Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Σαβ Μάης 29, 2010 11:32 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
praxagora έγραψε:to meli apagorevetai mexri na paei enos to pitsiriki min kaneis kanena asteio !!!kai etsi ki alliws egw tous kwlikous tous xeperasa me to exis kolpaki .. ton stamatousa panta sti mesi gia na reytei ki etsi den gemise pote para poly to stomaxaki tou.. mia mera enas filos pou ton taise tou edwse to gala tou monoroufi kai ypoferame ooooooooooloto apogevma .. ti vrisimo erixa den xereis !!! Very Happy
Κοριτσια εμενα ο δικος μου παιδιατρος μου ειπε οτι για μιση κουταλια μελι δεν υπαρχει προβλημα και το χρησιμοποιουσα βεβαια οχι καθε μερα αλλα που και που και δεν ειχα προβλημα αλλα ο καθε παιδιατρος λεει και τα δικα του απο οτι εχω καταλαβει. Τωρα τι να πω και εγω.

27κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Μάης 31, 2010 3:55 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eri έγραψε:
Bachiemama έγραψε:Στην κλινική μου έκαναν γάλα με κίντερτε και όχι με νερό για να την βοηθήσει στους κολικούς και το παιδί τρελάθηκε να κάνει εμετούς και μάλιστα ρουκέτες. 2 μέρες μετά και αφού είχα τρελαθεί γιατί το παθαίνει αυτό, μια νοσοκόμα πρότεινε να δοκιμάσω χωρίς το κιντερτέ και το παιδί δεν ξαναέκανε εμετό.
εννοω να φτιαχνω κανονικα το γαλα με νερο και μεσα να βαζω μια κουταλια κιντερτε

και γιατι να μην το φτιαχνεις με χαμομηλι που εχεις βρασει εσυ ή τα αλλα βρασταρια που λενε πιο πανω οι μαμαδες,ακομη και γλυκανισο με τηλιο κ χαμομηλι μαζι του εδινα του μικρου. ετσι το εδινα στον γιο μου για αρκετο καιρο.Παιρνεις φυσικο χαμομηλακι το βραζεις και φτιαχνεις το γαλατακι του.Και για να μην βραζεις και τρεχεις να προλαβεις μπορεις να το φυλαξεις σε ενα θερμος.

faye μου το μελι απαγορευεται σε τοσο μικρα μωρα,υπαρχει ο κινδυνος της δηλητηριασης (λογω κακης συντηρησης του μελιου).Σχεδον 2 χρονια πριν δεν ειχατε ακουσει για ενα μωρακι 3 μηνων στην Πατρα που νοσηλευτηκε με αλλαντιαση?του χαν δωσει μελι οι γονεις του

28κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Μάης 31, 2010 4:08 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ του έδινα κίντερτε απο την 1η μέρα , όχι όμως μαζί με το γάλα αλλά ανάμεσα απο τα γεύματα και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα . μπορεί να έχει γλυκαντικές ουσίες , αλλά περιέχει πολλά βότανα και νομίζω οτι βοηθάνε τα μωράκια . παν μέτρον άριστον σε όλα ! Very Happy

29κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 8:30 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:
eri έγραψε:
Lena έγραψε:Να ρωτησω κατι? Γιατι θες να πινει ντε και καλα κιντερτε?? Shocked
γιατι εχει κολικους...
σε αυτη την περιπτωση μπορεις να της κανει εσυ λιγο χαμομηλι και να βαζεις και λιγο μελι . Βεβαια καλο θα ηταν να ρωτησεις πρωτα το γιατρο σου για το μελι γιατι δεν αφηνουν ολοι οι γιατροι
το μελι δεν επιτρεπεται μεχρι το μωρο να γινει ενος ετους!!!μπορει να περιεχει καποιο συστατικο το οποιο μπορει να αποβει θανατηφορο για τα βρεφη!!!!προσοχη μανουλες!!!!!

30κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 8:38 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΔΩΣΑ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 20-25 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ,ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΑΪΣΜΑΤΟΣ. ΤΟ ΗΠΙΕ ΜΕ ΤΟΣΗ ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ!! ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ!!

ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟ ΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ.

31κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 8:39 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:
faye έγραψε:
eri έγραψε:
Lena έγραψε:Να ρωτησω κατι? Γιατι θες να πινει ντε και καλα κιντερτε?? Shocked
γιατι εχει κολικους...
σε αυτη την περιπτωση μπορεις να της κανει εσυ λιγο χαμομηλι και να βαζεις και λιγο μελι . Βεβαια καλο θα ηταν να ρωτησεις πρωτα το γιατρο σου για το μελι γιατι δεν αφηνουν ολοι οι γιατροι
το μελι δεν επιτρεπεται μεχρι το μωρο να γινει ενος ετους!!!μπορει να περιεχει καποιο συστατικο το οποιο μπορει να αποβει θανατηφορο για τα βρεφη!!!!προσοχη μανουλες!!!!!




sumfono gia to meli...meta ton 1 xrono....to xamomili epitrepetai...

32κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 9:07 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αληθεια ειναι πως δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο ενα ετοιμο σκευασμα θα προτιμουσα να δωσω χαμομηλακι μη τυποποιημενο!!

33κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 9:10 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το εβαζα μεσα στο γαλα της γιατι ειχε και δυσκοιλιοτητα και τη βοηθουσε.. δεν την πειραξε καθολου..παντως και 2 γουλιες σκετο να πινει ειναι καλο!

34κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 9:19 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:η αληθεια ειναι πως δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο ενα ετοιμο σκευασμα θα προτιμουσα να δωσω χαμομηλακι μη τυποποιημενο!!

ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΟΣΑ ΤΡΩΕΙ,ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ!

35κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 9:24 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:
markellajohny έγραψε:η αληθεια ειναι πως δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο ενα ετοιμο σκευασμα θα προτιμουσα να δωσω χαμομηλακι μη τυποποιημενο!!

ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΟΣΑ ΤΡΩΕΙ,ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ!
το χαμομηλι ειναι αποστειρωμενο γι αυτο και στις κλινικες λενε οτι αμα θελεις μπορεις να καθαρισεις τις θηλες με χαμομηλι πριν απο καθε θηλασμο . Ειναι οτι καλυτερο για το μωρακι , σαφως πολυ καλυτερο απο κατι τυποποιημενο αλλα δεν το δεχονται ολα τα μωρακια και σιγουρα και το κιντερτε βοηθαει και αυτο. Εγω στις δικες μου εδινα και απο τα δυο. Ετσι για ποικιλια βρε αδερφε Razz Razz Razz Razz

36κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 11:33 am

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ του είχα δώσει κίντερτε όταν ήταν περίπου 2,5 μηνών και αυτό γιατί μου το είχε συστήσει ο παιδίατρος αφού είχε να κάνει κακά 3 μέρες. Μετά φυσικά το σταμάτησα γιατί είχε πολλές γλυκαντικές ουσίες. Δεν ξέρω αν βοηθάει για τους κολικούς, νομίζω ότι ο παιδίατρός μου όταν τον είχα ρωτήσει μου είχε πει ότι δεν βοηθάει πολύ. Καλό είναι το μασάζ στην κοιλίτσα του, η στάση μπρούμυτα στην αγκαλία σου, το ελαφρύ κούνημα και τα ποδαράκια να μαζεύουν στην κοιλίτσα. Αυτά λίγο-πολύ ανακουφίζουν αλλά στην πραγματικότητα θέλει υπομονή...

37κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Κυρ Ιουν 13, 2010 8:51 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έπαιρνα σκέτο χαμομήλι (όχι της milupa) και γλυκάνισο (από μαγαζί με βότανα) και της έκανα.

38κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 12:06 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλο θα ειναι να αποφευγεις το kinderde γιατι ολα αυτα εχουν γλυκαντικες,εκτος και αν εχει θεμα οπως πολλες μαμαδες αναφερανε για τα κακακια τους.Και για το μελι εννοειται οτι απαγορευεται προκαλειβρεφικη αλλαντιαση ειναι μια τροφικη δηλητηριαση που ειναι πολυ επικινδυνη,οφειλεται σε ενα βακτηριο που περιεχεται στο μελι και αναπτυσεται στο γαστρεντερικο συστημα του βρεφους.!!!!!!!ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

39κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 12:24 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
προσοχη στα τσαγακια τα χυμα οπως ειπε η νικολετα πιο πανω θα πρεπει να ειναι βιολογικα και να εμπιστευεσαι το μαγαζι αλλιως ειναι επικινδυνο σε τοσο νινακι...εμας δεν μας επετρεψε να του δωσουμε ακομη...λογω δυσκοιλιοτητας και κολικων του βαζω πρωι και βραδυ μες στο γαλατακι μια κουταλια χαμομηλι της μιλουπα (στην αρχη ειχα κιντερτε και δεν επινε )και παμε πολυ καλυτερα....βεβαια για να καταληξουμε εκει αλλαξαμε 4 γαλατα ως τωρα..

40κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 12:25 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NATASHA έγραψε:Καλο θα ειναι να αποφευγεις το kinderde γιατι ολα αυτα εχουν γλυκαντικες,εκτος και αν εχει θεμα οπως πολλες μαμαδες αναφερανε για τα κακακια τους.Και για το μελι εννοειται οτι απαγορευεται προκαλειβρεφικη αλλαντιαση ειναι μια τροφικη δηλητηριαση που ειναι πολυ επικινδυνη,οφειλεται σε ενα βακτηριο που περιεχεται στο μελι και αναπτυσεται στο γαστρεντερικο συστημα του βρεφους.!!!!!!!ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΓΛΥΚΑΝΤΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ;;ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ;;Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΧΥΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ (ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΡΙΑ) ΧΑΡΗ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΥ ΥΠΝΟ,ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΚΙΝΤΕΡΤΕ!

41κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 1:13 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για τα δοντακια πειραζει...ακομα και αν δεν υπαρχουν δοντακια η προετοιμασια γινεται απο νωρις!!!!! κιντερτε - Σελίδα 2 612893

42κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 2:14 am

KPAP

KPAP
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .

ΕΜΕΝΑ Ο ΖΟΥΖΟΥΝΟΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΚΑΙ ΗΠΙΕ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΣΚΕΤΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΗΡΕΜΟΥΣΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΒΡΕΦΑΚΙΑ. ΤΟ ΜΕΛΙ "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ" ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΦΗΜΑΤΑ ΤΑ ΧΥΜΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΑΝ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.Ο,ΤΙ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΟ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ!

43κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Δευ Ιουν 14, 2010 2:48 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω του έδινα κίντερτε απο νεογέννητο ανάμεσα στα γεύματα , βοηθάει πάρα πολύ γιατί περιέχει πολλά βότανα . η γνώμη μου είναι να μην το βάζεις μέσα στο γάλα αλλά να το δίνεις ενδιάμεσα flower

44κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Πεμ Ιουλ 29, 2010 1:52 am

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα η παιδιατρος μου ειπε να του βαζω κιντερτε μεσα στο γαλα.στο πρωινο και στο βραδυνο γευμα.αλλοι παιδιατροι δεν το συστηνουν καθολου

45κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Πεμ Ιουλ 29, 2010 1:56 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΙΝΤΕΡΤΕ....ΤΕΣΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΝΕ ΚΑΤΕΦΥΓΑ ΣΤΟ ΚΙΝΤΕΡΤΕ!ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ!

46κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:19 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα η παιδίατρος μου είπε να το αποφεύγω λόγω γλυκαντικών και να φτιάχνω χαμομήλι!!

47κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Πεμ Ιουλ 29, 2010 3:01 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΙΛΙΟΤΙΤΑ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ. javascript:emoticonp('afro')

48κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Τρι Αυγ 17, 2010 5:47 am

Katerinawow!

Katerinawow!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
faye έγραψε:
eri έγραψε:
Lena έγραψε:Να ρωτησω κατι? Γιατι θες να πινει ντε και καλα κιντερτε?? Shocked
γιατι εχει κολικους...
σε αυτη την περιπτωση μπορεις να της κανει εσυ λιγο χαμομηλι και να βαζεις και λιγο μελι . Βεβαια καλο θα ηταν να ρωτησεις πρωτα το γιατρο σου για το μελι γιατι δεν αφηνουν ολοι οι γιατροι
POTE MELI STA PAIDIA PRIN KLISOUN 12 MHNES!EKTOS POY PROKALLEI ALLERGIA,MPOREI NA EMFANISTEI MIA ARROSTIA,POY MPOREI NA KATALIKSEI STO THANATO!

49κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Τρι Αυγ 17, 2010 5:58 am

Katerinawow!

Katerinawow!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eirini2 έγραψε:εμενα η παιδιατρος μου ειπε να του βαζω κιντερτε μεσα στο γαλα.στο πρωινο και στο βραδυνο γευμα.αλλοι παιδιατροι δεν το συστηνουν καθολου
H DIKIA MOU PAIDIATROS EINAI KATA.
OPOS KAI H MAIA POU HRTHE STO SPITI MOU NA ME EKSIGISEI GIA TO THILASMO APO KAPOIA IDIOTIKH ETAIRIA.THEOROUN OTI EXEI GLIKANTIKA KAI XIMIKA.TO DINW OMOS MIA FORA THN EBDOMADA PERIPOU.STHN KATHEMERINH BASH DEN THA EDINA.

50κιντερτε - Σελίδα 2 Empty Απ: κιντερτε Τρι Αυγ 17, 2010 2:46 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ερι το καλυτερο ειναι να παρεις τα φακελακια πουεχει μεσα και χαμομηλι και τηλιο οχι τσαι προκαλει εθισμο καινευρικοτητα και σφιγγει .Στο Σταυρο μεχρι 3 ετων καθε βραδυ το γαλα το επεινε με τηλιο και κοιμοταν μιαχαρα ακομα ακι τωρα που ειναι 6 ετων αν εχειυπερενταση το πινει .Οσο για το κιντερτε εμενα η φιλη μου που ειναι αναισθησιολογος μυ ειπε να μην το παιρνουμε επειδηε χειεσα πολλα χημιακ που προκαλουν εθισμο και χοι μονο .Οσο για τα βιολογικα καλο ειναι οτι θελουν προσοχη πολλα λενε οτι ειναι βιολογικα αλλα ειναι απο το χωραφι του κ.γιωργη οσογιτις γνωστες εταιριες καλα δεν διαεει τιποτα το κλσικο χαμομηλι απλα μονοστη τιμη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις