Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Na thn ksupnaw na reueutei??? Τετ Νοε 17, 2010 10:34 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Exoume to ekshs provlhma thn pernei o upnos polles fores otan trwei k th thulazw ti na kanw na thn ksupnaw gia na reutei k meta thelei pali sththos k pali ta idia??? mou xe kanei merikes fores emetouli otan ksupnise k fovamai mhn einai ap' auto ... prospathw me pipiles ktl na thn korideuw alla tpt ..
ti na kanw na thn ksupnaw h na thn afhnw ?? enoeite pws th vazw sto plai k koimatai Sad Sad Sad

2Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Τετ Νοε 17, 2010 10:44 pm

mnik

mnik
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα ...αν και σε αυτο το θεμα θα ακουσεις πολλες γνωμες και ισως μπερδευτεις θα σου πω τι εκανα εγω.
Σιγουρα το καλυτερο απο ολα ειναι να ρευεται,σιγουρα πολλες γουλιες που βλεπεις προερχονται απο εκει.
Αν το μωρο κοιμαται βαθια μη το ξυπνας βαζε το στον ωμο σου και προσπαθησε να ρευτει καθως κοιμαται αν δεν γινει τιποτα βαλτο να ξαπλωσει.
Αν νιωσει δυσφορια θα ξυπνησει θα το σηκωσεις και θα ρευτει και θα ξανακοιμηθει,τουλαχιστον αυτο εκανε ο δικος μου.
Η παιδιατρος παντως ελεγε να ρευεται πρωτα!
Φυσικα δεν ηταν παντα εφικτο.
Ταπεινη μου γνωμη παντα, εσυ σαν μανα θα βρεις την ακρη σου.

3Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Τετ Νοε 17, 2010 10:45 pm

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμάς η παιδίατρος μας είχε πει μόνο στο ξένο το γάλα να σηκώνουμε να ρευτεί γιατί είναι δύσπεπτο. το γάλα της μαμάς είναι ελαφρύ και δε χρειάζεται, αρκεί να κοιμάται στο πλάι.... ο δικός μας βέβαια δεν κοιμάται ποτέ στο πλάι Very Happy αλλά τον θηλάζω τη νύχτα χωρίς να τον ξυπνήσω Na thn ksupnaw na reueutei??? 654316 Na thn ksupnaw na reueutei??? 654316

4Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 12:29 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mnik έγραψε:Καλημερα ...αν και σε αυτο το θεμα θα ακουσεις πολλες γνωμες και ισως μπερδευτεις θα σου πω τι εκανα εγω.
Σιγουρα το καλυτερο απο ολα ειναι να ρευεται,σιγουρα πολλες γουλιες που βλεπεις προερχονται απο εκει.
Αν το μωρο κοιμαται βαθια μη το ξυπνας βαζε το στον ωμο σου και προσπαθησε να ρευτει καθως κοιμαται αν δεν γινει τιποτα βαλτο να ξαπλωσει.
Αν νιωσει δυσφορια θα ξυπνησει θα το σηκωσεις και θα ρευτει και θα ξανακοιμηθει,τουλαχιστον αυτο εκανε ο δικος μου.
Η παιδιατρος παντως ελεγε να ρευεται πρωτα!
Φυσικα δεν ηταν παντα εφικτο.
Ταπεινη μου γνωμη παντα, εσυ σαν μανα θα βρεις την ακρη σου.


Θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου!Α το σηκωσεις απαλα ενω κοιμαται και το ακουμπησεις στον ωμο σου πιθανοτατα να μην ξυπνησει καν,χτυπα το απαλα στην πλατουλα και μολις ρευτει το ξαναβαζεις για υπνο απαλα.Εμενα δεν ξυπνανε με τιποτα.

5Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 1:02 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:
mnik έγραψε:Καλημερα ...αν και σε αυτο το θεμα θα ακουσεις πολλες γνωμες και ισως μπερδευτεις θα σου πω τι εκανα εγω.
Σιγουρα το καλυτερο απο ολα ειναι να ρευεται,σιγουρα πολλες γουλιες που βλεπεις προερχονται απο εκει.
Αν το μωρο κοιμαται βαθια μη το ξυπνας βαζε το στον ωμο σου και προσπαθησε να ρευτει καθως κοιμαται αν δεν γινει τιποτα βαλτο να ξαπλωσει.
Αν νιωσει δυσφορια θα ξυπνησει θα το σηκωσεις και θα ρευτει και θα ξανακοιμηθει,τουλαχιστον αυτο εκανε ο δικος μου.
Η παιδιατρος παντως ελεγε να ρευεται πρωτα!
Φυσικα δεν ηταν παντα εφικτο.
Ταπεινη μου γνωμη παντα, εσυ σαν μανα θα βρεις την ακρη σου.


Θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου!Α το σηκωσεις απαλα ενω κοιμαται και το ακουμπησεις στον ωμο σου πιθανοτατα να μην ξυπνησει καν,χτυπα το απαλα στην πλατουλα και μολις ρευτει το ξαναβαζεις για υπνο απαλα.Εμενα δεν ξυπνανε με τιποτα.

θα συμφωνησω και εγω Cool την δικια μου το βραδυ που θηλαζει 134667788 φορες Razz δεν την ξυπναω πια,ουτε καν την σηκωνω,την βαζω στο κρεβατι της κ συνεχιζουμε τον υπνο μας (αν αυτο λεγεται υπνος...)

6Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 2:51 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mnik έγραψε:Αν το μωρο κοιμαται βαθια μη το ξυπνας βαζε το στον ωμο σου και προσπαθησε να ρευτει καθως κοιμαται αν δεν γινει τιποτα βαλτο να ξαπλωσει.

Αυτό έκανα κι εγώ.Ο παιδίατρος μου είχε πει οτι δεν χρειάζεται να ακούσω το ρέψιμο.Απλά να την κρατάμε αρκετή ώρα σε ψιλοόρθια στάση.Εμείς την "κρεμάγαμε" στον ώμο μας για κανένα 20λεπτο γιατί είμασταν και λίγο χέστηδες(δικιά μου λέξη)σχετικά με την αναρρόφηση.

7Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 3:28 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ούτε εγώ περίμενα να ρευτεί για πολλή ώρα (θηλάζω). Το μητρικό γάλα είναι σχετικά ελαφρύ. Σημειωτέον ο δικός μου από 40 ημερών κοιμάται μπρούμυτα.

8Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 4:32 am

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όταν κοιμάται βαθιά δεν την ξυπνάω για να ρευτει την βάζω στο πλάι να κοιμηθεί, όταν τρώει και δεν κοιμάται προσπαθώ να ρευτει αλλά δεν τις περισσότερες φορές δεν το κανει!!!

http://www.savetheplanet.gr

9Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 5:58 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
mnik έγραψε:Αν το μωρο κοιμαται βαθια μη το ξυπνας βαζε το στον ωμο σου και προσπαθησε να ρευτει καθως κοιμαται αν δεν γινει τιποτα βαλτο να ξαπλωσει.

Αυτό έκανα κι εγώ.Ο παιδίατρος μου είχε πει οτι δεν χρειάζεται να ακούσω το ρέψιμο.Απλά να την κρατάμε αρκετή ώρα σε ψιλοόρθια στάση.Εμείς την "κρεμάγαμε" στον ώμο μας για κανένα 20λεπτο γιατί είμασταν και λίγο χέστηδες(δικιά μου λέξη)σχετικά με την αναρρόφηση.

η γνωστη σταση "παπαγαλακι" ε? Laughing και μεις το ιδιο καναμε οταν ηταν πιο μικρη .

10Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 6:02 am

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ. ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ "ΠΡΟΥΤΣ" ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑ ΝΑ ΡΕΥΕΤΑΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΥ ΧΑΙΔΕΥΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ........

11Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 7:35 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σου πω την αλήθεια μου, η παιδίατρος μου ειχε πει οτι στον μητρικό θηλασμό δεν εχει πρόβλημα και να μην ρευτεί, όμως αν της δώσω συμπληρωμα οπωσδηποτε πρεπει να την σηκώσω.
Εσύ πως το βλέπεις το παιδάκι σου? Αν κοιμάται βαθιά και δεν υπάρχει ίχνος δυσφορίας, κρίμα είναι να το ξυπνάς....

12Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 9:42 am

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι δεν χρειαζεται να το ξυπνας μωρε ειναι φυσιολογικο....Κι εμενα εκανε ακριβως οπως της mnik
ετρωγε και τον κραταγα κοιμισμενο στον ωμο να παει κατω το φαγακι και μετα υπνο αν ειχε δυσφορια τον εβλεπα κουνιοτανε τον σηκωνα ρευοτανε και υπνο που βεβαια δεν συνεβαινε συχνα γιατι τον κραταγα καμποσο ψηλα και μετα υπνο πλαι.

13Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 11:15 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Oute k egw thelw na thn ksupnaw alla polles fores mou kanei emetoulh sxeswn kathe mera k 2 fores k 3 thn hmera mia fora eixa paei toualeta k otan gurisa eixe kanei emeto alla htan sto plai eutuxos, Den eklapse kan dhladh mporousa na mh th katalavw ... Rolling Eyes giauto k exw trelathei ap to fovo k eimai apo panw ths olh thn wra k fah k doulitses menoun opws einai Sad fovamai na thn afnnw etsi gt dn klaiei polles fores vrhka emetouli panw sth kouverta k na trexei ap to stwma ths vevea oxi para polu ... Sad Sad k doulies an kanw thn elegxo taktika alla fovamai opws sas eipa gt dn kleei pipila den kserei kan pws na th krataei sto stwma oxi oti dn th thelei alles fores th krata k koimatai k alles ths peftei Sad ti na kanw ?

14Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 12:41 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΣΗΚΩΜΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΙΡΑΚΙ ΓΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΧΟΥ.ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ

15Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Πεμ Νοε 18, 2010 2:00 pm

lilianna

lilianna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
errika έγραψε:Oute k egw thelw na thn ksupnaw alla polles fores mou kanei emetoulh sxeswn kathe mera k 2 fores k 3 thn hmera mia fora eixa paei toualeta k otan gurisa eixe kanei emeto alla htan sto plai eutuxos, Den eklapse kan dhladh mporousa na mh th katalavw ... Rolling Eyes giauto k exw trelathei ap to fovo k eimai apo panw ths olh thn wra k fah k doulitses menoun opws einai Sad fovamai na thn afnnw etsi gt dn klaiei polles fores vrhka emetouli panw sth kouverta k na trexei ap to stwma ths vevea oxi para polu ... Sad Sad k doulies an kanw thn elegxo taktika alla fovamai opws sas eipa gt dn kleei pipila den kserei kan pws na th krataei sto stwma oxi oti dn th thelei alles fores th krata k koimatai k alles ths peftei Sad ti na kanw ?

καταρχην ο εμετος ισως ειναι απο παλινδρομμηση.το εχεις κοιταξει αν εχει το παιδακι σου?κατα δευτερον οπως ειπαν οι κοπελες αν εχει κοιμηθει μην την ξυπνας.κρατα την στον ωμο σου κανα 20λεπτο να κατεβει το γαλα αν και το μητρικο δεν εχει θεμα απλα για σιγουρια.επισης μπορεις να βαλεις κατω απο το στρωμα της κατι να ανασηκωνεται λιγο το σωματακι της και να κοιμαται σε ελαφρια κλισση.εγω εια παρει απο το λητω.πιπιλα μην την ζοριζεις αν δεν θελει.

16Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Κυρ Νοε 21, 2010 2:20 pm

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kai elega oti mono to diko mou paidi apokoimeietai asto sththos mou!!!egw pantws otan ton pairnei o upnos prospathw na ton valw kana 5lepto na reftei, an de to epituxoume i an exw zoristei na koimhthei ton vazw na koimatai sta plagia(etsi kai alliws epeidh einai 13 hmervn etsi koimatai.

17Na thn ksupnaw na reueutei??? Empty Απ: Na thn ksupnaw na reueutei??? Κυρ Νοε 21, 2010 10:30 pm

Eri Flower

Eri Flower
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ θηλάζω και έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι να ρευτεί....ρεύεται είτε είναι ξύπνια έιτε κοιμάται....Οπότε δεν θα κερδίσεις κάτι αν την ξυπνήσεις...Αν είναι να ρευτεί θα το κάνει και κοιμισμένη...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις