Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια!Εχω να μπω καιρο στο forum γιατί γεννησα το αγορακι μου αλλα παρουσιαστηκε ενα προβλημα μετα την γεννα και τρεχουμε απο τοτε σε γιατρους...το παιδακι μου γεννηθηκε με ραιβοποδια στο δεξι του ποδαρακι και εχω τρελαθει! Δεν ξερω τι θα γινει γιατι στο γιατρο που πηγαμε μου ειπε οτι μπορει να χρειαστει επεμβαση-αν οι γυψοι δεν εχουν αποτελεσμα και υποτροπιασει-και οτι στα καλυτερα χερια ορθοπαιδικου η γαμπουλα του θα ειναι πιο αδυνατη απο την αλλη και το πελμα του μικροτερο απο το αλλο με αποτελεσμα να φοραει πατο στο ενα του παπουτσακι...τι να πιστεψω,δεν ξερω...απο την στεναχωρια μου εχασα τον υπνο μου!!!Αν καποια κοπελα ξερει κατι,ας μου πει please γιατι μου ειπαν οτι μπορει να το δειξει ο μεγαλος υπερηχος αλλα εμενα μου τα βρηκαν ολα οτι ειναι καλα...


Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 534787

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Καταρχήν, να σας ζήσει!!! Να είναι πάντα ευτυχισμένο και γερό!

Για τη ραιβοποδία έχω ακούσει, αλλά δεν ξέρω πολλά και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Έχω, όμως, την αίσθηση ότι όντως μπορεί να φανεί στον υπέρηχο...

Όπως και να ΄χει, καλή δύναμη και όλες μου τις ευχές να πάνε όλα πολύ πολύ καλά!!!!!

http://www.eimaimama.gr

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να σου ζησει το μωρακι σου!!!λογικα θα επρεπε να ειχε φανει στον υπερηχο γιατι μετρανε τις διαστασεις των ποδιων. και να ειχε φανει ομως τι θα αλλαζε?απλα θα ησουν προετοιμασμενη για το τι εχεις να αντιμετωπισεις.εχετε παρει γνωμη απο αλλον ειδικο?οτι κι αν ειναι ξερω πως δε θα σε κανει να αγαπας λιγοτερο το μωρακι σου...απλα εχει καποια ιδιαιτεροτητα, ειναι ξεχωριστος!!!!

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το καθε παιδακι για την μανουλα του ειναι ξεχωριστο markellajohny μου και εχεις δικιο, δεν υπαρχει περιπτωση να το αγαπαω λιγοτερο γιατι απο τοτε που γεννηθηκε μου γεμισε τη ζωη,καλυτερευσε τις σχεσεις μου με τον αντρα μου και γενικα με εκανε να νιωθω οτι μπορω να καταφερω τα παντα,αφου αξιωθηκα να φερω μια τετοια ψυχουλα στο κοσμο...απο την αλλη πηγαμε σε τεσσερεις γιατρους απο τοτε που γεννηθηκε! ο ενας μολις καταλαβαμε οτι εχει το προβλημα και ημουν μεσα στο νοσοκομειο μας εβαλε το πρωτο γυψακι,αλλα το ''βατραχακι'' μου το εβγαλε-δεν ξερω πως-ο δευτερος το εσφυξε τοσο που τα δαχτυλακια του μελανιασαν και πρηστηκαν ο τριτος το ειχε ανοιχτο τοσο που δεν εκανε καμια δουλεια στο ποδαρακι του και ο τεταρτος χθες μου ειπε την κατασταση την οποια αντιμετωπιζουμε και δεν του εβαλε τιποτα γιατι λεει εφευγε για ενα συνεδριο....τι να καταλαβω??? δεν ειμαι κανας γιατρος γιατι αν ημουν δεν θα τους ειχα αναγκη!ουφ!!!!τα'πα και ξελαφρωσα...


mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kurenai έγραψε:Το καθε παιδακι για την μανουλα του ειναι ξεχωριστο markellajohny μου και εχεις δικιο, δεν υπαρχει περιπτωση να το αγαπαω λιγοτερο γιατι απο τοτε που γεννηθηκε μου γεμισε τη ζωη,καλυτερευσε τις σχεσεις μου με τον αντρα μου και γενικα με εκανε να νιωθω οτι μπορω να καταφερω τα παντα,αφου αξιωθηκα να φερω μια τετοια ψυχουλα στο κοσμο...απο την αλλη πηγαμε σε τεσσερεις γιατρους απο τοτε που γεννηθηκε! ο ενας μολις καταλαβαμε οτι εχει το προβλημα και ημουν μεσα στο νοσοκομειο μας εβαλε το πρωτο γυψακι,αλλα το ''βατραχακι'' μου το εβγαλε-δεν ξερω πως-ο δευτερος το εσφυξε τοσο που τα δαχτυλακια του μελανιασαν και πρηστηκαν ο τριτος το ειχε ανοιχτο τοσο που δεν εκανε καμια δουλεια στο ποδαρακι του και ο τεταρτος χθες μου ειπε την κατασταση την οποια αντιμετωπιζουμε και δεν του εβαλε τιποτα γιατι λεει εφευγε για ενα συνεδριο....τι να καταλαβω??? δεν ειμαι κανας γιατρος γιατι αν ημουν δεν θα τους ειχα αναγκη!ουφ!!!!τα'πα και ξελαφρωσα...


na sou zhsei to mwraki sou!!!k na ste panta kal k eutuxismenoi.den mporw na ekferw gnwmh giati den to gnwrizw to thema auto.tha sou euxhthw omws mesa ap thn kardia mou na pane ola kala k suntoma na fugei kathe stenoxwria sou Crying or Very sad .se ligo kairo ginomai k gw manoula k mporw estw k sto elaxisto na katalavw thn agwnia sou!na xeis pisth k polu polu agaph gia to mwraki sou!Smile

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστω mpempa μου για τις ευχες σου και καλως να ερθει και σενα το μωρακι σου στον κοσμο!!μπορει να μην ξερετε για το προβλημα να μου απαντησετε κοριτσια αλλα μου δινετε πολυ κουραγιο...ειναι και λιγο οι ορμονες μου και ειμαι τρεις την ωρα μεσ'τα ζουμια...ολο κλαιω...παντως αυτο που λενε για τις λεχωιδες οτι δεν κανει να βγαινουν εγω το κατερριψα...καθε τρεις μερες στα νοσοκομεια και τους παιδιατρους δεν καταλαβα πως περασαν 13 μερες απο τοτε που γεννησα...

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
pws na katalaveis me toso agxos k treksimo pou exeis!!!!!!!!!!eimai sigourh oti ola tha pane kala sto telos!molis gennhses eisai k pio eualwth twra k pio sunaisthhmatikh fusiko einai!!!!THETIKH SKEPSH XREIAZESAI K OPLISOU ME UPOMONH!TO MWRAKI SOU SE XREIAZETAI K PREPEI NA FANEIS DUNATH!!!!!DWSE MIA ZESTH AGGGALIA APO MENA K POLLA FILAKIA STO AGGELOUDI SOU ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 35468 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 417472 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 417472 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 417472 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 417472 exw suginhthei polu ap thn wra pou diavasa to provlhma sou.makari na mporousa na vohthisw me kapoion tropo!Smile

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα.

Να χαίρεσε το μωράκι σου και να το καμαρώνεις γερό και δυνατό.

Δεν ξέρω πολλά για το θέμα που σε απασχολεί και δεν ξέρω και λεπτομέρειες. Γνωρίζω όμως 2 ανάλογες περιπτώσεις. Για να σου πω την αλήθεια και τα δύο κορίτσια το γνώριζαν από το β-επιπέδου.

Ξέρω ότι και τα 2 μωράκια με το που γεννήθηκαν τους έβαλαν γυψάκια και θα τα έβγαζαν μετά από 3 μήνες το 1 και 6 μήνες το άλλο.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να δεις ότι θα πάνε.

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γλυκιά μου kurenai να χαιρεσαι το μικρό σου θαυμα!!!Πριν διαβάσω το ποστ σου δεν ηξερα τι πραγμα ειναι αυτο το πρόβλημα...μετα ομως απο μια μικρή περιήγηση στο διαδικτυο αρχισα να παίρνω μια ιδέα...σ΄ενα αλλο φορουμ αυτό που λέγαν οι μαμάδες που αντιμετωπίζουν το ιδιο προβλημα ειναι οτι διορθωνεται πλήρως!!Μπορείς να μπεις να ρίξεις μια ματια για να πάρεις κουραγιο...Σου ευχομαι τα καλύτερα!!!!!

*sandy*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
na xairesai to mwraki sou kai euxomai polu sintoma na to kseperasete kai na eiste geroi kai dinatoi!!!

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙς ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΔΩΣΤΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΛΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 334590 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 334590 ΜΩΡΑΚΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΕ ΡΑΙΒΟΠΟΔΙΑ!!! 334590

http://momof2princes.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις