Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...και μιλάω για τους παιδιάτρους.Δηλαδή έλεος ο καθένας λέει τα δικά του.Λες και δίνουν οδηγίες και συμβουλές βάσει των δικών τους εμπειριών!Απ'όσα διαβάζω και εδω, γίνεται χαμός!Εντάξει να κάνουμε τα βασικά αλλά παίρνω και πρωτοβουλίες.Εσεις κάνετε ακριβώς αυτά που σας λένε ???

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ να σου πω σέβομαι την γνώμη τους και την εμπειρία τους και επειδή είμαι και νέα μαμά τους ακούω αλλά όχι πάντα..Πολλές φορές έχω πάρει πρωτοβουλίες μόνη μου για διάφορα θέματα που κατά την δική μου γνώμη βγήκαν σωστά και όλα μια χαρά και με το παιδάκι μου...Το θέμα είναι ότι όλοι οι γιατροί ανεξαρτήτου ειδικότητας μας τρελαίνουν γιατί ο καθένας λέει τα δικά του..Δεν λέω σεβαστή η γνώμη τους αλλά ΕΛΕΟΣ!!!!





Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔώραΝι25 έγραψε:Εγώ να σου πω σέβομαι την γνώμη τους και την εμπειρία τους και επειδή είμαι και νέα μαμά τους ακούω αλλά όχι πάντα..Πολλές φορές έχω πάρει πρωτοβουλίες μόνη μου για διάφορα θέματα που κατά την δική μου γνώμη βγήκαν σωστά και όλα μια χαρά και με το παιδάκι μου...Το θέμα είναι ότι όλοι οι γιατροί ανεξαρτήτου ειδικότητας μας τρελαίνουν γιατί ο καθένας λέει τα δικά του..Δεν λέω σεβαστή η γνώμη τους αλλά ΕΛΕΟΣ!!!!





Λοιπον για ενα συγκεκριμένο θέμα έχω ρωτήσει 4 παιδιάτρους...εεε...ο κάθένας ξεχωριστά,μου έδωσε διαφορετική απάντηση.Εννοείται οτι το έκανα επίτηδες !!!

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vikoukou έγραψε:
ΔώραΝι25 έγραψε:Εγώ να σου πω σέβομαι την γνώμη τους και την εμπειρία τους και επειδή είμαι και νέα μαμά τους ακούω αλλά όχι πάντα..Πολλές φορές έχω πάρει πρωτοβουλίες μόνη μου για διάφορα θέματα που κατά την δική μου γνώμη βγήκαν σωστά και όλα μια χαρά και με το παιδάκι μου...Το θέμα είναι ότι όλοι οι γιατροί ανεξαρτήτου ειδικότητας μας τρελαίνουν γιατί ο καθένας λέει τα δικά του..Δεν λέω σεβαστή η γνώμη τους αλλά ΕΛΕΟΣ!!!!





Λοιπον για ενα συγκεκριμένο θέμα έχω ρωτήσει 4 παιδιάτρους...εεε...ο κάθένας ξεχωριστά,μου έδωσε διαφορετική απάντηση.Εννοείται οτι το έκανα επίτηδες !!!


Οπότε τους δίνουμε σημασία μόνο για τα στοιχειώδη και αναλόγως κρίνουμε....Αει στο καλό τους πια!! Laughing Laughing Laughing


litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακολουθουν αλλες "σχολες",οπως αμερικανικη,αγγλικη,ιταλικη.
Κανω αυτα που μας λεει,αλλα στο θεμα της διατροφης πιστευω οτι μεχρι ενα σημειο εχουν να μας πουν απο κει και επειτα εχουμε την αποψη μας.Δεν εννοω -για να μην παρεξηγηθω- οτι ξεκιναω στερεες στον 2ο μηνα Razz θα ξεκινησω με τα λαχανικα κ φρουτα που προτεινουν αλλα οσο μεγαλωνει το μωρο θα προσθεσω και αυτα που πιστευω οτι ειναι καλα,ή δεν θα δωσω καποια που θεωρω εγω λιγοτερο καλα ποιοτικα.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ να σας πω δεν τον ακολουθώ κατα γράμμα για τους λόγους που προαναφέρατε.Όπως είπε και η Δώρα μόνο στα στοιχειώδη και μόνο αν με τρομάξει με κάτι που θα μου πει.Αν και δεν το κάνει συχνά ο δικός μου γιατί είναι και μικρός (41) οπότε έχει και φρέσκα μυαλά και μια κόρη (την πρώτη του) που τώρα είναι 9 μηνών και συνέχεια μου λέει οτι δεν θα έδινε ή δεν θα έκανε κάτι που δεν θα το έκανε στο παιδί του.

manoulaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΑΩ ΚΑΙΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ε ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΨΑΡΙ Η ΑΥΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ Very Happy

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά,ο κάθε παιδίατρος υιοθετεί μία δικιά του στάση απέναντι στα παιδάκια.Ανάλογα με την ιδιοσυγρασία του.Η επιστήμη αλλάζει και εξελίσσεται από χρόνο σε χρόνο και επιμορφώνονται (υποτίθεται) τακτικά σε συνέδρια.Πολλοί όμως δε συμμετέχουν και άρα ακολουθούν παλιότερες πρακτικές.Άλλοι ακούν νέες αντιλήψεις ή μεθόδους και διαφωνούν και συνεχίζουν ό,τι έμαθαν τα προηγούμενα χρόνια.Και φυσικά υπάρχουν και οι παιδίατροι που είναι υπέρ του κάθε καινούριου.
Γι' αυτό ποικίλουν οι απόψεις.Εννοείται ό,τι και η κάθε μανούλα παίρνει αποφάσεις μόνη της αλλά αποκτήστε εμπιστοσύνη στον ιατρό σας.Επισκεφτείτε και κάποιον άλλο να πάρετε μια ιδέα.

Προσωπικά έχω μια εξαιρετική παιδίατρο (μετά από ψάξιμο και αφού ρώτησα φίλες μου για τις παιδιάτρους που είχαν και δε μου άρεσαν αυτά που έμαθα).Ακολουθεί νέες αντιλήψεις και είμαι ευχαριστημένη.Αν διαφωνώ με κάτι που λέει (πχ με τη διατροφή) τη ρωτάω και μου εξηγεί πού στηρίζεται κι έτσι είμαι ήσυχη για το τι κάνω.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με την ANGEL.
σκεφτείτε οτι το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις ειδικότητες.
Ειναι μη σου τυχει κάτι και χρειαστει να πας στον γιατρο. αντε ζητα 2η 3η γνωμη- θα σε τρελάνουν.
και αυτό γιατι η ιατρικη εξελίσσεται αλλα όχι και όλοι οι γιατροί μαζί της...

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΒΓΕΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ !

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγω συμφωνω με την ANGEL!!!! Πρεπει βασικα να διαλεξουμε καποιον που να δειχνει κι ενδιαφερον γι'αυτο που κανει και φυσικα να αγαπαει τα παιδακια....εγω μικρη μου λεει η μαμα μου ειχα εναν στην αρχη στον οποιο οποτε καταλαβαινα οτι πηγαιναμε στο ιατρειο του εκανα σαν δαιμονισμενη!!!Εκλαιγα πολυ και χτυπιομουνα και δεν ηθελα να βγω απο το ταξι!!!Καταλαβαινα οτι αυτος δεν μου φερεται καλα....κι ολα τα παιδακια το καταλαβαινουν αυτο!!!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω κοριτσια ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την παιδιατρο μας,εψαξα ρωτησα φιλους που ειχαν παιδακια ,αφου πρωτα εφερα στο σπιτι ενα καραγκιοζη ο οποιος μου ελεγε ασε το μωρο να κλαιει μη τολμησεις να το σηκωσεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (10 ημερων η Χριστινα),στο τελος της κουβεντας μας αφου μου εξηγησε διαφορα ετσι ωστε να νιωθω ανετα με οτιδηποτε απλο συμβαινει στο μωρο μου λεει αν ειναι μονο κατι σοβαρο η κατι που δεν σου εξηγησα ΤΟΤΕ και μονο θα με παρεις τηλεφωνο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] τι λες ρε φιλε...γι'αυτο σε θελω για γιατρο?αι στα τσκιδια λαλακα!

Το προσπερναω και λεω οτι ειμαι τυπικη μεχρι ενος οριου...και ψωμακι εδωσα στο μωρο οταν ειχε στην αρχη τα 2 δοντακια και στη ντοματουλα μετα το βουταγα και λαχανικα που ειναι εποχης θα δωσω κτλ.αυγο και ψαρι που ειπε μετα τον χρονο το σεβομαι και θα περιμενω αλλα γενικοτερα εχω δωσει στο παιδι να δοκιμασει σχεδον τα παντα. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις