Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
FROSI έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΔΥΜΑ (ΠΗΤ15-2-2012) ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ, ΒΡΑΔΥΝΩΝ ΞΥΠΝΗΜΑΤΩΝ ΚΛΠ. ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΠΙ 2!!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑ ΜΗΝ. ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ...ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ!
ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ: ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΤΕ; ΤΟ ΔΙΠΛΟ Ή ΔΥΟ ΜΟΝΑ; ΣΤΑ ΡΗΛΑΞ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ; (Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!
κατ αρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!! εγω πηρα διπλο καροτσι γιατι αν ειμαι μονη μου πως θα τα μετακινησω??? και στο ριλαξ τα εβαλα καπου οταν σαραντησα αλλα τσεκαρα παντα την σπονδυλικη τους στηλη να ειναι ευθεια.
ειναι πολυ ωραια να μεγαλωνεις διδυμα και οσο περναει ο καιρος ειναι ακομα πιο ωραια!!!!

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
παλιες διδυμομανουλες να σας ρωτησω κατι. τα μικρα σας τα χωρισατε καθολου? δηλαδη εμενα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δενοντε πολυ και το δειχνουν και καποιοι μου ειπαν να τα χωρισω και λιγο δηλαδη να παει ο ενας να κατσει με την γιαγια για καποιες ωρες, αλλα εγω δεν θελω γιατι εχω δυο παιδια και τα θελω μαζι μου και τα δυο και δεν βρισκω λογο να τα χωρισω αλλωστε ο καθενας εχει απο την ημερα που γεννηθηκε δικο του χαρακτηρα και δεν μοιαζουν καθολου. εσεις τα χωρισατε καθολου ή μονο στο σχολειο τα χωριζουν υποχρεωτικα?

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariatwins έγραψε:παλιες διδυμομανουλες να σας ρωτησω κατι. τα μικρα σας τα χωρισατε καθολου? δηλαδη εμενα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δενοντε πολυ και το δειχνουν και καποιοι μου ειπαν να τα χωρισω και λιγο δηλαδη να παει ο ενας να κατσει με την γιαγια για καποιες ωρες, αλλα εγω δεν θελω γιατι εχω δυο παιδια και τα θελω μαζι μου και τα δυο και δεν βρισκω λογο να τα χωρισω αλλωστε ο καθενας εχει απο την ημερα που γεννηθηκε δικο του χαρακτηρα και δεν μοιαζουν καθολου. εσεις τα χωρισατε καθολου ή μονο στο σχολειο τα χωριζουν υποχρεωτικα?

εμένα είναι 4 τώρα κ αρχίσαμε το προνήπιο!!! Δεν τις χώρισα, στο δημοτικό θα το κάνω! Είναι 2 άτομα με διαφορετικές προσωπικότητες κ πρέπει να ασχολούνται με διαφορετικά πράγματα! Αν έχεις άτομο, για να στέλνεις εναλλάξ το ένα να το κάνεις!! ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
FROSI έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΔΥΜΑ (ΠΗΤ15-2-2012) ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ, ΒΡΑΔΥΝΩΝ ΞΥΠΝΗΜΑΤΩΝ ΚΛΠ. ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΠΙ 2!!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑ ΜΗΝ. ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ...ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ!
ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ: ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΤΕ; ΤΟ ΔΙΠΛΟ Ή ΔΥΟ ΜΟΝΑ; ΣΤΑ ΡΗΛΑΞ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ; (Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΔΙΠΛΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΑΦΟΥ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΘΕΛΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ Rolling Eyes ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!! ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΟΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΑΣΤΑ ΟΜΩΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ, ΔΙΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ, ΠΧ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠ ΤΑ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑ, Ή ΟΤΑΝ Η ΓΙΑΓΙΑ Η Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ Ή ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΟΠΟΥ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟΚΑΡΟΤΣΙ!!!

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω εδω εχω 2 μπεμπες 3,5 μηνων....τωρα σιγα σιγα αρχιζουν και στρωνουνε περασα πολυ δυσκολα στην αρχη γιατι γεννηθηκαν 33 εβδομαδες και ειχαμε πολυ μιζερια για το γαλα εκανα σχεδον 2 ωρες να τις ταισω και τις 2 ..τωρα σε ενα μισαωρακι εχω ξεμπερδεψει...φτου μας!!!
Να σας ζησουν τα διδυμακια σας...

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Frosi εμεις εχουμε διπλο καροτσι και προς το παρον βολευει παρα πολυ εχω παρει και 2 στρωματα και ειναι εκει την ημερα και οι 2 και κοιμουνται και τις κουνας και συγχρονως ,εντωμεταξυ το συγκεκριμενο καροτσι ειναι παρα πολυ ελαφρυ προς το παρον και ευελικτο....στο ρηλαξ τωρα εχω ξεκινησει και τις βαζω αλλα βαριουνται γιατι εχουν μαθει το καροτσι που τους βαζω παιχνιδακια να κρεμονται κτλ

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
cinderella έγραψε:
mariatwins έγραψε:παλιες διδυμομανουλες να σας ρωτησω κατι. τα μικρα σας τα χωρισατε καθολου? δηλαδη εμενα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δενοντε πολυ και το δειχνουν και καποιοι μου ειπαν να τα χωρισω και λιγο δηλαδη να παει ο ενας να κατσει με την γιαγια για καποιες ωρες, αλλα εγω δεν θελω γιατι εχω δυο παιδια και τα θελω μαζι μου και τα δυο και δεν βρισκω λογο να τα χωρισω αλλωστε ο καθενας εχει απο την ημερα που γεννηθηκε δικο του χαρακτηρα και δεν μοιαζουν καθολου. εσεις τα χωρισατε καθολου ή μονο στο σχολειο τα χωριζουν υποχρεωτικα?

εμένα είναι 4 τώρα κ αρχίσαμε το προνήπιο!!! Δεν τις χώρισα, στο δημοτικό θα το κάνω! Είναι 2 άτομα με διαφορετικές προσωπικότητες κ πρέπει να ασχολούνται με διαφορετικά πράγματα! Αν έχεις άτομο, για να στέλνεις εναλλάξ το ένα να το κάνεις!! ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472 ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 417472
κατ αρχην να σου ζησουν τα ζουζουνια σου και σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!!!!! Very Happy
και εσυ ετσι λες ε? να τα χωρισω και λιγο αν μπορω? ξερεισ κατι θελω να τους εχω και τους δυο μαζι μου στο σπιτι ή οταν παω καπου δεν θελω ο αλλος να καθεται σπιτι με την γιαγια ενδεχωμενος. οι αλλες μανουλες που απλα εχουν δυο παιδια τα χωριζουν? δεν ξερω με προβληματιζει πολυ και δεν θελω να κανω κατι που μπορει να ειναι λαθος.

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
lidiaki έγραψε:και εγω εδω εχω 2 μπεμπες 3,5 μηνων....τωρα σιγα σιγα αρχιζουν και στρωνουνε περασα πολυ δυσκολα στην αρχη γιατι γεννηθηκαν 33 εβδομαδες και ειχαμε πολυ μιζερια για το γαλα εκανα σχεδον 2 ωρες να τις ταισω και τις 2 ..τωρα σε ενα μισαωρακι εχω ξεμπερδεψει...φτου μας!!!
Να σας ζησουν τα διδυμακια σας...

ολα θα γινουν πολυ ευκολα οσο περναει ο καιρος!!!!!!! ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 654316 να τα χαιρεσαι τα μωρακια σου!!!!!

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariatwins έγραψε:
lidiaki έγραψε:και εγω εδω εχω 2 μπεμπες 3,5 μηνων....τωρα σιγα σιγα αρχιζουν και στρωνουνε περασα πολυ δυσκολα στην αρχη γιατι γεννηθηκαν 33 εβδομαδες και ειχαμε πολυ μιζερια για το γαλα εκανα σχεδον 2 ωρες να τις ταισω και τις 2 ..τωρα σε ενα μισαωρακι εχω ξεμπερδεψει...φτου μας!!!
Να σας ζησουν τα διδυμακια σας...

ολα θα γινουν πολυ ευκολα οσο περναει ο καιρος!!!!!!! ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 654316 να τα χαιρεσαι τα μωρακια σου!!!!!

Ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις....να χαιρεσαι και εσυ τα δικασου!!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariatwins έγραψε:παλιες διδυμομανουλες να σας ρωτησω κατι. τα μικρα σας τα χωρισατε καθολου? δηλαδη εμενα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δενοντε πολυ και το δειχνουν και καποιοι μου ειπαν να τα χωρισω και λιγο δηλαδη να παει ο ενας να κατσει με την γιαγια για καποιες ωρες, αλλα εγω δεν θελω γιατι εχω δυο παιδια και τα θελω μαζι μου και τα δυο και δεν βρισκω λογο να τα χωρισω αλλωστε ο καθενας εχει απο την ημερα που γεννηθηκε δικο του χαρακτηρα και δεν μοιαζουν καθολου. εσεις τα χωρισατε καθολου ή μονο στο σχολειο τα χωριζουν υποχρεωτικα?

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!
Εμένα είναι 4,5 ετών οι κόρες μου και δεν τις έχω χωρίσει ποτέ απλά για να το κάνω.Μόνο το καλοκαίρι τις χώρισα για λίγες μέρες που μπήκε η μία στο νοσοκομείο και η άλλη έκατσε στο σπίτι με τη μαμά μου και ζορίστηκαν πολύ.Ειδικά η Άννα που ήταν σπίτι και ήξερε ότι η Βαγγελιώ έκανε εγχείρηση.
Δεν θέλω να τις χωρίσω όμως.Παλιότερα μου έλεγε η μάνα μου να τις παίρνει στο χωριό μία μία αλλά δεν το δέχτηκα και ούτε θα το κάνω.Καλύτερα να τις έχω μόνη μου παρά να τις χωρίσω.Όταν μεγαλώσουν και θέλουν μόνες τους ναι, αλλά όχι να το κάνω εγώ ενώ η μία δεν κάνει δίχως την άλλη.Αυτά...

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
didumomama έγραψε:
mariatwins έγραψε:παλιες διδυμομανουλες να σας ρωτησω κατι. τα μικρα σας τα χωρισατε καθολου? δηλαδη εμενα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος δενοντε πολυ και το δειχνουν και καποιοι μου ειπαν να τα χωρισω και λιγο δηλαδη να παει ο ενας να κατσει με την γιαγια για καποιες ωρες, αλλα εγω δεν θελω γιατι εχω δυο παιδια και τα θελω μαζι μου και τα δυο και δεν βρισκω λογο να τα χωρισω αλλωστε ο καθενας εχει απο την ημερα που γεννηθηκε δικο του χαρακτηρα και δεν μοιαζουν καθολου. εσεις τα χωρισατε καθολου ή μονο στο σχολειο τα χωριζουν υποχρεωτικα?

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!
Εμένα είναι 4,5 ετών οι κόρες μου και δεν τις έχω χωρίσει ποτέ απλά για να το κάνω.Μόνο το καλοκαίρι τις χώρισα για λίγες μέρες που μπήκε η μία στο νοσοκομείο και η άλλη έκατσε στο σπίτι με τη μαμά μου και ζορίστηκαν πολύ.Ειδικά η Άννα που ήταν σπίτι και ήξερε ότι η Βαγγελιώ έκανε εγχείρηση.
Δεν θέλω να τις χωρίσω όμως.Παλιότερα μου έλεγε η μάνα μου να τις παίρνει στο χωριό μία μία αλλά δεν το δέχτηκα και ούτε θα το κάνω.Καλύτερα να τις έχω μόνη μου παρά να τις χωρίσω.Όταν μεγαλώσουν και θέλουν μόνες τους ναι, αλλά όχι να το κάνω εγώ ενώ η μία δεν κάνει δίχως την άλλη.Αυτά...

αυτο μου λεει και εμενα η μαμα μου, ασε να παρω τον εναν μαζι μου ατο νησι να ξεκουραστεις και εσυ λιγο. αλλα δεν θελω και δεν νομιζω πως υπαρχει λογος. απλα σκεφτομουν μηπως ειναι σωστο και επιβαλεται να χωριστουν για λιγο. σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και να σου ζησουν οι ζουζουνες!!!!! (και κατι ασχετο δεν ειναι πολυ ευκολα τωρα πια που ειναι μεγαλες κοπελες? κανεις και εσυ τις δουλειες σου πιο ανετα ε?)

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariatwins έγραψε:

αυτο μου λεει και εμενα η μαμα μου, ασε να παρω τον εναν μαζι μου ατο νησι να ξεκουραστεις και εσυ λιγο. αλλα δεν θελω και δεν νομιζω πως υπαρχει λογος. απλα σκεφτομουν μηπως ειναι σωστο και επιβαλεται να χωριστουν για λιγο. σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και να σου ζησουν οι ζουζουνες!!!!! (και κατι ασχετο δεν ειναι πολυ ευκολα τωρα πια που ειναι μεγαλες κοπελες? κανεις και εσυ τις δουλειες σου πιο ανετα ε?)

Όσο περνάει ο καιρός αλλάζουν τα πράγματα.Παίζουν μόνα τους και δεν μας πολύ έχουν ανάγκη.Θα το δεις κι εσύ σύντομα.Και ναι!!!!οι δουλειές γίνονται πιο εύκολα...δεν μας θέλουν μονίμως δίπλα τους!!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδω προσεχως διδυμομανουλα με ΠΗΤ 15/5 σε μονοχοριακα, διαμνιακα διδυμακια..!!! Στην αρχη με ειχε πιασει τρελο αγχος αλλα τωρα ειμαι πολυ χαλαρη και κουλ. Σκεφτομαι οτι για να μου τα στειλει ο Θεουλης, σημαινει οτι μπορω να αντεπεξελθω. Με τα διδυμα δε φοβαμαι, θελω και να τα θηλασω αποκλειστικα και πιστευω πως θα τα καταφερω και λογω εμπειριας 15 μηνων θηλασμου, με τη μεγαλυτερη με πιανει λιγο αγχος μηπως την παραμελησω λιγο στην αρχη. Αλλα γενικα ειναι ανεξαρτητο παιδακι και δεν ειναι κολλημενη επανω μου, πιο πολυ με τον πατερα της, οποτε πιστευω θα τα καταφερουμε. πιο πολυ με αγχωνει μελλοντικα το οικονομικο θεμα οταν θα μεγαλωσουν και θα εχουν πολλες αναγκες και απαιτησεις καθως και το να τα χωρισω στο σχολειο γιατι προς το παρον ο αντρας μου δε συμφωνει (προς το παρον) Μεχρι τοτε ομως...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maya μου, χαρα στο κουραγιο σου! Εχεις δει το φυλο των μωρων? Χι χι θα ειναι και ιδια , δεν θα μπορεις να τα ξεχωριζεις scratch .
Ασε και που με τον ιδιο πλακουντα θα τσακωνονται μεσα στην κοιλιτσα σου για το ποιο θα πρωτοφαει! ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 311356
Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη κι να κρατησεις το ακμαιο ηθικο σου γιατι ειναι λιγο δυσκολα τα διδυμακια.Μια κολλητη μου ειχε ετσι μια κορη σαν εσενα και μετα εκανε τα διδυμα και δεν βγηκε απο το σπιτι της για 2 χρονια. ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 893968

toniantoni


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω εχω διδυμα αγορια 5,5 χρονων και προσπαθω οσο μπορω να ειναι ανεξαρτητα και ελευθερα.Στο σχολειο τους εχω στην ιδια ταξη και για λογους ψυχολογιας αλλα κυριως για δικη μου διευκολυνση. Αρκετες φορες παντως προσπαθω να κανουν ξεχωριστα πραγματα και να μενουν οσο γινεται και χωρια εξαλλου δεν ειναι σιαμαια για να μην χωριζουν ποτε. ΠΟλλες φορες και απο μονοι τους επιδιωκουν να ειναι και ο καθενας μονος και κανει ξεχωριστα πραγματα. ΔΕν θελω να τους επιβαλλω τιποτα ομως πρεπει να μαθουν να ζουν και χωριστα και να κανουν χωριστα πραγματα. Αναρωτηθειται το εξης αν ολα αυτα θα τα σκεφτοσασταν αν ηταν δυο ξεχωριστα παιδακια δυο απλα αδερφακια.

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι 16 μηνών.Γεννήθηκαν μετά απο μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην 33η εβδομάδα αλλά ευτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα.Δυστυχώς η κακή εγκυμοσύνη ήταν ο λόγος που με έκανε να μην θηλάσω αποκλειστικά καθώς ένιωθα πολυ κουρασμένη και δεν ήξερα αν θα ανταπεξέλθω πράγμα που έχω μετανιώσει.παρα την κούραση αν και τώρα είναι κάπως καλύτερα που μεγάλωσαν με άλλες δυσκολίες όμως ανα ηλικία θεωρω μεγάλη ευλογία να μεγαλώνεις δυο παιδιά μαζί.!!!και γω νιωθω πολυ τυχερη που ο θεός μου χάρισε αυτό το δωρο.

καλό κουράγιο σε όλες μας & να χαιρόμαστε τα ζουζουνάκια μας!!!!!
ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 215994

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια εσείς που έχετε δίδυμα, είχατε στο σόι σας ή του άντρα σας δίδυμα? γιατί ξέρω για να έχεις περισσότερες πιθανότητες πρέπει να έχεις στην οικογένεια σου..δλδ αν δεν έχεις δεν υπάρχει πιθανότητα?

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mommy12585 έγραψε:Κορίτσια εσείς που έχετε δίδυμα, είχατε στο σόι σας ή του άντρα σας δίδυμα? γιατί ξέρω για να έχεις περισσότερες πιθανότητες πρέπει να έχεις στην οικογένεια σου..δλδ αν δεν έχεις δεν υπάρχει πιθανότητα?

Λένε ότι την ποιότητα την καθορίζει ο άντρας και την ποσότητα η γυναίκα..Εγώ τα πήρα από τη γιαγιά μου (τη μαμά της μαμάς μου) που είχε δίδυμα.
Σίγουρα μπορεί μία γυναίκα να κάνει δίδυμα, που δεν έχει ιστορικό,αν είναι τυχερό.Αυτά είναι του Θεού.Λένε ότι κρατάει 7 γενιές.

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mommy12585 έγραψε:Κορίτσια εσείς που έχετε δίδυμα, είχατε στο σόι σας ή του άντρα σας δίδυμα? γιατί ξέρω για να έχεις περισσότερες πιθανότητες πρέπει να έχεις στην οικογένεια σου..δλδ αν δεν έχεις δεν υπάρχει πιθανότητα?

Εμένα τα διδυμάκια μου ήρθαν μετά απο εξωσωματική οπότε δεν ξέρω ακριβώς να σου πω.Νομίζω ότι παίζει ρόλο σημαντικό η κληρονομικότητα αλλα όχι και απόλυτο.

ΥΑΠΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ???????? - Σελίδα 2 215994

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maya έγραψε:Εδω προσεχως διδυμομανουλα με ΠΗΤ 15/5 σε μονοχοριακα, διαμνιακα διδυμακια..!!! Στην αρχη με ειχε πιασει τρελο αγχος αλλα τωρα ειμαι πολυ χαλαρη και κουλ. Σκεφτομαι οτι για να μου τα στειλει ο Θεουλης, σημαινει οτι μπορω να αντεπεξελθω. Με τα διδυμα δε φοβαμαι, θελω και να τα θηλασω αποκλειστικα και πιστευω πως θα τα καταφερω και λογω εμπειριας 15 μηνων θηλασμου, με τη μεγαλυτερη με πιανει λιγο αγχος μηπως την παραμελησω λιγο στην αρχη. Αλλα γενικα ειναι ανεξαρτητο παιδακι και δεν ειναι κολλημενη επανω μου, πιο πολυ με τον πατερα της, οποτε πιστευω θα τα καταφερουμε. πιο πολυ με αγχωνει μελλοντικα το οικονομικο θεμα οταν θα μεγαλωσουν και θα εχουν πολλες αναγκες και απαιτησεις καθως και το να τα χωρισω στο σχολειο γιατι προς το παρον ο αντρας μου δε συμφωνει (προς το παρον) Μεχρι τοτε ομως...
κατ αρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!και εμενα μονοχωριακα διαμνιακα ηταν και γεννησα 36εβδ και 7 ημερες!!! δεν μπηκαν καθολου θερμοκιτιδα και ολα πηγαν καλα. δεν καταφερα να τα θυλασω αποκλειστικα το μονο που καταφερα ηταν μικτη διατροφη για 1μηνα μετα τελειωσε το γαλα μου οποτε ειχαμε μονο εμποριου. δεν με πειραζει ομως δεν γινοταν αποκλειστικος θυλασμος με τιποτα δεν ειχα τον χρονο, την υπομονη, και τα μικρα μου δεν ειχαν πολυ δυναμη!!!! σου ευχομαι ομως να σου πανε ολα καλα και να τα θυλασεις οσο περισσοτερο γινεται!!!!

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mommy12585 έγραψε:Κορίτσια εσείς που έχετε δίδυμα, είχατε στο σόι σας ή του άντρα σας δίδυμα? γιατί ξέρω για να έχεις περισσότερες πιθανότητες πρέπει να έχεις στην οικογένεια σου..δλδ αν δεν έχεις δεν υπάρχει πιθανότητα?
εμενα ειχε κανει διδυμα μια αδελφη της γιαγιας μου. και βεβαια δεν ειχα σκεφτει ΠΟΤΕ οτι υπαρχει πιθανοτητα να κανω διδυμα. καμια φορα μπορει να τυχει να κανεις δυδιμα χωρις να εχεις ιστορικο αλλα λενε οτι κραταει 7 γενιες!!!!

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα κοριτσια ηταν διδυμη η γιαγια μου απο τον μπαμπα μου και ο μπαμπας μου ηταν διδυμος και τελικα εκανα κι εγω διδυμα....Παντως ξερω οτι συνηθως παει απο γενια παρα γενια !!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lidiaki έγραψε:Εμενα κοριτσια ηταν διδυμη η γιαγια μου απο τον μπαμπα μου και ο μπαμπας μου ηταν διδυμος και τελικα εκανα κι εγω διδυμα....Παντως ξερω οτι συνηθως παει απο γενια παρα γενια !!!!


τέλειο ;;!!!
Λέτε να περάσει κληρονομικό στις επομενες γενιές τα δίδυμα απο εξωσωματική;;;!!! χαχαχχα
όχι κι εμείς ενώ ο άντρας μου έχει καμιά δεκαριά στο σόι που έχουν δίδυμα εμείς κάναμε εξωσω.
Αλλά από ότι ηξερα τα δίδυμα "τραβάνε" περισσότερο από της γυναίκας το σόι !!! Δε ξέρω εάν αληθεύει!

πάντως δίδυμα ή μη μετά το πρώτο εξάμηνο πιστεύω πως είναι όπως κάθε μανούλα που έχει δύο παιδάκια, αδελφάκια διαφορετικής ηλικίας! ίσως και καλύτερα απο άποψη ενδιαφέροντων...τί λέτε;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις