Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1vlepei akouei;; Empty vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 4:34 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vre koritsia o gios mou simera ekleise tis dio evdomades...exw mia aporia;me akouei me vlepei;;;oti me aistanetai einai to mono sigouro alla pote oi aisthiseis tou einai fisiologikes;;kserei kamia;;;egw vevaia tou milaw alla autos grammeni me exei Razz Razz

2vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 4:43 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται πως σε ακουει.η οραση του ειναι θολη ακομα,αλλα σε "νιωθει" και ακουει την φωνη σου,μεχρι και την καρδια σου αναγνωριζει αν τον βαλεις πανω στο στηθος Very Happy

3vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 4:59 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ακούει αλλά δεν μπορεί να προσδιορίσει απο που έρχεται ο ήχος και μέχρι τους 3 μήνες βλέπει θολά.Τώρα νομίζω βλέπει στα 15cm και είναι σε μια φάση που καταλαβαίνει κυρίως περιγράμματα και καθαρά σχήματα.Είχα δει σε ένα βιντεάκι οτι αν του μιλάς και ξαφνικά (πχ)πιάσεις τα μαλλιά σου κοτσίδα νομίζει οτι είναι άλλος άνθρωπος που του μιλάει.Επίσης δεν θυμάται.Όταν χαθείς απο το οπτικό του πεδίο δεν σε αναζητά γιατί γι'αυτό σημαίνει πως ό,τι δεν βλέπει δεν υπάρχει.

4vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 5:05 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:Σε ακούει αλλά δεν μπορεί να προσδιορίσει απο που έρχεται ο ήχος και μέχρι τους 3 μήνες βλέπει θολά.Τώρα νομίζω βλέπει στα 15cm και είναι σε μια φάση που καταλαβαίνει κυρίως περιγράμματα και καθαρά σχήματα.Είχα δει σε ένα βιντεάκι οτι αν του μιλάς και ξαφνικά (πχ)πιάσεις τα μαλλιά σου κοτσίδα νομίζει οτι είναι άλλος άνθρωπος που του μιλάει.Επίσης δεν θυμάται.Όταν χαθείς απο το οπτικό του πεδίο δεν σε αναζητά γιατί γι'αυτό σημαίνει πως ό,τι δεν βλέπει δεν υπάρχει.
eutuxws pou den vlepei kathara.....tha tromaze o kaimenos vlepei akouei;; 215994

5vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 5:13 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinalala έγραψε:eutuxws pou den vlepei kathara.....tha tromaze o kaimenos vlepei akouei;; 215994

Γιατί το τρομάζεις το παιδί;;;;ΕΕΕ;;; Very Happy

6vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 5:17 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
dinalala έγραψε:eutuxws pou den vlepei kathara.....tha tromaze o kaimenos vlepei akouei;; 215994

Γιατί το τρομάζεις το παιδί;;;;ΕΕΕ;;; Very Happy
e ama dei tin manoula tou kathara tha pei:poia einai auti i falainitsa oeo;;;

7vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 5:29 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinalala έγραψε:e ama dei tin manoula tou kathara tha pei:poia einai auti i falainitsa oeo;;;

Τη μανούλα βρε;;;Όλα όμορφες μας βλέπουν.Καλά εμένα και με το δίκιο της γιατί είμαι μια θεά...τι θεά...ημίθεα Razz Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing ( καλό καλό),αλλά κι εσάς σας αγαπάνε τα παιδάκια σας ! Very Happy Very Happy Very Happy
Άκου τι λέει...
Καλά ας σοβαρευτώ,του κάνεις το τεστ με τα μάτια δεξια αριστερά με ένα παιχνίδι;Όχι ε;Είναι πολύ μικρούλης ακόμα.

8vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 6:03 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ακούει από τότε που ήταν στην κοιλιά σου και μάλιστα ακολουθεί τη φωνή σου. Αυτή τη στιγμή βλέπει γύρω στα 20-25 εκατοστά που είναι η απόσταση από τα μάτια του στα μάτια σου όταν το θηλάζεις (αν το θηλάζεις).

9vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 7:00 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tolazarakimou! έγραψε:Σε ακούει από τότε που ήταν στην κοιλιά σου και μάλιστα ακολουθεί τη φωνή σου. Αυτή τη στιγμή βλέπει γύρω στα 20-25 εκατοστά που είναι η απόσταση από τα μάτια του στα μάτια σου όταν το θηλάζεις (αν το θηλάζεις).
telika den mporesa na thilaqsw logo enxeirisis alla na sou pw me koitaei alla den kserw an estiazei se mena i apla etsi kanei...euxaristw pantws gia tis plirofories...nomiza oti sxedon den vlepei akoma

10vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Δευ Οκτ 11, 2010 7:48 am

chrisoula

chrisoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
blepei se apastash 15 ekatosta apo ta matakia tou.siga siga,mera me th mera teliopihte h orash tou alla tha teliopieithei telios otan paei 3 etwn!! oso gia to ean se akouei,akouei apo tote pou htan 3 mhnwn embrio sth kilitsa sou!!!!
niothei polla apla akoma de mporei na ta ekfrasei!

11vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 4:07 am

iliana mou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε βλεπει το ζουζουνι σου..κ σε ακουει..μην ανυσυχεις...συναδελφος ειμαι κ εγω με την απορια..απλα ακομα "βλεπουν" με την αφη κ την οσμη!!!φαντασου αγχος που ειχα γιατι εχω εναν θειο κωφαλαλο...χαλιαααααααααααααααααααα αλλα ολα καλα τελικα..ειμαστε 2 μηνων κ εχουμε παειστο αλλο ακρο..δεν μπορουμε ουτε να βηξουμε..τρομαζει η κυρια!!!!!!!!! bom

12vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 4:51 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iliana mou έγραψε:σε βλεπει το ζουζουνι σου..κ σε ακουει..μην ανυσυχεις...συναδελφος ειμαι κ εγω με την απορια..απλα ακομα "βλεπουν" με την αφη κ την οσμη!!!φαντασου αγχος που ειχα γιατι εχω εναν θειο κωφαλαλο...χαλιαααααααααααααααααααα αλλα ολα καλα τελικα..ειμαστε 2 μηνων κ εχουμε παειστο αλλο ακρο..δεν μπορουμε ουτε να βηξουμε..τρομαζει η κυρια!!!!!!!!! bom
a kopelia na min vixete sas parakalw kai tromazei i mpoumpou sas!!!!!!na ta xairomaste iliana mou....

13vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 4:57 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βλέπει καθαρά σε κοντινή απόσταση αλλά θολά πιο μακριά.Ακούει πολύ καλά αλλά δεν είναι ώριμο ώστε να εστιάσει την προσοχή του.Κυρίως μας αναγνωρίζει από τη μυρωδιά μας!Λένε ότι στο θηλασμό πρώτα μυρίζει το δέρμα μας και μετά πιάνει το στήθος!
Το ότι αναγνωρίζει τη φωνή μας φαίνεται μόνο στους καρδιακούς παλμούς οι οποίοι αυξάνονται σε γνώριμο ήχο.

14vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 7:30 am

iliana mou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="dinalala"]
iliana mou έγραψε:σε βλεπει το ζουζουνι σου..κ σε ακουει..μην ανυσυχεις...συναδελφος ειμαι κ εγω με την απορια..απλα ακομα "βλεπουν" με την αφη κ την οσμη!!!φαντασου αγχος που ειχα γιατι εχω εναν θειο κωφαλαλο...χαλιαααααααααααααααααααα αλλα ολα καλα τελικα..ειμαστε 2 μηνων κ εχουμε παειστο αλλο ακρο..δεν μπορουμε ουτε να βηξουμε..τρομαζει η κυρια!!!!!!!!! bom
a kopelia na min vixete sas parakalw kai tromazei i mpoumpou sas!!!!!!na ta xairomaste iliana mou....


θα το προσπαθησουμε..αλλα δεν ξερω αν θα καταφερουμε τιποτα!!!!πολυ φοβιτσιαρα μου βγηκε!!κ το παταθυρο που ανοιγει την τρομαζει!!! Shocked Shocked
Ηλιανα ειναι η κορη μου!!εγω ειμαι η γεωργια!!να μας ζησουν!τυχερα κ υγιη!!!

15vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 12:55 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το μωρακι σε αυτη την ηλικια βλεπει σε αποσταση οσο ειναι η μητερα με το μωρο την ωρα που θυλαζει!! και βεβαια ακουει και καταλαβενει τη φωνη σου απο τοτε που ηταν ακομα στη κοιλια της μαμας του!!

16vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Τετ Οκτ 13, 2010 8:42 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinalala έγραψε:vre koritsia o gios mou simera ekleise tis dio evdomades...exw mia aporia;me akouei me vlepei;;;oti me aistanetai einai to mono sigouro alla pote oi aisthiseis tou einai fisiologikes;;kserei kamia;;;egw vevaia tou milaw alla autos grammeni me exei Razz Razz

Το ότι του μιλάς και σε έχει γραμμένη νομίζω πως θα συνεχιστεί για πολλά πολλά χρόνια αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz

17vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Κυρ Οκτ 24, 2010 11:52 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinalala έγραψε:
tolazarakimou! έγραψε:Σε ακούει από τότε που ήταν στην κοιλιά σου και μάλιστα ακολουθεί τη φωνή σου. Αυτή τη στιγμή βλέπει γύρω στα 20-25 εκατοστά που είναι η απόσταση από τα μάτια του στα μάτια σου όταν το θηλάζεις (αν το θηλάζεις).
telika den mporesa na thilaqsw logo enxeirisis alla na sou pw me koitaei alla den kserw an estiazei se mena i apla etsi kanei...euxaristw pantws gia tis plirofories...nomiza oti sxedon den vlepei akoma

Δεν παίζει ρόλο αν το θηλάζεις ή το ταΐζεις με το μπιμπερό, η απόσταση ίδια είναι

Bachiemama έγραψε:

Το ότι του μιλάς και σε έχει γραμμένη νομίζω πως θα συνεχιστεί για πολλά πολλά χρόνια αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz


χαχαχαχααχχχ!!!!!!!
Respect

18vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Κυρ Οκτ 24, 2010 1:54 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Bachiemama έγραψε:
dinalala έγραψε:vre koritsia o gios mou simera ekleise tis dio evdomades...exw mia aporia;me akouei me vlepei;;;oti me aistanetai einai to mono sigouro alla pote oi aisthiseis tou einai fisiologikes;;kserei kamia;;;egw vevaia tou milaw alla autos grammeni me exei Razz Razz

Το ότι του μιλάς και σε έχει γραμμένη νομίζω πως θα συνεχιστεί για πολλά πολλά χρόνια αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

19vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Κυρ Οκτ 31, 2010 9:56 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:εννοειται πως σε ακουει.η οραση του ειναι θολη ακομα,αλλα σε "νιωθει" και ακουει την φωνη σου,μεχρι και την καρδια σου αναγνωριζει αν τον βαλεις πανω στο στηθος Very Happy
symfono kai an den kano lathos i orasi tou ginetai entelos kathari meta to 2o mina

20vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Κυρ Οκτ 31, 2010 10:20 am

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τον πρωτο καιρο βλεπει σκιες αλλα σιγουρα αισθανεται κ ειδικα τη μανουλα!τους χτυπους της δικης σου καρδιας ενιωθε 9 μηνες οποτε σε νιωθει γιαυτο σε θελω παντα χαρουμενη!να ναι κ το μικρουλι καλα I love you

21vlepei akouei;; Empty Απ: vlepei akouei;; Κυρ Οκτ 31, 2010 10:54 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annaki έγραψε:τον πρωτο καιρο βλεπει σκιες αλλα σιγουρα αισθανεται κ ειδικα τη μανουλα!τους χτυπους της δικης σου καρδιας ενιωθε 9 μηνες οποτε σε νιωθει γιαυτο σε θελω παντα χαρουμενη!να ναι κ το μικρουλι καλα I love you
na sai kala annaki mou.....diladi akoma skies e;;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις