορουσα να βαζω. Αλλα σημερα 5 μερες μετα, εξαφανιστηκαν και αυτες, μαλλον 'ασπρισαν΄που λενε αλλα τωρα δε φαινεται τιποτα και αναρωτιεμαι που να πηγαν..

39Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Δεκ 27, 2010 7:28 am

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
katerina10 έγραψε:Βέβαια για να έχουμε "ήσυχη την συνείδησή μας" ας βάλουμε και καμία κρεμούλα , κακό δεν κάνει Very Happy

Αυτό δεν το ξέρουμε

tatijana έγραψε:Βαζελινη και μονο βαζελινη...

ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:

η αγνη βαζελινη επιτρεπεται κ εγω το εψαξα.
μεχρι και στα γεννητικα οργανα της μικρης μου βαζαμε απο τον 8ο μηνα επειδη εκλεινε η μεμβρανη και επρεπε να ειναι συνεχεια με βαζελινη...τι πιο αγνο????

Shocked Shocked

Κοριτσάκια μου δε θέλω να σας τρομάξω αλλά δεν υπάρχει αγνή βαζελίνη!
Όπως είπαν και κάποιες κοπέλες πιο πάνω είναι παράγωγο του πετρελαίου δε νομίζω να θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάτι τέτοιο στην εγκυμοσύνη η στο μωράκι σας!
Και όσο για τις κρέμες του φαρμακείου και αυτές έχουν ένα κάρο χημικά μέσα!
Εγώ θα πρότεινα ελαιόλαδο η λάδι καρύδας που είναι πολύ ενυδατικά και όντως αγνά!Ας μην εμπιστευόμαστε τυφλά όσα μας λένε οι γιατροί γιατί κάποια πράγματα μπορεί να μην τα έχουν ψάξει τόσο πολύ όπως εμείς
Wink Rolling Eyes Rolling Eyes

40Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Δεκ 27, 2010 7:49 am

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nata έγραψε:
katerina10 έγραψε:Βέβαια για να έχουμε "ήσυχη την συνείδησή μας" ας βάλουμε και καμία κρεμούλα , κακό δεν κάνει Very Happy

Αυτό δεν το ξέρουμε

tatijana έγραψε:Βαζελινη και μονο βαζελινη...

ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:

η αγνη βαζελινη επιτρεπεται κ εγω το εψαξα.
μεχρι και στα γεννητικα οργανα της μικρης μου βαζαμε απο τον 8ο μηνα επειδη εκλεινε η μεμβρανη και επρεπε να ειναι συνεχεια με βαζελινη...τι πιο αγνο????

Shocked Shocked

Κοριτσάκια μου δε θέλω να σας τρομάξω αλλά δεν υπάρχει αγνή βαζελίνη!
Όπως είπαν και κάποιες κοπέλες πιο πάνω είναι παράγωγο του πετρελαίου δε νομίζω να θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάτι τέτοιο στην εγκυμοσύνη η στο μωράκι σας!
Και όσο για τις κρέμες του φαρμακείου και αυτές έχουν ένα κάρο χημικά μέσα!
Εγώ θα πρότεινα ελαιόλαδο η λάδι καρύδας που είναι πολύ ενυδατικά και όντως αγνά!Ας μην εμπιστευόμαστε τυφλά όσα μας λένε οι γιατροί γιατί κάποια πράγματα μπορεί να μην τα έχουν ψάξει τόσο πολύ όπως εμείς
Wink Rolling Eyes Rolling Eyes

i agree...

41Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Δεκ 27, 2010 9:30 am

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ χρησιμοποίησα τη simulcium από τον 3ο μήνα γιατί πήρα κιλά!
Επειδή το δέρμα μου έχει την τάση για ραγάδες....με αυτήν δεν παρουσιάστηκε κάποια καινούρια!!!

Είπα να την χρησιμοποιήσω και μετά τον τοκετό αλλά που χρόνος και μυαλό!!!

42Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Δεκ 27, 2010 12:31 pm

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ χρησιμοποίησα από τον 3 μήνα τη Salba mama από το φαρμακείο γιατί ήταν η πιο φθηνή. Παρόλο που πήρα 35 κιλά δεν έκανα ούτε μια ραγάδα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν είναι τόσο καλή.

43Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Τρι Δεκ 28, 2010 2:24 am

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου χρησιμοποιώ την percutalfa στην κοιλιά και στο στήθος. Μπήκα στον 9ο , έχω πάρει 13 κιλά αλλά δεν έχω ραγάδες. Η κοιλιά μου γυαλίζει σαν να είναι η μύτη του Ρούντολφ! Very Happy

44Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Τρι Δεκ 28, 2010 3:21 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με την simulcium δεν έκανα ούτε μια ραγάδα παρόλο που έχω προδιάθεση μιας και στην εφηβεία είχα βγάλει αρκετές. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

45Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty για τις ραγαδεσ Παρ Μαρ 04, 2011 9:39 am

DanceFor

DanceFor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω βαζω βεπανθολ μαζι με βιταμινι evoil...ta ανακατευω μαζι ..βαζω μια φορα το βραδυ στην κοιλια και στο στηθοσ...στην κοιλια δεν εχω οθτε μια ραγαδα...

46Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Παρ Μαρ 04, 2011 9:52 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την simulcium χρησιμοποιησα και δεν εκανα ουτε ιχνος απο ραγαδες.απλα καταπληκτικη

47Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Παρ Μαρ 04, 2011 11:53 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν ειναι να κενει μια γυναιακα ραγαδες στην εγκυμοσυνη θα κανει ειναι θεμα δερματος!Εγω αγορασα μια απο το φαρμακειο,ονομα δεν θυμαμαι γαλλικη νομιζω,η οποια εκτος απο πανακριβη μετα απο 5 λεπτα δεν ενιωθα καμια ενυδατωση σε σημειο να με πιανει φαγουρα!


Τελικα ακολουθησα την συμβουλη της μαμας μου,βαζελινη απο πανω μεχρι κατω!Ενταξει δεν μπορουσε να με ακουμπησει ο αντρας μου οταν ξαπλωναμε αλλα σουπερ ενυδατωση!Οσο για τα ρουχα εγω δεν ειχα προβλημα μια χαρα εφευγε η βαζελινη στο πλυντηριο!Ειμαι λιγες μερες πριν γεννησω την 2η κορη μου και ευτυχως ουτε και τωρα εχω κανει ραγαδες.

48Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Παρ Μαρ 04, 2011 1:32 pm

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια εγω εβαλα 17 κιλα μονο και εκανα ραγαδες λες και εβαλα 50 δεν εχει σχεση αυτο στο δερμα ειναι , εβαλα βαζελινη, ενυδατικη, λαδι, σιμουλισουμ, κατι αλλα απο το φαρμακειο σε αμπουλες πανακριβες, η ραγαδα εκει ομως ολο και το χειροτρεο τις εβγαλα στον 7ο μηνα

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

49Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Μαρ 28, 2011 8:12 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΑΤΙΜΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ. ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΟΥ 8ΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΒΑΖΑ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΠΗΡΑ ΤΗ simulcium ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΗΣ ΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΟΜΩΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ .ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΡΑΓΑΔΕΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ

50Κρέμα ραγάδων??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Κρέμα ραγάδων??? Δευ Μαρ 28, 2011 11:03 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια η κρεμα simulcium ποσο κοστιζει?? γιατι βγαζω και γω ραγαδες επειδη αυξομειωνεται το βαρος μου καθε χειμωνα καλοκαιρι οχι λογο εγκυμοσυνης..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις