Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Σαβ Ιουν 05, 2010 9:13 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ έκανα μπάνιο σαν τρελή!!
Είχα ρωτήσει τον γιατρό μου και μου είχε πει ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω μπάνιο. Εννοείται ότι δεν πήγα στον ΆΛιμο να κάνω μπάνιο ούτε τώρα θα έκανα.
Αλλά επειδή από τον πέμπτο μέχρι τον 7ο είχα τρομερούς πόνους στην λεκάνη η θάλασσα με ανακούφιζε απίστευτα.
Αυτό που μου είχε πει ο γιατρός είναι ότι απαγορεύεται η ηλιοθεραπεία πράγμα στο οποίο ήμουν πολύ προσεκτική και δεν κάθησα καθόλου στον ήλιο.
Αλλά θάλασσα πολύ και κολύμπι επίσης και χαλάρωνα απίστευτα.

27Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Σαβ Ιουν 05, 2010 10:46 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω εκανα μπανια σε θαλασσα και σε πισινα!!
Οσο για το μαγιο μπικινι!!!!!!!!! Very Happy

28Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Κυρ Ιουν 06, 2010 6:49 am

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κι εμένα με έκαιγε αυτό το θέμα γιατί έχω τρέλλα με τη θάλασσα(ζώδιο του νερού βλέπεις Very Happy )
Ο δικός μου γυναικολόγος μου είπε να κάνω μπάνιο,απλά ή 10-12 το πρωί ή μετά τις 5 το απόγευμα για να μην είναι καυτός ο ήλιος και να κάθομαι σε ίσκιο,οχι σε αντηλιά.Αλλαγή μαγιό εωνοείται και να μην είναι πολύ κρυα η θάλασσα.
Το προηγούμενο ΣΚ που πήγαμε Πάρο δεν με άφησε να βουτήξω,αλλά όντως τα νερά ήταν πάγος!!Οι διακοπές του Ιουλίου είναι κοντά και παρηγοριέμαι.χεχε

29Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Πεμ Ιουν 10, 2010 1:52 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα κάποια μπάνια και σε θάλασσα και σε πισίνα και τώρα που είμαι ξανά έγγυος πάλι θα κάνω απλά όχι ηλιοθεραπεία .........

30Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Μπανάκι Πεμ Ιουν 10, 2010 2:17 am

Evita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έκανα μπάνιο μέχρι τον 8ο μήνα και στα δύο παιδιά μου και πολύ το ευχαριστήθηκα!
Όχι μόνο για το ωραίο νεράκι, αλλά και γιατί δεν ανησυχούσα για την εμφάνισή μου... Μία εγκυούλα είναι πάντα χαριτωμένη.....

http://www.mariaevita.gr

31Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Πεμ Ιουν 10, 2010 2:50 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
perusi to kalokairi imoun egkios..oi diakopes xakinisan arxika apo andro...imoun polu ligo...piga me ton mpampa mu gia psarema..voutixa kanonika apo tin varka...
ton augousto stin rodo..ekana ta apisteuta makrovoutia!imoun molis 4 minon...pote de fovithika kai pote den akousa apo to giatro mu to mi!
na prosexeis ton ilio...!
den xreiazetai na pareis magio gia egkious...vres ena oraio mpikinaki..kai tha eisai super koukla!
me to kalo!!!!

32Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Πεμ Ιουν 10, 2010 3:32 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ να σας πω την αλήθεια φοβόμουν να κάνω μπάνιο ! έμαθα για την εγκυμοσύνη μου μέσα Ιουνίου και έκανα μόνο 1 φορά μπάνιο τον 15Αύγουστο , καλά μην φανταστείτε και πολλά , για 1 λεπτό μπήκα και βγήκα!

33Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Πεμ Ιουν 10, 2010 3:59 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ.ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙ Η 2ΧΡΟΝΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ'ΜΑΙ ΑΠΕΞΩ;;ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΓΛΙΣΤΡΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΩ Η' ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ,ΜΕΤΑ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΣΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ,ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ ΚΛΠ.ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΣΤΕΓΝΑ ΡΟΥΧΑ!!

34Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τρι Ιουλ 06, 2010 11:51 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μεγάλο θέμα, με προβληματίζει ιδιαίτερα.
Ο γιατρος μου είπε να κάνω μπανακι αλλα κολλάω και σίγουρα ειναι ανοησία μου.
Το θέμα είναι πως η θάλασσα είναι 20 μέτρα απο τα πόδια μου και είναι μεγάλος πειρασμός.

35Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 12:04 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω και στις 2 εγκυμοσυνες μου
ετυχε να ειμαι εγγυος....και
στις 2 περιπτωσεις εκανα τα μπανακια
μου στη θαλασσα κανονικα
....και με τη παροτρυνση του γιατρου
μαλιστα!

36Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 12:47 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κεγω εκανα μπανια κ στις δυο εγκυμοσυνες..αλλα προσεχα τον ηλιο... Razz

37Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 12:51 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NATASHA έγραψε:Κεγω εκανα μπανια κ στις δυο εγκυμοσυνες..αλλα προσεχα τον ηλιο... Razz

ναι μακρια απο τον ηλιο....
και εγω παντα στη σκια η εκανα μπανιο
τις απογευματινες ωρες....ο
ηλιος ηταν το μονο που μου ειχε
<<απαγορεψει>>ο γιατρος.

38Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 12:54 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ πάλι δεν έκανα ούτε ένα και έφαγα και τους 3 μήνες του καλοκαιριού και κάηκα! δεν είχα ρωτήσει τον γιατρό για να πω την αλήθεια, αλλά και ναι να μου έλεγε με την κοιλάρα που είχα θα βούλιαζα δεν υπήρχε περίπτωση! Razz

39Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 1:03 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΧΙ ΜΠΑΝΙΑ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥς ΜΥΚΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ..
ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..
ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ.....
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ!!

40Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 1:06 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έίμαι 6 μηνών κάνω σχεδόν κάθε μέρα μπάνιο, μιας και η θάλασσα είναι πολύ κοντά στο σπίτι. Ξεκίνησα απ' τον Μάιο γιατί υπέφερα από τη μέση μου και ευτυχώς τώρα δεν πονάω!! Very Happy Με βοηθάει επίσης, γιατί έχω πολύ ενέργεια που δεν μπορώ να την εκτονώσω στο περπατημα λογω ζέστης και κάψας!! sunny Ευτυχώς που ο γιατρός μου επέτρεψε να πηγαίνω στη θάλασσα, ακόμα και σε πισίνες, αρκεί πιο πριν να φάω γιαουρτάκι για να αποφύγω τους μήκυτες.

41Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 1:09 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα την πισινα μου την ειχε απαγορεψει
ρητως...βεβαια ολα αυτα αναλογα το γιατρο της
καθε μιας

42Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 1:36 am

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν και δεν ειμαι παιδι της θαλασσας και την αποφευγω οσο μπορω και στις 2 εγκυμοσυνες πηαγαινα συνεχεια "με συνταγη γιατρου" ωραιο μαγιο εγκυμοσυνης ειχα παρει στα H&M αλλα και στο "laredoyte" ειχα δει ωραια.
Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να ειμαι οσο μπορω μεσα στο νερο και τις υπολοιπες ωρες να φροντιζω να κραταω την κοιλιτσα δροσερη απλα μακρια απο τον ηλιο και μακρια απο τις πισινες.

43Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τετ Ιουλ 07, 2010 3:54 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω εκανα κανονικοτατα..τι βουτιες...τι μακροβουτια...απιστευτο κολυμπι...γενικα κανει πολυ πολυ καλο!!!!
αρκει να μην εχεις ιστορικο με συσπασεις...να μην βλεπει την κοιλια σου ο ηλιος..να αλλαζεις μαγιουδακι μετα τις βουτιες..και τα νερα να ειναι καθαρα!!!!
καλη λευτερια και καλες βουτιες!

44Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τρι Ιουλ 20, 2010 2:05 pm

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κάνει τον Αύγουστο και σε θάλασσα και σε πισίνα και παντού, χωρίς να κέρω ότι είμαι έγκυος (το έμαθα 30/Cool.
Τώρα έχω ξεκινήσει τα μπάνια από Ιούνιο, έχω καταφέρει να κάνω καμιά 20αριά και θέλω να κάνω τουλάχιστον άλλα τόσα, αλλά μάλλον δύσκολο, γιατί το βασικό μέρος των διακοπών μας το πήγαμε. Η θάλασσα με ξεκουράζει, με χαλαρώνει και ο γιατρός μου θεωρεί το κολύμπι ιδανική άσκηση. Alors, pourquoi pas?

45Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Τρι Ιουλ 20, 2010 10:19 pm

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα και με το καλο να γεννησεις!!
Περυσι το καλοκαιρι ημουνα εγκυος,στον 6 μηνα πηγα στη Σκοπελο και φυσικα εκανα τα μπανακια μου .Ο γιατρος μου δεν ειχε αντιρρηση μονο μου ειχε πει να πηγαινα λιγο νωρις οχι μεσα στο μεσημερι ή απογευματακι.Εγω πηγαινα και πρωι και απογευμα,δεν ζοριζομουνα απολαμβανα τη θαλασσα και με χαλαρωνε!!
Μαγιο πηρα ενα μπικινι απλα 2 νουμερα μεγαλυτερο απο οτι φορουσα πριν! Embarassed

46Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Παρ Ιουν 10, 2011 10:15 am

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!
ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ... Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΤΗΝ "ΔΩ" ΚΑΙ ΡΙΝΟΔΕΛΦΙΝΟ Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 4872
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΙΟ, ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΑΖΩ ΑΜΕΣΩΣ... ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 534787 ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ!!!!
ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΑΛΑΚΤΟΜΠΟΥΡΕΚΟ ΦΕΤΟΣ !!!!

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

47Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Παρ Ιουν 10, 2011 11:51 am

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mirellaki έγραψε:Γεια σας! Ήρθα πάλι με απορίες! Συγχωρέστε με αλλά είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και καταλαβαίνετε.........

Γεννάω τέλος Αυγούστου και ΗΔΗ έχω αρχισει να τα παιζω με την ζέστη. Θέλω πολύ να κάνω μερικά μπανάκια στη θάλασσα την οποια λατρεύω. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά κάποιες γνωστές μου μου είπαν ότι ο δικος τους γιατρός δεν τις πολυάφηνε.
Τελικά μπορώ ή δεν μπορώ;
Και κανένα μαγιουδάκι μήπως ξέρετ επού θα βρω;;; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Mirellaki πέρυσι που ήμουν έγκυος, ξεκίνησα τα μπάνια τον Ιούλιο -ήμουν 7 μηνών έγκυος- εδώ Ραφήνα....πολλοί λένε ότι δεν είναι καθαρά, αλλά έχω αντίθετη άποψη...έχει πολλά ρεύματα και είναι καθαρή...τεσπά ο γιατρός μου δεν μου απαγόρευσε να κάνω μπάνιο στη θάλασσα, μόνο στην πίσινα ήταν αρνητικός -και λογικό νομίζω-. Ειδικά πέρυσι είχε τρεεεεελή ζέστη και η θάλασσα με δρόσιζε...άσε που ηρεμούσε και το μωρό στην κοιλιά...έκανα και την γυμναστική μου.
Τώρα για μαγιό...αν σου πω ότι φορούσα ένα συγκεκριμένο που το είχα πριν μείνω έγκυος...μπικίνι για να δροσίζεται η κοιλιά....και όταν έβγαινα από την θάλασσα απαραίτητα άλλαζα το από κάτω μ'ένα άλλο στεγνό....κάτω από την ομπρέλα με αντιηλιακό, καπέλο φαρδύ...νερό απαραίτητα και ξαπλώστρα για άνεση....άντε με το καλό σου εύχομαι...καλές βουτίτσες!

48Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Παρ Ιουν 10, 2011 10:52 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα! εγω στην πρωτη μου κορη ετυχε η εγκυμοσυνη καλοκαιρι και δεν μου το απαγορεψε ο γιατρος μου εκανα κανονικα μπανιο και πιστεψε με ειναι η ωραιοτερη αισθηση οταν εβγαινα απο τη θαλασσα βεβαια σκουπιζομουνα και αλλαζα αμεσως το απο κατω απο το μαγιο...μην χασεις για κανεναν λογο τα μπανια σου (εκτος αν σου πει οχι ο γιατρος σου) καλες βουτιες!!!!!

49Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Σαβ Ιουν 11, 2011 1:15 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
olina έγραψε:Τον γιατρό μου γενικά θα τον χαρακτήριζα συντηρητικό και κάποιες φορές υπερβολικό.Μου έχει απαγορέυσει πράγματα που τα λες σε άλλους γιατρούς και ούτε ιδρώνει το αυτί τους,όπως βαφή μαλλιών,βάψιμο νυχιών,οντριβιν για την μύτη.Μια φορά τον πήρα τηλέφωνο να ζητήσω να πάρω ντεπόν στον 5ο μήνα μετά από 3 μέρες ημικρανία και μου είπε κάνε ένα ζεστό μπάνιο και υπομονή.Όταν τον ρώτησα αν μπορώ να πάω στην θάλασσα ήμουν προετοιμασμένη να ακούσω τα χειρότερα.Αντίθετα μου είπε πως σχεδόν μου επιβάλει να πάω.Πιστεύω πάντως πως πρέπει να ακούμε τον γιατρό μας αφου σε αυτόν εμπιστευόμαστε 2 ζωές ,που σίγουρα η μία είναι πολύ σημαντικότερη απότην άλλη, και έπειτα τον ένστικτό μας.Ο καθένας κρατάει αυτό που θέλει και αποφασίζει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Στην ιδια κατηγορια ανηκει και ο δικος μου. Στα παντα με ειχε φανταρο. Στο θεμα ομως της θαλασσας μου ειχε πει οτι οχι απλα επιτρεπεται αλλα επιβαλλεται το μπανιο στην θαλασσα. Βεβαια σε παραλιες της Αττικης και του Σαρωνικου μου ειπε να μην βρεξω ουτε το μικρο μου δαχτυλακι! Και φυσικα ΞΕΧΝΑΜΕ την ηλιοθεραπεια και τα παιχνιδια με την αμμο!

50Εγκυμοσύνη και θάλασσα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και θάλασσα Σαβ Ιουν 11, 2011 2:09 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
glukia mou k emena o giatros mou mou to epitrepei k mexri telos egkumosunhs... mou eipe mporei na eisai sthn paralia na kaneis to mpanaki sou, na se piasoun io ponoi k na rtheis na genniseis...
htan thetikotatos...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις