Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχθές είχα μια συζήτηση με μια συνάδελφο και θα ήθελα τη γνώμη σας.
Μου είπε η κοπέλα ότι επειδή ήθελε να γεννήσει σε δημόσιο μαιευτήριο αλλά με τον δικό της γιατρό, βρήκε από την αρχή της εγκυμοσύνης της κάποιον που δούλευε στο μαιευτήριο αυτό και την παρακολουθούσε αυτός. Όταν όμως ήρθε η ώρα του τοκετού συνέβησαν δυο πράγματα που μου φάνηκαν περίεργα:
α) η κοπέλα έπρεπε να γεννήσει με προγραμματισμένο ραντεβού (πρόκληση) σε εφημερία του γιατρού της γιατί αλλιώς θα την ξεγεννούσε αυτός που εφημέρευε. Καλά, δε συνεργάζονται μεταξύ τους οι γιατροί σε τέτοια θέματα;
β) ο γιατρός της που τελικά την ξεγέννησε (γιατί ήταν τυχερή και της έσπασαν τα νερά σε εφημερία του) της πήρε 800 ευρώ για τον τοκετό και δεν της έδωσε απόδειξη γιατί λέει ήταν σε εφημερία του νοσοκομείου και απαγορεύεται.
Έχετε παρόμοια εμπειρία ή έχετε ακούσει κάτι σχετικό; Κυρίως όσον αφορά το πρώτο κομμάτι. Γιατί πλέον είμαι υπέρ του τοκετού σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά θέλω να επιλέξω τον γιατρό μου και όχι να είμαι έρμαιο της τύχης, ΑΝ θα πέσω σε κάποιον αξιόλογο άνθρωπο και επιστήμονα...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο γιατρος αυτος δουλευε στο δημοσιο μαιευτηριο ή ηταν ιδιωτης και συνεργαζοταν και με δημοσιο μαιευτηριο?

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΕ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ Ο ΛΟΓΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΑ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΞΤΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΣΕ, ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΤΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ,ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον εγω γεννησα σε δημοσιο!στη μεγαλη μου κορη μου ειχε πει οτι μόλις σπασουν τα νερα να τον παρψ τηλ(ανεξαρτητοσ εφημερια)!εγω πηγα με προκληση τη μερα τησ εφημεριας και γεννησα με καισαρικη!στη δευτερη κορη μου ειχα παλι προγραμματισμενο ραντεβου για καισαρικη,αλλα εσπασαν τα νερα μου,τον πηρα τηλ και ηρθε κανονικοτατα παρ'ολο που δεν ηταν εφημερευον τη μερα εκεινη!τωρα για τα λεφτα...του εδωσα οτι μου ζητησε και δεν περιμενα αποδειξη!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athina24 έγραψε:λοιπον εγω γεννησα σε δημοσιο!στη μεγαλη μου κορη μου ειχε πει οτι μόλις σπασουν τα νερα να τον παρψ τηλ(ανεξαρτητοσ εφημερια)!εγω πηγα με προκληση τη μερα τησ εφημεριας και γεννησα με καισαρικη!στη δευτερη κορη μου ειχα παλι προγραμματισμενο ραντεβου για καισαρικη,αλλα εσπασαν τα νερα μου,τον πηρα τηλ και ηρθε κανονικοτατα παρ'ολο που δεν ηταν εφημερευον τη μερα εκεινη!τωρα για τα λεφτα...του εδωσα οτι μου ζητησε και δεν περιμενα αποδειξη!
ΚΑΤΣΕ ΒΡΕ ΑΘΗΝΑ.ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ???

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω σε δημοσιο γεννησα και απο την αρχη της εγκυμοσυνης ο ιδιος γιατρος με κοιτουσε,δν ειχε αναφερει τιποτα για χρηματα,και δν μου ειχε πει τιποτα αν σου σπασουνε κτλ κ δν ειμαι εδω.εμενα την μερα που μεπιασαν πονοι ειχε εφημερια δν ειχε τυχει να το συζητησουμε,παντως εγω οταν γεννησε δν του εδωσα τιποτα,αλλα ουτε και στις μαιες η στους αλλους,γτ πληρωνονται γιαυτο που κανουνε οποτε γτ να μην τα κρατησω και να τα χαρω,ασε που κ να ηθελε,εκεινη την ημερα μετακομιζαμε,και μολις ειχαμε δωσει1000 ενοικια στον σπιτονοικοκυρη γτ τοτε δν ειχαμε δικο μας σπιτι ακομα και ημασταν αφραγκοι.αλλα αν ζητουσε θα του εκανα φασαρια.αμα ηθελα να πληρωνω θα ηγαινα σε ιδιωτικο.

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απαράδεκτος ο γιατρός να πάρει τόσα χρήματα. Σκέψου αν θα ήταν σε ιδιωτικό τι θα ζητούσε! Αχ! βρε γιατρούλη μου, να 'σαι καλά!!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tolazarakimou! έγραψε:Απαράδεκτος ο γιατρός να πάρει τόσα χρήματα. Σκέψου αν θα ήταν σε ιδιωτικό τι θα ζητούσε! Αχ! βρε γιατρούλη μου, να 'σαι καλά!!!!
ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΖΗΤΟΥΣΕ???2500 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΕΛΑΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ!!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ( ΛΕΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ) ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΪΔΙΣΤΙΚΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΓΕΝΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΩΣΑ ΣΧΕΔΟΝ 10.000 ΕΥΡΩ!!!ΧΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ,ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΩΡΑ.ΑΠΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ Ο ΑΝΗΡ.ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΠΟΣΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ!!!

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:
tolazarakimou! έγραψε:Απαράδεκτος ο γιατρός να πάρει τόσα χρήματα. Σκέψου αν θα ήταν σε ιδιωτικό τι θα ζητούσε! Αχ! βρε γιατρούλη μου, να 'σαι καλά!!!!
ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΖΗΤΟΥΣΕ???2500 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΕΛΑΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ!!!!

Όχι απαραίτητα. Ο γιατρός μου πήρε 1500 ευρώ και μου έκοψε την απόδειξη με ολόκληρο το ποσό πριν ακόμα του δώσω τα χρήματα!!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tolazarakimou! έγραψε:

Όχι απαραίτητα. Ο γιατρός μου πήρε 1500 ευρώ και μου έκοψε την απόδειξη με ολόκληρο το ποσό πριν ακόμα του δώσω τα χρήματα!!!!
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΠΕΤΥΧΕΣ ΤΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΗ!!!!ΕΓΩ ΟΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΞΕΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΟΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΕΚΟΨΕ ΤΟ 1/3 ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ.ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ 2300 ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ 500 ΕΥΡΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΕΥΡΩ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΠΑΛΙ 500 ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!!

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμένα η δική μου περίπτωση είναι η εξής.Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο.Ο γιατρός που είχα μου είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή το ποσό που θέλει για να με ξεγεννήσει.Είτε φυσιολογικά είτε όχι. Μου πήρε 1000 ευρώ που εγώ προσωπικά που έκανα και καισαρική λόγω κάποιου κολλήματος τα θεωρώ μια χαρά... Είτε είχε εφημερία είτε όχι που είχε αναφέρει ότι όταν με πιάσουν οι πόνοι και πάω εγώ στο νοσοκομείο τους λες ποιος είναι ο γιατρός σου και τον ειδοποιούν έχει δεν έχει εφημερία....Αυτά άλλωστε τα κανονίζουν μετάξυ τους.......
Αλλά το θέμα είναι ότι και εμένα δεν μου έκοψε απόδειξη. Το νοσοκομείο μας πήγε 500ευρω γιατί ο μικρός είχε πολύ οίκτερο και κάτσαμε πολλές μέρες.Τώρα δεν ξέρω αν έπραξα σωστά που του τα έδωσα με αυτά που λέτε...Δεν γνώριζα τότε και τίποτα και μου φαίνεται ότι την πατήσαμε και εμείς!!!!!






GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ!!!!!ΑΛΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΥΓΙΕΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΑΣ!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντωσ κατα γενικη ομολογια οι περισσοτεροι δημοσιοι γιατροι ζητανε και κατι...αλλοι λιγοτερα,αλλοι πεισσοτερα!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΟΟΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 2 ΦΟΡΕΣ(ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΗΣΑ)ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ...ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΧΟΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8-9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΑ.ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΑΛΛΟΙΩΣΗΣ ΠΑΛΜΩΝ.ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ,ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΟΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ,ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ 300 ΕΥΡΩ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ,ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 200 ΦΟΡΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΙΠΟΤΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α!εγω πληρωσα και το νοσοκομειο κανονικοτατα γιατι ετσι ειναι το ΤΕΒΕ!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΙΚΑ!ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΕΒΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ!ΜΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΟ(ΔΗΛ 4 ΜΕΡΕΣ)

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Κ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΔΩΣΑ 3,700ε+1600 ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ(ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!) ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΤΑ 1000ε ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΕΣ.

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δηλαδη δεν της ειχε πει τιποτα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης,απλα οταν εφτασε η ωρα της ειπε ο γιατρος λοιπον τοτε εχω εφημερια και αν θελεις ελα με προκληση αλλιως οποιος σου τυχει???
Λιγο κουλο..ο δικος μου στο Αλεξανδρα εχει το ιατρειο του(μπορεις αν θελεις να σε δει και στο νοσοκομειο) αλλα οταν ειναι να γεννησεις τον παιρνεις τηλ. και ερχεται!εγω βεβαια μπηκα με προκληση γιατι ειχα κλεισει 41 εβδομαδες και η μικρη δεν ελεγε να βγει αλλα η ξαδερφη μου που γεννησε και τα 2 παιδια στον ιδιο γιατρο και μενει επαρχια τον επαιρνε τηλ.οτι σπασανε τα νερα και συναντιοντουσαν στο μαιευτηριο οταν εφτανε το ζευγαρι απο το ταξιδι!
Τοτε γιατι να ειναι ο προσωπικο σου γιατρος..για να σε ξεγεννησει ντε και καλα με ραντεβου?? Shocked Shocked Shocked πρωτη φορα το ακουσα αυτο!!!!!!!!!!!!!!!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina24 έγραψε:ο γιατρος αυτος δουλευε στο δημοσιο μαιευτηριο ή ηταν ιδιωτης και συνεργαζοταν και με δημοσιο μαιευτηριο?

Αυτός είχε κάποια θέση (νομίζω επιμελητής) αλλά είχε και εξωτερικό ιατρείο.

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:εγω σε δημοσιο γεννησα και απο την αρχη της εγκυμοσυνης ο ιδιος γιατρος με κοιτουσε,δν ειχε αναφερει τιποτα για χρηματα,και δν μου ειχε πει τιποτα αν σου σπασουνε κτλ κ δν ειμαι εδω.εμενα την μερα που μεπιασαν πονοι ειχε εφημερια δν ειχε τυχει να το συζητησουμε,παντως εγω οταν γεννησε δν του εδωσα τιποτα,αλλα ουτε και στις μαιες η στους αλλους,γτ πληρωνονται γιαυτο που κανουνε οποτε γτ να μην τα κρατησω και να τα χαρω,ασε που κ να ηθελε,εκεινη την ημερα μετακομιζαμε,και μολις ειχαμε δωσει1000 ενοικια στον σπιτονοικοκυρη γτ τοτε δν ειχαμε δικο μας σπιτι ακομα και ημασταν αφραγκοι.αλλα αν ζητουσε θα του εκανα φασαρια.αμα ηθελα να πληρωνω θα ηγαινα σε ιδιωτικο.

Κάτσε, γιατί δεν κατάλαβα. Αυτός σε παρακολουθούσε στο νοσοκομείο ή στο ιατρείο του;

22Επιλογή του γιατρού που θα φέρει στον κόσμο το παιδί μας... Empty Δημόσιο Νοσοκομείο Σαβ Οκτ 02, 2010 6:42 am

LabriniB


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα μανούλες. Είμαι μαμά δύο παιδιών. Ο Χρήστος μου είναι 4 και η μπουμπούκα μου είναι μόλις 30 ημερών. Έχω εμπειρία κ από ιδιωτικό κ από δημόσιο νοσοκομείο. Πλέον προτιμώ το δημόσιο γιατί είναι εξίσου καλά με τα ιδιωτικά...παρέχουν τα πάντα εξίσου καλά και δεν σου φεύγουν κ ένα κάρο λεφτά.
Την μικρή μου την γέννησα στο Αλεξάνδρας τέλος Αυγούστου (δύσκολος μήνας για γέννες).
Γιατρό βρήκα σχεδόν από την αρχή εκεί στο νοσοκομείο κ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ούτε στις επισκέψεις που έκανα για να βλέπει πως πάω...αλλά κ στην καισαρική που κάναμε ήταν άψογος. Για λεφτά ούτε λόγος... Very Happy
Μέχρι την ημέρα που βγήκα (γέννησα Δευτέρα μεσημέρι - Πέμπτη μεσημέρι έφυγα) ερχόταν συνέχεια να με δει. Ως γιατρός ήταν πάρα πολύ φιλικός κ απ' την πρώτη στιγμή μ' έκανε να αισθανθώ πολύ άνετα.
Αυτά !!!

LabriniB


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Smile

ΜαμαΜινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μολις γραφτηκα στο site για να ζητησω βοηθεια απο ολες τις μανούλες που γεννησαν στο Έλενα. Θέλω να αλλαξω τον ιδιωτικο μου γιατρο και να γεννησω στο Έλενα. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι 5 μηνων ηδη, με διδυμα απο εξωσωματικη και καναδυο γιατροι που προσεγγισα δεν με αναλαμβανουν γιατι θελουν να εχουν την ευθύνη της εγκυμοσύνης απο την αρχή! Δηλαδή τι να κάνω τώρα; Να γεννήσω στον πανακριβο ιδωτικο γιατρο που ειναι ειδικος για εξωσωματικές και ΠΟΛΥ απασχολημενος;;!! Μου ειπε μαλιστα οτι πιθανως να μην ειναι καν αυτος στον τοκετο μου αλλα καποιος βοηθος που δεν γνωριζω, στην ιδια τιμη φυσικα, γιατι αυτος εχει πολλες υποχρεωσεις!
Μπορειτε να μου συστησετε καποιον αξιολογο μαιευτηρα στο Έλενα;; Θα με σωσετε...

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜαμαΜινα έγραψε:Μολις γραφτηκα στο site για να ζητησω βοηθεια απο ολες τις μανούλες που γεννησαν στο Έλενα. Θέλω να αλλαξω τον ιδιωτικο μου γιατρο και να γεννησω στο Έλενα. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι 5 μηνων ηδη, με διδυμα απο εξωσωματικη και καναδυο γιατροι που προσεγγισα δεν με αναλαμβανουν γιατι θελουν να εχουν την ευθύνη της εγκυμοσύνης απο την αρχή! Δηλαδή τι να κάνω τώρα; Να γεννήσω στον πανακριβο ιδωτικο γιατρο που ειναι ειδικος για εξωσωματικές και ΠΟΛΥ απασχολημενος;;!! Μου ειπε μαλιστα οτι πιθανως να μην ειναι καν αυτος στον τοκετο μου αλλα καποιος βοηθος που δεν γνωριζω, στην ιδια τιμη φυσικα, γιατι αυτος εχει πολλες υποχρεωσεις!
Μπορειτε να μου συστησετε καποιον αξιολογο μαιευτηρα στο Έλενα;; Θα με σωσετε...


Επειδή είσαι καινούρια, να σου κάνω μια πρόταση; Δημιούργησε καινούριο θέμα, γιατί εδώ κάτω είναι πιθανό να μην το προσέξουν καν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις