Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1φυσιολογικος ορος Empty φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 12:37 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το μωρο μου γεννηθηκε σεπτεμβριο και ολο μα ολο το χειμωνα βαζαμε ορο 2-3 αμπουλες την φορα.παει αυτο περασε φετος ομως φαινεται οτι θα συνεχισουμε το ιδιο τροπαριο μιας και ειναι ηδη βουλωμενη η μυτη της καθε 4 ωρες οταν της αλλαζω την πανα πριν το γευμα της βαζω 3-4 ορους στον 1ο,2ο δεν βγαζει μετα ξεκιναει και βγαζει τις πολλες μυξουλες και μας παει ενα κουτι μεγαλο 2-3 μερες ε οικονομικως δεν μπορουμε να αντεξουμε..το ειπα στην παιδιατρο για ενναλακτικη λυση και μου λεει το σπρει αλλα εκεινο της βοηθαει την αναπνοη μονο η μυξουλες εκει δεν φευγουν,ειπα να παρω ενα μεγαλο μπουκαλι ορο που ειναι φθηνο και να της βαζω με σιριγγες και μου λεει η συριγγα προκαλει ωτιτιδα και το μπουκαλι απαγορευται δεν ρωτησα γιατι..ενω απο γνωστη μου ξερω οτι βραζει νερο και το βαζει στη μυτη με συριγγα ετσι της ειπε ο δικος της γιατρος..εσεις τι κανετε κοριτσια??για την τσεπη μας 70 ευρω περιπου τον μηνα συν ειναι δυσκολα..

2φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 12:45 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λογικα το μπουκαλι απαγορευεται γιατι παιρνει "αερα"..αν κοιταξεις τις μικρες αμπουλες καπου γραφει οτι μετα το ανοιγμα καλο ειναι να τη χρησιμοποιεις μεσα σε 24 ωρες(αφου ειναι αποστειρωμενο νερο στην ουσια..),επομενως το μεγαλο μπουκαλι ειναι επιφοβο για μικροβια..αυτο που ειπες ομως για βρασμενο νερο και συριγγα μου το ειχε πει να το κανω ο γυναικολογος μου οταν ημουν με ιγμορριτιδα στον 8ο μηνα..τωρα για το μωρακι σου δεν μπορω να εκφερω αποψη,καλυτερα να ρωτησεις την παιδιατρο του φορουμ μας..

3φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 12:49 pm

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο ΩΡΛ μου εδειξε ένα τρόπο να χρησιμοποιώ σύριγγα για να μπορέσουμε να καταπολεμησουμε τις ωτίτιδες της κόρης μου.Βεβαια η μικρή ήταν 4 χρ όταν το κάναμε αυτό.Παρεπιπτόντως ο Ωρλ το κάνει αυτό και στα δικά του παιδάκια κάθε μερα είναι δεν ειναι αρρωστα...Μπορείς να πάρεις και την συμβουλή ενός ΩΡΛ που είναι και πιο ειδικος απο τον παιδίατρο γιαυτό το θέμα. Τώρα για τις αμπούλες φυσιολογικού ορού μπορεις να τις ψαξεις και στα σουπερ μάρκετ που ειναι φθηνότερε απο οτι στα φαρμακεια.φυσιολογικος ορος 417472

4φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 12:57 pm

gelly

gelly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ενα πραγμα θα σου πω η κορη μου ειναι 17 μηνων και απο τοτε που γεννηθηκε πρεπει να εχουμε χαλασει περισσοτερα λεφτα σε ορους παρα σε pampers..Οταν με επαιρναν τηλεφωνο να με ρωτησουν τι δωρο να της φερουν τους ελεγα ορους!!!!

5φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 12:58 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οταν γεννησα μου το ειπε και προσωπικα γνωστος μου παιδιατρος να βραζω νερο και να της βαζω με συριγγα ειναι καθαρα για εργοστασιακους λογους να βγαζουν χρηματα αλλα ηταν πολυ μικρη και φοβηθηκα αλλα η τωρινη παιδιατρος λεει οτι προκαλει ωτιτιδα και δεν τολμαω..αν χρησιμοποιει και αλλη μανουλα τον ιδιο τροπο να παρω θαρρος και να το κανω και γω

6φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 1:02 pm

gelly

gelly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ενα πραγμα θα σου πω η κορη μoυ ειναι 17 μηνων και απο τοτε που γεννηθηκε περισσοτερα λεφτα εχουμε δωσει για ορους παρα για pampers..οταν με επαιρναν τηλεφωνο φιλοι και συγγενεις για να με ρωτησουν τι δωρο να της φερουν τους ελεγα ΟΡΟΥΣ!!!Ειχε παρα πολλες βλεννες.θυμαμαι οτι της εβαζα και 2 ορους στο καθε ρουθουνι...Μονο ορους μου χε πει ο γιατρος οτιδηποτε αλλο δε κανει τοσο καλη δουλεια μου ειχε πει και το ειδα και στη πραξη

7φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 1:08 pm

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπάρχει ορός που γράφεται στο ΙΚΑ.Κουτι με 50 αμπλουλες, αν θυμάμαι καλά γυρω στα 4ευρω και μπαίνει με σύριγγα.Στο ΙΚΑ δε πήγα ποτε αλλα φαντάζομαι οτι θα έχει λιγότερο.πήγαινε σε ενα φαρμακείο να τους ζητήσεις.

8φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 1:14 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις και εγω πιστευω στον ορο καθαριζει μια χαρα περσι εβαζα και δεκα αμπουλες την φορα για τοσο βουλωμα το καιμενο αρα απο οτι καταλαβα δεν αποφευγεται.

9φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Πεμ Οκτ 14, 2010 1:52 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι μαζι με τον ορο δεν δοκιμαζεις και τον αναρωφητηρα; κανει καλη δουλεια ο παιδιατρος μου το εχει πει και βγαινουν και οι μιξες και αποφευγονται οι ωτιτιδες οταν ειναι κρυωμενα

10φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 3:53 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω του εβαζα physiomer k του τις τραβαγα μετα με το otrisalin.dokimase το physiomer εχει 8Ε κ κραταει αρκετο καιρο γιατι ριχνεις ενα ψεκασμο μονο.

11φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 4:51 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω τη σου λεει ογιατρος σου αλλα μηπως καλυτερα να τον εγραφες λιγο ; και στ λεω αυτο επειδη ο γιος μου ειναι 6μιση ετων και επειδη εχουμε παραρινοκολπιτιδα ο ορος μας ειναι καθημερινος , φανταζεσε λοιπον αν χρησιμοποιουσα τα μικρα φιαλλιδια δνε θα με εφτανε με τιποτα ενας μισθος . Ετσι εδω και χρονια καταληξαμε στο μεγαλο μπουκαλι του φαρμακειου το sodioum chloride 0,9% το οποι βγαινει σε συσκευασιες τω 500 1000 αλλα και σε φιαλιδια των 10 ml η τιμη του μεγαλου ορου των 1000 ειναι γυρω στα 4 ευρω ο μικροτερος γυρω στα 2,50 και επισης τα φιαλλιδα των 10 ml που ειναι σε συσκευασια των 100 κοστιζουν 9 ευρω . Η συρριγα δνε κανει κακο αλλα η σταση που κρατας το μωρο . Εμενα ο Σταυρος εχει παθει στη ζωη του μονι δυο φορες ωττιδα και σιγουρα δεν οφειλοταν στον ορο .Αυτες ειναι οι πολιτικες των γιατων που συνεργαζονται με τις εταιριες .
Επσιης στ επανω μερος του μπουκαλιου υπαρχει η βελονα της συρριγας και αυτο δνε το βγαζεις ετσι δνε παιρνει αερα και η ληψη το ειναι για 3 χρονια .Απλα να φυλλασετε σε 25 βαθμους και κατω .

12φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 8:12 am

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ αφού τα έχω δοκιμάσει όλα κατέληξα ότι το πιο καλό για μας είναι μπουκάλι με ορό και σύρριγκες.Είναι και οικονομικό και νομίζω πιο αποτελεσματικό.

13φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 10:19 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτήσω κάτι? πόσο κοστίζουν οι αμπούλες-ορός που αγοράζετε? διαβάζω που λέτε για χρήματα, εγώ ποτέ δεν έχω δώσει 70 ευρώ σε ένα μήνα για ορούς. χρησιμοποιώ 1-2 ορούς την ημέρα όταν δεν είναι άρρωστη. δηλαδή 1-2 κουτιά το μήνα.

14φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 10:41 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:να ρωτήσω κάτι? πόσο κοστίζουν οι αμπούλες-ορός που αγοράζετε? διαβάζω που λέτε για χρήματα, εγώ ποτέ δεν έχω δώσει 70 ευρώ σε ένα μήνα για ορούς. χρησιμοποιώ 1-2 ορούς την ημέρα όταν δεν είναι άρρωστη. δηλαδή 1-2 κουτιά το μήνα.

Ήθελα κι εγώ να το ρωτήσω αυτό.Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα με 5.30 ευρώ το CLINOFAR που έχει 30 αμπούλες.Και χρησιμοποιώ 2 αμπούλες τη μέρα τώρα που έχει καταρροή.Και τόσες χρησιμοποιούσα και όταν ήταν πολύ μωράκι που της έβαζα κάθε μέρα.

15φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 10:47 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:βαζαμε ορο 2-3 αμπουλες την φορα............καθε 4 ωρες οταν της αλλαζω την πανα πριν το γευμα της βαζω 3-4 ορους

Τώρα κατάλαβα την ποσότητα που βάζεις.Δεν είναι πολύ;;;; Shocked
Καλά λογικά σου έχουν πει και βάζεις τόσο.Εγώ φοβάμαι να βάλω παραπάνω αλλά δεν έχει χρειαστεί κιόλας. φυσιολογικος ορος 534787

16φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 10:59 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
maria-eva έγραψε:βαζαμε ορο 2-3 αμπουλες την φορα............καθε 4 ωρες οταν της αλλαζω την πανα πριν το γευμα της βαζω 3-4 ορους

Τώρα κατάλαβα την ποσότητα που βάζεις.Δεν είναι πολύ;;;; Shocked
Καλά λογικά σου έχουν πει και βάζεις τόσο.Εγώ φοβάμαι να βάλω παραπάνω αλλά δεν έχει χρειαστεί κιόλας. φυσιολογικος ορος 534787


καλά που το είδε η Αθηνά γιατί εγώ.....
και εμένα σαν να βάζεις πολλούς ορούς μου φαίνεται.
εγώ όταν δεν είναι κρυωμένη της βάζω 1 ορό και στα δύο ρουθουνάκια μετά το μπάνιο το βράδυ. καμιά φορά δεν της βάζω και καθόλου γιατί βγάζει μυξούλες στο μπάνιο και θεωρώ οτι έχει καθαρίσει η μυτούλα της. όταν είναι άρρωστη βάζω από ένα ορό στο κάθε ρουθούνι και τραβάω με τη συσκευή. θαυματουργή!! δοκιμασέ την.

17φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 12:12 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
την πηρα κι εγω την συσκευη αλλα δεν την δεχεται με τι-πο-τα..κλαιει,χτυπιεται και δεν μπορω να την βλεπω ετσι,οποτε της βαζω απλα τον ορο και περιμενω να φτερνιστει..τωρα σχετικα με τους ορους,ειναι πολυ πιο οικονομικοι στο σουπερ μαρκετ..

18φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 12:19 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολυ ζορι με τη συσκευη αλλλα οντως θαυματουργη να επιμεινεις!!!!

ασχετο αλλα εμας ο γιατρος μας ειπε να τον βαζουμε με συρριγγα για να αποφυγουμε την ωττιτιδα,,,

19φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 12:28 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχω συσκευες αναροφησης 3 μαλιστα περσι τις χρησιμοποιουσα φετος που χρονησε δεν καθεται με τιποτα...πως να χρησιμοποιω φυσιολογικο ορο μου εδειξε η παιδιατρος μας πως,ποσο και με πια συχνοτητα μολις γεννηθηκε μετα απο καμια 10 μερες παρουσιασε μυξουλες και συνεχισε ολο τον χειμωνα απο οτι μου λεει φυσιολογικο..ορο βαζεις μεχρι να μην βγαζει εκεινη την στιγμη αλλη βλενα να καθαρισει τελειως η μυτη αν χρησιμοποιεις την συσκευη λιγοστευεις εννοειται τους ορους μιλαμε για πολυ μυξα ενα χρονο τωρα εγινα εξπερ..ετυχε να την παω για εμβολιο και της καθαρισε την μυτη εβαλε καμια δεκαρια δεν υπαρχει κανενα προβλημα ισα ισα που καλο κανεις οπως γνωριζουμε αν βαζεις ενα δυο και σκουπιζεις την μυτουλα και βγαζει ακομη μυξουλες δεν κανεις τιποτα την καθαριζεις για 2 λεπτα το πολυ για βουλωμενη μυτη παντα αυτα γνωριζω.οσο περισσοτερο τοσο καλυτερο και ανα μια ωρα αν μπορω να βαζω μου λεει αλλα δεν το κανω θα το τρελανω

20φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Παρ Οκτ 15, 2010 12:39 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα τολμησω να πραξω αυτα που λεει η βανια παραπανω δεν ειναι κατασταση αυτη ενα σωρο χρηματα στις μυξες χαλαλι αν τα ειχα αλλα δυστηχως δεν τα εχω..θα μας τρελανουν ρε παιδια αυτες τις αντιθεσεις που ακουω σε παιδιατρους τα νευρα με πιανουν.

21φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Σαβ Οκτ 16, 2010 6:32 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τους βαζω φυσ ορο με συριγγα παντα γιατι ετσι γινεται η σωστη πλυση ! φευγει με πιεση απο το ενα ρουθουνι και βγαινει απ το αλλο ! μετα ρουφαμε με την συσκευη οτρισαλιν και βαζουμε οτριβιν !! ουτε εμενα καθονται οπως ολα τα παιδια φυσικα αλλα πρεπει γιατι η μυξα τα κανει ολα και ακροαστικα και οτιτιδες κλπ

22φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Σαβ Οκτ 16, 2010 9:18 am

manoulaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λοιπον και εγω επειδη δεν γινοταν να δινω τοσα χρηματα σε αμπουλες ξεκινησα να παιρνω ορο και να βαζω στην μυτουλα με συριγγα αλλα μου τα απαγορεψε η παιδιατρος γιατι προκαλει ωτιτιδες και διαφορα προβληματα στα αυτακια και γεπιτρεπεται μετα τα 12 χρονια αυτο.λοιπον και εγω εχω παρει φυσιολογικο ορο και το εχω τσιμπησει απο πανω και μενει μονιμα εκει η βελονα και τραβαω με την συριγγα και βαζω σιγα σιγα στην μυτουλα με την 2,5 συριγγα η εχω κρατησει μερικες αμπουλες αδειες και τις γεμιζω με την συριγγα απο τα μπουκαλι και ειναι το ιδιο και ποιο οικονομικο καταλαβες η το γραψα τοσο χαλια?

23φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Σαβ Οκτ 16, 2010 9:44 am

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω στον αντωνη επερνα απο το φαρμακειο.οταν γεννησα τον γιωργο,ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε οτι δεν εχουν διαφορα με τον ορο που πουλαν τα σουπερ μαρκετ.ετσι αρχισα να παιρνω τις αμπουλες της nivea και ηταν μια χαρα.

24φυσιολογικος ορος Empty Απ: φυσιολογικος ορος Σαβ Οκτ 16, 2010 12:09 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγουρα manoulaa εχουμε την ιδια παιδιατρο..μια χαρα τα εγραψες το ιδιο ακριβως εκανα και εγω και τα ιδια μου ειπε δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα σημερα σκεφτομουν να ξεκινησω να παιρνω της nivea και βλεπουμε..

25φυσιολογικος ορος Empty malakolarigitida!! Σαβ Οκτ 16, 2010 12:22 pm

xrysa7

xrysa7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
i mikri moy einai 2 minon kai apo thn imera poy genithike kanei ena periergo ixo kati san tis kovete i anasa oi paidiatroi moy eipan pos den einai tpt kai apla einai xalaroi i myis toy laryga kai aytoi tha arxisoyn na dinamonoyn meta toys 6 mines!!!i alitheia einai oti tromazo kathe fora poy to kanei kai tromazi kai ekeini kai afoy synerxete klaei i kaimenoyla!!!exei tyxi kai se kamia alli manoyla???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις