Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
501 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 501 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mina 1982


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΙΛΗ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ,ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ,ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ...(ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΗΝ ΕΜΑΘΕ)...ΕΜΕΙΝΑ ΕΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΚΑΛΥΠΤΟ...ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΒΡΕΦΙΚΟ....

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μου εχουν πει οτι ηδη εχει κλειδωσει παιδακι στο προαυλιο!!!

mina 1982


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι λες βρε εμας δεν αφηνει καν τα παιδια για να ξεκλειδωσει την πορτα, βγαινει ενα παιδακι και δινει απο μεσα τα κλειδια στους γονεις που περιμενουν ξεκλειδωνουμε μπαινουμε ολοι μαζι και το παιδακι παλι μεσα στην ταξη και η πορτα ειναι κοντα δευτερολεπτα θα κανει δεν τα αφηνει μονα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασε που μου εχει πει πολλες φορες ο μικρος οτι η δασκαλα του εβαλε το μπουφαν για το διαλειμμα και σημερα την πετυχα να ξεκουμπωνει ζακετα απο ενα παιδακι και ειναι νηπια πιο μεγαλα οχι παιδικος, ειναι που θα πεσεις

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου' ρχεται να πάω και να την πιάσω από το μαλλί τη δασκαλίτσα!!!!!!! τα' χω πάρει.
εσύ όμως νομίζω οτι πρέπει να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου για να μη χάσεις και το δίκιο σου. στη θέση σου θα μιλούσα άμεσα με τη διευθύντρια και θα πήγαινα και στο δήμο (εφόσον είναι δημοτικός σταθμός).

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω της εβαλα ενα μπουφαν χθες και μου λεει δε το θελω, μου ειπε η κυρια πως ειμαι σαν αγορι με αυτο το μπουφαν!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:εγω της εβαλα ενα μπουφαν χθες και μου λεει δε το θελω, μου ειπε η κυρια πως ειμαι σαν αγορι με αυτο το μπουφαν!!!


αλήθεια θα πάω και θα την πιάσω από το μαλλί!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:μου εχουν πει οτι ηδη εχει κλειδωσει παιδακι στο προαυλιο!!!


αυτο εκτος απο παρανομο ειναι και ακρως επικινδυνο. Παιδι χωρις επιβλεψη??? Μην καθυστερητε την αναφορα, και μονη μου θα χα παει και θα χαμε πλακωθει!
αν της ελεγε κανα μικρο οτι μοιαζει με τσατσογρια δεν νομιζω να σχολιαζε το ...styling!ακου μοιαζεις με αγορι,το ζωον!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α κοπελια ψυχραιμη σε βρισκω εγω θα της ειχα κανει μηνυση αφου [πρωτσ μιλσγσ μρ τις αλλες μαμαδες μαζι κ θα πηγαινα να ζητησω εαν εχει διπλωμα η τυπισσα μην σου πω οτι θα την εσπαγα στο ξυλο οχι εγω αλλα ο αντρας μου που θα ακουμπαγε το παιδι μου η θα το απειλουσε?

http://www.gatospito.com

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γενικά είμαι πολύ πολιτισμένη...Ναι.
Αλλά μα τω Θεώ...Θα την σάπιζα στο ξύλο,και θα έχανα και το δίκιο μου.Δεν έχω ακουμπήσει ΕΓΩ που φιλοξενούσα επί 9 μήνες και μεγαλώνω το παιδί μου,θα απλώσεις χέρι ΕΣΥ;

Είμαι κατά της βίας,αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις μου βγαίνει ο κανιβαλισμός!ΕΛΕΟΣ!

Μην την αφήσετε έτσι,δράστε γρήγορα!

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αφού την αναφέρεις και την ξυλώσεις απο την καλοβολεμένη θέση της την παλιόγρια, γιατί δεν αλλάζεις και παιδικο?? Έτσι μπορείς να ψαξεις και κάτι καλύτερο και θα καταλάβουν και οι υπεύθυνοι τι πρέπει να κάνουν οταν θα βλέπουν τις μαμαδες να φεύγουν ομαδικός.

effie_b

effie_b
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πρότυπος κανονισμός λειτουργίας δημοτικών και κοινοτικών νομικών προσώπων δημοσίου δικαίου παιδικών και βρεφονηπιακών σταθμών (16065/22-4-2002)
Άρθρο 14
Ημερήσια απασχόληση παιδιών
1.Στους παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς εφαρμόζεται ημερήσιο πρόγραμμα δημιουργικής απασχόλησης που εξασφαλίζει την αρμονική ψυχοσωματική ανάπτυξη.
Στα πλαίσια του προγράμματος αυτού, τα παιδιά προσεγγίζονται με μέσο τη στοργή, το διάλογο, την επεξήγηση και την εμπιστοσύνη. Ρητά απαγορεύεται στο προσωπικό των σταθμών η καταναγκαστική επιβολή απόψεων ή η επιβολή σωματικής τιμωρίας, παραβίαση δε της απαγόρευσης αυτής αποτελεί σοβαρότατο πειθαρχικό παράπτωμα. …

Άρθρο 18
Ειδικά καθήκοντα και αρμοδιότητες προσωπικού

1.Παιδαγωγικό Προσωπικό
στ) Λόγω της άμεσης επαφής του με τα παιδιά προσφέρει σ’ αυτά με υπομονή και στοργή όλες τις δυνατότητες για να αναπτύξουν την προσωπικότητά τους επιδιώκοντας συνεχώς να δημιουργήσουν σ’αυτά ικανότητα συγκέντρωσης, αυτενέργειας, εμπιστοσύνη στον εαυτό τους και στις προσωπικές δυνατότητές τους. Σε καμία περίπτωση και για οποιοδήποτε λόγο δεν επιτρέπεται η κακή μεταχείριση των παιδιών (εκφοβισμός, σωματική ποινή).

Να κάνετε οπωσδήποτε έγγραφη καταγγελία στο δήμο (ώστε να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου, μην χαθεί στην πορεία), μάλλον προς το Δ.Σ. του Παιδικού Σταθμού, και να μαζευτείτε όσες περισσότερες μαμάδες μπορείτε.Πρέπει τουλάχιστον να περάσει ένα πειθαρχικό....
Αν θες βοήθεια pm. Very Happy

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξεχασες να αναφερεις την αναλογια παιδαγωγων-παιδιων..

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
markellajohny έγραψε:εγω της εβαλα ενα μπουφαν χθες και μου λεει δε το θελω, μου ειπε η κυρια πως ειμαι σαν αγορι με αυτο το μπουφαν!!!


αλήθεια θα πάω και θα την πιάσω από το μαλλί!!!!

περίμενε, έρχομαι κι εγώ... Mad

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
akoy καλε εαν ειναι δυνατον
τι ανθρωποι ειναι αυτοι?

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΤΕ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΥΣ.ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ/ΑΝΕΡΓΗ ΒΕΒΑΙΑ/.ΟΧΙ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΓΑ

manoulitsa90

manoulitsa90
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ θεε ειναι δυνατον!γινονται τετοια πραγματα στις μερες μας???οτι κ να τους κανετε λιγο θα'ναι

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν είναι ποτέ δυνατόν. Αυτές πληρώνονται για να προσέχουν τα παιδάκια μας, κάνουν κάτι που υποτίθεται αγαπάνε και συμπεριφέρονται έτσι? Να της κάνετε καταγγελία και να της πάρουν την άδεια. Ποια νομίζει ότι είναι? Σαν δεν ντρέπεται λίγο και θέλει να λέγεται και παιδαγωγός.. Νευρίασα τώρα.. Κάτι τέτοια ακούω και τρέμω στην ιδέα ότι φέτος θα πάω τα αγγελούδια μου στο προνήπιο.. Τα μεγαλώνεις με όλη σου την αγάπη και έρχεται ο κάθε άσχετος και σου τα μαλώνει? Τι νομίζουν ότι είναι.. Τα πήρα πολύ άσχημα τώρα. Αν την είχα μπροστά μου θα την πλάκωνα στο ξύλο (και είμαι και κατά της βίας).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις