Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ γέννησα στην Βιοκλινική με φυσιολογικό τοκετό και ακολούθησα το πρόγραμμα τοκετός μιας ημέρας. Οποτε έμεινα το βράδυ της γέννας και ένα επιπλέον βράδυ και μετά γύρισα σπίτι μου
Έτσι βρέθηκα με πολλά παραπανίσια γιατί δεν έκατσα πολύ.
Μου χρειάστηκαν οπωσδήποτε οι σαγιονάρες για το ντους. Το βράδυ που γέννησα δεν με αφήσαν να κάνω μπάνιο για να μην ζαλιστώ άρα και τα μωρομάντηλα πιάσαν τόπο.
Επειδή ποτέ δεν ήμουν φαν της νυχτικιάς, πήρα ένα πολύ ελαστικό κολάν σκουρόχρωμο με μια μακριά ζακέτα με φερμουάρ. Αν και είχε πάρα πολύ ζέστη παρόλο που ήταν Φεβρουάριος (έξω) μέσα ήταν Αύγουστος
Οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα, αποσμητικό χωρίς άρωμα αφού σου φέρνουν το μωρό, χτένα
Σουτιέν θηλασμού, επιθέματα στήθους, σερβιέτες γέννας - ακράτειας. Εγώ είχα πάει με τις always και δεν με αφησαν να τις φορέσω για τυχόν αλλεργίες. αυτό που με βόλεψε πάρα πολύ ήταν τα εσώρουχα χωρίς ραφές. Επειδή είχα αρκετά ράμματα με ενοχλούσαν τα πάντα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ρούχα εξόδου δικά σου και του μωρού
φωτογραφική μηχανή
ότι άλλο δεν μπορείς εσύ χωρίς να το έχεις.

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elena_D έγραψε:
Για παράδειγμα εγώ έχω ΠΗΤ 4/09, γεννάω σε δημόσιο νοσοκομείο και βρίσκομαι σε δίλημμα αναφορικά με τα πράγματα που θα πρέπει να πάρω μαζί μου....θα χρειαστώ και μακρυμάνικα κορμάκια για το μωρό?? scratch

Εγω γεννησα 3/09!!
Εγω ειχα παρει μακρυμανικα κορμακια αλλα λογω ζεστης του φορεσαν στο μαιευτηριο μονο τη μερα που γεννηθηκε. Θα χρειαστεις κοντομανικα περισσοτερο διοτι το καλοκαιρι τελειωνει τελος Οκτωβριου, εξαρτατε βεβαια και απο την περιοχη που εισαι.
Ξανα μακρυμανικα φορεσαμε τελος Οκτωβρη.
Σε συμβουλευω λοιπον να παρεις 3-4 λεπτα μακρυμανικα και τα υπολοιπα κοντομανυκα.
Αααα επισης μην κανεις το λαθος να παρεις για new born baby μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που δεν χρειαζοντε! καλα ψωνια!! sunny

nina

nina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
otan lete balitsoula,ti ennoeite ena apla sakbouagiaz i ti balitsa ti mikri ton diakopon giati me tosa pragmata balitsa diakopon mou fenete xriazomaste!!!!

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nina έγραψε:otan lete balitsoula,ti ennoeite ena apla sakbouagiaz i ti balitsa ti mikri ton diakopon giati me tosa pragmata balitsa diakopon mou fenete xriazomaste!!!!

Εγω πηρα ενα σακβουαγιαζ και μια βαλιτσα μικρη ταξιδιου. Στο πρωτο εβαλα τα ρουχα του μωρο και στη βαλιτσα τα ρουχα μου!

ermionaki

ermionaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι να πω ρε κοριτσια υπομονη σε ολες μας κ εγω ετοιμαζομαι να παω να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο κ μου ειπαν να φερω μαζι μου απο πανουλες για το μωρο φορμακια,μπιμπερο...ετσι κανουν τωρα?τι μοδες ειναι αυτες? παλια νομιζω οτι δεν πηγαινες τιποτα ..δεν ξερω αν κανω λαθος μιας κ ειμαι 26 χρονων!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ Τι θα χρειαστούμε στο μαιευτήριο;; - Σελίδα 2 328109

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ermionaki έγραψε:τι να πω ρε κοριτσια υπομονη σε ολες μας κ εγω ετοιμαζομαι να παω να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο κ μου ειπαν να φερω μαζι μου απο πανουλες για το μωρο φορμακια,μπιμπερο...ετσι κανουν τωρα?τι μοδες ειναι αυτες? παλια νομιζω οτι δεν πηγαινες τιποτα ..δεν ξερω αν κανω λαθος μιας κ ειμαι 26 χρονων!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ Τι θα χρειαστούμε στο μαιευτήριο;; - Σελίδα 2 328109

μιλάς για δημόσιο όμως. Εκεί δεν έχουν σχεδόν τίποτα. ασε που δεν ξέρεις κατα πόσο αυτά που έχουν τα έχεις εμπιστοσύνη.
Πάρτα καλύτερα εσύ


Εγώ είχα πάρει μια βαλίτσα με ρόδες και όταν έφυγα ήθελα μεταφορική. Αρκουδακια, παπακια, γλαστρες, μπαλονια....
Τις γλαστρες τις εδωσα στην μαμα μου
τα μπαλονια τα αφησα στην κλινικη
και όλα τα υπόλοιπα στο παταρι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ermionaki έγραψε:τι να πω ρε κοριτσια υπομονη σε ολες μας κ εγω ετοιμαζομαι να παω να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο κ μου ειπαν να φερω μαζι μου απο πανουλες για το μωρο φορμακια,μπιμπερο...ετσι κανουν τωρα?τι μοδες ειναι αυτες? παλια νομιζω οτι δεν πηγαινες τιποτα ..δεν ξερω αν κανω λαθος μιας κ ειμαι 26 χρονων!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ Τι θα χρειαστούμε στο μαιευτήριο;; - Σελίδα 2 328109
Δεν είναι θέμα μόδας. Εγώ που γέννησα σε ιδιωτική κλινική το μόνο που χρειάστηκα ήταν το φορμάκι που της φόρεσα όταν φύγαμε... Βέβαια εκεί όλα όσα σου προσφέρουν τα έχεις πληρώσει και με το παραπάνω!

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω σε ιδιωτικη κλινικη θα παω αλλα θελουν ΟΛΑ τα ρουχα του μωρου
ΤΟ εχουμε μαζι μας στο δωματιο συνεχεια και το αλλζουμε εμεις
Παμπερς και σερβιετες μας δινουν αυτοι-παλι καλα

Εχω παντως να δηλωσω με περηφανια οτι αυτη τη φορα η βαλιτσα μου περιεχει τα ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραιτητα και ειναι μια μικρουλα βαλιτσουλα,οχι σαν τις αλλες φορες που ειχα βαλιτσα λες και θα πηγαινα ταξιδι 15 μερες στη Νεα Υορκη

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια εγώ μιας και δεν ήξερα είχα κουβαλήσει ότι άχρηστο μπορείτε να φανταστείτε! επειδή γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο, για το μικρό χρειάστηκα μόνο τα ρούχα εξόδου μιας και το έντυναν και το άλλαζαν εκεί. όσο για μένα, ακόμα και τα ρούχα που είχα αγοράσει δεν τα έβαλα γιατί τελευταία στιγμή αποφασίστηκε για καισαρική, και μετά δεν μου έκαναν, με ενοχλούσαν, έτσι αναγκάστηκα να αγοράσω άλλα εκεί!
απλά πιστεύω ότι λίγα και απαραίτητα είναι το καλύτερο.
και κανά βιβλίο για να περνάει η ώρα, όταν δεν έχουμε το μικρό μας δίπλα μας, ή ένα cd player να ακούμε μουσικούλα.

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
k gw se idiwtiki kliniki gennisa mono to formaki exodou xreiastika mazi mou ela omws pou o kurios molis ton allaxane k mou ton afisane gia na fugoume katourietai panw k paei to fanelaki paei to formaki,telika mou balane oi nosokomes auta tis klinikis mas emeine souvenir!giauto pare k ena deutero mazi!episis anetes pitzames gia sena,odontokrema,odontobourtsa,xtena,kokalakia gia ta mallia,enidatiki proswpou,mwromantila gia tin ugeiini sou tin 1i mera mipws den safisoun na kaneis mpanio,serbietes tis megales akrateias.auta den thumamai kt allo!e to polu polu tha petaxtei kp na sou ferei oti xexaseis! Wink

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το παν είναι να μην πάρετε βαριά νυχτικά ή ρόμπες,γιατί τα μαιευτήρια έχουν αποπνικτική ζέστη....Όλα!!!

Εγώ με το ραντάκι την έβγαλα κι έκανα μπάνιο 3 φορές την ημέρα.(Παραλίγο να με βάλουν να πληρώσω την ΕΥΔΑΠ τους Razz )..Γινόμουν μούσκεμα!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια τα εσωρουχα μιας χρησης τα αγοραζουμε απο τα μαγαζια που περνουμε τα ειδη εγκυμοσυνης???

http://www.gatospito.com

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι απο εκει,ειναι σε σακουλακια 5 τεμαχιων,μια συσκευασια νομιζω αρκει

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dimitra_Elena έγραψε: Το παν είναι να μην πάρετε βαριά νυχτικά ή ρόμπες,γιατί τα μαιευτήρια έχουν αποπνικτική ζέστη....Όλα!!!

Εγώ με το ραντάκι την έβγαλα κι έκανα μπάνιο 3 φορές την ημέρα.(Παραλίγο να με βάλουν να πληρώσω την ΕΥΔΑΠ τους Razz )..Γινόμουν μούσκεμα!


Συμωνω απολυτα! Πολυ ζεστη ρε παιδια και εγω γεννησα και Μαρτη! Η νυχτικια δε με βολεψε πολυ ομως καλυτερα κοντομανικο πιτζαμακι!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω σε ιδιωτικο μαιευτήριο γεννησα και το μονο που χρειαστηκα για το μωρακι μου ηταν τα ρουχαλακια για την εξοδο.... Οσο για μενα χρειαστηκα εσωρουχα μιας χρησης (αν και μου εδωσαν στο μαιευτηριο προτιμησα τα δικα μου), σαμπουαν, μαλακτικο, οδοντοβουρτσα, dettol( μην γελάτε), νυχτικες χωρις μανικι (γιατι η ζεστη ειναι αφόρητη), χτενα, κοκαλακι για τα μαλλιά, αποσμητικό, παντοφλες (που να μην γλιστράνε καλυτερα), ρουχα εξοδου για την μαμα, καλλυντικα( μην ειμαστε και χαλια στην πρωτη εξοδο με τα μωρακια μας χιχι).. Αν θυμηθώ και κατι άλλο θα επανέλθω!!! Τι θα χρειαστούμε στο μαιευτήριο;; - Σελίδα 2 417472

41Τι θα χρειαστούμε στο μαιευτήριο;; - Σελίδα 2 Empty . Παρ Ιουν 11, 2010 12:57 pm

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw egina manoula sta 20 mou!! pigainontas loipon sto maieytirio kratousa kai to neseseraki mou me ta kallyntika mou, tis xtenes mou tis kremoules m ..ola...kai h koumpara m thn epomeni tou toketou m isiwse ta mallia!! den katalava gt alla imoun to peikentro tis imeras...:ma kala..den katalave tpt ayti?den ponese?den talaiporithike??mia xara fainetai!!" kai parepimptontws o mpoumpoukos m gennithike 4.140...
OPOTE...kala ola ayta alla to vasiko einai na niwthoume kai gynaikes ektos apo mamades!allwste egw panta eyxomoun na einai omorfi h mama m gia panta!!!

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εγω αυτη τη φορα θα παρω μαζι μουητν πρεσσα για τα μαλλια
Ολες τις αλλε ςφορες μπηκα με προκληση και το μαλλι ειχε ισιωθει απο επαγγελματια
Με τον ιδρωτα ομως γινοταν αφανα
Τωρα λοιπν θα το εχω μαζι μου και σε 20 λεπτακια θα εχω αψογο μαλλι(λεω εγω τωρω οτι θα το παρω αν θα το χρησιμοποισω δεν ξερω)

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο οποτε τα πηρα ολα!απο πανες του μωρου μεχρι σεντονακι του και πετσετουλες.Το μονο που μας εδιναν ηταν 3 πανες την ημερα και ξενο γαλα.Δεν χρειαστηκα κανενα απο τα δυο!

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
na rotiso tora ego kati i asxeti... ta formakia tou morou prepei na nai auta ta vamvakera pou einai k ligo leptoulia? ego as poume pou tha genniso to dekemvri einai kala i tha kruonei to mpempaki? exo dei sta jumbo kati formakia pou einai veloudina. einai kala i mipos de kanei gia to moraki epeidi einai kapos xnoudota? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
refaki έγραψε:na rotiso tora ego kati i asxeti... ta formakia tou morou prepei na nai auta ta vamvakera pou einai k ligo leptoulia? ego as poume pou tha genniso to dekemvri einai kala i tha kruonei to mpempaki? exo dei sta jumbo kati formakia pou einai veloudina. einai kala i mipos de kanei gia to moraki epeidi einai kapos xnoudota? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
refaki mia xara einai ta veloudina gia dekemvri-...isa isa pou tha xeei poli krio kai tha zestainetai to paidi kalitera

2nd baby

2nd baby
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
refaki έγραψε:na rotiso tora ego kati i asxeti... ta formakia tou morou prepei na nai auta ta vamvakera pou einai k ligo leptoulia? ego as poume pou tha genniso to dekemvri einai kala i tha kruonei to mpempaki? exo dei sta jumbo kati formakia pou einai veloudina. einai kala i mipos de kanei gia to moraki epeidi einai kapos xnoudota? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Και εγώ την κόρη μου Δεκέμβρη την είχα γεννήσει! Καλα τα βελούδινα αλλά μην πάρεις ποσότητες.
Άστα καλύτερα να τα 'χεις για καμια βολτούλα.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Αν έχεις καλή θέρμανση στο σπίτι τα βαμβακερά είναι η καλύτερη λύση και τυλιγμένα καλά με κάτι είσαι οκ!!

Ξέρεις τι γίνεται? Τα βρέφη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ανεβάζουν πολύ πιο εύκολα θερμοκρασία από εμας!

Ακόμα για τις πρώτες μέρες μπορεις να παρεις νυχτηκακια για να μην ταλαιπωρείστε πλύ με τα άνοιξε κλείσε στα φορμάκια...
Αααα, και μην αγχωθείς που λέω νυχτηκάκι αν το μωρό σου είναι αγόρι!!
Στα μαιευτήρια τέτοια χρησιμοποιούν!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κι εγώ σε λίγες μέρες που θα γεννήσω τον μπέμπη μου τέτοια θα χρησιμοποιήσω πάλι!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την 2nd baby στις Πεμ Σεπ 02, 2010 1:23 am, 1 φορά

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα βελούδινα είναι μια χαρά,αλλά για ΕΞΩ από το σπίτι.

Στο μαιευτήριο είναι αποπνικτική η ατμόσφαιρα από τη ζέστη,εγώ γέννησα Φεβρουάριο,και το μωρό το είχα με απλό βαμβακερό!Ούτε κάλτσες,ούτε τίποτα.

Τα βελούδινα δεν της τα φόρεσα καθόλου,ζεσταινόταν κι έβγαζε σπυράκια.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σου πω για το μωρο εχεις σκεφτει τι θα παρεις σου εχουν πει και τα κοριτσια παραπανω αλλα για σενα παρε κανα ρουζακι για να βγαλεις και ωραιες φωτογραφιες !! με το καλο και με ενα πονο !!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ...ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΓΕΝΑΡΗ......ΕΙΧΕ ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΖΕΣΤΗ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ............ΛΙΩΝΑΜΕ....ΗΤΑΝ ΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΝΤΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΜΕΝΑ......!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΛΛΗ ΖΕΣΤΗ......ΛΙΩΣΑΝ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ....!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΕΓΙΑ έγραψε:Nεσεσέρ μαιευτηρίου

σαμπουάν
μαλακτικό
αφρόλουτρο
σφουγγάρι
κρέμα σώματος
κρέμα προσώπου
ξυραφάκια
χτένα
βούρτσα
λίμα
αποσμητικό
οδοντόβουρτσα
οδοντόκρεμα
lipozan
αντισάπουνο καθαρισμού προσώπου
μπατονέτες
σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή
σερβιέτες λοχίας
μωρομάντηλα
χαρτομάντηλα
οινόπνευμα
βαμβάκι
μαντηλάκια detol
σαπούνι detol
μαντηλάκια καθαρισμού klinex
λαστιχάκια & τσιμπιδάκια για τα μαλλιά
πιστολάκι
νυχοκόπτη
καλλύματα μιας χρήσης για τη λεκάνη(χάρτινα)
1 πακέτο επιθέματα στήθους(αυτό που πήρα εχει 30 μέσα)
πετσέτες για το μπάνιο
εγώ πήρα και 3 μονά σεντονάκια(έχουμε και τις παραξενιές μας)







Βαλίτσα μαιευτηρίου η οποία θα περιέχει :

Νυχτικό
Πιτζάμα
Παντοφλάκια (ΠΡΟΣΟΧΗ!! Αντιολισθητική σόλα!)
Νεσεσέρ (Κρέμα για θηλές, Σαμπουάν, Χτένες και τα σχετικά)
Ρούχα εξόδου
Εσώρουχα
Σουτιέν θηλασμού
Θήλαστρο
Ρόμπα ή ζακετούλα
Επιθέματα στήθους
Πετσέτες
Πλαστικές σακούλες για άπλυτα (ΣΟΣ ΑΥΤΟ)
Φορητό CD-Player
Κανά βιβλιαράκι για να περνάει η ώρα και ωτοασπίδες

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης , ληξιαρχική πράξη γάμου πραξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων και Α.Τ για να δηλώσει ο μπαμπάς το μωρουλίνι στο μαιευτήριο. Αυτα βγαίνουν στα ΚΕΠ κοι ισχυουν για 6 μήνε
ς.

καλα βρε Στεγια ειχες χρονο να ακουσεις μουσικη,να διαβασεις βιβλιο,να κανεις μαλλι????!!!!!!!! Εγω τι εκανα λαθος?? Razz Ημουν με ενα βυζι εξω ολη την ωρα ,κ φροντιζα το μωρο,που τα προλαβες ολα αυτα??


tsourekaki έγραψε:εξαρταται...θα γεννησεις σε δημοσιο ή ιδιωτικο?
σε δημοσιο πρεπει να προμηθευτεις τα παντα

τσουρεκακι στο Ελενα δεν παιρνεις τιποτα για το μωρο παρα μονο τα ρουχα εξοδου.Τα αλλα στα παρεχουν,οπως και για την λεχωνα παλι σου παρεχουν αυτα που χρειαζονται εκτος αν για δικη μας ευκολια παιρνουμε δικα μας πραγματα μαζι.

nina έγραψε:mallon sto gaia tha genniso tou erikos ntinan!
opos katalabenete idiotiko.
apla exo poli anxos me tis proetoimasies,thilastro einai aparetito na paro?
tha kano apokleistiko thilasmo an ta katafero.to thilastro se ti tha to xriasto?epeidi tha einai poli prismeno to stithos mou kai thya prepei na bgazo?

θηλαστρο δεν θα παρεις,αν χρειαστει και εχεις υπερπαραγωγη (λιγο απιθανο) θα σου βγαλουν το γαλα οι μαιες (φανταζομαι ισχυει κ στο Γαια αυτο,ρωτησε τους). Το παιδι θα το βαζεις συνεχως στο στηθος σου ,να ζητας κ βοηθεια απο το προσωπικο να σου το βαζουν σωστα για να μην πληγωσεις τις θηλες σου. Παρε μια purelan της medela απο το φαρμακειο να κανεις επαλειψη στις θηλες αν σου πληγωθουν. Δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο για τον θηλασμο παρα μονο ηρεμια κ υποστηριξη.

Olivia έγραψε:
oneirena έγραψε:κορίτσια να ρωτήσω... τα βρακάκια και τα σουτιέν θηλασμού τι νούμερο να τα πάρουμε??Φοβάμαι για τα βρακάκια μου μήπως είναι μεγάλα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αν χαθεί όγκος απο την κοιλίτσα και μου πέφτουν, και τα σουτιέν μήπως είναι μικρά...

Αμ δεν πέφτουν,χαχαχαχα! Ούτως ή άλλως η λεκάνη μένει μεγαλύτερη για αρκετό διάστημα, οπότε μια χαρά κάθονται. Σουτιέν αγόρασε μόλις μπεις στο μήνα σου για να είσαι πιο σίγουρη!


Laughing οπως σου τα λεει ειναι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις