Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 3:44 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
O σύζυγος είναι νεότατος φιλενάδα,το κάθε μέρα ίσως είναι λίγο..."κάπως" αλλά η βόλτα του τον ξεκουράζει.

Εγώ είμαι 24,ο σύζυγος 28 και το Σάββατο που παίρνει η μαμά μου την μικρή(γιατί δουλεύει κι εκείνη κι ο πατέρας μου όλη την βδομάδα και δεν την πολυβλέπουν),δε χάνουμε ευκαιρία και τρέχουμε για ποτό-καραόκε-καφέ-μπουζούκια.Δεν με ενοχλεί το παιδί μου,προς Θεού!Βγαίνουμε για καφεδάκι και μαζί της,αλλά αλλιώς θα ξεσαλώσεις μόνη σου,κι αλλιώς με το γάλα-κρέμα-αλλάγή πάνας.Άσε που ελευθερώνεσαι και λίγο.

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα ηλικίας,αλλά πάντοτε με έπνιγε το σπίτι,κι αν δεν πάω μια φορά τουλάχιστον την εβδομάδα για ένα ποτό να ρίξουμε κι ένα χορό ρε αδερφέ,τρελαίνομαι.

Άλλο που με ζώνουν τα φίδια και στέλνω 30 μηνύματα στην μαμά μου,να δω αν έφυγε-έκανε μπάνιο-έχει μπούκωμα-είναι χαρούμενο το μωρό!

27kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 3:46 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sumfwnw apolita mazi sou dimitra_elena

28kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 3:53 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν διαβασα ολες τις απαντησεις,αλλα γενικως ενα μωρο στην ζωη 2ανθρωπων αλλαζει δραματικα και την ψυχολογια και πολλα.εγω θελω να σε ρωτησω,γτ νιωθεις φυλακισμενη?εσυ δν βγαινεις για καφε?αν οχι καθε μερα 1-2 φορες την βδομαδα πρεπει να το κανεις,εγω τ κανω 2-3 φορες την εβδομαδα παω στις φιλες μου η παμε ολες μαζ εξω,ανεξαρτητα αν εκεινος πηγε η οχι.κ μενα εχει τυχει να ειναι καποιες μερες εξω κ καποιες οχι.αν κ εμενα ειναι σπιτογατος οποτε αυτη π εβγαινε συχνοτερα απο το σπιτι ειμαι εγω.αλλα γενικως ειμαι της αποψης οτι επειδη μενεις με εναν ανθρωπο μαζι,εχετε ενα παιδι κ μοιραζεστε καποια πραγματα δν σημαινει οτι τελειωνει η κοινωνικη ζωη και των 2,κ οι 2 πριν οπως ολοι ειχαμε φιλους κ παρεες,διαφωνω με οσα ζευγαρια πανε παντου μαζι.αλλοι το θεωρουνε καλο,εμενα δν μαρεσει πχ εγω κ ο αντρας μου εχουμε κ κοινους φιλους κ κανουμε πραγματα ολοι μαζι,αλλα κ ο καθενας εχει κ τις στιγμες χαλαρωσης με τους φιλους του.οκ οχι να πηγαινει κ καθε μερα,αλλα αν κανετε πραγματα μαζι εκτος σπιτιου γτ να μην παει 1-2 φορες την βδομαδα δν το θεωρω κακο,οχι ομως επι καθημερινης βασης.α κ οσο ειπες για την ηλικια δν εχει να κανει πολυ γτ κ γω γεννησα20 χρ κ τωρα ειμαι 24

29kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 4:01 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
oxi akoma den exw bgei manoula_24xr..giautoniethw mallon etsi...sas euxaristw para poli pantws idh niwthw poli kalutera kai as leipei pali o antras mou...xixixi kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 536304

30kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 4:09 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gwgw81 έγραψε:
marion έγραψε:eleanna86 ψυχραιμία!!!Έχει περάσει καθόλου από το μυαλό σου ότι έχει "πανικοβληθεί"με τον ερχομό του μωρού και τον τρρρόμο μην τυχόν και κάτι μαγικά τον μεταλλάξει και ότι μπορεί να προσπαθεί να κρατήσει τη ζωή του ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν πρίν μόνο και μόνο από φόβο σε όλο αυτό που ζει??????
Οι άντρες να ξέρεις ότι βιώνουν ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά από εμάς τον ερχομό του μωρού.Δεν ζουν εγκυμοσύνη,δεν έχουν ορμόνες και ένστικτα και στην τελική μέχρι να δημιουργήσουν σχέση με το παιδί τους...νιώθουν και λίγο"εκτός" από το γεγονός!Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να του λες ότι σε ενοχλεί που δεν κάνετε και μαζί πράγματα αλλά να δείξεις κατανόηση γιατί μετά τον τοκετό δε χρειάζεται μόνο η γυναίκα προσοχή αλλά και ο άντρας και κυρίως χρόνο για να συνειδητοποιήσει τι έχει συμβεί.(Λίγοι περνάνε επιλόχεια κατάθλιψη νομίζεις???)

συμφωνω απολυτως


Κι εγώ συμφωνώ, και μάλισα είχα περάσει κι εγώ κάτι αντίστοιχο. Δεν έβγαινε κάθε μέρα μεν, αλλά εμένα με ενοχλούσε το γεγονός ότι εκείνος συνέχιζε να είναι ανεξάρτητος κι εγώ όχι. Του μίλησα μια, δεν πολυκατάλαβε, του μίλησα δεύτερη -με λιγμούς- και κατάλαβε μια χαρά. Από τότε, φροντίζει όταν βγαίνει, να μου εξασφαλίζει κι εμένα κάποια έξοδο (κρατώντας το παιδί). Δεν το βλέπουμε μπακαλίστικα, αλλά φροντίζουμε να κρατάμε μια στοιχειώδη ισορροπία, ώστε να μην έχουμε τέτοια παραπονάκια... Very Happy

31kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 4:33 am

bibi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Από αυτό το στάδιο πέρασα και εγώ. Αλλά είναι μεταβατικό το στάδιο. Εξήγησέ του και ίσως καταλάβει αν δεν καταλάβει δείξτου το. Εγώ είχα να βγω για καφέ με φίλή μου τρία με τέσσερα χρόνια. Τώρα το κανονίζω και απλά του το ανακοινώνω αν ξέρω ότι θα είναι σπίτι. Επομένως κρατάει τα παιδία για μία με δύο ώρες.

32kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 5:46 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαζί βγαίνετε καθόλου; Την επόμενη φορά που θα βγει θα του πεις "Βεβαίως αγάπη μου, να βγεις, αλλά πάρε και το παιδί μαζί γιατί έχω μερικές δουλίτσες να κάνω!"

33kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 6:54 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
exoume kairo na bgoume einai i alitheia..to mwro den mporei na to parei mazi tou giati einai molis 2 minwn...an adiaforisw entelws giauto to thema lete na kataferw tpt giati alliws den blepw fws...tou milisa alla niwthei tin anagkei na bgainei...tha stamatisw na gkriniazw mipws kai katalabei etsi...

34kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 7:04 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το να γκρινιάζεις δεν βγαίνει τίποτα. Οι άντρες ώρες ώρες βγάζουν το παιδί από μέσα τους με τέτοιο τρόπο. Οι φίλοι του έχουν παιδιά; Αν όχι, μπορεί ενδόμυχα να θέλει να τους δείξει οτι τώρα που εγώ έκανα παιδί δεν άλλαξε τίποτα, θα κάνουμε οτι κάναμε και πριν. Πάντως, μπορείς μια μέρα να του ζητήσεις να το κρατήσει εκείνος και να βγεις εσύ αντίστοιχα. Πάντως, 2 μηνών δεν θα πάθει τίποτα να βγει έξω. Ακόμα είναι ζεστός ο καιρός.

35kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 7:06 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
oxi den exoun isws to kanei giauto telika... Shocked

36kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 7:13 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleanna86 έγραψε:oxi den exoun isws to kanei giauto telika... Shocked

Τότε άστον για λίγο καιρό να νιώσει και αυτός σίγουρος οτι το παιδί αυτό δεν του κλέβει την παλιά του ζωή. Από την άλλη ενίσχυσε τα καλά της νέας του ζωής. Επιπλέον, δώσε του μπόλικη σημασία, είναι και αυτός παιδάκι!

37kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 7:22 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
na eisai kala..seuxariste poli,poli.... kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 215994

38kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 9:12 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω πιστευω πως με την γκρινια δεν βγαινει τιποτα.Κατσε μιλα του μια φορα ξεκαθαρα τι σε πειραζει,τι οχι και απο εκει και περα κανονισε μονη σου τις εξοδους σου.Βγες,πανε σε φιλες,φιλους,πηγαινε βολτα,κανε πραγματα για σενα.Μπορεις να κανεις πολλα ακομα και μαζι με το παιδακι σου.Εγω μετακινομε σχεδον παντα με τα παιδια αφου δεν μπορω να τα αφησω πουθενα.Μην αφηνεις και μην καταπιεζεις τον εαυτο σου.

39kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 9:22 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
flower flower flower flower flower

40kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 10:22 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και ο δικός μου βγαίνει κάθε μέρα αλλά όχι για καφέ...παει σε ενα φίλο του που έχει μαγαζί για κανα 2 ώρες το βράδυ αλλά 10:30 περίπου είναι σπίτι...Δεν θα καταφέρεις τίποτα με την γκρίνια.. που και που πες του να πατε για καφε οι δυο σας εκείνη την ώρα ή με το μωρό μαζί μια βόλτα...

Σα να ακούω τον άντρα μου όταν λεει "ετσι ημουν και πριν"και εγω εβγαινε ρε φιλε πριν σε γνωρισω/παντρευτω/κανω το παιδι σου αλλά αλλάζουν τα δεδομένα στη ζωή και είσαι υποχρεωμένος να αλλάξεις και εσύ μαζί τους!

41kathe mera gia kafe...eleos diladi!! - Σελίδα 2 Empty Απ: kathe mera gia kafe...eleos diladi!! Δευ Οκτ 25, 2010 10:51 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
symfwnw apolita mazi sou jojo_mama... Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις