Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
534 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 534 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αααα ωστε ετσιιιιιιι!!!!!!απο την γκάγκα στην γκάγκά!!!!! Laughing Laughing Laughing σορυ φιλε γιωργο..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα βρε στο τσατ !!  ( συγνωμη  και απο εμενα γιωργο ) 

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι καλέ,μια συζήτηση κάνουμε δεν μίλησε κανείς με απότομο τρόπο.Ναι,συμφωνώ ότι τέτοιους μπαμπάδες τους καμαρώνουμε και το παιδάκι σου είναι πολύ τυχερό που σε έχει.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω στην μανα δεν θα μεινω, δεν ξερω τι εχει συμβει, τι σκεφτοταν σε τι κατασταση ηταν κτλ, οταν δεν ξερω κατι δεν κρινω και ολας, στο μπαμπα ενα μπραβο, τα παιδια πρεπει να ξερουν την αληθεια αλλα να λεγεται με διαφορετικο τροπο αναλογα την ηλικια τους, δηλ διαφορετικα θα του εξηγησεις την αληθεια στα 4 ισως σαν ενα παραμυθι λιγο πιο γλυκο με αλλες λεξεις και αλλιως οσο μεγαλωνει σιγα σιγα, αυτο που δεν πρεπει να περασει στο παιδι ειναι οτι εφταιγε το ιδιο για οτι συνεβει, και φυσικα ενας ειδικος ειναι καλο να εχει επαφη μαζι του για να μην του μεινουν καταλειπα γιατι σιγουρα θα πονα, απο εκει και περα τα παιδια παντα εχουν αναγκη την αποδοχη του γονιου που τα εγκατελειψε για να φυγει ενα βαρος απο πανω τους οτι δεν φταιγαν και οτι ξαναβρηκαν το χαμενο τους κοματι, γιατι οσο θυμωμενα καινα ειναι παντα τα βασανιζει το γιατι και ψαχνουν την αποδοχη, ευχομαι το παιδακι να γινει ενα ευτιχισμενο παιδι χωρις καταλοιπα παρολες τις δυσκολιες

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΗ Η ΜΑΝΑ ΑΦΗΣΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΕΛΥΣΕΣ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ.ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΥΜΟ!!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΜΑΝΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομιζω οτι θα επρεπε να πω την αποψη μου πανω στο θεμα καθότι το εχω βιωσει για τα καλα. Γυρω στα 6 ημουν οταν η μαμα μου μας εγκατέλειψε εμενα και τα αλλα 3 αδελφια μου στον πατερα μου , την γιαγια και τον παππου.
Φιλε Γιωργο. Δεν ξερω τους λογους που εκαναν την γυναικα σου να παρει αυτην την αποφαση. Ειναι εξαιρετικα λεπτο θεμα. Αυτα που εχω να σε συμβουλεψω ειναι τα εξης:
Ποτε μην κατηγορησεις τη μανα του. Το ιδιο και ο περίγυρος.
Προσπαθησε να τη βρεις και εξηγησε της οτι το μονο που θελεις ειναι να εχει επαφες με το παιδι. Διεκδίκησέ το. Βεβαια θα ειναι δυσκολο γιατι δεν ξερω τι αισθήματα εχεις ακομα γι αυτην. Ομως θα πρεπει να τα βαλεις στην ακρη γιατι σ αυτην την περιπτωση προτεραιότητα εχει το παιδι.
Μην τονιζετε στο παιδι οτι το εγκατέλειψε η μητερα του. Θα το κουβαλαει μια ζωη.
Θα ηθελα να σου πω κι αλλα αλλα εχω ταραχτει αυτη τι στιγμη και κόλλησα.
Με γυρισες 25 χρονια πισω.

Επισης εχω να πω οτι δεν πρεπει να ειστε τοσο σκληρες διοτι δεν ξερετε τι εχει γινει. Δεν θελω να επεκταθώ παραπερα γιατι εχω περασει πολλα και συνεχιζω και περναω αλλα δεν ειναι της παρούσης.

Σου ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου! Οτι χρειαστεις εδω θα ειμαι!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dimitroula έγραψε:
Επισης εχω να πω οτι δεν πρεπει να ειστε τοσο σκληρες διοτι δεν ξερετε τι εχει γινει. Δεν θελω να επεκταθώ παραπερα γιατι εχω περασει πολλα και συνεχιζω και περναω αλλα δεν ειναι της παρούσης.

ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΕΣ.Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ!!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ , ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ,ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ!!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιωργο εισαι αξιος συγχαρητηριων!!!δεν θα μεινω ουτε εγω στο λογο που η μητερα του παιδιου σου σας αφησε, αν και το θεωρω κι εγω αδιανοητο, δυστυχως ειναι η σκληρη πραγματικοτητα. το χειριστηκες πολυ σωστα το θεμα στο να συμβουλευτεις παιδοψυχολογο, και μπραβο σου που εχεις τη φωτογραφια της στο δωματιο του. οτι και αν ειναι και οτι κι αν εκανε δεν παυει να ειναι η μητερα του και σιγουρα και ο ιδιος δε θα ηθελε να την ξεχασει. οταν αρχισει να καταλαβαινει περισσοτερο σιγουρα θα σε ευγνωμονει για τον τροπο που χειριστηκες το θεμα. μπραβο σου και παλι μπραβο!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΗ ΜΟΥ - Σελίδα 2 50580

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ,ΓΙΩΡΓΟ,ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΘΥΝΗ.Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΣΟΥ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙΣ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙΤΕ (ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΘΕΙΤΕ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ) ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η' ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΕΛΙΚΑ.

ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΤΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΧΤΕΙ.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν σχολιάζω καθόλου τη φυγή της μητέρας γιατί δεν ξέρω τίποτα περισσότερο. (άκουσον μεν πάταξον δε).
νομίζω οτι η αλήθεια (ανάλογα με την ηλικία του) είναι το καλύτερο που μπορείς να πεις στο παιδί σου για την κατάσταση. καλό κουράγιο γιατί εμείς είμαστε δυο γονείς και τα παίζουμε καθημερινά. δεν θέλω να φανταστώ πως θα τα κατάφερνα αν ήμουν μόνη.

σημ.: ο πατέρας είναι εξίσου υπεύθυνος με την μητέρα για το παιδί

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:δεν σχολιάζω καθόλου τη φυγή της μητέρας γιατί δεν ξέρω τίποτα περισσότερο. (άκουσον μεν πάταξον δε).
νομίζω οτι η αλήθεια (ανάλογα με την ηλικία του) είναι το καλύτερο που μπορείς να πεις στο παιδί σου για την κατάσταση. καλό κουράγιο γιατί εμείς είμαστε δυο γονείς και τα παίζουμε καθημερινά. δεν θέλω να φανταστώ πως θα τα κατάφερνα αν ήμουν μόνη.

σημ.: ο πατέρας είναι εξίσου υπεύθυνος με την μητέρα για το παιδί

αυτη ειναι και μενα η γνωμη μου.
Κουραγιο και δυναμη γιατι τα χρειαζεσαι για να μεγαλωσεις καλα τα παιδια σου.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω συμφωνω οτι επειδη δν ξερουμε τι εχει γινει με την μητερα δν πρεπει να μιλαμε,αλλα και παλι σκεφτομαι το εξης:οτι κ να γινοταν μεσα της,επρεπε να το αντιμετωπισει πρωτα με τον αντρα της και μετα να σηκωθει να φυγει.
κ εμενα με εγκατελειψε ο πατερας μου εμενα κ τα 3 αδερφια μου οταν ημασταν πολυ μικρα,εγω 13μισο 12μισο κ 11μισο κ η μεγαλη 18μισο.ηταν διαφορετικο ειδος εγκαταλειψης γτ εκεινος αυτοκτονησε,αλλα δν σκεφτηκε λεπτο τι θα απογινουνε τα 4 παιδια του ποσο μαλλον που το ενα,μολις τον ειχε βρει κ ειχανε συνομιλησει τηλεφωνικως μια φορα!κ που την ειχε ξανα εγκαταλειψει στο παρελθον..τα ατομα αυτα σκεφτονται μονο τον εαυτο τους.τεσπα...το θεμα ειναι να δωσουμε στον μπαμπα γιωργο δυναμη κ οσο μπορουμε να τον βοηθησουμε μεσα απο τα θεματα μας να μεγαλωσει τον γιοκα του οσο τον δυνατον καλυτερα,αν κ νομιζω οτι ηδη τα καταφερνει!οπως ειπα κ πριν εχε πιστη..την προσευχη σου στο θεο καθημερινα και ολα θα πανε καλα.

Athens Giorgios


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΑΝΙΑ ΘΕΣΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΝΩ ΜΟΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΗ ΜΟΥ, ΔΙΕΚΡΙΗΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΩΦΡΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ. ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΝΗ.Σου αποσπά όλο σου το είναι, και έτσι πρέπει:Για μένα ήταν το πιο ευγενικό αποτέλεσμα από την σχέσει αυτή.Και ήμουν έτοιμος να του προσφέρω τα πιο στοργικά μου και τα πιο βαθιά μου συναισθήματα.Βέβαια στερήθηκε την γονεϊκή του συναίσθηση με την φυγή της εγώ όμως έπρεπε να κοιτάξω το παιδί . Ποτέ δεν σκέφτηκα τι έφταιξε στην ίδια είχε όλην την δυνατότητα να διαχωρίση την πρωσοπική της θέση από το παιδί και όχι να του στερήση την μητρότητα της υπάρχουν 100000 λύσης πάντα προς συμφέρων του παιδιού.Βέβαια εγώ όπως και σας το ανάφερα είμαι ένας ευτυχισμένος Μπαμπάς το θέμα είναι ότι ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ.γιατί ακόμα και αν την βρω με δικιά μου αναζήτησή θα είναι το ίδιο (φαντάζομαι)γιατί η ίδια δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι το συναίσθημα του γονέα γιατί δεν το μεγάλωσε.Πάντα με όλη μου την αγάπη Και με ειδικούς και με παιδαγωγούς ο γιος μου έχει πολύ καλή ισορροπία είναι πολύ ισορροπημένος και χαρούμενος αλλλλλλά ξέρω όταν τον βλέπω κάποιες φορές τώρα που μεγάλωσε ο φιλαράκος μου ο Ιωσήφ και διακρίνω εκείνο το κενό που με τελειώνη και είμαι άπραγος.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Athens Giorgios


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Athens Giorgios έγραψε:ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΑΝΙΑ ΘΕΣΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΝΩ ΜΟΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΗ ΜΟΥ, ΔΙΕΚΡΙΗΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΩΦΡΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ. ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΝΗ.Σου αποσπά όλο σου το είναι, και έτσι πρέπει:Για μένα ήταν το πιο ευγενικό αποτέλεσμα από την σχέσει αυτή.Και ήμουν έτοιμος να του προσφέρω τα πιο στοργικά μου και τα πιο βαθιά μου συναισθήματα.Βέβαια στερήθηκε την γονεϊκή του συναίσθηση με την φυγή της εγώ όμως έπρεπε να κοιτάξω το παιδί . Ποτέ δεν σκέφτηκα τι έφταιξε στην ίδια είχε όλην την δυνατότητα να διαχωρίση την πρωσοπική της θέση από το παιδί και όχι να του στερήση την μητρότητα της υπάρχουν 100000 λύσης πάντα προς συμφέρων του παιδιού.Βέβαια εγώ όπως και σας το ανάφερα είμαι ένας ευτυχισμένος Μπαμπάς το θέμα είναι ότι ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ.γιατί ακόμα και αν την βρω με δικιά μου αναζήτησή θα είναι το ίδιο (φαντάζομαι)γιατί η ίδια δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι το συναίσθημα του γονέα γιατί δεν το μεγάλωσε.Πάντα με όλη μου την αγάπη Και με ειδικούς και με παιδαγωγούς ο γιος μου έχει πολύ καλή ισορροπία είναι πολύ ισορροπημένος και χαρούμενος αλλλλλλά ξέρω όταν τον βλέπω κάποιες φορές τώρα που μεγάλωσε ο φιλαράκος μου ο Ιωσήφ και διακρίνω εκείνο το κενό που με τελειώνη και είμαι άπραγος.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΜΑΖΙ.ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΨΑΞΕ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ.ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ?ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΑΝ ΣΩΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Ή ΘΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιώργο εγώ θα σου πω ένα τελευταίο. Την "μάνα" δεν θέλω να τη σχολιάσω άλλο. Στη θέση σου πιστεύω θα έψαχνα να βρω τη γυναίκα για χάρη του παιδιού μου. Κι όπως είπα πάλι αν δεν θέλει να τον δει εσύ θα έχεις κάνεις τα πάντα για το παιδί σου. Βέβαια υπάρχουν πιο ειδικοί σε αυτό το θέμα από μένα. Εύχομαι να αποφασίσεις να την βρεις κι εκείνη φυσικά να θέλει να είναι κοντά του να τον βλέπει. Πάνω από όλα το παιδί να συνεχίσει να έχει την ηρεμία που το προσφέρεις.

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΩΠΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΦΩΝΗ!ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΖΕΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ? ΘΕΕ ΜΟΥ..ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΩΡΓΟ.

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε έσενα Γιώργο για την δύναμη και το κουράγιο που βρήκες να μεγαλώσεις μόνος σου το παιδί σου...Είσαι πατέρας και μάνα του μαζί, συγχαρητήρια!!
Και επειδή το παιδί σου δεν έχει νιώσει πραγματικά το άγγιγμα της μάνας την τρυφερότητα και τα χάδια και έχει νιώσει μόνο τα δικά σου χάδια, μόνο την δική σου αγάπη και θαλπωρή να ξέρεις ότι το παιδί σου έχει μόνο την απορία και τίποτα άλλο...Αν δεν νιώσεις και δεν ζήσεις την μάνα τότε δεν ξέρεις και πως είναι...Ξέρεις μόνο αυτόν που σε μεγάλωσε γι'αυτό να μην ανησυχείς και να μην στεναχωριέσαι για τίποτα....Ο θεός σου δίνει δύναμη και κουράγιο....Τις απαντήσεις που πρέπει κάποια στιγμή να του δώσεις να του τις δώσεις και μεγαλώνοντας θα καταλάβει πολλά....
Είμαστε εδώ για κάθε σου απορία!!!








zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pragmatika poli dyskolo! mpravo soy giorgo aksizeis polla oi perissoteroi sti thesi soy k gynaikes tha "parkaran" to paidi stoys pappoydes.tora gia tin "mama" toy paidioy ti na po? einai dynaton?pera apo oti k na eixe i gynaika eite psixologiko eite oti dipote allo einai pragmatika asygxoriti de theoro oti legetai k mana (oso skliro k na akoygetai) ayto poy ekane itan na to gennisei mana den einai ayti poy gennaei einai ayti poy megalonei k o giorgos einai k mana k pateras mazi!

kellina

kellina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να πω ότι έμεινα άναυδη.
Καταρχήν να σου δώσω από ψυχής τα θερμά μου συγχαρητήρια.
Κατά δεύτερον να σου πω, ότι δεν διαννοούμαι αυτό που έκανε η μαμά του.
Η μάνα στη ζωή ενός παιδιού είναι τα πάντα, πόσο μάλλον δε σε αυτή την ηλικία.
Για μένα, μην την κακολογογείς στο παιδί καθόλου, να του μιλάς για τη μαμά του, και όταν μεγαλώσει ας του πεις την αλήθεια.
Κάνε κουράγιο και να προσπαθείς να του καλύπτεις το κενό με την δική σου παρουσία.
Να χετε και οι δυο σας μια υπέροχη χρονιά!

eva 23

eva 23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
απορω με αυτεσ τισ γυναικεσ που μπορουν να αφηνουν τα αγγελουδια απο την αγκαλια τουσ...γιωργο μου σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα κ το παιδακι σου κ να ειστε παντα μαζι κ ενωμενοι σαν μια γροθια που μαζι θα μπορειτε να πολεμησετε τα παντα οποιαδηποτε στιγμη...συγχαρητιρια......!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις