Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
360 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 360 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

agapoulis

agapoulis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν ξερω πως ακριβως λεγεται μη γελατε Laughing Laughing Laughing
εννοω αυτο που βαζουν στο καλοριφερ για να "βγαζει" υγρασια ξερετε που τα πουλανε κ ποσο

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό λέγεται υγραντήρας. Αφυγραντήρας είναι το μηχάνημα που κάνει την αντίστροφη δουλειά. Δεν ξέρω πού τα πουλάν, γιατί εμείς είχαμε πάντα υπερβολική υγρασία στο σπίτι, σε επίπεδο να σχηματίζονται λιμνούλες στους αρμούς μπροστά από τα παράθυρα. Αλλά αγόρασα αφυγραντήρα, τον οποίο και ρυθμίζω στο ποσοστό που θέλω. Έτσι πχ αν θέλω να έχω 65% υγρασία στο σπίτι, βάζω μια βρεγμένη πετσέτα στο καλοριφέρ και τον αφυγραντήρα στο 65. Αυτός θα μαζέψει το περιττό "νερό"!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για λυστε μου απορια εγω εχω απο αυτο το μαραφετι το πηρα γιατι η μικρη θα γεννιοταν αυγουστο και με το αιρ κοντισιον ελεγα να μην ξερενεται η ατμοσφαιρα, εχει θερμομετρο που μετρα την υγρασια και το γεμιζεις νερο και πετα νερο σαν ατμο στην ατμοσφαιρα μεχρι να παει στην υγρασια που θες αλλα μια φορα το χρησιμοποιησα, γενικα νομιζω αχρηστη αγορα ηταν καποια στιγμη θα το δωσω οταν κανω μια εκαθαριση

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καπου διαβασα οτι βοηθα στο μπουκωμα ομως, ισχυει αυτο; γιατι η μικρη ειναι μπουκωμενη αν ειναι να το λειτουργησω τοτε οποια ξερει ας με διαφωτισει

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτον εχω, αν κανει καπου δουλεια πειτε μου γιατι πολυ τον λυπηθηκα που οπως τον πηρα ετσι εμεινε
http://www.olivers-baby-care.co.uk/nscessity-baby-essentials-ultrasonic-cool-mist-humidifier.html

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:καπου διαβασα οτι βοηθα στο μπουκωμα ομως, ισχυει αυτο; γιατι η μικρη ειναι μπουκωμενη αν ειναι να το λειτουργησω τοτε οποια ξερει ας με διαφωτισει

Εγώ λόγω της υγρασίας είχα το παιδί συνέχεια μπουκωμένο και με βήχα. Καταναλώσαμε ΑΠΕΙΡΑ μπουκάλια αντιβηχικό πέρσι ώσπου πήρα τον αφυγραντήρα μου και το παιδί συνήλθε ως δια μαγείας. Φέτος τελικά η παιδίατρός μας είπε ότι είναι θέμα αλλεργίας στην υγρασία (βασικά σε κάτι που υπάρχει μέσα στην υγρασία) και κάνουμε θεραπεία με κάτι σκονάκια στο απογευματινό του. Αλλά ο αφυγραντήρας καίει κάθε μέρα. Και το παιδί είναι πάρα πάρα πάρα πολύ καλύτερα!! Εχω ακούσει ότι παρόμοιο πρόβλημα έχουν πολλά παιδάκια, κάποια εκ των οποίων δεν το ανακαλύπτουν ποτέ και απλά καταναλώνουν τα αντιβηχικά με τη συχνότητα χυμών!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα εμενα κολησε απο τον μικρο κρυωμα και εχει τρελο μπουκωμα αυτες τις μερες αλλα αυτο που εχω βασικα αν πεφτει η υγρασια την ξανακανει υγρη την ατμοσφαιρα, μωρε λιτσα λες να το βαλω σημερα το βραδυ;

agapoulis

agapoulis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μου ειχε πει η παιδιατρος να βαζω μια βρεγμενη πετσετα στο καλοριφερ γιατι ο μικρουλης μου το βραδυ ξεσκεπαζεται κ το πρωι ειναι για λγο μπουκομενος ομως το σπιτι μας εχει υγρασια τα τζαμια οταν εξω εχει πολυ κρυο τρεχουν μηπως τελικα θελω τον αφυγραντηρα?

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο λογικα πρεπει να το κοιταξεις με ενα θερμομετρο που μετρα την υγρασια του σπιτιου, αν δεις οτι το σπιτι σου μαζευει υγρασια τοτε θες κατι να την αφαιρει

agapoulis

agapoulis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
που το βρισκω αυτο το θερμομετρο

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:καλα εμενα κολησε απο τον μικρο κρυωμα και εχει τρελο μπουκωμα αυτες τις μερες αλλα αυτο που εχω βασικα αν πεφτει η υγρασια την ξανακανει υγρη την ατμοσφαιρα, μωρε λιτσα λες να το βαλω σημερα το βραδυ;

Δεν ξέρω αν τα είπα μπερδεμένα, αλλά στο δικό μου παιδί η υγρασία κακό έκανε, όχι καλό. Υγραντήρα δεν πήρα ποτέ! Είχε από φυσικού του το σπίτι άφθονη! Ο αφυγραντήρας είναι που μας έσωσε!! Η υγρασία στον δικό μου προκαλεί τόσο βήχα που πέρσι πονούσαν οι κοιλιακοί του!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν βγαζουμε ακρη χαχαχα, παντως οκ και η ξηρασια ειδικα απο τα θερμαντικα σωματα και αυτη κακο κανει γιαυτο λενε οι γιατροι μια πετσετουλα υγρη στα σωματα πανω ε αν εχεις αιρ κοντισιον που δεν γινεται υγραντηρα, εγω ακρη δεν εχω βγαλει και μαλλον οπως το πηρα στο κουτι θα μεινει Razz Razz

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαριτσάκι να το βάλεις κάνει θαύματα.
Ρωτα το παιδίατρο για αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου (να το ρίχνεις μεσα στο νερό)επισης πολυ καλο.

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως για μένα η καλύτερη μέθοδος για ελεγχόμενη υγρασία είναι να παρέχω άφθονη υγρασία (που ακόμη κι αν δεν είχε το σπίτι μου θα έφτιαχνα με πετσέτα στο καλοριφέρ) και να την περιορίζω στο ποσοστό που θέλω με τον αφυγραντήρα. Έτσι σίγουρα θα έχω ομοιόμορφη υγρασία ακριβώς στο επιθυμητό ποσοστό. Αλλά, κορίτσια, να ξέρετε, ο αφυγραντήρας είναι τσουχτερός στην τιμή! Φυσικά τα χρήματα τα τρισχαλάλισα αφού το μωρό μου σταμάτησε να βήχει!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vikoukou έγραψε:Μαριτσάκι να το βάλεις κάνει θαύματα.
Ρωτα το παιδίατρο για αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου (να το ρίχνεις μεσα στο νερό)επισης πολυ καλο.

συμφωνώ. και εμένα πέρυσι όταν ήταν μπουκωμένη της έβαζα τον υγραντήρα το βράδυ και κοιμόταν σαν πουλάκι. βοηθούσε πολύ στην αναπνοή της.

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εγω πηρα της chicco τον υγραντηρα πριν γεννησω την κορη μου-ξερετε,τοτε που αγοραζεις ο,τι βρισκεις μπροστα σου απο τη χαρα σου-και οι μονες φορες που τον χρησιμοποιησα με ελαιο ευκαλυπτου ηταν οταν ημουνα εγκυος που ειχα μπουκωματα και δεν μπορουσα να ανασανω καλα.
απο τοτε τον μαζεψα στην αποθηκη για 18 μηνες,μεχρι πριν απο μια βδομαδα που η κορη μου εκανε συναχακι και πολλες μυξες.το μωρο δεν μπορουσε να ανασανει καλα,και το βραδυ ξυπναγε καθε μιση ωρα με κλαμματα.... κι ετσι αποφασισα να βγαλω τον υγραντηρα.το μωρο κοιμηθηκε σαν πουλακι.βοηθησε παρα παρα πολυ....ασχετα με το ποση υγρασια πρεπει να εχει το σπιτι,στο κρυολογημα,ειναι φοβερος!!!!
(παντως για το ελαιο ΜΕΣΑ στον υγραντηρα δεν ξερω αν επιτρεπεται.ο chicco εχει ενα πλαστικο εξωτερικα που βαζεις ελαια.διαβαστε καλα τις οδηγιες πριν βαλετε μεσα στο νερο διαφορα)

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η Θεία μου κάνει το έξης κλεινει τη πόρτα της κουζίνας βαζει στη κουζινα 2 κατσαρόλες με νερό να βράζουν,βάζει και τα πιτσιρίκια μεσα και κάνουν σαουνα.Τους εχω πετύχει καταχείμωνο με κοντομάνικα στη κουζίνα να παίζουν με κόκκινα μαγουλάκια.Ανοίγουν τα ρουθουνάκια...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι καλε αυτο το θυμαμαι που βραζαν κατσαρολα και καναμε αναπνοες μικρα, οπως και οι υδρατμοι μετα το μπανιο καναν καλο, θα βαλω τον αντρα μου να τον βρει που τον μαζεψαμε, παντως για το αιθεριο ελαιο ειχα διαβασει οτι δεν κανει σε μωρα να βαζουμε, τωρα για πιο μεγαλα παιδακια δεν ξερω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις