Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1το πουλακι του μπεμπη μου! Empty το πουλακι του μπεμπη μου! Δευ Οκτ 18, 2010 10:08 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια.θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το ποτε ανοιγουμε το πουλακι των αγοριων μας.εμενα ειναι 5 μηνων και η παιδιατρος μου εχει πει να το κατεβαζω λιγο και να το καθαριζω αλλα να μην το ανοιξω,και οτι θα το ανοιξει εκεινη γυρω στο χρονο.το ιδιο ειπε και η παιδιατρος μιας φιλης μου για τον δικο της μπεμπη.το ιδιο διαβασα και σε βιβλια και στο ιντερνετ.παρολα αυτα ξερω οτι πιο παλια το ανοιγαν οι μαναδες απο τη γεννηση λιγο λιγο μονες τους.τωρα λενε οχι,για να μην κοπει το πετσακι.παντως η παιδιατρος μου ειπε οτι οταν το ανοιξει,το μωρο θα υποφερει για 3-4 μερες... ουτε να το δω δεν θελω.φοβαμαι απο τωρα... εσεις τι κανατε στα αγορακια σας;

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωχ μη μου λες τετοια! Εμένα κλείνει 6 μηνών αυτή την εβδομάδα και δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη...

Είχα ρωτήσει την παιδίατρο όταν ήταν 2 μηνών, μου είχε πει ότι ήταν νωρίς και μετά δεν της το ξανασυζήτησα..έχουμε εμβόλιο την Πέμπτη λέτε να ρωτήσω;

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμείς έχουμε μια "ελαφρια φιμωσούλα" όπως την είπε ο γιατρός, αλλά μου απαγόρεψε να κάνω οτιδήποτε, τα αγοράκια λέει έχουν συνήθως, κι αν δεν ανοίξει από μόνο του υπάρχουν ειδικές αλοιφές ή σταγόνες, δεν γίνεται επέμβαση. Κι εγώ ψιλοανησυχώ αλλά κάθε φορά μου λέει το ίδιο, και τον εμπιστεύομαι. Ίδωμεν... το πουλακι του μπεμπη μου! 534787

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμας μας ειχε πει να μην το πειραξουμε θα το κοιταει αυτος και το κατεβασε μια φορα εκεινος και δεν υπεφερε καθολου ο μικρος αλλα δεν ειχε παθει τιποτα ηταν καλα, μετα σιγα σιγα στο μπανιο το κατεβαζα και εγω οχι τελειος απλα για να καθαριστει, πειστευω το να κολησει ειναι θεμα του οργανισμου του παιδιου γιατι αν ηταν ετσι εμας θα επρεπε να ειχε κολησει, οτι λεει ο γιατρος να κανεις



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Δευ Οκτ 18, 2010 2:29 pm, 1 φορά

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι ο γιατρος μου μου ειπε να το καθαριζω απαλα στο μπανιο του και αυτος καθε μηνα θα το ελεγχει...προχθες η πεθερα μου μου λεει καλα το τσουτσουνι του μικρου δεν το παιζεις ???της λεω αυτα που μου ειπε ο γιατρος και μου λεει...α καλα οταν θα κανετε εγχειρηση μακαρι να πετυχει και να δουλευει το εργαλιο...την γρουσουζα.. Twisted Evil Twisted Evil

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμας να μην το πειραζουμε μονο λιγο να το κατεβαζω οταν κανουμε μπανιο για να πλενεται και θα ανοιξει μονο του μεγαλωνοντας το παιδι

http://momof2princes.blogspot.com

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzeni έγραψε:κι ο γιατρος μου μου ειπε να το καθαριζω απαλα στο μπανιο του και αυτος καθε μηνα θα το ελεγχει...προχθες η πεθερα μου μου λεει καλα το τσουτσουνι του μικρου δεν το παιζεις ???της λεω αυτα που μου ειπε ο γιατρος και μου λεει...α καλα οταν θα κανετε εγχειρηση μακαρι να πετυχει και να δουλευει το εργαλιο...την γρουσουζα.. Twisted Evil Twisted Evil

αντε ρε συ...τι ηταν αυτο που σου ειπε;;; ο χριστος κι η παναγια....εγγονακι της ειναι...
μην ανησυχεις κοπελα μου! μια χαρα θα ειναι το εργαλειο του... ακου να δεις...

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gwgw81 έγραψε:
tzeni έγραψε:κι ο γιατρος μου μου ειπε να το καθαριζω απαλα στο μπανιο του και αυτος καθε μηνα θα το ελεγχει...προχθες η πεθερα μου μου λεει καλα το τσουτσουνι του μικρου δεν το παιζεις ???της λεω αυτα που μου ειπε ο γιατρος και μου λεει...α καλα οταν θα κανετε εγχειρηση μακαρι να πετυχει και να δουλευει το εργαλιο...την γρουσουζα.. Twisted Evil Twisted Evil

αντε ρε συ...τι ηταν αυτο που σου ειπε;;; ο χριστος κι η παναγια....εγγονακι της ειναι...
μην ανησυχεις κοπελα μου! μια χαρα θα ειναι το εργαλειο του... ακου να δεις...

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
το πουλακι του μπεμπη μου! 966307 για την πεθερα! ΗΜΑΡΤΟΝ!

3 ΧΡΟΝΩΝ ειναι ο γιος μου και απλα το καθαριζα απαλα. Οτι και να μου ελεγε ο γιατρος!
Και επειδη ειχε υδροκηλη (η οποια υποχωρησε μονη της) ειχαμε παει σε εναν γιατρο του Παιδων καταπληκτικο και μου ειπε οτι αυτοκαθαριζεται μεχρι 18 μηνων και οσο πιο πολυ το πειραζουμε του βαζουμε διαφορα μικροβια μεσα και εχουμε την φιμωση στο τσεπακι!Κοριτσια δεν του το πειραξα ποτε παρα μονο οταν ηταν 2 ετων και ηταν πεντακαθαρο και τωρα πια το κατεβαζει μονος του καμια φορα, και ειναι ωραιοτατο και καθαροτατο.

Γιατι να το ανοιξει η γιατρος σωνει και ντε και να ποναει για 3 μερες για κατι που εχει φροντισει η φυση???
Μονο αν δειχνει σημαδια φιμωσης το πειραζουμε, αλλιως δεν υπαρχει λογος.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω εμενα κοντευει 5 τωρα και το κοιταξε μετα τον χρονο αρκετα μπορει να ειμασταν και 2 και μου ειπε να μην κανω τιποτα οντως αυτοκαθαριζονται οπως και τα αυτακια των μωρων

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε ενταξει τωρα πια στο μπανιο το παω λιγο πιο μεσα και ριχνω μονο νερακι

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΟΠΩς ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 11 ΜΗΝΩΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ ΣΜΙΓΜΑ.ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΕΚΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΕΞΙΑ ΚΙΝΗΣΗ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΕΛΑΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΒΑΖΑΜΕ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΣΜΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΜΦΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΛΕΠΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ!!!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΄΄ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΄΄ΜΑΣ , ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ!!!!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeni έγραψε:κι ο γιατρος μου μου ειπε να το καθαριζω απαλα στο μπανιο του και αυτος καθε μηνα θα το ελεγχει...προχθες η πεθερα μου μου λεει καλα το τσουτσουνι του μικρου δεν το παιζεις ???της λεω αυτα που μου ειπε ο γιατρος και μου λεει...α καλα οταν θα κανετε εγχειρηση μακαρι να πετυχει και να δουλευει το εργαλιο...την γρουσουζα.. Twisted Evil Twisted Evil

Αει μαρή, πες την... Με τον καλό λόγο στο στόμα πάντα όλες ε???
το πουλακι του μπεμπη μου! 875502

Tanelorn

Tanelorn
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να μην το πειράξω μέχρι να χρονίσει, μόλις χρόνισε μετά από το βραδυνό του μπάνιο πολύύύύ μαλακά το κατέβαζα λίγο και μου είχε πει ότι κάποια στιγμή θα δω ένα άσπρο υγρό να βγαίνει. Το είδα μετά από 2 μέρες και το πίεσα μέχρι να βγει όλο και να καθαρίσει. Ε από τότε μου είπε να μην το ξαναπειράξω. Αλλά ο δικός μου δεν πονούσε καθόλου!
Καλά όσο για την πεθερά ΕΛΕΟΣ!!!

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς εδώ και ένα μήνα βάζουμε μια αλοιφή Fudecot λέγεται και κάθε μέρα μετά το μπανάκι του το κατεβάζω κι εγώ λίγο βάζωντας του και την αλοιφή....σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες της γιατρού μου....Σε λίγες μέρες που θα πάμε για το εμβόλιο και την εξέταση του θα δούμε και πως πηγαίνουμε!!! Ελπίζω να μην φρικάρω!!!












aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου!
Εμενα το αγορακι μου ειναι 3 μηνων και ο γιατρος απο την πρωτη μερα που ηρθε σπιτι μας ειπε να το κατεβαζουμε και μια φορα την μερα....εγω το κανω οχι ομως και καθε μερα γιατι ξεχνιεμαι καμια φορα....συνηθως μετα το μπανακι το κανω για να ναι και καθαρο....ε και καθε μηνα που παμε το κοιταει....\
Τωρα τι να πω....η κουνιαδα μου μου ελεγε οτι δεν το κατεβαζε και της επαθε φυμωση και της το ανοιξε ο γιατρος,μετα τραβηξε πολυ ζορι για να το κανουν καλα....εβαζε αλοιφες το παιδακι εκλαιγε γιατι ετσουζε και τετοια οποτε προσπαθω να το κανω γιατι φοβηθηκα.... δεν ξερω κι εγω το κανω και βλεπουμε...
Παντως οπως λεει και η Μιλουπακι ειναι και θεμα οργανισμου μαλλον.

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όταν ήταν μικρότερος το κατέβαζα μέχρι ένα σημείο που να μην πονάει το παιδί. Από δύο χρονών και μετά του ζητούσα να το κατεβάζει μόνος και το έκανε. Αλλά πάντα σταματούσε πριν να εμφανιστεί όλο το κεφαλάκι. Το έβλεπα το παιδί ότι ζορίζεται. Το έλεγα στην παιδίατρο και δεν έκανε τίποτα. Φτάσαμε τρεισήμισυ για να αποφασίσει να το κατεβάσει εκείνη. Τον ακινητοποιήσαμε και προσπάθησε αλλά μάταια. Για να μη ματώσει μας έδωσε μια αλοιφή να την εφαρμώσουμε δέκα μέρες και να ξαναπάμε για την ίδια διαδικασία. Τον λυπήθηκα τον καημένο... Και σε λίγες μέρες θα ξαναπεράσει τα ίδια. Ίσως να ματώσει κιόλας... Ουφ, τι να κάνουμε όμως, αφού πρέπει να γίνει...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gwgw81 έγραψε:καλησπερα κοριτσια.θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το ποτε ανοιγουμε το πουλακι των αγοριων μας.εμενα ειναι 5 μηνων και η παιδιατρος μου εχει πει να το κατεβαζω λιγο και να το καθαριζω αλλα να μην το ανοιξω,και οτι θα το ανοιξει εκεινη γυρω στο χρονο.το ιδιο ειπε και η παιδιατρος μιας φιλης μου για τον δικο της μπεμπη.το ιδιο διαβασα και σε βιβλια και στο ιντερνετ.παρολα αυτα ξερω οτι πιο παλια το ανοιγαν οι μαναδες απο τη γεννηση λιγο λιγο μονες τους.τωρα λενε οχι,για να μην κοπει το πετσακι.παντως η παιδιατρος μου ειπε οτι οταν το ανοιξει,το μωρο θα υποφερει για 3-4 μερες... ουτε να το δω δεν θελω.φοβαμαι απο τωρα... εσεις τι κανατε στα αγορακια σας;

πωπω! να κατι τετοια με κανουν να θελω κοριτσι!!!!!! Shocked

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ τη αγχως ειναι αυτο με το πουλακι?το ειχα και εγω με τα αγορια μου !!η παιδιατρος μας ειχε πει να προσπαθουμε να το κατεβαζουμε μεσα στο μπανιο που γλιστραει λιγακι γιατι αν το αφησουμε μαζευονται βρομιες!!στα δυο τα αγορια δεν ειχα κανενα προβλημα στο ενα ομως χρειαστηκε να παμε παιδων γιατι απλα δεν κατεβενε εντελος . βαζαμε μια αλοιφουλα για μια εβδομαδα και μετα πηγαμε και το κατεβασαν αλλα μιλαμε πολυ κλαμα εριξε το καιμενο!!ειναι που ειναι φοβητσιαρης εκει εγεινε το ελα να δεις!ευτυχως ομως τωρα ολα καλα!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμενα μου ειπε ο γιατρος να του το κατεβαζω και να το καθαριζω και οτι ειναι πολυ νωρις για να ανοιξει.

praxagora


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
telika nomizw i giatros mou einai thea !! to evlepe kathe mina pou erxontan edw !! gyrw stous 6 mines valame mia aloifi gia ena mina mera para mera kai espasn oi istoi kai otan to katevase den ponese katholou ektos apo ekeini tin wra ..epeidi omws den katevike teleiws teleiws valame allo ena mina aloifoula kai to xanakane to travigmataki ki etsi apo 9 minon ..katevainei teleiws kai den ponaei katholou to paidi !!alla panta to plename sto mpanio apo 2 minon oso pigaine den to piezame to paidaki... polloi giatroi to koitoun meta to xrono kai alloi pote !!!!! prosoxi gyrw sto xrono na to koitame toulaxiston !!!!giati telika o anipsios mou ekane epemvasi sta 3 tou !!!! το πουλακι του μπεμπη μου! 911307

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι ακομη μικρουλης
εμας μας το κατεβασε αφου χρονισε και μετα
αλλα οταν το κατβαζεις λιγο καθε μερα μετα το μπανακι και το καθαριζεις ειναι πολυ καλυτερα οταν θα το κατεβασει ο παιδιατρος!!

οταν ηταν να το φτιαξει η γιατρος μας εδωσε μια αλοιφη να του βαζω για 15 μερες(με την αλοιφη μαλακωσε πολυ και οταν το κατεβασε ο μικρος δεν πονεσε ιδιαιτερα)

ενταξυ μετα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα γιατι ποναει μερικες μερες
αλλα αν τον εχεις χωρις πανα και του κανεις μπανακι με χαμομηλι ανακουφιζεται αρκετα

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμας κοριτσια η γιατρος μας ειπε να μην το πειραζουμε καθολου και θα το καθαριζει μονο αυτη.

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς το κατέβασε η παιδίατρος όταν ήταν 14 μηνών και κατεβηκε πολύ εύκολα.Μας είπε πως αν δεν είχε ανήξει από μόνο του θα περιμέναμε μέχρι τα 2.Από τότε το κατεβάζω μετά το μπανάκι αλλά όχι κάθε μέρα γιατί του μικρού δεν είναι και η καλύτερη του.

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια χτες που τον εκανα μπανακι και το κατεβασα λιγο για να το καθαρισω οπως καθε μερα,ειδα οτι κατεβαινε περισσοτερο και πολυ ευκολα.αν το κατεβαζα λιγο ακομα θα εβγαινε το κεφαλακι.φυσικα δεν το πειραξα περισσοτερο,αλλα μου εφυγε ενα βαρος γιατι ειδα οτι κατεβαινει ευκολα.και ο μπεμπης μου δεν εδειξε να δυσανασχετει καθολου.ολα καλα πιστευω θα πανε.ε,τι στο καλο,σχεδον ολοι οι παιδιατροι το ιδιο λενε.δεν μπορει να ειναι ολοι λαθος...

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καταρχήν Τζένη δεν εχω λόγια για αυτό που είπαι η πεθερά σου!Λοιπόν εγώ πρίν ένα μήνα που πήγα στην γιατρό το κατέβασε λίγο αυτή και μου είπε να το κάνω κάθε μέρα στο μπάνιο για να ανοίξει σιγά σιγά.Και εχθές που ξαναπήγαμε την ξαναρώτησα και μου είπε θα το κάνεις πάντα για την προσωπική του υγιεινή!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις