Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο τα δικα αμς αργησαν καλεεε?οι αλλες ολες για το Χαρβαρντ? Laughing Laughing

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα αργησε να μιλησει και να μετραει κ να ξεχωριζει αριθμους κ χρωματα.αλλα τα αλλα γρηγορα,6μιση μηνων το πρωτο δοντι,περπατησε μολις χρονισε,και εβγαλε την πανα 16μηνων,τρωει μονη της απο ουτε 2 ετων,τουαλετα παει κανονικα μονη της,για ψιλο δν με φωναζει.
ολα τα παιδια εχουνε τις αργοποριες τους,το θεμα ειναι να εχουνε υγεια απανω απολα,και ας αργησουνε να κ μερικους μηνες.τουλαχιστον ξερουμε οτι ειναι καλα.

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα τωρα εβγαλε το δοντι της αγανακτησα απο τον 6ο μου λεει η παιδιατρος οτι ερχονται, μαλλον καθυστερισαν λιγο,τι να πεις..τωρα για την ομιλια και το περπατημα δεν ξερω αν αργησε αλλα τιποτα απο τα δυο δεν κανει..τελικα μαλλον για να μας αγχωνουν ειναι ολα αυτα το φυσιολογικο στον 6ο βγαζουν δοντια και αρχιζουν να καθονται και αλλα πολλα δλδ τα δικα μας δεν ειναι φυσιολογικα οποια μητερα να γυρισεις και να ρωτησεις κατι δεν θα κανει αναλογα με την ηλικια το μωρο της το μονο σιγουρο.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:εμενα τωρα εβγαλε το δοντι της αγανακτησα απο τον 6ο μου λεει η παιδιατρος οτι ερχονται, μαλλον καθυστερισαν λιγο,τι να πεις..τωρα για την ομιλια και το περπατημα δεν ξερω αν αργησε αλλα τιποτα απο τα δυο δεν κανει..τελικα μαλλον για να μας αγχωνουν ειναι ολα αυτα το φυσιολογικο στον 6ο βγαζουν δοντια και αρχιζουν να καθονται και αλλα πολλα δλδ τα δικα μας δεν ειναι φυσιολογικα οποια μητερα να γυρισεις και να ρωτησεις κατι δεν θα κανει αναλογα με την ηλικια το μωρο της το μονο σιγουρο.


οι γιατροί για όλα δίνουν μεγάλο περιθώριο. δηλαδή δόντια από 6 μηνών - 14 μηνών για το πρώτο δόντι. άρα όλα φυσιολογικά είναι. και αν ενα παιδί βγάλει δόντια από 3 μηνών (ο ανιψιός μου) ή περπατήσει 7 μηνών δεν σημαίνει οτι είναι και πιο έξυπνο.

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
και αν ενα παιδί βγάλει δόντια από 3 μηνών (ο ανιψιός μου) ή περπατήσει 7 μηνών δεν σημαίνει οτι είναι και πιο έξυπνο.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ 12 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΕΚΕΙΝΑ.ΑΥΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΕΝΩ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΡΟΪΔΕΥΑΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑΝ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΛΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Ο ΧΑΖΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ!!!!


είπες τη φράση κλειδί

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
GEODATOU έγραψε:
ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ!!!!


είπες τη φράση κλειδί
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του, απαξ και δεν συντρεχει λογος υγειας ολα τα αλλα θα γινουν, πιστεψτε με οταν το παιδι παει 5 χρονων οπως ο γιος μου καλη ωρα, θα σκεφτεστε τι χαζη που ημουνα που ανχωνομουν οτι αργησε δυο μηνες παραπανω να περπατησει, η να μιλησει η να βγαλει δοντια κτλ, οταν δεν εχετε θεμα υγειας που να παιζει ρολο σε αυτες τις καθυστερησεις χαλαρωστε και θα τα κανουν στην ωρα τους, εμενα αργησε να φαι στερεα οχι αλεσμενα γιατι φοβομουν ειχε πνιγει μια φορα και δεν ηταν ετοιμος και αυτος, το ιδιο τωρα εχει και η κορη μου που την βλεπω δεν ειναι καθολου ετοιμη και ας ειναι 13 μηνων, δεν ανχωνομαι ας φαει οποτε νιωσει εκεινη το σιγουρο ειναι οτι στα 2 σιγουρα θα τα εχει καταφερει αντε και λιγο παραπανω δεν εμεινε κανενα παιδι στα αλεσμενα οποτε γιατι να πεσω στην παγιδα να συγκρινω η να ανχωθω; χαλαρωστε και απολαυστε τις τσιγμες τους, μεγαλωνουν και δεν ξαναγυριζουν αυτες οι στιγμουλες που ηταν μωρακια

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αργησε να βγαλει δοντι εβγαλε 12 μηνων
αργησε να μπουσουλησει μπουσουλησε 12 μηνων
να περπατησει περπατησε 18 μηνων προς 19

BIKH

BIKH
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΝΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΘΗΣΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΣΟΥΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ.

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
BIKH έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΘΗΣΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΣΟΥΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ.
μην ανησυχείς εμένα δεν μπουσούλησε καθόλου.12 μηνών συκώθηκε και περπάτησε.το καθένα εχει τον τροπο του και τους ρυθμούς του

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο μεγαλος τα εκανε ολα πολυ μικρος.Ο 2ος εκατσε μονος του καλα καλα χωρις να πεφτει 9 μηνων κ 2 ημερων και το λεω γιατι τον πηγα σε μια παιδιατρο που ερχοταν στο νησι 2 μερες πριν για εμβολιο (ο δικος μου παιδιατρος τον ειχε δει 1 μηνα πριν) και μου ειπε οτι εχει προβλημα και το εγραψε στο βιβλιαριο του.ευτυχως ειμαι παντα ψυχραιμη και ειχα την γνωση απο αλλες μανουλες που αργησαν τα παιδια τους να κατσουν,αλλιως με αυτα που μου ειπε θα επρεπε την αλλη μερα να φυγω να τον δει νευρολογος.Ολα στην ωρα τους και το βασικο το ΕΝΣΤΙΚΤΟ μας μας λεει αν κατι νιωθουμε οτι δεν παει καλα...

http://momof2princes.blogspot.com

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα η ναυσικα εβγαλε το πρωτο δοντι 11 μηνων και επεισης μπουσουλισε 11 μηνων και περπατησε 14 μηνων και ο γιος μου ο τριτος κατα σειρα περπετησε 16 μηνων

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζωγραφίσει. Εχει φτάσει 4ων και δεν φτιάχνει σπιτάκια, ανθρωπάκια κτλ μόνο αφηρημένα

http://www.annoulasmom.blogspot.com

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα η κορη μου αργησε να περπατησει 15 μηνων σταθηκε μονη της και αρχισε να κανει βηματα οποτε μας πηρε κανενα μηνα για να μαθει να περπαταει αρκετα καλα σε ολα τα αλλα δεν την προλαβενουμε απο μωρο , και στα δοντια και στο φαγητο και σε πολλα!!!

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olivia έγραψε:
athi έγραψε:
Olivia έγραψε:Και για του λόγου το αληθές, η κόρη μας άργησε να... καθίσει!

7 μηνών και κάθεται ακόμα με στήριξη! Εδώ και λίγες μέρες, όμως, έχουμε μπει σε πρόγραμμα εντατικής "γυμναστικής" και παιχνιδιού καθιστά και ήδη σημειώνει λαμπρή πρόοδο! Το παιδάκι μου άργησε να... - Σελίδα 2 328109 Το παιδάκι μου άργησε να... - Σελίδα 2 328109 Το παιδάκι μου άργησε να... - Σελίδα 2 328109 Το παιδάκι μου άργησε να... - Σελίδα 2 328109

Oλίβια, κι εμεις δεν στηριομαστε καλα οταν καθομαστε. πες μου γιαυτες τις ασκησεις!!!

Η γιατρός μας είπε να την βάζουμε στο πάτωμα (να κάθεται δηλαδή σε σκληρή επιφάνεια) με μαξιλάρια γύρω γύρω ώστε να μην σαβουρντίζεται προς τα πίσω. Να της απλώνουμε όλα τα παιχνιδάκια μπροστά ώστε να απλώνεται και να τα πιάνει και να επιστρέφει στη βάση της.

Επίσης να κάνει ασκησούλες ραχιαίων μπρούμυτα. Την ξαπλώνω και κάθομαι μπροστά της με ένα αγαπημένο της παιχνιδάκι και το κουνάω εδώ και εκεί για να ανασηκώνεται, να προσπαθεί να μπουσουλήσει κτλ!

Καινούργια συστήματα είναι αυτά; Καλέ από τους 8 μήνες κάθονται μόνα τους τα μωρά, όχι από τους 7. Στους 7 μήνες θέλουν στήριξη με μαξιλάρια γύρω-γύρω γιατί ακόμα δεν έχουν σταθερότητα στην πλατούλα τους. Μάλιστα αν παρατηρήσετε γέρνουν προς τα μπροστά ώστε να μπορέσουν να σταθούν αλλιώς πέφτουν ή αριστερά ή δεξιά. Ενώ στους 8 μήνες είναι φανερή η διαφορά και πόσο πιο εύκολα κρατάνε ίσια την πλάτη τους και κάθονται στον ποπό τους πλέον και όχι στα χέρια τους!!!

Πάντως όπως και να 'χει σίγουρα θα περνάτε καλά με την Αθηνούλα με τις ασκησούλες και τα παιχνιδάκια!! Wink

Η Νεφέλη μου άργησε λίγο να μιλήσει, περίπου στα 2 πήρε φόρα η γλώσσα της και η Ναντίνα μου περπάτησε στους 14 μήνες με τη δική μας βοήθεια και παρότρυνση!!!

http://mammael.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις