Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Καρότσι - Τι να κάνω? Πεμ Σεπ 30, 2010 8:26 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανούλες θα ήθελα τη βοηθειά σας. Έχω ένα καρότσι Chicco Trio το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια. Η κόρη μου πια δεν κάθεται στο καρότσι οπότε πηγαίνουμε με τα πόδια. Χρειάζομαι όμως ένα καρότσι (μπαστούνι για ευκολία) για τις πολύ μεγάλες αποστάσεις γιατί κουράζεται αφού στο βασικό μας καρότσι θα βάζω τον μπέμπη. Για όποια καρότσια μπαστούνια ρώτησα μου είπαν ότι είναι το πολύ μέχρι 13-15 κιλά. Η κόρη μου όμως είναι 14 άρα δεν βασίζομαι να τα πάρω. Μόνο της maclaren αντέχει περισσότερο βάρος αλλά είναι 0+ και έχει 300€ που μου φαίνεται πολύ ακριβό αφού θα το χρειαστώ για λίγες ειδικές περιπτώσεις. Έχετε να προτείνετε κάτι που να αντέχει βάρος αλλά να είναι και οικονομικό?

2Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Πεμ Σεπ 30, 2010 10:25 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νικολετα οταν αγορασα το μπαστουνι για τη θαλασσα να σου πω την αληθεια δεν κοιταξα καθολου κιλα Rolling Eyes ειναι της junior's το ειχα αγορασει απο τα κουκου 45ευρω το ιδιο εχει κ η μελλον κουμπαρα μου κ το κοριτσακι της ειναι 16 κιλα!

3Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Πεμ Σεπ 30, 2010 10:50 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sktv έγραψε:νικολετα οταν αγορασα το μπαστουνι για τη θαλασσα να σου πω την αληθεια δεν κοιταξα καθολου κιλα Rolling Eyes ειναι της junior's το ειχα αγορασει απο τα κουκου 45ευρω το ιδιο εχει κ η μελλον κουμπαρα μου κ το κοριτσακι της ειναι 16 κιλα!
Και δεν είχε πρόβλημα; Μπορείς να μου πεις αν ήταν αλουμινίου;

4Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Πεμ Σεπ 30, 2010 10:53 pm

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφού το παιδάκι είναι πανω από το όριο των καροτσιών, μήπως σημαίνει ότι δεν είναι πια για καρότσι;;
τί χρήση κάνεις στο καρότσι;

http://www.annoulasmom.blogspot.com

5Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Πεμ Σεπ 30, 2010 11:06 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι κανενα προβλημα!αλουμινιο ειναι ναι!το μονο προβλημα που ειχα εγω ηταν οι ροδες του που "κολλουσαν"τις εβγαλε ο μπαμπας μου κ τις ετριψε με σμιρδοπανο!

6Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 12:25 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sktv έγραψε:οχι κανενα προβλημα!αλουμινιο ειναι ναι!το μονο προβλημα που ειχα εγω ηταν οι ροδες του που "κολλουσαν"τις εβγαλε ο μπαμπας μου κ τις ετριψε με σμιρδοπανο!
Από το κατάστημα μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος να μην προχωράνε οι ρόδες λόγω βάρους

7Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 12:45 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikoleta έγραψε:
sktv έγραψε:οχι κανενα προβλημα!αλουμινιο ειναι ναι!το μονο προβλημα που ειχα εγω ηταν οι ροδες του που "κολλουσαν"τις εβγαλε ο μπαμπας μου κ τις ετριψε με σμιρδοπανο!
Από το κατάστημα μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος να μην προχωράνε οι ρόδες λόγω βάρους
η μελλον κουμπαρα μου δεν ειχε τετοιο προβλημα που το κοριτσακι της ειναι περιισοτερα κιλα απο το αναγραφομενο,ενω ο δικος μου που ηταν 8 κιλα κολλουσαν!βεβαια τωρα μια χρα περπαταει.για τις λιγες βολτες που το θελω ειναι μια χαρα!
α!τωρα που το θυμηθηκα το κοριτσακι που κρατουσε η μαμα ειναι τωρα 4ων κ η μαμα του το κυκλοφορει στην καρδιτσα με το καροτσι μπαστουνι αγορασμενο απο jumbo!

8Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 12:56 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sktv έγραψε:
nikoleta έγραψε:
sktv έγραψε:οχι κανενα προβλημα!αλουμινιο ειναι ναι!το μονο προβλημα που ειχα εγω ηταν οι ροδες του που "κολλουσαν"τις εβγαλε ο μπαμπας μου κ τις ετριψε με σμιρδοπανο!
Από το κατάστημα μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος να μην προχωράνε οι ρόδες λόγω βάρους
η μελλον κουμπαρα μου δεν ειχε τετοιο προβλημα που το κοριτσακι της ειναι περιισοτερα κιλα απο το αναγραφομενο,ενω ο δικος μου που ηταν 8 κιλα κολλουσαν!βεβαια τωρα μια χρα περπαταει.για τις λιγες βολτες που το θελω ειναι μια χαρα!
α!τωρα που το θυμηθηκα το κοριτσακι που κρατουσε η μαμα ειναι τωρα 4ων κ η μαμα του το κυκλοφορει στην καρδιτσα με το καροτσι μπαστουνι αγορασμενο απο jumbo!
Ε, αν είναι έτσι εντάξει! Η αλήθει είναι ότι θα το χρειαστώ για πολύ λίγο μόνο για τις πολύ μεγάλες αποστάσεις ενδεχομένως σε διακοπες κτλ. Στην ανάγκη αν βρω κάποιο οικονομικό από 0+ θα το πάρω ώστε να μπορώ να βάλω τον μικρό σε εκείνο και την μεγάλη στο κανονικό που σίγουρα αντέχει! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

9Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 1:02 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikoleta έγραψε:
sktv έγραψε:
nikoleta έγραψε:
sktv έγραψε:!
Ε, αν είναι έτσι εντάξει! Η αλήθει είναι ότι θα το χρειαστώ για πολύ λίγο μόνο για τις πολύ μεγάλες αποστάσεις ενδεχομένως σε διακοπες κτλ. Στην ανάγκη αν βρω κάποιο οικονομικό από 0+ θα το πάρω ώστε να μπορώ να βάλω τον μικρό σε εκείνο και την μεγάλη στο κανονικό που σίγουρα αντέχει! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου
ε ναι γιαυτο ειναι καλα αυτα τα καροτσια δεν πιανουν χωρο κ βολευουν!για λιγο που το θες μην δινεις πολλα λεφτα!
τιποτα νικολετα μου,γιαυτο ειμαστε εδω να για μοιραζομαστε εμπειριες!!!! Καρότσι - Τι να κάνω? 417472

10Καρότσι - Τι να κάνω? Empty ...Μη μασάς!!! Παρ Οκτ 01, 2010 4:16 am

emmaniko


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
...Μη μασάς!!! 1ον) δεν είναι τόσο ευαίσθητα πια όσο λένε! Τα λενε αυτά, για να αγοράσεις το επομενο μεγεθος, ας το πω! 2ον)...Και να σκιστεί το ύφασμα (γιατί αυτό δεν θα αντέξει), το παιδί θα πέσει με τον πωπό στα σιδερα του καροτσιού, στα 10 εκατοστά! Και να γίνει δηλαδή το κακό, δεν θα είναι και τόσο κακό! (Δεν θα τρέχετε και με 150χλμ! Razz ) και 3ον)...Οικονομία, παιδιάααα!!! Μην είστε τόσο υπερευαίσθητοι....!!! Όλα μας τα βάζουν στο μυαλό για να βγάζουν αυτοί χρήματα! Δεν είναι καιροί για τέτοια! Βάλε το μωρό στο καλό καρότσι, όπως πρέπει και όπως είναι η σειρά του (θυμήσου ότι έτσι έκανες και με την μεγάλη σου! Μην κανεις και διακρίσεις! Δεν κάνει!)...και όλα θα πάνε good! Ούτως ή άλλως είπαμε ...για λίγες φορές θα είναι! ...Και επίσης τα ακριβά η ζωή μας δίδαξε ότι δεν είναι πάντα και τα καλύτερα! Οπότε πήγαινε και ψάξε ένα οικονομικό και όσο μπορείς να τσεκάρεις απο την εμπειρία σου σαν καταναλωτής, γερό καρότσι και το λύσαμε το ζήτημα!! Laughing Laughing

11Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 4:33 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η μακλαρεν εχει ενα σπαστο με 180 ευρώ το ειδα στα λητώ.εγω εχω και ενα σπαστο chicco με 60 ευρω το πηρα..αλλα μεχρι τωρα δεν με εχει βολεψει...προτιμώ το βαρυ

12Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 6:15 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emmaniko έγραψε:...Και να σκιστεί το ύφασμα (γιατί αυτό δεν θα αντέξει), το παιδί θα πέσει με τον πωπό στα σιδερα του καροτσιού, στα 10 εκατοστά!

Δεν με προβληματίζει αυτό, δεν πρόκειται να σκιστεί το ύφασμα απλά μου είπαν ότι λόγω βάρους δε θα προχωράει καλά το καρότσι. Θα κάνω όμως αυτό που λέτε, θα πάρω ένα οικονομικό σπαστό και δε νομίζω πια να έχω πρόβλημα για τις λίγες φορές που θα το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ κορίτσια!

13Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 10:33 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλε, εχω δει παιδιά αγόρια κιολας που ειναι πιο ανεπτυγμενα σε ηλικία 4 μπορεί και παραπάνω (υπερβολικό βεβαια να βαζεις ολοκληρο μαντράχαλο στο καρότσι) σε τέτοια καρότσια.
Κι εγώ το ίδιο καρότσι με εσενα εχω και προβληματίζομαι στο που θα βαζω τον μικρο που θα ειναι 1 1/2 οταν γεννηθει η κορη μας.
Ξερεις? Εχω δει στο www.cosycorner.gr
κατι έξτρα ροδάκια που μπαίνου πίσω απο το καρότσι απο τη μερια που το κρατάμε και το μεγαλύτερο παιδι ειναι ορθιο και το τσουλας μαζι με το καρότσι. Το σκεφτομαι και για μενα αλλα προβληματίζομαι στο αν θα βολευει...

14Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 10:44 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν άκυρο αυτο που εγραψα για τα ροδάκια, ειχα καιρό να δω το κατάλογο.
Δεν τα έχουν φέτος...

15Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 11:56 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popibar έγραψε:Λοιπόν άκυρο αυτο που εγραψα για τα ροδάκια, ειχα καιρό να δω το κατάλογο.
Δεν τα έχουν φέτος...
Υπάρχουν σε κανένα άλλο site? Θα με ενδιέφερε να το δω κι αυτό

16Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 12:04 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως εχω δει καποιο καροτσακι αν σε ενδιαφερει το οποιο ειναι σαν διπλο και ειναι το κανονικο που χρησιμοποιειται απο 0+ και διπλα ενα αλλο για το μεγαλυτερο παιδακι,αλλα εχει και καποια σαν πατουσες ειναι και τα τοποθετεις κατω στην μερια του τιμονιου αλλα κατω κ καθετε ορθιο εκει το μεγαλυτερο παιδακι.αλλα δν ξερω εαν μπορει να χρησιμοποιηθει σε οποιοδηποτε καροτσακι.εαν το θες σε περιπτωση που κοιμηθει κτλ καλυτερα να παρεις μια κ καλη αυτο που σου ειπα το πρωτο ωστε να εχεις ενα καινουριο καροτσι που θα βολευει και τα 2.δεν ξερω αν βοηθησα,αλλιως αυτα τα σπαστα που εχει το τζαμπο της κικο με 50ευρω ειναι αρκετα ανθεκτικα.

17Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 12:41 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μάλλον αυτό θα κάνω θα πάρω κατευθείαν 2ο καρότσι σπαστό για να μπορεί να κοιμηθεί αν χρειαστεί.

18Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 1:07 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoleta έγραψε:Μάλλον αυτό θα κάνω θα πάρω κατευθείαν 2ο καρότσι σπαστό για να μπορεί να κοιμηθεί αν χρειαστεί.
ε ναι κοιταξε πρωτα κοιτας την τσεπη σου και αν σε βολευει αυτο καλως,αλλιως αυτο που σου λεω με το καροτσι ενσωματομενο για μεγαλυτεορ παιδακι ειναι πολυ σωτηριο.πρεπει να ειναι πολυ βολικο.

19Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 1:10 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ειχα παρει ενα απο το τζαμπο δεν θυμαμαι πως λεγοτανε αλλα βγηκε σκυλι!!ο μικρος μεχρι και πριν λιγους μηνες καθοταν εκει οταν πηγεναμε μεγαλες αποστασεις και ειναι 17 κιλα!!

20Καρότσι - Τι να κάνω? Empty Απ: Καρότσι - Τι να κάνω? Παρ Οκτ 01, 2010 1:11 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
naysika έγραψε:εγω ειχα παρει ενα απο το τζαμπο δεν θυμαμαι πως λεγοτανε αλλα βγηκε σκυλι!!ο μικρος μεχρι και πριν λιγους μηνες καθοταν εκει οταν πηγεναμε μεγαλες αποστασεις και ειναι 17 κιλα!!
το ειχα παρει 40 ευρω!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις