Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Οκτ 22, 2010 2:29 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είδες χεράκια και ποδαράκια???? Δεν είναι μια γλύκα??? Όσο είναι μικρούλι φαίνεται καλύτερα στον υπέρηχο!![/quote]

Ειδα χεράκια και είδα και 2 "μπουρμουλήθρες" όπως χαρακτηριστικά τις ανέφερε ο γιατρός μου για ποδαράκια!!! Αχ αχ αχ.... είμαι ερωτευμένη με αυτό που είναι μέσα μου...
Για το θέμα οτι δεν θα πρέπει να έχουμε επαφες ήταν το τελευταίο που με αποσχόλησαι.... Να είναι καλά το μωράκι μου... κι όλα τα άλλα .....
Σε 2 εβδομαδες παω για την αυχενίκη... αχχχχχ άντε να περάσουν οι μέρες να ξαναδώ το μωράκι μου και να είναι καλα!!! Τότε θα έχει και χεράκια και ποδαράκια και δαχτυλάκια και απ όλα!!!

Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 669659 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 669659 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 669659 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 669659 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 669659

27Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Οκτ 22, 2010 2:57 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι και με την αυχενική!
Μη μασήσεις αν σου πουν τίποτα για τις τιμές!
Σημασία έχει να είναι μικρότερο από 2 (ο αυχένας) και να "υπάρχει" το ρινικό οστό.
Όσο για το pap-a (εξέταση αίματος) μη δώσεις και την τρελή σημασία... Η αυχενική παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο.

Στα λέω για να μην έχεις την ίδια αντίδραση με το ουρεόπλασμα...

Άντε με το καλό να σε μουτζώσει!!

28Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Οκτ 22, 2010 3:00 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι και με την αυχενική!
Μη μασήσεις αν σου πουν τίποτα για τις τιμές!
Σημασία έχει να είναι μικρότερο από 2 (ο αυχένας) και να "υπάρχει" το ρινικό οστό.
Όσο για το pap-a (εξέταση αίματος) μη δώσεις και την τρελή σημασία... Η αυχενική παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο.

Στα λέω για να μην έχεις την ίδια αντίδραση με το ουρεόπλασμα...

Άντε με το καλό να σε μουτζώσει!!

Χι Χι ... ευχαριστω πολύ !!!!! Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472

Θα σε κρατάω ενήμερη μιας κι έχεις μοναδικό τρόπο να με κάνεις να νιώθω καλύτερα και να με καθησυχάζεις!!!

Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 417472

29Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Οκτ 22, 2010 3:04 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα περιμένουμε όλες τα νέα σου στέφυ μου!

30Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 12:59 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας και απο εμενα...
Διανυω την πεμπτη εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου κ μολις χθες ενημερωθηκα οτι το ουρεοπλασμα ειναι θετικο...η γιατρος μου μου ειπε να μην ανυσηχω και οταν συπληρωσω την 12εβδομαδα θα παρω αντιβιωση...η αληθεια ειναι οτι ανησυχω γιατι διαβασα σε καποια site οτι ευθυνεται για αποβολες...καθυσυχαστηκα αρκετα σημερα που διαβασα απο αρκετες οτι δεν δημιουργει καποιο προβλημα.οσον αφορα την αντιβιωση παλι φοβαμαι...ειναι σιγουρα ασφαλες οτι δεν επηρεαζουν το μωρακι?

31Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:08 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:Γεια σας και απο εμενα...
Διανυω την πεμπτη εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου κ μολις χθες ενημερωθηκα οτι το ουρεοπλασμα ειναι θετικο...η γιατρος μου μου ειπε να μην ανυσηχω και οταν συπληρωσω την 12εβδομαδα θα παρω αντιβιωση...η αληθεια ειναι οτι ανησυχω γιατι διαβασα σε καποια site οτι ευθυνεται για αποβολες...καθυσυχαστηκα αρκετα σημερα που διαβασα απο αρκετες οτι δεν δημιουργει καποιο προβλημα.οσον αφορα την αντιβιωση παλι φοβαμαι...ειναι σιγουρα ασφαλες οτι δεν επηρεαζουν το μωρακι?


μην φοβάσαι για τίποτα, θα κάνεις την θεραπεία σου και θα είσαι μια χαρά και εσύ και το μωράκι σου! και εγώ τότε νόμιζα ότι μόνο εγώ το έχω αυτό το πράγμα, αλλά μετά από χρόνια κατάλαβα ότι μάλλον οι περισσότερες γυναίκες βγαίνουν θετικές!

32Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:13 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ'ευχαριστω πολυ Μαρια...
ειχα μια κακοτυχια με το πρωτο μου μωρακι και τωρα ειμαι πιο επιφυλακτικη στα παντα...!
Ευχομαι οτι ολα θα πανε καλα μεχρι τελος!!!

33Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:16 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:Σ'ευχαριστω πολυ Μαρια...
ειχα μια κακοτυχια με το πρωτο μου μωρακι και τωρα ειμαι πιο επιφυλακτικη στα παντα...!
Ευχομαι οτι ολα θα πανε καλα μεχρι τελος!!!


Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όοοοοοολα καλά και να κάνεις ένα υγιέστατο μωράκι! flower

34Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:27 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:Γεια σας και απο εμενα...
Διανυω την πεμπτη εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου κ μολις χθες ενημερωθηκα οτι το ουρεοπλασμα ειναι θετικο...η γιατρος μου μου ειπε να μην ανυσηχω και οταν συπληρωσω την 12εβδομαδα θα παρω αντιβιωση...η αληθεια ειναι οτι ανησυχω γιατι διαβασα σε καποια site οτι ευθυνεται για αποβολες...καθυσυχαστηκα αρκετα σημερα που διαβασα απο αρκετες οτι δεν δημιουργει καποιο προβλημα.οσον αφορα την αντιβιωση παλι φοβαμαι...ειναι σιγουρα ασφαλες οτι δεν επηρεαζουν το μωρακι?

Εμενα μου εδωσε να πάρω την erythrocyn σαν αντιβιωση η οποια παρ οτι εχει αντικατασταθει πλεον από την klaricid έχει δοκιμαστει πολύ περισσοτερο σε εγκύους και είναι απολύτως ασφαλής. Με έβαλε και έψαξα να βρω την συγκεκριμένη αντιβίωση. Και η Klaricid θεωρείται ασφαλής αλλά δεν έχει δοκιμαστεί τόσο όσο η erythrocyn. Πάντως μη φοβάσαι. Τελικά δεν είναι τίποτα. Είναι κάτι πολύ συχνό.
Να έχεις μια καλή εγκύμοσινη σου εύχομαι... Φιλια

35Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:48 am

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
minubaki έγραψε:Γεια σας και απο εμενα...
Διανυω την πεμπτη εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου κ μολις χθες ενημερωθηκα οτι το ουρεοπλασμα ειναι θετικο...η γιατρος μου μου ειπε να μην ανυσηχω και οταν συπληρωσω την 12εβδομαδα θα παρω αντιβιωση...η αληθεια ειναι οτι ανησυχω γιατι διαβασα σε καποια site οτι ευθυνεται για αποβολες...καθυσυχαστηκα αρκετα σημερα που διαβασα απο αρκετες οτι δεν δημιουργει καποιο προβλημα.οσον αφορα την αντιβιωση παλι φοβαμαι...ειναι σιγουρα ασφαλες οτι δεν επηρεαζουν το μωρακι?


μην ανησυχεις ακριβως το ιδιο ειχα παθει και εγω και ο γυναικολογος μου απαντησε ακριβως οπως σε εσενα λογικο να εισαι αγχωμενη,μη τρελαινεσαι θα παρεις την αντιβιωση σου και ολα καλα,οι αντιβιωσεις που μας δινουν ειναι καταλληλες δεν πειραζουν το εμβρυο

36Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 3:37 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χωρις να θελω να αγχωσω καμια απο τις μελλουσες μανουλες εδω μεσα, αλλωστε τα καθησυχαστικα νεα ειναι περισσοτερα για το ουρεοπλασμα ,
και το δικο μου ουρεοπλασμα βγηκε θετικο. δυστυχως απεβαλα στην 9η εβδομαδα, πριν 3 μηνες. τωρα που αλλαξα γυναικολογο μ εβαλε να κανω εξετασεις. χθες πηρα τ αποτελεσματα και το ουρεοπλασμα (+). αντιβιωση και γω και ο συζηγος τωρα. αλλα δεν θα επρεπε ο προηγουμενος γιατρος να μου δωσει εξετασεις γι αυτο? ημουν ηδη στην 9η εβδομαδα... μπορει βεβαια να ηταν να γινει ασχετα με το ουρεοπλασμα....

37Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 4:25 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinoula έγραψε:χωρις να θελω να αγχωσω καμια απο τις μελλουσες μανουλες εδω μεσα, αλλωστε τα καθησυχαστικα νεα ειναι περισσοτερα για το ουρεοπλασμα ,
και το δικο μου ουρεοπλασμα βγηκε θετικο. δυστυχως απεβαλα στην 9η εβδομαδα, πριν 3 μηνες. τωρα που αλλαξα γυναικολογο μ εβαλε να κανω εξετασεις. χθες πηρα τ αποτελεσματα και το ουρεοπλασμα (+). αντιβιωση και γω και ο συζηγος τωρα. αλλα δεν θα επρεπε ο προηγουμενος γιατρος να μου δωσει εξετασεις γι αυτο? ημουν ηδη στην 9η εβδομαδα... μπορει βεβαια να ηταν να γινει ασχετα με το ουρεοπλασμα....

Δεν πρέπει να είχε να κάνει με το ουρεόπλασμα Από όσο ξέρω οι εγκυμονούσες ακόμη κι αν ξέρουν εξ αρχής για το οτι έχουν ουρεόπλασμα θετικό , αντιβίωση παίρνουν αφού κλείσει το 1ο 3 μηνο. Δεν κάνει να πάρεις νωρίτερα. Εσενα ο γιατρός σου έδωσε αντιβίωση από τώρα? Τι να σου πω δεν είμαι γιατρός. Πιο πολυ νομίζω οτι ευθύνεται για υπογονιμότητα το ουρεόπλασμα παρά για αποβολή.Όπως και νά έχει ελπίζω να μην επηρεάσει καμιά μας !!! Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361

38Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 4:32 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stefy έγραψε:[Δεν πρέπει να είχε να κάνει με το ουρεόπλασμα Από όσο ξέρω οι εγκυμονούσες ακόμη κι αν ξέρουν εξ αρχής για το οτι έχουν ουρεόπλασμα θετικό , αντιβίωση παίρνουν αφού κλείσει το 1ο 3 μηνο. Δεν κάνει να πάρεις νωρίτερα. Εσενα ο γιατρός σου έδωσε αντιβίωση από τώρα? Τι να σου πω δεν είμαι γιατρός. Πιο πολυ νομίζω οτι ευθύνεται για υπογονιμότητα το ουρεόπλασμα παρά για αποβολή.Όπως και νά έχει ελπίζω να μην επηρεάσει καμιά μας !!! Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361


ναι ο γιατρος τωρα μου ειπε δεν μπορουμε να ξερουμε αν εφταιγε αυτο, (τοσες γυναικες γεννησαν κανονικαν ενω ειχαν (+)λεω εγω). ωστοσο ναι μου εδωσε να κανω την θεραπεια. γιατι να μην κανει ? δεν ειμαι εγκυος τωρα, μαλλον να ειμαι καθαρη για πιθανη μελλοντικη εγκυμοσυνη.... δεν ξερω....

39Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 4:52 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinoula έγραψε:
stefy έγραψε:[Δεν πρέπει να είχε να κάνει με το ουρεόπλασμα Από όσο ξέρω οι εγκυμονούσες ακόμη κι αν ξέρουν εξ αρχής για το οτι έχουν ουρεόπλασμα θετικό , αντιβίωση παίρνουν αφού κλείσει το 1ο 3 μηνο. Δεν κάνει να πάρεις νωρίτερα. Εσενα ο γιατρός σου έδωσε αντιβίωση από τώρα? Τι να σου πω δεν είμαι γιατρός. Πιο πολυ νομίζω οτι ευθύνεται για υπογονιμότητα το ουρεόπλασμα παρά για αποβολή.Όπως και νά έχει ελπίζω να μην επηρεάσει καμιά μας !!! Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361 Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 377361


ναι ο γιατρος τωρα μου ειπε δεν μπορουμε να ξερουμε αν εφταιγε αυτο, (τοσες γυναικες γεννησαν κανονικαν ενω ειχαν (+)λεω εγω). ωστοσο ναι μου εδωσε να κανω την θεραπεια. γιατι να μην κανει ? δεν ειμαι εγκυος τωρα, μαλλον να ειμαι καθαρη για πιθανη μελλοντικη εγκυμοσυνη.... δεν ξερω....

Ααααα νόμιζα οτι ξαναήσουν έγκυος τώρα...Ε τότε ναι. Το να την κάνεις τώρα και να έχεις καθαρίσει μετά είναι οτι καλύτερο!! Μπράβο... τωρα σε θυμήθηκα βρε... Εχουμε ξαναμιλήσει... Εχω και ένα μικρό αλτσχαίμερ μην με παρεξηγείς.

40Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 5:01 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stefy έγραψε:Ααααα νόμιζα οτι ξαναήσουν έγκυος τώρα...Ε τότε ναι. Το να την κάνεις τώρα και να έχεις καθαρίσει μετά είναι οτι καλύτερο!! Μπράβο... τωρα σε θυμήθηκα βρε... Εχουμε ξαναμιλήσει... Εχω και ένα μικρό αλτσχαίμερ μην με παρεξηγείς.

Very Happy

41Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 6:04 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι συμπτωματα εχει αυτο?

42Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 6:18 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:τι συμπτωματα εχει αυτο?

Συνήθως κανένα απολύτως. Κάποιες φορες ίσως δυσοσμια στην περιοχή αλλα όχι πάντα!!! Εγώ δεν είχα απολύτως κανένα συμπτωμα!!! Ο γιατρός μου μάλιστα που είναι κια πολύ διακριτικός άνθρωπος.. με ρώτησε..." ¨Εχεις καθόλου οσμές? Σαν ψαρίλα"? ΧΑΧΑΧ Τον σιχαμένο !!! Ακου τι μου είπε!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Και αν το εχεις πριν μεινεις έγκυος δεν προκαλεί κατ ουτε ενοχλεί. Μόνο όταν θες να μεινεις έγκυος ή αν είσαι. Ευθύνεται κάποιες φορες για υπογονιμότητα και κάποιοι λένε και για αποβολή. Αλλά νεότερες έρευνες δείχνουν οτι δεν είναι υπεύθυνο για αποβολή τουλαχιστον από μονο του. Αντιβίωση μας δίνει ο γιατρός γιατί ίσως προκαλέσει προωρο τοκετό. Αλλα με την αντιβίωση... θέλω να πιστεύω και από οτι λένε δεν έχεις πρόβλημα.

43Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 6:22 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
mama katerina έγραψε:τι συμπτωματα εχει αυτο?

Συνήθως κανένα απολύτως. Κάποιες φορες ίσως δυσοσμια στην περιοχή αλλα όχι πάντα!!! Εγώ δεν είχα απολύτως κανένα συμπτωμα!!! Ο γιατρός μου μάλιστα που είναι κια πολύ διακριτικός άνθρωπος.. με ρώτησε..." ¨Εχεις καθόλου οσμές? Σαν ψαρίλα"? ΧΑΧΑΧ Τον σιχαμένο !!! Ακου τι μου είπε!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Και αν το εχεις πριν μεινεις έγκυος δεν προκαλεί κατ ουτε ενοχλεί. Μόνο όταν θες να μεινεις έγκυος ή αν είσαι. Ευθύνεται κάποιες φορες για υπογονιμότητα και κάποιοι λένε και για αποβολή. Αλλά νεότερες έρευνες δείχνουν οτι δεν είναι υπεύθυνο για αποβολή τουλαχιστον από μονο του. Αντιβίωση μας δίνει ο γιατρός γιατί ίσως προκαλέσει προωρο τοκετό. Αλλα με την αντιβίωση... θέλω να πιστεύω και από οτι λένε δεν έχεις πρόβλημα.

φαινεται στον προγεννητικο ελεγχο?? γιατι εγω απο τοτε δεν εχω κανει αλλες εξετασεις ουρων

44Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 6:26 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν φαίνεται από τις εξετάσεις ούρων αλλά από την κολπική καλλιέργεια. φαίνεται στην κολπική καλλιέργεια που κάνεις την πρώτη φορά της εγκυμοσύνης, άπαξ και πάρεις την θεραπεία, μετά δεν κάνεις κάτι άλλο μέχρι να γεννήσεις!
πάντως και εγώ που το έιχα ανακαλύψει σε ένα τεστ ΠΑΠ πριν μείνω έγκυος, δεν είχα κανένα σύμπτωμα! και δόξα το Θεό ούτε αποβολή ούτε πρόωρο τοκετο! ίσα ίσα γέννησα με καισαρική γιατί ο μικρός είχε γίνει θηριάκι και δεν το έπαιρνε και απόφαση να γεννηθεί, περάσαμε και την ΠΗΤ!

45Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 6:37 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το εχω κ εγω αυτο δεν εκανα καμια θεραπεια το πρωτο τριμηνο το 2ο τριμηνο μου εδωσ αντι βιωσουλα ο γιατρος αυτο δεν ειναι τοσο επικυνδυνο μην αγχωνεσαι πιο πολυ κακο σου κανει το στρες παρα το ουρεοπλασμα

http://www.gatospito.com

46Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 9:58 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Δεν πρέπει να είχε να κάνει με το ουρεόπλασμα Από όσο ξέρω οι εγκυμονούσες ακόμη κι αν ξέρουν εξ αρχής για το οτι έχουν ουρεόπλασμα θετικό , αντιβίωση παίρνουν αφού κλείσει το 1ο 3 μηνο. Δεν κάνει να πάρεις νωρίτερα. Εσενα ο γιατρός σου έδωσε αντιβίωση από τώρα? Τι να σου πω δεν είμαι γιατρός. Πιο πολυ νομίζω οτι ευθύνεται για υπογονιμότητα το ουρεόπλασμα παρά για αποβολή.Όπως και νά έχει ελπίζω να μην επηρεάσει καμιά μας !!!


Ετσι θελω να πιστευω και εγω...η γιατροσ μου μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα,απλα επειδη στο πρωτο τριμηνο διαμορφωνονται ολα τα οργανακια του μωρου την αντιβιωση θα την παρω μετα το 1ο 3μηνο...Οπως και να εχει μεσα στην εβομαδα θα παω να παρω και 1 δευτερη γνωμη και απο εναν αλλο γιατρο...

47Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 1:51 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είναι τίποτα το ουρεόπλασμα μην ανησυχείς. Είχα κι εγώ. Βέβαια ο γιατρός μου έδωσε φάρμακο αφού έκλεισα το πρώτο τρίμηνο. Στο ΙΚΑ που είχα πάει τότε να μου τα γράψει κάποιος γιατρός,Μου έλεγε ότι το ουρεόπλασμα δεν είναι τίποτα κι εκείνος δεν δίνει καν αντιβίωση. Πάντως μην κάνετε κάτι στον πρώτο τρίμηνο και μέχρι να γεννήσετε να κάνετε άπειρες εξετάσεις για τα πάντα, αίμα, ούρα, κολπικά, ζάχαρο κλπ, κλπ,κλπ. Με το καλό σε όλες.

48Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 3:11 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και βγήκε θετικό το ουρεόπλασμα. Απ όσο διάβασα είναι ένα νόσημα που μέχρι πρότεινος τουλάχιστον το θεωρούσαν υπεύθυνο για αποβολές ή για πρόωρο τοκέτο και γέννηση λιποβαρων βρεφών. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό αλλά η ώρες δεν περνούν με τίποτα. Είμαι χάλια ψυχολογικά. Γι αυτό αποφάσισα να ζητήσω την αποψή σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα από εδώ που είχε το ίδιο? Τι σας είχε πει ο γυναικολόγος σας? Είναι σίγουρο οτι εφ όσον έχω αυτό η εγκυμοσύνη δεν θα πάει καλα?
Θυμίζω οτι αύριο για μένα είναι η 1η μέρα της 11ης εβδομάδας κυήσεως.
στεφυ μου το ειχα κι εγω αλλα το βρηκαμε πριν μεινω εγγυος..και εκανα 3 φορες θεραπεια δεν εφευγε...συμπτωματα δεν ειχα και οταν βγαζεις μια φορα θα το βγαζεις συχνα μου ειπε ο γιατρος...μου ειχε πει και εμενα ο γιατρος οτι συσχετιζεται με αποβολες αλλα σε μικρο μικρο ποσοστο και οχι μονο του!!!!!!!δεν θα σου πω ψεμματα ειναι επικινδυνο αλλα αν κανεις οτι σου πει ο γιατρος ολα θα πανε καλα...επειδη ειχα χεστει τοτε και το εψαξα αρκετα..τιποτα δεν ειναι κανονας και ολα ειναι βαση πιθανοτητων...

σου ευχομαι να ειναι περαστικα και να εχεις μια καλη εγγυμοσυνη!!!! Very Happy Very Happy

49Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 3:18 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααα και κατι αλλο μην μπαινεις στο ιντερνετ και διαβαζεις ολαυτα που γραφουν...μονο την ψυχολογια σου θα ριχνεις ..απο την στιγμη που το βρηκατε μια αντιβιωσουλα α παρεις κι ολα καλα!!ισως να ειχες προβλημα αν δεν το βρισκατε οποτε χαλαρωσε και απολαυσε!!!!!!φιλακια

50Ουρεόπλασμα θετικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Ουρεόπλασμα θετικό Παρ Δεκ 17, 2010 8:57 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και βγήκε θετικό το ουρεόπλασμα. Απ όσο διάβασα είναι ένα νόσημα που μέχρι πρότεινος τουλάχιστον το θεωρούσαν υπεύθυνο για αποβολές ή για πρόωρο τοκέτο και γέννηση λιποβαρων βρεφών. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό αλλά η ώρες δεν περνούν με τίποτα. Είμαι χάλια ψυχολογικά. Γι αυτό αποφάσισα να ζητήσω την αποψή σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα από εδώ που είχε το ίδιο? Τι σας είχε πει ο γυναικολόγος σας? Είναι σίγουρο οτι εφ όσον έχω αυτό η εγκυμοσύνη δεν θα πάει καλα?
Θυμίζω οτι αύριο για μένα είναι η 1η μέρα της 11ης εβδομάδας κυήσεως.

καλημερα καλη μου!ολα αντιμετωπιζονται μην αγχωνεσαι!εγω βρισκομουν στο 2 τριμηνο της εγκυμοσυνης μου, οταν εκανα την κολπικη εξεταση και βρεθηκε το ουρεοπλασμα αλλα με την αντιβιωτικη χορηγηση ολα ειναι καλα τωρα και σε λιγο καιρο γενναω.εκανα ξανα κολπικο και βγηκαν ολα καλα!ο γιατρος σου ξερει καλα τι πρεπει να κανεις.ευχομαι να πανε ολα καλα ,και με το καλο το μωρακι σου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις