Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
113 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 113 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι λετε να γραφουμε εδω τι μαγειρευουμε για τα μικρα μας?εχω αρχισει να στερευω απο ιδεες ολο τα ιδια τρωει
αλεσμενα μια αλοτε οχι
σημερα θα φαει φασολαδα που εκανε η μαμα μου δεν θελω να της δωσω κοτοπουλο γεμιστο με τοσα καρυκευματα
εσας? Very Happy

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμενα τρελλαινεται για οτιδηποτε εχει κυμα...Ετσι του κανω συχνα μπιφτεκια και γιουβαρλακια με αυγολεμονο.
Επισης του αρεσουν οι χυλοπιτες με κοκκινη σαλτσα κ τυρακι τριμμενο, το αρνακι με πατατες φουρνου. Γενικοτερα με το φαγητο δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα...ειναι ευκολος!Με τις φακες εχουμε ενα θεμα αλλα το παλευουμε....
Για σημερα εχω φτιαξει γεμιστα. Smile

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!!Καλή η ιδέα σου αν κ η μικρή μου ακόμη δε τρώει ψάρι κ τα τρωμε όλα αλεσμένα!!

Σήμερα λέω να της φτιάξω φακόρυζο..
Μάλλον είναι η μέρα των οσπρίων.. Wink

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα τρωει πλεον τα παντα,οτι δλδ κ εμεις.
αλλα εχει τρελλα με τον τραχανα!!!

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινιόλι έγραψε:εμενα τρωει πλεον τα παντα,οτι δλδ κ εμεις.
αλλα εχει τρελλα με τον τραχανα!!!

Εβινιόλι κι εμάς ακριβώς το ίδιο. Ενώ τρώει τα πάντα όταν έχουμε τραχανά τα κουτάλια παίρνουν φωτιά!!!

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
nikoleta έγραψε:
Εβινιόλι έγραψε:εμενα τρωει πλεον τα παντα,οτι δλδ κ εμεις.
αλλα εχει τρελλα με τον τραχανα!!!

Εβινιόλι κι εμάς ακριβώς το ίδιο. Ενώ τρώει τα πάντα όταν έχουμε τραχανά τα κουτάλια παίρνουν φωτιά!!!

εγω ειχα φτασει σε σημειο σε καθε φαγητο να βαζω κ μια κουταλια τραχανα..παντως αν ειναι κ χωριατικος φτιαγμενος απο καμια γιαγια θεια κλπ ειναι οντως νοστιμος!

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινιόλι έγραψε:εγω ειχα φτασει σε σημειο σε καθε φαγητο να βαζω κ μια κουταλια τραχανα..παντως αν ειναι κ χωριατικος φτιαγμενος απο καμια γιαγια θεια κλπ ειναι οντως νοστιμος!

Ναι πάντα σπιτικός! και μάλιστα μπορείς να τον κάνεις και τραχανόπιττα βάζοντας λίγο τυρί και αλεύρι και το ψήνεις στο φούρνο για να γίνει σαν κομμάτι πίττας και να το τρώει πιο εύκολα. Επίσης είναι ωραίο και θρεπτικό σνακ για εκρδρομές!

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
την τραχανοπιτα δεν την ηξερα,αλλα προσφατα μας την κερασαν κ ξετρελαθηκε...μετα που την εφαγε νομιζε οτι ειχα κ αλλη στην τσαντα της κ εψαχνε το μαμ...

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινιόλι έγραψε:την τραχανοπιτα δεν την ηξερα,αλλα προσφατα μας την κερασαν κ ξετρελαθηκε...μετα που την εφαγε νομιζε οτι ειχα κ αλλη στην τσαντα της κ εψαχνε το μαμ...

Ναι ναι φανταστικό σνακ και σε βγάζει και από το πρόβλημα του τι θα δώσεις στο παιδί όταν είσαι εκτός σπιτιού

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ, τι μου θυμίσατε! και εμείς με τραχανά μεγαλώσαμε! ας είναι καλά η γιαγιά μου που μου έφτιαχνε συνέχεια. Τώρα που καλοκαιριάζει και βγαίνουν τα λαχανικά πρέπει να προετοιμάσουμε και για τη μπουμπού για τον χειμώνα!

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα κοριτσια ο Ρενος τρωει τα παντα και οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα απο 9 μηνων, φακιες, φασολαδα, μπαμιες,φασολακια, μπριαμ, σπανακορυζο,μοσχαρι,κοτοπουλο κτλ κτλ
ευτυχως του εχω παθει τα παντα....

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμενα κοριτσια τρωνε τα παντα και συνεχεια σε λιγο θα φανε και εμενα πως την γλυτωσα μεχρι τωρα δεν ξερω. Μια φορα μονο δεν ηθελε η ελενα να φαει φασολακια και μια φορα η βιβιαννα σπανακορυζο , δεν τις πιεσα τις εβαλα για υπνο το μεσημερι νηστικες και τους εξηγησα οτι η μανουλα δεν εχει αλλο φαγητο οποτε οταν ξαναπεινασουν αυτο το φαγητο θα φανε .Οταν ξυπνησαν και τους ειχε κοψει λορδα εφαγαν 2 πιατα απο το φαγητο που δεν ειχαν φαει το μεσημερι και ετσι τωρα τρωμε και φασολακια και σπανακορυζο μια χαρα. τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 893968

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΓΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑΑΑΑΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΙ ΜΑΣ τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 125586 τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 125586 τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 125586 τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 125586 τι τρωνε τα μωρακια-παιδακια μας? 125586

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια για βοηθηστε με λιγο η αννα μαρια ειναι 15 μηνων
ειναι ενα δυσκολο παιδι στο φαγητο μας βγαζε το λαδι
ειναι 8600 κιλα λιγα για την ηλικια της
προσπαθω να της δινω μη αλεσμενα αλλα τρωει πολυ λιγοτερο ετσι
πχ με τα αλεσμενα θα της βαλω 1 μηλο 1 αχλαδι
1 πορτοκαλι και μπισκοτα και 1 νεκταρινι θα φαει βεβαια το μισο αντε με πολυ επιμονη και ωρα θα το φαει
σημερα που της εβαλα μη αλεσμενα εφαγε μισο του μισου αχλαδι και μιση της μισης μπανανα
τι να κανω να συνεχισω αλεσμενα ?η να της δινω μη αλεσμενα και οσο φαει?

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pana έγραψε:κοριτσια για βοηθηστε με λιγο η αννα μαρια ειναι 15 μηνων
ειναι ενα δυσκολο παιδι στο φαγητο μας βγαζε το λαδι
ειναι 8600 κιλα λιγα για την ηλικια της
προσπαθω να της δινω μη αλεσμενα αλλα τρωει πολυ λιγοτερο ετσι
πχ με τα αλεσμενα θα της βαλω 1 μηλο 1 αχλαδι
1 πορτοκαλι και μπισκοτα και 1 νεκταρινι θα φαει βεβαια το μισο αντε με πολυ επιμονη και ωρα θα το φαει
σημερα που της εβαλα μη αλεσμενα εφαγε μισο του μισου αχλαδι και μιση της μισης μπανανα
τι να κανω να συνεχισω αλεσμενα ?η να της δινω μη αλεσμενα και οσο φαει?
Εγω αυτο που καταλαβα απο τις δικες μου τουλαχιστον ειναι οτι τα παιδακια θα φανε οσο πεινανε και οσο τα πιεζουμε εμεις τοσο πιο αρνητικες αντιδρασεις θα εχουμε . Αν θελεις να τρωει λιγο παραπανω φρουτα συνεχισε να τις τα αλεθεις για λιγο ακομα . Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου γνωμη μπορει να μην ειναι και η σωστη αλλα παντα πιστευα οτι τα παιδια ξερουν καλυτερα απο εμας ποσο πεινανε και ποσο θα φανε. Μπορει απλα να ειναι παιδακι που δεν τρωει πολυ. Εγω σαν παιδι απο οτι θυμαμαι που μου ελεγε η μανα μου δεν ετρωγα σχεδον καθολου μεχρι να με ταισει το ενα γευμα ειχε ερθει η ωρα για το αλλο .

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια.
Εμένα είναι 15 μηνών και τρώει σχεδόν τα πάντα. Ειδικά τραχανά, μακαρόνια με κιμά. Δεν αλέθω τίποτα εκτός κ αν είναι η μέρα που κοντέυει να βγει το δοντάκι και δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ

Σε ότι αφορά την φρουτόκρεμα αν δεν την αλέσω τρώει μισή μπανάνα άντε μια βαριά βαριά. Αλλιώς τρώει 1 μπανάνα, 1 φετά πεπόνι, μπισκότα μιράντα και ανάλογα τι άλλο έχει καιρό πχ λίγο ροδάκινο, μήλο.
Επειδή βαριέται τα ίδια κ τα ίδια μερικές φορές του κάνω μιλκ σεικ. (γιαούρτι - μπανάνα κ μπισκότο)

Αυτό που δεν του αρέσει καθόλου είναι το αυγολέμονο. Οπότε ή του τα δίνω σκέτα ή με κόκκινη σάλτσα.

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pana έγραψε:κοριτσια για βοηθηστε με λιγο η αννα μαρια ειναι 15 μηνων
ειναι ενα δυσκολο παιδι στο φαγητο μας βγαζε το λαδι
ειναι 8600 κιλα λιγα για την ηλικια της
προσπαθω να της δινω μη αλεσμενα αλλα τρωει πολυ λιγοτερο ετσι
πχ με τα αλεσμενα θα της βαλω 1 μηλο 1 αχλαδι
1 πορτοκαλι και μπισκοτα και 1 νεκταρινι θα φαει βεβαια το μισο αντε με πολυ επιμονη και ωρα θα το φαει
σημερα που της εβαλα μη αλεσμενα εφαγε μισο του μισου αχλαδι και μιση της μισης μπανανα
τι να κανω να συνεχισω αλεσμενα ?η να της δινω μη αλεσμενα και οσο φαει?


Η δική μου γνώμη είναι να τα κάνεις και τα δυο. Δηλαδή αν έχει φάει καλά την προηγούμενη μέρα δώς της τα χωρίς μουλτι για να συνηθίζει. Αν δεν ήταν απο τις "καλές' μέρες δώσ της τα αλεσμένα να την πιάσει καλύτερα Smile

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai emena o mikros troei ta panta...apo polu mikros 9 minon stamatisame ta alesmena...vevaia ton boithise to oti ebgale grfigora dontia....pote den eixa provlima sto fagito..eutuxos

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pana έγραψε:κοριτσια για βοηθηστε με λιγο η αννα μαρια ειναι 15 μηνων
ειναι ενα δυσκολο παιδι στο φαγητο μας βγαζε το λαδι
ειναι 8600 κιλα λιγα για την ηλικια της
προσπαθω να της δινω μη αλεσμενα αλλα τρωει πολυ λιγοτερο ετσι
πχ με τα αλεσμενα θα της βαλω 1 μηλο 1 αχλαδι
1 πορτοκαλι και μπισκοτα και 1 νεκταρινι θα φαει βεβαια το μισο αντε με πολυ επιμονη και ωρα θα το φαει
σημερα που της εβαλα μη αλεσμενα εφαγε μισο του μισου αχλαδι και μιση της μισης μπανανα
τι να κανω να συνεχισω αλεσμενα ?η να της δινω μη αλεσμενα και οσο φαει?
Εμένα η μικρή μου είναι 21 μηνών και τα φρούτα της τα δίνω αλεσμένα. Από 11 μηνών και με μόλις 1 δόντι σταμάτησα να αλέθω και τρώει κανονικά. Αν όμως της δώσω τα φρούτα σε κομμάτια τρώει πολύ λίγο. Οπότε επιλέγω τα πρωινά φρούτα να τα αλέσω και το απόγευμα μαζί με το γιαουρτάκι της δίνω κομμάτια για να συνηθίζει. Πάντως δε θέλει πίεση... θα έρθει η ώρα που θα τρώει κανονικά

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις εδω και ενα μηνα τρωμε φρτουτοκρεμα/χορτοσουπα/ρυζαλευρο.Αλλα το θεμα ειναι οτι εμφανιζει δισκοιλιοτητα.Μπορει να pale κανει και μια μεγαλη κεννωση ανα 3-4 μερες.Εσεις τι κανετε γιαυτο το θεμα,εννοω φυσικα χωρις φαρμακα?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Veroniki έγραψε:Εμεις εδω και ενα μηνα τρωμε φρτουτοκρεμα/χορτοσουπα/ρυζαλευρο.Αλλα το θεμα ειναι οτι εμφανιζει δισκοιλιοτητα.Μπορει να pale κανει και μια μεγαλη κεννωση ανα 3-4 μερες.Εσεις τι κανετε γιαυτο το θεμα,εννοω φυσικα χωρις φαρμακα?

veroniki δωσε πιο πολλα υγρα,βοηθουν στη δυσκοιλιοτητα. Νερο,χυμους,σουπιτσες.Και δωσε κανενα ακτινιδιο,δαμασκηνο στο παιδι κι αυτο θα βοηθησει.

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Veroniki έγραψε:Εμεις εδω και ενα μηνα τρωμε φρτουτοκρεμα/χορτοσουπα/ρυζαλευρο.Αλλα το θεμα ειναι οτι εμφανιζει δισκοιλιοτητα.Μπορει να pale κανει και μια μεγαλη κεννωση ανα 3-4 μερες.Εσεις τι κανετε γιαυτο το θεμα,εννοω φυσικα χωρις φαρμακα?

δοκίμασε να μην βάζεις ρυζάλευρο. Είτε τα αλέθεις είτε όχι, βάζε στο μούλτι 1 καρότο και 1 πατάτα και βάζετα στο φαί να μαγειρευτούν . Θα χυλώσει καλύτερα και το καρότο θα βοηθήσει να ενεργηθεί

Δεν ξέρω τι φρούτα βάζεις. Εννοώ αν στουμπώνουν ή όχι. Εγώ όταν θέλω να τον βοηθήσω να ενεργηθεί, βάζω πεπόνι, ή καρότο που το λατρεύει. Και η σίγουρη λύση είναι τραχανάς. Σε μας πιάνει πάντως, Χλιαρός, μέσα σε μισή ώρα θα ενεργηθεί

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΝΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ
ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΟ ΜΟΝΟ
ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΕ
ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ....ΑΥΤΟ ΠΟΘ
ΤΡΩΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΟΥΡΙ!

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς τρώμε ακόμη αλεσμένα αλλά χοντροκομμένα. Του δίνω όμως ψωμί και μασουλάει, ή ο,τιδήποτε δεν είναι πολύ σκληρό. Μόλις χρόνισε ξεκίνησα και του δίνω σχεδόν απ' όλα αλλά σωστά μαγειρεμένα και χωρίς αλάτι, μπαχάρια... Χθες έφαγε μπιφτεκάκια με πατατούλες αλλά επειδή φυσικά αυτά δεν τα άλεσα, έφαγε το μισό του μισού από το μπιφτέκι, 3 πατατούλες, και 2 κομματάκια καρότο. Α, έφαγε και ψωμάκι βουτηγμένο σε λάδι και ντομάτα... Και φυσικά κάναμε και μία ώρα να τα φάμε...
Θέλω να μάθει να τρώει μη αλεσμένα αλλά δεν ξέρω αν ακόμη είναι απόλυτα έτοιμος. Μασάει καλά αλλά φοβάμαι να του δώσω ας πούμε κομμάτάκι μήλου... Θα τον αφήσω λίγο ακόμη έτσι και βλέπουμε...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:ΕΜΕΝΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ
ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΟ ΜΟΝΟ
ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΕ
ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ....ΑΥΤΟ ΠΟΘ
ΤΡΩΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΟΥΡΙ!

πολυ αγγουρι λεμε! Very Happy απο την ωρα που ξυπναει ο μικρος ζηταει "αγγουι",του κανω 2 σαλατες καθε μερα.τετοια ζητηση το αγγουρι πια?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις