Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
586 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 586 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για πειτε μου βρε κορίτσια τι σχέση έχουν τα παιδιά σας με τον Υπολογιστη (pc)? Ο δικός μου (2 χρονών) χειρίζεται άριστα το ποντίκι και αλλάζει μόνος του τραγουδάκια στο Youtube γενικά του αρέσει να πληκτολογεί και έχει μάθει αρκετές εντολές και πολλά άλλα. Δεν είμαι σίγουρη αν πρέπει να καμαρώνω ή να ανησυχώ. Είναι άλλη γενιά βέβαια και με pc θα μεγαλώσουν αλλα τόσο μικρά? να τονίσω οτι δεν τον αφήνω με τις ώρες απλα αυτός τρυπώνει και έχει ανακαλύψει μόνος του πώς ανοίγει οπότε πρέπει μάλλον να βάλω password. Shocked

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακριβώς τα ίδια κάνει και η βαπτιστήρα μου από τα 2 της χρόνια. αλλάζει τα επεισόδια της Χάϊντι στο you tube μόνη της. τώρα είναι 3 1/2 και για να καταλάβει τιμωρία της παίρνουν το laptop

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα ευτυχως δεν μου καθονται στο pc,εκτος κ αν τους πω εγω να κατσουμε μαζι να παιξουμε παιχνιδακια κ ν'ακουσουμε τραγουδια!!!
εγω δεν το μπορω ολο αυτο που γινεται με την τεχνολογια,με τα κινητα,τα ipod!!νευριαζω!!εγω κινητο πρωτη φορα ειχα στα 14!τωρα η αδρφη μου που ειναι 8 εχει ηδη κινητο! Shocked Shocked κ το κακο ειναι οτι δεν μπορουν ολοι οι φιλοι τους να εχουν λαπτοπ κ κινητο κ το δικο σου παιδι να μην εχει κ να ζηλευει!αναγκαστικα του παιρνεις κ περιοριζεις τις ωρες χρησης τους!!
ενταξει το ιντερνετ προσφερει πολλες ασχολιες,αλλα γνωμη μου ειναι οτι η χρηση του πρεπει να γινεται μετα απο καποια ηλικια!!!
εχει χαλασει ο κοσμος δυστυχως!!τωρα οι εφηβοι ειναι ολη μερα στο pc!!δεν διαβαζουν βιβλια,δεν ευρυνουν τις γνωσεις τους,εχουν ξεχασει να επικοινωνουν με τους γυρω τους,γιατι τους φτανει να τους γραφουν στο τσατ!γενικα η τεχνολογια αντικαθιστα την επαφη των ανθρωπων!!τελος τα τηλεφωνα,τελος οι βολτουλες,τελος τα σινεμα....για ολα υπαρχει το pc!!! Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 679259 Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 679259
που ειναι οι εποχες που με τα λιγα ησουν ευτυχισμενος,με τα λιγα κ τα απλα!!αχ!!
καμια φορα σκεφτομαι να ζουσαμε στο βουνο καλυτερα για ν'αοιφυγουμε τις λοξοδρομησεις!!! Razz Razz Razz

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η δικιά μου είναι σχεδόν 15 μηνών και όταν την κρατάω αγκαλιά στον υπολογιστή τοποθετεί τα δάχτυλά της πάνω στο πληκτρολόγιο όπως κι εγώ και κάθε τόσο πιάνει το ποντίκι και το κάνει πέρα δώθε και κλικ.Φαντάζομαι οτι στα 2 θα γράφει με τυφλό σύστημα. Very Happy Βλέπει τους γονείς μου στην οθόνη γιατί μιλάμε με το msn,ξέρει ακριβώς τη χρήση του τηλεφώνου δηλ το σηκώνει για να απαντήσει αλλά ευτυχώς ακόμα δεν ξέρει να πάρει και ξέρει να ανοίγει και να κλείνει την τηλεόραση με το control και τον ενισχυτή και το dvd απο τα κουμπιά τους. Shocked
Τι να πούμε είναι άλλη γενιά.μπορούμε να κάνουμε κάτι;

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΕΔΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ,ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΒΕΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΑΚΟΜΑ.ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ 6 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ...

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμενα απο 2 χρονων ξερει να αλλαζει μονη της τραγουδακια στο you tube, να βαζει dvd και να ανοιγοκλεινει το laptop.

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να τον αφήνω να πλησιάζει ή όχι και πολύ θα ήθελα να μάθω απο κάποιον ειδικό, γιατί και εγώ μαζί σας είμαι οτι δεν πρέπει να ασχολείται το παιδί σε αυτην την ηλικία αλλα απο την άλλη μιλάμε για μία νέα γενιά που θέλοντας και μή θα υπάρχουν υπολογιστές στα δημοτικά αν δεν υπάρχουν ήδη. Οπότε όπως για εμάς κάποτε ήταν φυσιολογικό να γράφουμε στο χαρτί για αυτά θα είναι φυσιολογικό να γράφουν στον υπολογιστή. Το θέμα είναι απο ποιά ηλικία είναι φυσιολογικό στη εποχή μας και ποιά πρέπει αν είναι τα όρια.

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
8 μηνων ζουζουνι και τρελλαινεται να καθεται στην αγκαλια μου και να παιζει "πιανο" στο λαπιτοπιτακι μου..για γελια η για κλαμματα?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παρομοιως και μενα ο μικρος, επιλεγει τραγουδια στο youtube, ανοιγει κ κλεινει το pc και παιζει στο paint. καθε νεα γεννια βγαινει σε βελτιωμενη εκδοση με standart εξοπλισμο και φουλ εξτρα Cool

του χω παρει τον υπολογιστη της fisher price για να μην ρημαξει τον δικο μου, ασχετο αλλα καλο παιχνιδακι, εχει μαθει την ΑΒ απο αυτο.
Εχω μια επιφυλαξη μονο για το ποσο ετοιμα ειναι σε αυτη την ηλικια να επεξεργαστουν τετοιες πληροφοριες, μηπως τα οδηγησει σε δυσκολιες μετα στο σχολειο,αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι σχετικο που να ειναι αντιθετο στη χρηση του pc, περα απο καποιες συμβουλες λογοθεραπευτων να μην πιεζουμε τα παιδια να κανουν τετοια βηματα, να μην τα εμποδιζουμε να μαθουν αλλα να μην τα επιβραβευουμε π.χ."μπραβο που εβαλες τραγουδακι μονος σου " ή "βαλε το ταδε τραγουδι, πατα αυτο πληκτρο" κ.τ.λ.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula3 έγραψε:εμενα ευτυχως δεν μου καθονται στο pc,εκτος κ αν τους πω εγω να κατσουμε μαζι να παιξουμε παιχνιδακια κ ν'ακουσουμε τραγουδια!!!
εγω δεν το μπορω ολο αυτο που γινεται με την τεχνολογια,με τα κινητα,τα ipod!!νευριαζω!!εγω κινητο πρωτη φορα ειχα στα 14!τωρα η αδρφη μου που ειναι 8 εχει ηδη κινητο! Shocked Shocked κ το κακο ειναι οτι δεν μπορουν ολοι οι φιλοι τους να εχουν λαπτοπ κ κινητο κ το δικο σου παιδι να μην εχει κ να ζηλευει!αναγκαστικα του παιρνεις κ περιοριζεις τις ωρες χρησης τους!!
ενταξει το ιντερνετ προσφερει πολλες ασχολιες,αλλα γνωμη μου ειναι οτι η χρηση του πρεπει να γινεται μετα απο καποια ηλικια!!!
εχει χαλασει ο κοσμος δυστυχως!!τωρα οι εφηβοι ειναι ολη μερα στο pc!!δεν διαβαζουν βιβλια,δεν ευρυνουν τις γνωσεις τους,εχουν ξεχασει να επικοινωνουν με τους γυρω τους,γιατι τους φτανει να τους γραφουν στο τσατ!γενικα η τεχνολογια αντικαθιστα την επαφη των ανθρωπων!!τελος τα τηλεφωνα,τελος οι βολτουλες,τελος τα σινεμα....για ολα υπαρχει το pc!!! Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 679259 Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 679259
που ειναι οι εποχες που με τα λιγα ησουν ευτυχισμενος,με τα λιγα κ τα απλα!!αχ!!
καμια φορα σκεφτομαι να ζουσαμε στο βουνο καλυτερα για ν'αοιφυγουμε τις λοξοδρομησεις!!! Razz Razz Razz

manoula3 καποια στιγμη τα παιδια μας θα παψουν να διαβαζουν βιβλια σε εντυπη μορφη, θα το κανουν αποκλειστικα με μια συσκευη οπως ειναι π.χ. tablets (εχω βαλει στο ματι ενα,εχεις ολα τα βιβλια που θες κ διαβαζεις χωρις να επιβαρυνεις και το περιβαλλον Wink ), ειναι εργαλειο ο υπολογιστης.Τωρα το πως διαχειριζονται τον χρονο τους,αν πανε βολτες ή αν παιζουνε video games ειναι θεμα δικο μας,των γονιων, τα ορια θα τα βαλουμε εμεις.

Στο βουνο χωρις broadband και wifi κ πως θα μιλαγες εδω με ολες εμας? Razz

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ηδη μπηκαν σε καποια σχολεια οι πινακες αφης!!!!!!!!ξεχαστε τον μαυροπινακα..θα το λεμε στα παιδια μας και θα μας βλεπουν σαν ουφο χαχαχα
παντως αν το καλοσκεφτειτε εμεις ειμαστε μια γενια που εζησε υπερβολικα πολλες και γρηγορες αλλαγες...χαιρομαι παντως που εζησα εστω και για λιγο την μαγεια του σταθερου τηλεφωνου και τα ραντεβου που ποτε δεν ακυρωνονταν τελευταια στιγμη..ειχες κατι να περιμενεις βρε παιδι μου!!τωρα ...εικονικα ραντεβου

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:Η δικιά μου είναι σχεδόν 15 μηνών και όταν την κρατάω αγκαλιά στον υπολογιστή τοποθετεί τα δάχτυλά της πάνω στο πληκτρολόγιο όπως κι εγώ και κάθε τόσο πιάνει το ποντίκι και το κάνει πέρα δώθε και κλικ.Φαντάζομαι οτι στα 2 θα γράφει με τυφλό σύστημα. Very Happy Βλέπει τους γονείς μου στην οθόνη γιατί μιλάμε με το msn,ξέρει ακριβώς τη χρήση του τηλεφώνου δηλ το σηκώνει για να απαντήσει αλλά ευτυχώς ακόμα δεν ξέρει να πάρει και ξέρει να ανοίγει και να κλείνει την τηλεόραση με το control και τον ενισχυτή και το dvd απο τα κουμπιά τους. Shocked
Τι να πούμε είναι άλλη γενιά.μπορούμε να κάνουμε κάτι;
μην δει κινητο η υπολογιστη κανει σαν τρελοοος και ειναι 7 μηνων χαχαχα Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 215994

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πινακες αφης???? Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 606100 Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 606100 τι αλλο θ'ακουσουμε??? Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 585182
σε λιγο καιρο θα ακυρωθουν κ τα κλειδια απ'τις πορτες...θα ανοιγουμε με καρτα η' με δακτυλικα αποτυπωματα!! Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 585182 Razz Razz
ενταξει δεν λεω κ γω κανω πολλα στο pc,με εξυπηρετει κ το βλεπω σαν ψυχαγωγια,αλλα χασαμε πολλα πραγματα απο τοτε που η τεχνολογια πηρε φορα!!κ γω το βλεπω στον εαυτο μου δηλαδη,μου λεει ο αντρας μου παμε καμια βολτα κ του λεω κατσε 10 λεπτακια να γραψω αλλη μια απαντηση!!! Razz Razz Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 215994 Σε λίγο θα συμετέχει και στο forum 215994 δηλαδη το παραδεχομαι οτι χανω πολυτιμο χρονο απ'τη ζωη μου οταν καθομαι στο pc!αλλα μ'αρεσει τι να κανουμε! Razz
πριν ενα μηνα εριξε η κορη μου κατω το λαπτοπ που ειχα κ παει καταστραφηκε!κα κουστε κ αυτο να φρικαρετε...δεν την μαλωσα καθολου!το πηρα το εβαλα στη θηκη του,το εκρυψα μια για παντα κ εβγαλα ενα ουφ αγαλλιασης!αφου δεν μπορουσα να ξεκολλησω μονη μου,ευτυχως που εγινε αυτο!!βεβαια μετα απο μια βδομαδα παρηγγειλε ο αντρας μου γραφειου κ του λεω μα δεν θελω,ενταξει ειμαι,νιωθω καλα τωρα!κ τι μου λεει???''ελα τωρα σε λιγες μερες θα σε πιανουν κρισεις απ'την στερηση''!!!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!
κ τωρα να μαι παλι..πιστευω το ελεγχω ομως!!!χιχι!!!

πολλα ειπα παλι!!κ να καταληξω λοιπον οτι η τεχνολογια μας λυνει τα χερια πολλες φορες,αλλα καπου υπερβαλλουμε!!δεν μ'αρεσει να ασχολουνται τοσο μικρα τα παιδια,ουτε να εχουν κινητο,ουτε να εχουν πινακα αφης!! Shocked
ωραια η τεχνολογια,αλλα με μετρο βρε παιδι μου!!! Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις