Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

12 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Τετ Νοε 17, 2010 10:21 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Hello koritsia hthela na sas rwthsw gia ta rammata pera apo xliaro neraki (gt dn mporw me kruo ) mporw na plenomai me to betadine scrub dhladh to betadine sapouni ?? xamomilh kathe fora variemai na ftiaxnw k dn exw xrono ... an k anakoufizei ..epishs pote na paw gia enan gunaikologiko elegxo na doun k ta rammata ( epeidh o iatros m m pe oti dn einai aparaithto k genika einai ------- tha vrw allo gunaikologo ) asvesteio na sunexisw na pernw ?? m ponane ta dontakia k dn mporw twra na paw na ta ftiaksw(gt thulazw) m xan xalasei 2 kata thn egkumosunh ...oti mporeite peite m k emena p mai kainouria xazomama Razz 2 -3 pragmatakia gia meta th genna 875502

22 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Τετ Νοε 17, 2010 11:08 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
errika έγραψε:Hello koritsia hthela na sas rwthsw gia ta rammata pera apo xliaro neraki (gt dn mporw me kruo ) mporw na plenomai me to betadine scrub dhladh to betadine sapouni ?? xamomilh kathe fora variemai na ftiaxnw k dn exw xrono ... an k anakoufizei ..epishs pote na paw gia enan gunaikologiko elegxo na doun k ta rammata ( epeidh o iatros m m pe oti dn einai aparaithto k genika einai ------- tha vrw allo gunaikologo ) asvesteio na sunexisw na pernw ?? m ponane ta dontakia k dn mporw twra na paw na ta ftiaksw(gt thulazw) m xan xalasei 2 kata thn egkumosunh ...oti mporeite peite m k emena p mai kainouria xazomama Razz 2 -3 pragmatakia gia meta th genna 875502
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ,ΠΛΕΝΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑ ΜΕΤΑ BETADINE ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΛΠΙΚΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ( ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ).ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΟΜΟΥΝ( ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ).ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΕ.ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ , ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΩ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕ , Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑΡΚΩΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΦΟΒΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ , ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

32 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Τετ Νοε 17, 2010 11:16 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασβεστιο και σιδηρο να παιρνεις οσο θηλαζεις και μαλιστα αν σου τα γραψει γιατρος με την ενδειξη λοχεια τα παιρνεις δωρεαν.
για τα δοντια δε ξερω αλλα σιγουρα δεν ειναι η ναρκωση απλη οπως στην εγκυμοσυνη γιατι το στηθος δεν φιλτραρει ουσιες οπως ο πλακουντας.ρωτησε καλυτερα τον γιατρο σου(τον καινουριο) ή και την παιδιατρο σου!

42 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 12:32 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με ένα σαπούνι που μου είχαν δώσει στο μαιευτήριο πλενόμουν κυρίως, αλλά έβαζα κι εγώ Betadine, νομίζω δεν υπάρχει θέμα. Όσο για τα δόντια, εγώ έκανα επέμβαση πριν 3 μήνες με τοπική ανασθησία και δεν υπάρχει πρόβλημα. Ρώτα όμως και τον γιατρό σου. Απλά να πεις στον οδοντίατρο ότι θηλάζεις για να ξέρει. Επίσης ρώτα τον παιδίατρο, ξέρει κι αυτός. Να σου ζήσει το μωράκι σου!

52 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 5:20 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασβεστιο κ σιδηρο δινουν για το 1ο τριμηνο,αλλα γι αυτο θα σε ενημερωσει ο παιδιατρος (δεν το χει κανει ακομα?απορω..).Καποιοι γιατροι δεν δινουν συμπληρωματα καθολου στον θηλασμο. Να τρεφεσαι σωστα για να αναπληρωνει το σωμα σου τα υγρα. Γυναικολογικο ελεγχο εννοεις το ΠΑΠ μετα την γεννα?αυτο στις 40 μερες το κανουμε.
Οδοντιατρο γιατι δεν πας ? οπως σου πε και πιο πανω και η Rinoula θα τον ενημερωσεις οτι θηλαζεις. 5 δοντια με πονανε! Σαββατο εχω και εγω ραντεβου...με εχουν ξεκανει τα μικρα θηρια Laughing

62 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 9:46 am

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω λογω θυρεοειδη δεν εβαζα μπεταντιν....πλενομουν καθε φορα μετα την τουαλετα και με σαπουνακι ελαφρα και στεγνωμα καλο και ημουν μια χαρα!Ρωτα τον γυναικολογο σου για οδοντιατρο αν και αυτος θα γνωριζει αν του πεις σιγουρα!Εγω ασβεστιο δεν πηρα καθολου δεν το ηθελα με τιποτα ουτε στην εγκυμοσυνη μονο σιδηρο.Αλλα ετρωγα καλα!

72 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 9:55 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για τα δοντια να πας συντομα οδοντιατρο να σου τα κοιταξει,γιατι κ εγω εχω προβλημα,επαθα κατα τη διαρκεια του θηλασμου ουλιτιδα λογω θηλασμου,αποτι θυμαμαι ο οδοντιατρος μ ειχε πει οτι κ κατα τη διαρκεια του θηλασμου πρεπει να παιρνεις ασβεστιο γτ σου τραβαει απο τα δοντια.τωρα για τα ραμματα δν ξερω,εγω εκανα τελεια διαστολη,ανοιξα δλδ τελειως κ δν με εκαναν ραμματα,μ εκαναν ενα μονο εσωτερικο γτ με γρατζουνισε η μικρη με τα νυχια της,κ ετσι δεν ξερω να σε ενημερωσω.παντως ρωτα κ καποιον εμπιστο φαρμακοποιο αυτοι συνηθως γνωριζουνε αρκετα.λεω φαρμακοποιο μεχρι να βρεις καινουριο γυναικολογο.γυναικολογικη εξεταση γινεται στις 40ημερες.

82 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 12:55 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΠΛΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΛΟΙΦΗ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΠΟΥΛΩΣΗ.ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙΣ.ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ,ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΕΝΕΣΟΥΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

92 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Πεμ Νοε 18, 2010 1:08 pm

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω επειδη ηταν μεγαλο το μωρο εκανα ραμματα απο την πλατη μεχρι την κοιλια χα χα !!!λοιπον εβραζα σε κατσαρολακι μεγαλη ποσοτητα χαμομηλι και το ειχα στο μπανιο ολη μερα,αν ηθελα ζεσταινα μια ποσοτητα μονο.Μπενταντιν μου ειχε πει να βαζω καθε μερα μετα το μπανιο μου και να αλλαζω τακτικα σερβιετα.Στο γιατρο πηγα και εγω καμια 45 μερες αφου γεννησα.Γενικοτερα πιστευω επειδη ειχα πολλα ραμματα ειναι λιγο ζορικα τις πρωτες 2 εβδομαδες,δεν μπορουσα να καθησω σωστα,σιγα σιγα ομως ολα γινονται καλυτερα.Ασβεστιο και σιδηρο μου εγραψε ο γιατρος να παρω για οσο θηλασω και μου το ξεκινησε απο το μαιευτηριο,μου τα φαιρνανε η νοσοκομες καθε πρωι.Οσο για οδοντιατρο εγω εκανα σφραγισμα και καθαρισμο τον καιρο που θηλαζα.

102 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Παρ Νοε 19, 2010 5:27 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πλενόμουν με ειδικό σαπούνι για την περιοχή αλλά όχι betadine. Τα ράμματα τα βλέπει ο γιατρός στις 40 μέρες που πηγαίνεις για έλεγχο. Μετά δεν νομίζω να χρειάζεται αν δεν εντοπιστεί πρόβλημα. Ασβέστιο και σίδηρο πρέπει να παίρνεις όσο θηλάζεις. Όσο για τον οδοντίατρο νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι μόνο αν δε χρειάζεται νάρκωση.

112 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Παρ Νοε 19, 2010 5:41 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα ραμματα κανει καλο να τα πλενεις με σκετο χλιαρο νερο και να τα στεγνωνεις με το πιστολακι. εχω ακουσει οτι πεφτουν πιο γρηγορα. εγω να σας πω την αληθεια ειχα μονο 3 ραμματακια στη δευτερη γεννα που επουλωθηκαν αμεσως γιατι δε με εκοψε ο γιατρος, ηταν οτι σκιστηκα απο μονη μου.

122 -3 pragmatakia gia meta th genna Empty Απ: 2 -3 pragmatakia gia meta th genna Παρ Νοε 19, 2010 10:46 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ είχα περίπου 10-12 ράμματα αν θυμάμαι καλα...πλενόμουν με τον αφρο της frezyderm καθε φορά που πήγαινα τουαλέτα και τα ράμματα μου πέρασαν στις 10 μέρες...εκτός από ένα σκασμένο που με ταλαιπώρησε κανα 20ημερο...


Σιδηρο και ασβεστιο εγω παίρνω ακόμα βασικά γιατί δεν μου είπε κανείς να τα σταματήσω αλλά μαλλον πρέπει να ρωτησω παιδιατρο για σιγουρα..

επισης τεστ ΠΑΠ εκανα στους 3 μηνες απο τη γεννα και στο ενδιαμεσο δεν πηγα καθολου γιατρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις