Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
326 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 326 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 5:01 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gwgw81 έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
xristinoula έγραψε:εγω ρε κοριτσια δεν μπορω να καταλαβω γιατι μια εγκυμοσυνη να φτασει στον 7ο μηνα και μετα να διακοπει? εστω κι αν ηθελε να το κανει γιατι δεν το εκανε πιο νωρις?

στον 7ο μηνα το μωρο εχει σχηματιστει κανονικοτατα. γεννιουνται ποσα μωρα προωρα ακομα και απο τον 6ο μηνα....

πρεπει να φτασει στον 7ο και μετα να σκεφτει οτι ισως δεν το θελει? δεν μπορω να το καταλαβω αυτο....

αν το έκανε από πιό νωρίς ..στο δευτερο τρίτο μήνα θα είχε διαφορά...???
δεν θα ήταν έκτρωση και πάλι...??
η καρδιά χτυπάει σχεδόν αμέσως..στις 8 εβδομάδες την ακούς κιολας..!!
η διφορα ήταν πως το μωράκι θα είχε πεθάνει στα σίγουρα!!

παλι ψυχουλα ειναι και στον 1ο μηνα,αλλα βρε παιδια στον 7ο;;; στον 7ο ειναι κανονικοτατος φονος.δεν ειναι εμβρυο πλεον...ειναι μωρο!!! δεν ειναι 1 ποντος,ειναι 40!!! τι να πω κοριτσια;απο τοτε που εγινα μαμα,οποτε ακουω για εκτρωσεις με πιανουν δακρυα.θυμαμαι την πρωτη φορα που πηγα στον γυναικολογο και ακουσαμε την καρδουλα του.ουτε ενας ποντος δεν ηταν.
και σαφως υπαρχουν και τα ατυχηματα (αν κι εγω θα το κραταγα,ακομα και απο ατυχημα--αλλα αυτη ειναι προσωπικη μου γνωμη),αλλα εχω ακουσει κοριτσακια 25 χρονων που εχουν κανει 4 εκτρωσεις και ΠΑΛΙ δεν προσεχουν,και λενε"ελα μωρε,και εγκυος να ειμαι θα κανω εκτρωση".Kι εγω πιστευω στον Θεο,αλλα το πως δινει σε καποιες γυναικες 4 και 5 παιδια που πανε και τα σκοτωνουν,και σε αλλες που εχουν καημο να κανουν ενα μωρακι και το λαχταρουν τοσο πολυ δεν δινει...ποτε δεν το καταλαβα...

gogo μου ..ο Θεός έχει δώσει ελευθερία...όταν δεν πιστέυεις και δεν ζεις αναλόγως ..δεν ΄΄ασχολείται΄΄ μαζί σου...αμα θες να ζήσεις χωρίς Αυτον....οποτε σε αυτές τις γυναίκες τα παιδιά έρχονται ..και ακολουθούν τη μοίρα των γωνιών τους...'''αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα '''...δεν το λέγαν πιο συχνά οι γιαγιάδες...??!!
οσο τ'ωρα για όταν δεν μπορεί να κάνει μια γυναίκα παιδιά..είναι για να βοέυτεί και κανά ορφανό...έτσι λεει η εκκλησία...
τα υπολοιπα με εξωσωματικες ,παρένθετες μητέρες κλπ..τωρα ανακαλήφθηκαν..
εγώ πάντως έχω ακούσει πως αν κάνεις μια έκτρωση το''πληρώνουν΄΄ τα υπόλοιπα παιδιά σου..!!

27Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 6:55 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:οσο τ'ωρα για όταν δεν μπορεί να κάνει μια γυναίκα παιδιά..είναι για να βοέυτεί και κανά ορφανό...έτσι λεει η εκκλησία...
τα υπολοιπα με εξωσωματικες ,παρένθετες μητέρες κλπ..τωρα ανακαλήφθηκαν..
εγώ πάντως έχω ακούσει πως αν κάνεις μια έκτρωση το''πληρώνουν΄΄ τα υπόλοιπα παιδιά σου..!!


φαυλος κυκλος ειμαι αυτο.... αρκετα παιδια που μεγαλωνουν σε ορφανοτροφια ειναι γιατι οι γονεις τους δεν τα ηθελαν.... δεν ηθελαν ουτε να κανουν εκτρωση...

κι απο τη στιγμη που η ιατρικη εχει φτασει στο σημειο αυτο (εξωσωματικη, παρενθετη μητερα κλπ) οσες μπορουν και θελουν να το κανουν μπραβο τους!!!
ισως αν δεν καταφερω να κανω παιδακι θα το κανω και γω.
(και με εξωσωματικη θα προσπαθουσα και αν παλι δεν γιατι οχι και με παρενθετη μητερα?


τι εννοεις ακριβως οταν λες το ''πληρωνουν''?

28Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 7:12 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="xristinoula"]
bou-boukitsa έγραψε:οσο τ'ωρα για όταν δεν μπορεί να κάνει μια γυναίκα παιδιά..είναι για να βοέυτεί και κανά ορφανό...έτσι λεει η εκκλησία...
τα υπολοιπα με εξωσωματικες ,παρένθετες μητέρες κλπ..τωρα ανακαλήφθηκαν..
εγώ πάντως έχω ακούσει πως αν κάνεις μια έκτρωση το''πληρώνουν΄΄ τα υπόλοιπα παιδιά σου..!!


φαυλος κυκλος ειμαι αυτο.... αρκετα παιδια που μεγαλωνουν σε ορφανοτροφια ειναι γιατι οι γονεις τους δεν τα ηθελαν.... δεν ηθελαν ουτε να κανουν εκτρωση...

κι απο τη στιγμη που η ιατρικη εχει φτασει στο σημειο αυτο (εξωσωματικη, παρενθετη μητερα κλπ) οσες μπορουν και θελουν να το κανουν μπραβο τους!!!
ισως αν δεν καταφερω να κανω παιδακι θα το κανω και γω.
(και με εξωσωματικη θα προσπαθουσα και αν παλι δεν γιατι οχι και με παρενθετη μητερα?


τι εννοεις ακριβως οταν λες το ''πληρωνουν''? [

πες οτι ειχες 3 παιδια κ σκοτωσεις το ενα για να ζησουν τα αλλα καλύτερα...το βαρος αυτου του φονου δεν θα το κουβαλανε πάντα..?? θα ζήσουν όντως καλύτερα..σε βάρος της ζωής που χάθηκε? γίνεται αυτό?

29Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 8:41 am

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το αν μια μανα αποφασισει να κανει διακοπη μιας εγκυμοσυνης ,ειναι κατι που δεν φταει το αλλο ή τα αλλα παιδια της, που δεν ειχαν την ιδια ατυχια , δεν ειναι δικη τους επιλογη,δεν το διαλεξαν.... οποτε γιατι να το εχουνε βαρος? εκτος κι αν το αναφερει η ιδια η μανα αυτο το πραγμα (αυτο θα ειναι το χειροτερο, αυτο θα ειναι εγκλημα)και κανει το παιδι της να νιωθει ασχημα που εζησε αυτο και οχι το αλλο στη θεση του....

αν ρωτησεις γυναικες που εχουν κανει εκτρωση η καθεμια θα σου πει και εναν διαφορετικο λογο....

τελος παντων ειναι μεγαλη συζητηση αυτο το θεμα.... τι να λεμε τωρα μεσα απο ενα forum....

30Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 12:37 pm

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλα,εγω το αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα δεν το πιστευω και ουτε θελω να το πιστεψω.το καθε μωρακι ειναι αθωα ψυχουλα,και δεν κουβαλαει τιποτα -ετσι πιστευω εγω-.ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.

31Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Πεμ Οκτ 21, 2010 2:45 pm

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
polu megali suzitisi ayti!!!pantws an apofasisei kapooia gunaika kati tetoio einai protimotero printis 7 evdomades opou den exei akoma sximatismeni kardoula.opws k na xei einai krima alla o kathenas opws krinei!!ligo upervolliko to videaki pantws

32Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 1:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gwgw81 έγραψε:καλα,εγω το αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα δεν το πιστευω και ουτε θελω να το πιστεψω.το καθε μωρακι ειναι αθωα ψυχουλα,και δεν κουβαλαει τιποτα -ετσι πιστευω εγω-.ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.

ολα αυτα ειναι σχετικα με το τι πιστευει ο καθενας....οσοι ειναι εναντιον της εκτρωσης για θρησκευτικους λογους πιστευουν και αυτο..!ειτε τους αρεσει ειτε οχι...
παντως και τιποτα να μην πιτευει καποιος εγω νομιζω πως υπαρχει αυτο..δηλ οι πραξεις των γονεων επιρεαζουν τα παιδια θετικα η αρνητικα...ειναι δυσκολο να το δεχτουμε γιατι ειναι μεγαλη κ βαρια η ευθυνη..!

33Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 10:39 am

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η εκτρωση κατα την γνωμη μου δεν εχει να κανει μονο με θρησκευτικους λογους, δηλαδη αν δεν πιστευεις στο Θεο ή οπουδηποτε αλλου, δεν κουβαλας τον φονο?
Γιατι οτι και να λεμε σε οσες βδομαδες και να κανει καποιος εκτρωση, φονος ειναι.
Μπορει να συντρεχουν διαφοροι λογοι δε λεω, αλλα ειδικα οταν γινεται απο απλη απροσεξια ειναι απαραδεκτο ακι ειδικα οταν επαναλαμβανεται!

Οπως και να χει εγω προσωπικα δεν το δεχομαι αλλα δεν θελω να κρινω τις γυναικες που το εχουν κανει. Ειναι αξιες της μοιρας τους.
Συγνωμη αν ακουγομαι σκληρη αλλα για εμενα ειναι καθαρος φονος και ειναι απολυτα προσωπικη μου αποψη.

34Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 11:09 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:οτι επεζησε ειναι συγκλονιστικο, αλλα μου θυμησε καλογρια η ομιλια της και κυρηγμα θρησκευτικο σε πολλα σημειο που δεν μου αρεσε, θα προτιμουσα να μεινει στην αμβλωση, εξαλλου υποτιθεται οτι αυτην πολεμα και δεν ειναι ολοι χριστιανοι αρα θα επρεπε να επιανε ολες τις θρησκειες στην ομιλια της αυτη η εμονη αλλου με πηγαινε εμενα σορρυ, ξερω θα φερω αντιδρασεις με αυτο που ειπα ειναι αποψη μου
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.

35Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 11:24 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ολα αυτα ειναι σχετικα με το τι πιστευει ο καθενας....οσοι ειναι εναντιον της εκτρωσης για θρησκευτικους λογους πιστευουν και αυτο..!ειτε τους αρεσει ειτε οχι...
παντως και τιποτα να μην πιτευει καποιος εγω νομιζω πως υπαρχει αυτο..δηλ οι πραξεις των γονεων επιρεαζουν τα παιδια θετικα η αρνητικα...ειναι δυσκολο να το δεχτουμε γιατι ειναι μεγαλη κ βαρια η ευθυνη..![/quote]

φυσικα και ο καθενας πιστευει ο,τι θελει,στηριζομενος σε θρησκετικα ή οποια αλλα πιστευω εχει.δεν διαφωνω καθολου με αυτο.
και συμφωνω μαζι σου οτι οι πραξεις των γονεων επηρεαζουν τα παιδια.τα παιδια ζουν με τους γονεις,απο αυτους γαλουχουνται.απλα δεν θελω να πιστεψω οτι το μωρακι οταν γεννιεται κουβαλαει ηδη αμαρτιες.
αυτη ειναι η δικη μου γνωμη και καθε αλλη ειναι απολυτα σεβαστη!

36Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 11:38 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ!!!! ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΕΙ ΠΟΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΜΕ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ!!! ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ ΑΥΤΟ!!!
ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!! ΕΖΗΣΑ 4 ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ...ΠΟΝΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΑΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΦΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ!!! ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΜΑΚΑΡΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

37Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 12:29 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως εγω στο πληθος ειδα μεγαλους ανθρωπους αντρε πολλους , κληρικους πιο πολυ και μεγαλες σε ηλικια γυναικες, ηθελα να την δω να μιλαει σε νεαρα ατομα να ταρακουνησει οποια μελοντικη γυναικα μπορει να παει να βρεθει σε μια τετοια κατασταση, δεν πιανω το θεμα της εκτρωσης σε αυτο καλα κανει και τα λεει, αλλα επειδη δεν ειμαι και αφελης οτι μου πασαρουν να το κατεβαζω αμασητο εγω στο βιντεο ειδα και αλλα μηνυματα πισω απο αυτο

38Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 12:37 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="ΑΓΑΠΗ@"]ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ!!!! ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΕΙ ΠΟΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΜΕ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ!!! ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ ΑΥΤΟ!!!
ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!! ΕΖΗΣΑ 4 ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ...ΠΟΝΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΑΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΦΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΛΟΓΟ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ!!! ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΜΑΚΑΡΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ[/quote]

αγαπη μου πρεπει να εχεις περασει δυσκολα..απο το λιγο που διαβασα απο τα ποστ σου..μπραβο σου που τρεφεις τετοια τρυφεροτητα για την μανουλα σου..

39Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 12:55 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
profanws auto to forum einai me manoules k to thema pisteuw mas afwra giauto k to evala ... to pio sugklonisthko pandws video pou eida den htan auto p h kopela epezhsa htan ena video me to pws ginontai oi ektrwseis k auto p mou prokalese sugkinhsh k orgh tautoxrona apenanti stis ektrwseis einai pws to emvruo akomh k enos 2 mhnwn (dn milame gia tis prwtes meres fusika ) exei to enstikto ths epiviwshs k paleuei gia th zwh tou ... https://www.youtube.com/watch?v=GauAWGha8lY&p=A796D3EC91B4AE74&playnext=1&index=2 ... eimai polu kata ths ektrwshs uparxoun tosa k tosa metra prolhpshs plewn k epishs an einai arga k exei sumvei uparxoun k idrumata k uparxoun epishs k autoi p theloun ena paidi ena mwro k den exoun .. tespa einai polu akariaio auto k paliotera opws eidate k sto proto video epitrepotan k se proxwrhmenh egkumosunh ... Sad

40Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Παρ Οκτ 22, 2010 1:13 pm

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="errika"]... https://www.youtube.com/watch?v=GauAWGha8lY&p=A796D3EC91B4AE74&playnext=1&index=2

δεν εχω λογια...αυτο επρεπε να το δειχνουν σε ολες τις γυναικες που ετοιμαζοντα για εκτρωση.... απιστευτο βιντεο. κριμα η ψυχουλα.....

41Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 12:02 am

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eιδα το βιντεο και καποια αλλα πολυ πιο σκληρα και βιαια και φυσικα απλα μου ενισχυουν την πρωταρχικη μου αποψη. Καθαρη δολοφονια.

Αν μαθαινα οτι ο γιατρος μου κανει και εκτρωσεις, θα τον αλλαζα κι ας ηταν ο καλυτερος μαιευτηρας του κοσμου. Στυγεροι δολοφονοι.

Θα μπορουσα να γραψω αυτα που πραγματικα σκεφτομαι αλλα θα γινομουν παρα πολυ σκληρη.

42Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 1:21 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ενταξει..τι να πω...καθηλωθηκα!!!τοσο ομορφα λογια,τοσο συνειδητοποιημενα,τοσο ''απο καρδιας''!!!φυσικα επεζησε απο θαυμα,φυσικα επεζησε χαρη στο θελημα του θεου,φυσικα Τον νιωθει ακομα πιο κοντα της,γιατι εκεινος ηταν διπλα της οταν χαροπαλευε κ την εβγαλε αλωβητη,φυσικα θα περασει με τις διαλεξεις της το μηνυμα της!!κ μεσα στο μνμ της φυσικα θα συμπεριλαβει το θεο!!γιατι εκεινος ηταν κοντα της οταν ολοι οι υπολοιποι κ ειδικα η μητερα της την ειχαν αφησει μονη της κ αβοηθητη να προσπαθει να κερδισει τη ζωη που της χαριστηκε!!!!
κ συμφωνω απολυτοτατα με τη φραση της:''η ζωη μου πνιγοταν μεσα στα δικαιωματα της γυναικας''!!μα ποσο δικιο εχει!!
κ επισης συγκινηθηκα πολυ με τη φραση:''με μισουσαν κ με μισουν επειδη μισουν τον θεο''!!!
αν δεν μιλησει αυτη η κοπελα για τον θεο,ποιος θα μιλησει?/!!εζησε την προστασια του,την εσωσε,την πηρε στην αγκαλια του νεογεννητη κ την εβγαλε ζωντανη μεσα απο βεβαιο θανατο!!ε μα τα λογια ειναι περιττα σε κατι τετοια γεγονοτα...δεν μιλας,απλα αφουγκραζεσαι κ σκυβεις τα ματια μπροστα σε ενα ζωντανο θαυμα του θεου!!
μ'εβαλε σε τοσες σκεψεις αυτη η κοπελα!!
η μητερα της πρεπει να ζει σοκαρισμενη!!πηγε σε κλινικη εκτρωσεων,το παιδι της βγηκε ζωντανο κ τωρα το ακουει να κανει αγωνα να μειωθουν οι εκτρωσεις!ωω πως θα νιωθει τωρα!κ θα ποναει κ θα εχει τυψεις κ το ιδιο της το παιδι τη δειχνει με το δαχτυλο σαν παραδειγμα προς αποφυγην!!πιστευω ηδη πληρωσε το λαθος της!κ θα συνεχιζει να το πληρωνει!
δεν μπορει ενα ζωντανο θαυμα να μιλησει για την σωτηρια του,ενω ηταν σιγουρο οτι θα ηταν νεκρο κ να μην αναφερθει στον θεο!!ξερω σε μερικες ακουστηκε μη απαραιτητο,αλλα ηταν το πιο απαραιτητο απ'ολα!!εισαι εδω χαρη στον θεο κ δεν θα μιλησεις γι'αυτον???
ειναι πολυ τυχερη που ενιωσε κ νιωθει τοσο κοντα της τον θεο,ειναι γεματη η ψυχη της,δεν φοβαται τιποτα,ειναι γαληνεμενη!!κ το πιο σπουδαιο ειναι οτι οσοι κ να την πουν τρελη,οσοι κ να την κοιταξουν περιεργα,οσοι κ να την κρινουν...δεν προκειται ποτε ν'αλλαξει κατι μεσα της!!εχτισε τον θεο μεσα στην ψυχη της σε καθε βημα της ζωης της κ κανεις δεν εχει πια τη δυναμη να της τον γκρεμισει!!!

43Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 1:56 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:παντως εγω στο πληθος ειδα μεγαλους ανθρωπους αντρε πολλους , κληρικους πιο πολυ και μεγαλες σε ηλικια γυναικες, ηθελα να την δω να μιλαει σε νεαρα ατομα να ταρακουνησει οποια μελοντικη γυναικα μπορει να παει να βρεθει σε μια τετοια κατασταση, δεν πιανω το θεμα της εκτρωσης σε αυτο καλα κανει και τα λεει, αλλα επειδη δεν ειμαι και αφελης οτι μου πασαρουν να το κατεβαζω αμασητο εγω στο βιντεο ειδα και αλλα μηνυματα πισω απο αυτο

Συμφωνω αποοοοοοοολυτα!!!!!!!
Εγω ενα μονο εχω να πω κοριτσια... η ζωη ειναι περιεργη και δεν ξερεις ΠΟΤΕ τι μπορει να σου συμβει 'αυριο'... Το μονο σιγουρο που εχω μαθει στη ζωη μου ειναι το εξης: Κραταω χαμηλους τονους και δεν κατακρινω πραξεις αλλων ανθρωπων γιατι δεν ξερω πραγματικα τι μου ξημερωνει!!
Ναι.. κι εγω ειμαι εναντια σε μια εκτρωση αλλα δεν μπορω να ειμαι φλεγματικη και σκληρη με ανθρωπους που το κανουν!! Σιγουρα εχουν τους λογους τους, ο καθενας τον δικο του!!
Παντως με ΟΠΟΙΑ γυναικα που εχει κανει εχω μιλησει για αυτο, καμια δεν ετυχε (ευτυχως) να μου πει: Οκ μωρε.. σιγα...!! Ολες ειχαν αντιθετη αποψη αλλα και πολλους σοβαρους λογους να μη φερουν στη ζωη μια ακομα δυστυχισμενη ζωουλα σε αυτον τον κοσμο!!

44Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 3:52 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:

Συμφωνω αποοοοοοοολυτα!!!!!!!
Εγω ενα μονο εχω να πω κοριτσια... η ζωη ειναι περιεργη και δεν ξερεις ΠΟΤΕ τι μπορει να σου συμβει 'αυριο'... Το μονο σιγουρο που εχω μαθει στη ζωη μου ειναι το εξης: Κραταω χαμηλους τονους και δεν κατακρινω πραξεις αλλων ανθρωπων γιατι δεν ξερω πραγματικα τι μου ξημερωνει!!
Ναι.. κι εγω ειμαι εναντια σε μια εκτρωση αλλα δεν μπορω να ειμαι φλεγματικη και σκληρη με ανθρωπους που το κανουν!! Σιγουρα εχουν τους λογους τους, ο καθενας τον δικο του!!
Παντως με ΟΠΟΙΑ γυναικα που εχει κανει εχω μιλησει για αυτο, καμια δεν ετυχε (ευτυχως) να μου πει: Οκ μωρε.. σιγα...!! Ολες ειχαν αντιθετη αποψη αλλα και πολλους σοβαρους λογους να μη φερουν στη ζωη μια ακομα δυστυχισμενη ζωουλα σε αυτον τον κοσμο!! [/quote]

σωστα μαριζακι!!οποιος δεν εχει ζησει κατι παρομοιο,μιλαει εκ του ασφαλους..οπως κ γω αλλωστε!ειμαι εναντια σ'αυτο,αλλα εχει συμβει σε 2 φιλες μου!δεν τις εκρινα,ουτε τις στεναχωρησα!οπως ειπες κ συ δεν μπορουμε να ξερουμε τι μας ξημερωνει αυριο κ ισως καποτε βρεθουμε κ μεις στη θεση να μας κρινουν!απλα εχω μια συγκεκριμενη αποψη γι'αυτο κ θελω να ελπιζω οτι δεν θα την αλλαξω αμα ποτε ο θεος μου στειλει δυσκολιες σαν αυτη!!
το μονο που ειπα σ'αυτες τις φιλες μου ηταν:''κ γω,αλλα κ συ το ξερουμε καλα οτι αυτο που εγινε ειναι αμαρτια!το μονο που πρεπει να κανεις τωρα για να λυτρωθεις,να μετανοησεις κ να εισαι κ παλι αξια μπροστα στα ματια του θεου,ειναι να εξομολογηθεις!!''ξερουν κ οι 2 τις αποψεις μου περι του θεματος,αλλα αυτο δεν με εβαλε στη θεση να τις κρινω...μα δεν εχω δικαιωμα να τις κρινω!!
τα λεω αυτα για να μην νομιζετε οτι ειμαι καμια αγια!ειναι ωραια να τα λες,αλλα αλλο να τα ζεις!!γι'αυτο πρεπει να αντιμετωπιζουμε τους ανθρωπους φιλικα κ ευγενικα χωρις καμια κριση!!

45Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 4:03 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια φυσικα η καθε γυναικα εχει το δικαιωμα να κανει ο,τι θελει με το σωμα της.τωρα το τι δικαιωματα εχει η ψυχουλα,που δεν μπορει να μιλησει ακομα ειναι μεγαλο θεμα.
συμφωνω οτι υπαρχουν και περιπτωσεις που η εκτρωση "δικαιολογειται" καπως,οπως περιπτωσεις βιασμου,η οταν το εμβρυο δεν μεγαλωνει σωστα,ή οταν εχει η γυναικα προβλημα υγειας,η οταν ειναι ανηλικη κ.α. (και σ'αυτες τις περιπτωσεις βεβαια εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας...αλλοι δεν δικαιολογουν καμια περιπτωση)
εγω κατακρινω απλα τις γυναικες που το κανουν ελαφρα τη καρδια,που βλεπουν την εκτρωση σαν τροπο αντισσυληψης,που εχουν κανει 4 εκτρωσεις και λενε "και τι εγινε;αμα μεινω εγκυος θα ξανακανω..."
αυτο θεωρω απαραδεκτο.
τωρα η καθε γυναικα που το κανει,εκεινη ξερει τους λογους που το κανει κι εκεινη ξερει πως κοιμαται τα βραδια.....

46Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 4:25 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gwgw81 έγραψε:κοριτσια φυσικα η καθε γυναικα εχει το δικαιωμα να κανει ο,τι θελει με το σωμα της.τωρα το τι δικαιωματα εχει η ψυχουλα,που δεν μπορει να μιλησει ακομα ειναι μεγαλο θεμα.
συμφωνω οτι υπαρχουν και περιπτωσεις που η εκτρωση "δικαιολογειται" καπως,οπως περιπτωσεις βιασμου,η οταν το εμβρυο δεν μεγαλωνει σωστα,ή οταν εχει η γυναικα προβλημα υγειας,η οταν ειναι ανηλικη κ.α. (και σ'αυτες τις περιπτωσεις βεβαια εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας...αλλοι δεν δικαιολογουν καμια περιπτωση)
εγω κατακρινω απλα τις γυναικες που το κανουν ελαφρα τη καρδια,που βλεπουν την εκτρωση σαν τροπο αντισσυληψης,που εχουν κανει 4 εκτρωσεις και λενε "και τι εγινε;αμα μεινω εγκυος θα ξανακανω..."
αυτο θεωρω απαραδεκτο.
τωρα η καθε γυναικα που το κανει,εκεινη ξερει τους λογους που το κανει κι εκεινη ξερει πως κοιμαται τα βραδια.....

gwgo δυστηχως ακόμη και στις περιπτώσεις που οπως λες εσύ ΄΄δικαιολογείται'''...
ακόμη και τότε τα ψυχολογικά προβλήματα και οι''τύψεις'' που αντιμετωπίζει μια γυναίκα είναι πολλές.....δεν τα λέω εγώ..τα έχω διαβάσει απο έγκυρες πηγές.....διάβασε να δείς:
Σύμφωνα με μελέτες, τουλάχιστον το 19% των γυναικών που έχουν κάνει έκτρωση υποφέρουν από διαγνώσιμη μετατραυματική αγχώδη διαταραχή. Το 30-50% των γυναικών που έχουν υποστεί έκτρωση αναφέρουν βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα προβλήματα στη σεξουαλική ζωή (έλλειψη αίσθησης απόλαυσης ή αποστροφή προς το σεξ, αυξημένος πόνος κ.ά.). Η έκτρωση συνδέεται ακόμη και με αύξηση του καπνίσματος και της χρήσης οινοπνεύματος, ακόμη και με χρήση ναρκωτικών. Τέλος, μια έκτρωση μπορεί να ενέχεται για την παραμέληση ή κακοποίηση παιδιών που γεννιούνται μελλοντικά καθώς και για απρόβλεπτα προβλήματα στις σχέσεις των ζευγαριών, ενώ οι γυναίκες που έχουν ήδη κάνει μια έκτρωση διατρέχουν αυξημένο κίνδυνο να προβούν σε νέες εκτρώσεις στο μέλλον.


οπότε όποια και αν είναι η δικαιολογία...ναι μεν εγώ δεν θα κρίνω κανέναν γιατί δεν είναι δουλεία μου να το κάνω,,,αλλα ακόμη και οι στατιστικες βεβαιώνουν πως για τις γυναίκες η έκτρωσηείναι ότι χειρότερο!!!
και αφού γίνει ο λόγος δεν έχει πια σημασία..δεν ελαφρίνει την καρδιά...δυστηχως!!

47Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 4:30 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula3 έγραψε:
mariza έγραψε:

το μονο που ειπα σ'αυτες τις φιλες μου ηταν:''κ γω,αλλα κ συ το ξερουμε καλα οτι αυτο που εγινε ειναι αμαρτια!το μονο που πρεπει να κανεις τωρα για να λυτρωθεις,να μετανοησεις κ να εισαι κ παλι αξια μπροστα στα ματια του θεου,ειναι να εξομολογηθεις!!''ξερουν κ οι 2 τις αποψεις μου περι του θεματος,αλλα αυτο δεν με εβαλε στη θεση να τις κρινω...μα δεν εχω δικαιωμα να τις κρινω!!

manoula 3 συμφωνώ μαζί σου ...και πολύ καλά έκανες!! όποιος και να είναι ο λόγοσ είναι αμαρτία..και μόνο αν κάποιος μετανοιώσει πραγματικά μπορεί να συνεχίσει...ποτέ βέβαια δεν θα είναι όπως πριν...αλλά όπως λεσ και εσύ..εμεις δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε κανέναν..αλλά μπρούμε και είναι χρεος μας να τον κατευθύνουμε σωστά πχ στην εξομολόγηση..
οσο για όλες μας ..ο Θεός να μας λυπηθεί και να μην χρειστεί να μπούμε ποτέ σε τέτοια δηλήματα..

48Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Σαβ Οκτ 23, 2010 4:40 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:


gwgo δυστηχως ακόμη και στις περιπτώσεις που οπως λες εσύ ΄΄δικαιολογείται'''...
ακόμη και τότε τα ψυχολογικά προβλήματα και οι''τύψεις'' που αντιμετωπίζει μια γυναίκα είναι πολλές.....δεν τα λέω εγώ..τα έχω διαβάσει απο έγκυρες πηγές.....διάβασε να δείς:
Σύμφωνα με μελέτες, τουλάχιστον το 19% των γυναικών που έχουν κάνει έκτρωση υποφέρουν από διαγνώσιμη μετατραυματική αγχώδη διαταραχή. Το 30-50% των γυναικών που έχουν υποστεί έκτρωση αναφέρουν βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα προβλήματα στη σεξουαλική ζωή (έλλειψη αίσθησης απόλαυσης ή αποστροφή προς το σεξ, αυξημένος πόνος κ.ά.). Η έκτρωση συνδέεται ακόμη και με αύξηση του καπνίσματος και της χρήσης οινοπνεύματος, ακόμη και με χρήση ναρκωτικών. Τέλος, μια έκτρωση μπορεί να ενέχεται για την παραμέληση ή κακοποίηση παιδιών που γεννιούνται μελλοντικά καθώς και για απρόβλεπτα προβλήματα στις σχέσεις των ζευγαριών, ενώ οι γυναίκες που έχουν ήδη κάνει μια έκτρωση διατρέχουν αυξημένο κίνδυνο να προβούν σε νέες εκτρώσεις στο μέλλον.


οπότε όποια και αν είναι η δικαιολογία...ναι μεν εγώ δεν θα κρίνω κανέναν γιατί δεν είναι δουλεία μου να το κάνω,,,αλλα ακόμη και οι στατιστικες βεβαιώνουν πως για τις γυναίκες η έκτρωσηείναι ότι χειρότερο!!!
και αφού γίνει ο λόγος δεν έχει πια σημασία..δεν ελαφρίνει την καρδιά...δυστηχως!!

συμφωνω μαζι σου.γι'αυτο εγραψα "το πως κοιμαται τα βραδια μονο εκεινη το ξερει....".
οσα εγραψες ειναι πολυ χρησιμα και ενημερωτικα.καποια απ'αυτα δεν τα ειχα καν σκεφτει.

49Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Κυρ Οκτ 24, 2010 6:10 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vre paidia ok sas enoxlhse -sas ksenerwse to thema to oti milouse polu wra gia to theo o.k dhladh einai kako auth h gunaika me auto p ths sunevh na exei pisth???? Ksererte sto ekswteriko P.X amerikh ,ispania italia ktl, kathe kuriakh oi pistoi xrhstianoi forane ta kala tous k pane stis eklhsies parakolouthoun th leitourgeia k sto trapezi akoma proseuxontai k genika deixnoun k DEN ntrepontai gia thn pisth tous .. Otan edw sthn ellada eklhsia gia tous perisoterous einai mono se kamia vaftish -gamo ante k kamia khdeia ... Einai pisteuw dikaiwma t kathenos asxeta an exei perasei polla h oxi na uposthrizei thn pisth tou sto theo !!!! k ekeinh ok mporei na epikalese ton eauto ths Prigkipissa tou theou e kai? Auto sas enoxlhse otan edw sthn ELLADA ta perisotera paidia to mono p kseroun einai na vrizoun to theo k na lene G--MW th panagia k to xrhsto KTL KTL ??? ti einai xeirotero???

50Σημαντικό! Απ: Epezhse apo Amvlwsh... Κυρ Οκτ 24, 2010 9:59 pm

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
errika έγραψε:Vre paidia ok sas enoxlhse -sas ksenerwse to thema to oti milouse polu wra gia to theo o.k dhladh einai kako auth h gunaika me auto p ths sunevh na exei pisth???? Ksererte sto ekswteriko P.X amerikh ,ispania italia ktl, kathe kuriakh oi pistoi xrhstianoi forane ta kala tous k pane stis eklhsies parakolouthoun th leitourgeia k sto trapezi akoma proseuxontai k genika deixnoun k DEN ntrepontai gia thn pisth tous .. Otan edw sthn ellada eklhsia gia tous perisoterous einai mono se kamia vaftish -gamo ante k kamia khdeia ... Einai pisteuw dikaiwma t kathenos asxeta an exei perasei polla h oxi na uposthrizei thn pisth tou sto theo !!!! k ekeinh ok mporei na epikalese ton eauto ths Prigkipissa tou theou e kai? Auto sas enoxlhse otan edw sthn ELLADA ta perisotera paidia to mono p kseroun einai na vrizoun to theo k na lene G--MW th panagia k to xrhsto KTL KTL ??? ti einai xeirotero???


Μεγαλο θεμα της θρησκειας.
Εγω προσωπικα πιστευω πολυ στον Θεο, πραγματικα παρα πολυ και με εχει βοηθησει πιστευω σε κρισιμες στιγμες της ζωης μου.
Διαχωριζω ομως την θρησκεια με την εκκλησια τωρα πια. Δεν πηγαινω πια οσο συχνα πηγαινα, το παιδι βεβαια το κοινωναω οσο πιο συχνα γινεται, αλλα με ολα αυτα που βλεπω και ακουω για παπαδες κλπ, με εχουν κανει να φυγω λιγο μακρια.
Εναν - δυο εμπιστευομαι μονο αλλα ειναι αρκετα μακρια μου για να πηγαινω συχνα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις