Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 4:28 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια. Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα ζήτημα και ήθελα τα φώτα σας.
Από την αρχή της σχολικής χρονιάς είχα διάφορα ζητήματα με τον παιδικό σταθμό, το παιδί άλλαζε τάξεις γιατί ήταν υπεράριθμο και τελικά κατέληξε σε κάποια, αλλά σε λίγο καιρό θα αλλάξουν πάλι κτίριο. Γενικά είναι ένα παιδί πολύ προσαρμοστικό και τα καταφέραμε καλά ως τώρα. Αλλά επειδή τα καινούρια παιδάκια περνάνε τώρα φάση προσαρμογής (εμείς είμαστε για δεύτερη χρονιά εκεί), ο δικός μου μου μεταφέρει από το σχολείο του ότι τα παιδάκια κλαίνε και ζητάνε τη μαμά τους. Από τότε που άρχισε να μου φέρνει αυτές τις πληροφορίες βλέπω μια αλλαγή στη συμπεριφορά του.
1) Κλαίει πολύ εύκολα και για το παραμικρό. (προφανώς επηρεασμένος από τα μικρά που κλαίν)
2) Όποτε τον μαλώνω με ρωτάει "Δηλαδή τώρα δε με αγαπάς;" παρά τις επανηλειμένες εξηγήσεις μου ότι το μάλωμα και η αγάπη είναι δυο πράγματα ξεχωριστά και τον αγαπάω πάντα.
3) Μου λέει πολύ συχνά τη λέξη "υπόσχομαι" και ποτέ δεν κρατάει την υπόσχεσή του.
4) Απαιτεί την αποκλειστική προσοχή μας και δε μας αφήνει να μιλήσουμε ή π.χ. να αλλάξουμε κανάλι στην τηλεόραση και να δούμε κάτι άλλο εκτός από παιδικά.

Γνωρίζω ότι για κάποια παιδάκια αυτά που αναφέρω είναι συνηθισμένα, αλλά για τον δικό μου είναι μεγάλη και απότομη αλλαγή και μου έχουν έρθει μαζεμένα! Δεν ξέρω πώς να αντιδράσω. Στην αρχή έκανα υπομονή, γιατί καταλαβαινω και ότι οι συνεχείς αλλαγές στο "σχολικό" του περιβάλλον χρειάζονται κατανόηση και υπομονή. Αλλά τώρα το έχει παρατραβήξει.
Εγώ, από την άλλη, βλέπω ότι δεν έχω την απαιτούμενη υπομονή και συνέχεια φωνάζω. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι είμαι εκπαιδευτικός σε δημοτικό σχολείο και τα παιδιά εκει μου ρουφάν όλη την ενέργεια. Νομίζω πως όποια δουλειά και να εκανα το ίδιο θα ήταν. Γενικά αντιλαμβάνομαι τις αντοχές μου να μειώνονται μέρα με τη μέρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Σε τέτοια κατάσταση πώς θα κάνω δεύτερο;;;
Αν ξέρετε κανένα άλλο κολπάκι εκτός απο τον διάλογο (που σε αυτή την φάση δεν πιάνει) και την τιμωρία (στέρηση αγαπημένου πράγματος) για να αντιμετωπίσω το -πρόσφατα δημιουργημένο- ιδιαίτερα ιδιότροπο παιδί μου, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, θα ήθελα να τον μάθω!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την lianikos στις Σαβ Οκτ 23, 2010 5:26 am, 1 φορά

2Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 4:49 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
φαινεται οτι εχεις πολυ γλυκο και ευαισθητο παιδακι.να σου ζησει!
νομιζω οτι επαθε ανασφαλεια βλεποντας τοσα παιδια να κλαινε καθε μερα και γι'αυτο θελει να ειναι σιγουρος για την αγαπη σας και σας θελει συνεχεια διπλα του.ισως νομισε οτι ειναι "κακο" τελικα που οι γονεις στελνουν τα παιδια σχολειο <βλεποντας την αντιδραση των αλλων παιδιων> ,οτι απλως δεν τα θελουν διπλα τους,και γι αυτο σας αποζητα περισσοτερο.
δεν νομιζω οτι θα σου πω κατι που δεν ξερεις ηδη.εγω στη θεση σου θα του εξηγουσα το πως νιωθουν τα αλλα παιδακια,οτι δεν σημαινει πως οι γονεις τους δεν τα αγαπουν.
προσπαθησε να εδραιωσεις τις φιλιες του,καλεσε παιδακια σπιτι σας ωστε να δεθει πιο πολυ μαζι τους.
και περαστε πολυ χρονο μαζι του!
αν τα εχεις δοκιμασει αυτα ή αν δεις οτι συνεχιζεται,θα σου ελεγα να παρεις μια συμβουλη απο παιδοψυχολογο για το πως να του φερθεις.
αλλα φανταζομαι οτι ειναι μονο μια φαση.οταν εγκλιματιστει και κανει παρεουλες θα το ξεπερασει!

3Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 4:50 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λία μου αυτό που χρειάζεται νομίζω ότι είναι... υπομονή! Μπορεί το παιδάκι σου να προσαρμόζεται εύκολα αλλά σε κάθε περίπτωση τα παιδιά αναστατώνονται με αλλαγές πόσο μάλλον όταν είναι συχνές. Δώσε του λίγο χρόνο και προσπάθησε να μην τον πιέσεις. Εγώ όταν βλέπω ότι στην Αναστασία δεν πιάνει ο διάλογος ή η τιμωρία, κάνω λίγο πίσω, αδιαφορώ καμιά φορά και βλέπω ότι από μόνη της μετά εφαρμόζει αυτά που της είχα πει (όταν δοκίμαζα τον διάλογο). Είμαι σίγουρη ότι αν του δώσεις λίγο χρόνο θα ηρεμήσει και ο ίδιος

4Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 4:58 am

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αληθεια ειναι οτι ακουγονται φυσιολογικα ολα οσα γραφεις για ενα παιδακι στην ηλικια του και με τις παρουσες συνθηκες στο σχολειο.
Εμενα μου φαινονται φυσιολογικες οι αντιδρασεις του, απλα νομιζω οτι σε κουραζουν γιατι ειναι μια αλλαγη που ισως δεν περιμενες.

Σαν πρωτακι στο σταθμο και ο δικος μου εχει αναπτυξει περιεργες συμπεριφορες.
πχ. οταν θελει κατι τσιριζει με ολη του την δυναμη μεχρι να του το δωσουμε. Δεν το εκανε ποτε παρα μονο απ'οταν πηγε σχολειο. Κι εγω φωναζω, ε ποση υπομονη να εχει κανεις και συνηθως δεν του δινω αυτο που θελει και τον αφηνω μονο του μεχρι να του περασει.

Κλαιει ασταματητα και αν τον βαλω τιμωρια λεει συνεχεια η μαμα δεν μ'αγαπαει. Καθομαι και του μιλαω με τις ωρες και του εξηγω οτι μπορω. Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου αλλα ολο και κατι του μενει.

Απαιτει την προσοχη μας συνεχεια κι αν τολμησουμε να κανουμε κατι πχ να μιλαμε χωρις να συμμετεχει, αμεσως παιρνει τον λογο και λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι, αν δουμε τηλεοραση θελει να βαλουμε το δικο του προγραμμα!

Νομιζω οτι ειναι λογικα ολα αυτα, αρκει να βαλουμε ορια και να καταλαβει μεχρι που τον "παιρνει".
Επειδη ομως βιωνουν μεγαλες αλλαγες και δεν ξερουν πως να αντιμετωπισουν και να χειριστουν καταστασεις κανουν ολα αυτα.
ΥΠΟΜΟΝΗ αλλα που να την βρεις κι εσυ κι εγω και ολες μας!
Και κουβεντα...πολυυυυ!

Αλλα δεν πρεπει να αγχωνεσαι, περνανε τις φασεις τους κι αυτα και μονο εμεις μπορουμε να ειμαστε κοντα τους πραγματικα.

5Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 5:00 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λια μου καταρχας μη στεναχωριεσαι!ολα τα παιδακια αλλαζουν συμπεριφορα οταν πηγαινουν σχολειο ποσο μαλλον το δικο σου που του επεσαν κι ολες αυτες οι αλλαγες μαζεμενες!εμας οι δασκαλες μας περυσι ηταν πολυ καλες,φετος ομως ηρθε μια καινουρια που ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!περα του ποσα εχει μαθει μεσα σε 1 μηνα εχει καταργησει την τιμωρια και τους βαζει στη "σκεφτουλα" ειναι μια θεση λιγο παραπερα απο τα αλλα παιδακια για να σκεφτουν τι εκαναν που δεν ηταν σωστο,ισως κατι τετοιο να μη του δημιουργει την αισθηση οτι δεν το αγαπας.επισης κατι που εκανα με τον δικο μου,εφτιαξα ενα χαρτινο ρολοι και οταν θελω να κλεισει την τηλεοραση του δειχνω την ωρα και την φτιαχνει ιδια στο χαρτινο,του λεω ποσα λεπτα θες ακομα?λεει πχ 10' και του λεω μετρα 10 γραμμουλες και αλλη μια απο τη μαμα και μολις το ρολοι δειξει οτι και το χαρτινο την κλεινει.επισης καθε απογευμα καθιερωσαμε τις χειροτεχνιες,σημερα για παραδειγμα καναμε σημαιουλες γιρλαντα μια που ερχεται και η 28η και αλλα πολλα και δεν θελει πλεον να βλεπει και τοσο τηλεοραση,σκεψου σημερα σαββατο δεν ειδε καθολου!!!αν σκεφτω και αλλα θα σου πω!παντως νομιζω ειναι απλα θεμα αποχωρισμου,περυσι δε σε αποχωριζοταν εμενε και με τη γιαγια αν θυμαμαι καλα και φετος νιωθει το κενο και θελει να σου τραβηξει την προσοχη! Wink

6Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 5:06 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos καλμα...με τοσες αλλαγες εχει μπλοκαρει το μικρο σου, και γω θα ενιωθα ετσι στη θεση του! κρατα τον εκνευρισμο σου (δυσκολο,το ξερω...) γιατι δεν βοηθας ετσι! καντε μια κουβεντα στον παιδικο,γιατι ολη αυτη η αναμπουμπουλα?

εδω κ μια βδομαδα ο ανηψιος μας (1η δημοτικου φετος) κατουριεται το βραδυ πανω του Sad βιωνει παρομοια κατασταση στο σχολειο του, αλλαγες δασκαλας,αιθουσας κτλ

7Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 5:25 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μόνο να κάνω μια διευκρίνιση. Ο δικός μου φέτος δεν πάει πρώτη φορά στον παιδικό. Είναι η δεύτερη χρονία του. Πέρσι είχαμε άλλα προβλήματα, αλλά τα ξεπεράσαμε με επιτυχία. Φέτος όμως μου ήρθαν από το πουθενά!!

8Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 6:40 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
Αν ξέρετε κανένα άλλο κολπάκι εκτός απο τον διάλογο (που σε αυτή την φάση δεν πιάνει) και την τιμωρία (στέρηση αγαπημένου πράγματος) για να αντιμετωπίσω το -πρόσφατα δημιουργημένο- ιδιαίτερα ιδιότροπο παιδί μου, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, θα ήθελα να τον μάθω!

Δεν ξέρω καν αν είμαι εντός θέματος στην περίπτωση αυτή, αλλά εκτός από την τιμωρία έχεις δοκιμάσει κ την επιβράβευση? Πχ αν κάνεις αυτό θα πάμε βόλτα ή θα έχεις ένα αυτοκόλλητο ή θα σου φτιάξω το αγαπημένο σου γλυκό ή οτιδήποτε άλλο νομίζεις ότι θα πιάσει. Δε λέω ότι δουλεύει πάντα, τα παιδιά είναι απρόβλεπτα, αλλα ποτέ δεν ξέρεις..
Κατα τ'άλλα θα πω κι εγώ το κλασικο υπομονή και θα περάσει, φάση είναι, είναι τρόπος αντιμετώπισης των αλλαγών και προσαρμογής. Νομίζω ότι χρειάζεται να περνάμε όσο περισσότερο χρόνο μπορούμε μαζί τους, παίζοντας, ζωγραφίζοντας, ακόμα και ξαπλωμένοι στο κρεβάτι..
Κι εμένα ο δικός μου είναι ανυπόφορος ωρες ωρες και δεν μ'αφηνει να πάρω ανάσα, αλλά το έχω παρατηρήσει, όποτε κάθομαι μισή ώρα να παίξω μαζί του, μετα μόνος του φεύγει και παει στο δωμάτιό του και γενικά ηρεμεί, χορταίνει μαμά και μας αφήνει να δούμε κι εμείς λίγη τηλεόραση ή ακόμα και να ασχοληθούμε με το μωρό. Το δύσκολο είναι να ξεκλέψεις μισή ώρα που θα είσαι αποκλειστικα αφοσιωμένος σ'αυτόν...

9Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 7:00 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λια μου σε καταλαβαινω απολυτα γιατι αντιμετωπησα και εγω καποια προβληματα με το σχολειο της μικρης !!και μεβοηθησε αφανταστα να κατανοησω καποια πραγματα η γραμμη για το παιδι !! το τηλ ειναι 11525 και μιλας με παιδοψυχολογους που σε καθοδηγουν ετσι οπως πρεπει !! παρε τηλ δεν εχεις τιποτα να χασεις ! 

10Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 7:51 am

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε: η γραμμη για το παιδι !! το τηλ ειναι 11525 και μιλας με παιδοψυχολογους που σε καθοδηγουν ετσι οπως πρεπει !! παρε τηλ δεν εχεις τιποτα να χασεις ! 

αυτο ειναι παρα πολυ ωραιο.δεν το ηξερα.θα ειναι πολυ χρησιμο.

11Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 8:17 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω δεν το γνωριζα αλλα θυμηθηκα μια διαφημηση που ειδα σχετικα με αυτη την ομαδα παιδοψυχολογων και ειπα να παρω τηλ οταν χρειαστηκα μια συμβουλη !!

12Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 12:41 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε: όποτε κάθομαι μισή ώρα να παίξω μαζί του, μετα μόνος του φεύγει και παει στο δωμάτιό του και γενικά ηρεμεί, χορταίνει μαμά και μας αφήνει να δούμε κι εμείς λίγη τηλεόραση ή ακόμα και να ασχοληθούμε με το μωρό. Το δύσκολο είναι να ξεκλέψεις μισή ώρα που θα είσαι αποκλειστικα αφοσιωμένος σ'αυτόν...


Φυσικά και είσαι εντός θεματος! Την επιβράβευση την έχω δοκιμάσει, αλλά λειτουργεί ελάχιστες φορές. Τις πιο πολλές φορές ακούω ατάκες του τύπου "δεν πειράζει, ας μη φάω πατατούλες (τηγανιτές)". Όσο για τον χρόνο που του αφιερώνω, πάντα θέλει περισσότερο. Αυτό που κάνει το δικό σου το παιδί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να το κάνει ο δικός μου. Τουλάχιστον παλιότερα όταν του αφιέρωνα χρόνο, δεχόταν μια εξήγηση του τύπου "τώρα είναι η σειρά μου να κάνω κάτι που με ευχαριστεί". Τώρα πια όχι.

Όσο για τη γραμμή, σας ευχαριστώ, δεν την είχα υπόψιν. Θα δοκιμασω κι εκεί! (Συγγνώμη, αλλά δεν ξέρω πώς να κάνω δεύτερο quote στο ίδιο θέμα)

13Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 10:47 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λια ειμασταν χθες σε φιλους,εχουν 3 παιδια. Το μικροτερο ξεκινησε παιδικο, εχει κι αυτο παρομοιες αντιδρασεις. Το συζηταγα με την μαμα τους, τα χει παιξει η γυναικα, ξαφνικα αρχισε να κατουριεται πανω της η μικρη, κανει παταγο αν της πουν οχι,ζηταει να κοιμαται με τη μαμα της αλλιως αρνειται να παει παιδικο και στον παιδικο οταν πηγαινει ολη την ωρα λεει στη δασκαλα "να παρειθ το μπαμπα μου τηλεφωνο!", τι στο καλο επιδημια ειναι?

14Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Empty Απ: Τα νεύρα μου κουρέλια!!! Σαβ Οκτ 23, 2010 10:58 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε: Αυτό που κάνει το δικό σου το παιδί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να το κάνει ο δικός μου. Τουλάχιστον παλιότερα όταν του αφιέρωνα χρόνο, δεχόταν μια εξήγηση του τύπου "τώρα είναι η σειρά μου να κάνω κάτι που με ευχαριστεί". Τώρα πια όχι.

Ωχ, φοβάμαι ότι σε λίγο καιρό θα είμαστε κι εμείς στη θέση σου τότε... Shocked Shocked Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις