Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 8:52 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η μπεμπα μας εδω και αρκετο καιρο εχει συνεχεια βουλωμενη μυτη. ρουθουνιζει συνεχεια και οταν εχει την πιπιλα της βγαζει μαλλον για να αναπνευσει, κλαιει και την ξαναθελει. της την κανω με φυσιολογικο ορο πρωι βραδυ (της βαζω στο ενα ρουθουνι τον ορο και τον πιεζω δυνατα και μετα το ιδιο και στο αλλο, θελει 3 ορους καθε φορα).δεν ξεβουλωνει. η παιδιατρος μας ειπε να βαλω 2 σταγονες otrivin σε εναν ορο. δεν το εχω κανει ακομα.
δωστε μου καμια συμβουλη τι να κανω....

2ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 9:33 pm

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κουκλίτσα δοκίμασε και κάποιον αποφρακτήρα-αναρροφητή για την μυτούλα του μωρού(ελπίζω μην είναι τελείως βρέφος το μωράκι σου... να είναι πάνω από 2-3 μηνών ε?)... Πολλοί παιδίατροι δεν τον συνιστούν... αλλά εφόσον με τους ορούς δεν κάνεις και πολύ δουλειά... μπας και έτσι τους μειώσεις.

Ένας καλός που είναι και οικονομικός ειναι της Chicco αλλά όχι οποιοσδήποτε... ο συγκεκριμένος έχει ένα σωληνάκι συνδεδεμένο με τον αναρροφητή... βάζει το δεύτερο στην μυτούλα του... και με το σωληνάκι ρουφάς και του παίρνεις τις μυξούλες.

3ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 9:40 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξεχασα να το γραψω... το εχω και προσπαθω να τις ρουφηξω ολες αλλα και παλι τιποτα...
την λυπαμαι γιατι κλαιει παρα πολυ!!!!

4ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 9:48 pm

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioannam24 έγραψε:ξεχασα να το γραψω... το εχω και προσπαθω να τις ρουφηξω ολες αλλα και παλι τιποτα...
την λυπαμαι γιατι κλαιει παρα πολυ!!!!

Χμμμμ... Rolling Eyes Τότε καλό θα είναι να δοκιμάσεις για λίγες μέρες αυτό που σου είπε ο παιδίατρος. Και να μην στεναχωριέσαι βρε! Όλα τα μωράκια τα περνάνε αυτά Smile Μέχρι να παντρευτείίίίίί.... θα γιάνει Wink

5ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 9:53 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
στενοχωριεμαι γιατι εχει βουλωμενη μυτουλα, τα ματακια της συνεχεια με κιτρινες στιμπλες που ουτε να τα ανοιξει δεν μπορει....
τι δεν κανω σωστα ????? τι εχει το παιδακι μου ????

6ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 10:02 pm

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioannam24 έγραψε:στενοχωριεμαι γιατι εχει βουλωμενη μυτουλα, τα ματακια της συνεχεια με κιτρινες στιμπλες που ουτε να τα ανοιξει δεν μπορει....
τι δεν κανω σωστα ????? τι εχει το παιδακι μου ????

Κάτσε.. για τα ματάκια δεν μου το είπες... Καταρχίν πόσο μηνών είναι???
Αν είναι νεογέννητο... και τα ματάκια έχουν κάτι κίτρινα υγρά.. και κλείνουν από αυτά... ίσως να μην έχει ανοίξει ακόμη ο πόρος του ματιού... ή να έχει μολυνθεί το ματάκι της.

Εκεί εμπειρικά από τον δικό μου γιο -ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ (και αν στο είδε αυτο ο δικός σου αλλά δεν σου είπε τπτ... καλό να ρωτήσεις και 2η γνώμη αλλού)- θα χρειαστεί να της κάνεις μασαζάκι με το 1ο σου δάκτυλο από την μέση της μυτούλας της και προς τα πάνω-προς το ματάκι της για να ανοίξει σιγά σιγά το σημείο αυτό στο ματάκι που βγαίνουν και τα δάκρυα... και θα χρειαστούν και σταγονίτσες Tobrex για 4 μέρες (από 4 φορές την ημέρα)και στα δύο ματάκια της (ακόμη κι αν δεν έχει τπτ το 1).

ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ για να είσαι σίγουρη!!!!!

7ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Νοε 24, 2010 11:10 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kalokairini έγραψε:
ioannam24 έγραψε:στενοχωριεμαι γιατι εχει βουλωμενη μυτουλα, τα ματακια της συνεχεια με κιτρινες στιμπλες που ουτε να τα ανοιξει δεν μπορει....
τι δεν κανω σωστα ????? τι εχει το παιδακι μου ????

Κάτσε.. για τα ματάκια δεν μου το είπες... Καταρχίν πόσο μηνών είναι???
Αν είναι νεογέννητο... και τα ματάκια έχουν κάτι κίτρινα υγρά.. και κλείνουν από αυτά... ίσως να μην έχει ανοίξει ακόμη ο πόρος του ματιού... ή να έχει μολυνθεί το ματάκι της.

Εκεί εμπειρικά από τον δικό μου γιο -ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ (και αν στο είδε αυτο ο δικός σου αλλά δεν σου είπε τπτ... καλό να ρωτήσεις και 2η γνώμη αλλού)- θα χρειαστεί να της κάνεις μασαζάκι με το 1ο σου δάκτυλο από την μέση της μυτούλας της και προς τα πάνω-προς το ματάκι της για να ανοίξει σιγά σιγά το σημείο αυτό στο ματάκι που βγαίνουν και τα δάκρυα... και θα χρειαστούν και σταγονίτσες Tobrex για 4 μέρες (από 4 φορές την ημέρα)και στα δύο ματάκια της (ακόμη κι αν δεν έχει τπτ το 1).

ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ για να είσαι σίγουρη!!!!!

ευχαριστω !της εκανα μασαζακι κι εβγαλε δακρυακια !!!! ποσες φορες την ημερα να το κανω ???

8ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 4:28 am

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioannam24 έγραψε:

ευχαριστω !της εκανα μασαζακι κι εβγαλε δακρυακια !!!! ποσες φορες την ημερα να το κανω ???

Ελπίζω όχι δάκρυα πόνου χαχαχαχ... πλάκα κάνω Razz

Όσο πιο συχνά το θυμάσαι... εγώ όποτε τον έπαιρνα αγκαλιά το θυμόμουν... θα δεις θα της κάνει καλό αν είναι αυτό το πρόβλημα με το ματάκι....

Α!!! Και τώρα που το θυμήθηκα... ένας παιδίατρος από την Μενεγάκη είχε πει για το συναχάκι.... μασαζάκι στο μεγάλο δακτυλάκι του ποδιού... Wink Το κάνουν και στην ρεφλεξολογία Wink Και προληπτικά για να μην πάθει αλλά και για να μειωθεί Very Happy

9ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 5:52 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΟΤΡΙΒΙΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ.

10ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 6:03 am

imanth

imanth
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και από εμένα...
Εμένα μου είχε συστήσει ο γιατρός να της βάζω Physiomer. Δεν είχε το ίδιο θεματάκι, εμάς της ανέβαινε γάλα και της βούλωνε η μυτούλα της και της το χρησιμοποιούσαμε από πολύ μικρούλι (2 μηνών) και την είχε βοηθήσει πολύ. Ρώτησε το γιατρό σου για αυτό...Είναι θαλασσινό νερό που το ρίχνει με πίεση. Να τον ρωτήσεις όμως μην το χρησιμοποιήσεις έτσι...

11ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 6:43 am

lousina

lousina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να την γυρνάς στο πλάι το κεφάλι της και στο ρουθουνι που ειναι απο την πάνω μεριά πετας με δυναμη μια συριγγα ορο μέσα παρε τον ορο μπουκαλι και τρυπατο με συριγγα και το ιδιο και απο την αλλη εμενα αυτο μου το ειπαν στο παιδων περσυ θελει πολυ ορο μην το φοβάσε μπορει και να του βάλω 3 συριγγες αν εχει μυξα τωρα για το μπουκωμα και ο υγραντήρας κανει θαυματα!!

12ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 7:48 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lousina έγραψε:Να την γυρνάς στο πλάι το κεφάλι της και στο ρουθουνι που ειναι απο την πάνω μεριά πετας με δυναμη μια συριγγα ορο μέσα παρε τον ορο μπουκαλι και τρυπατο με συριγγα και το ιδιο και απο την αλλη εμενα αυτο μου το ειπαν στο παιδων περσυ θελει πολυ ορο μην το φοβάσε μπορει και να του βάλω 3 συριγγες αν εχει μυξα τωρα για το μπουκωμα και ο υγραντήρας κανει θαυματα!!

ΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ Ε? ΠΕΣ Μ ΛΙΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?

13ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 8:09 am

anthi83

anthi83
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα βαλε καμια ψιλη κουβερτουλα κατω απο το στρωμα του κρεβατιου ισα-ισα για να ανασηκωθει λιγακι κ να μπορει να κοιμηθει καλυτερα το βραδακι. κ η δικια μου παιδιατροσ μασ δινει φυσιολογικο ορο κ αναροφητηρα που δεν το ρουφας εσυ για να μην μεταφερεισ κ μικροβια κ μετα απο μια σταγονα OTRIVIN.Επισης χρησιμοποιουμε μια κρεμα με ευκαλυπτο κ θυμαρι ΑΠΟ ΤΗΝ ΑPIVITA και τον βοηθαει πολυ στο να ανοιξει η μυτουλα του

14ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Πεμ Νοε 25, 2010 1:35 pm

lousina

lousina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nomikoula έγραψε:
lousina έγραψε:Να την γυρνάς στο πλάι το κεφάλι της και στο ρουθουνι που ειναι απο την πάνω μεριά πετας με δυναμη μια συριγγα ορο μέσα παρε τον ορο μπουκαλι και τρυπατο με συριγγα και το ιδιο και απο την αλλη εμενα αυτο μου το ειπαν στο παιδων περσυ θελει πολυ ορο μην το φοβάσε μπορει και να του βάλω 3 συριγγες αν εχει μυξα τωρα για το μπουκωμα και ο υγραντήρας κανει θαυματα!!

ΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ Ε? ΠΕΣ Μ ΛΙΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?



Το βρίσκεις στο φαρμακείο ειναι ενα κουτι το γεμίζεις με νερο και το βάζεις στην πρίζα δημιουργή υδρατμούς και υγρασία με αποτελεσμα να ρευστοπιοι τις μύξες και τα φλέματα κανει καλο στο μπουκωμα θεικό θα ελεγα...


15ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Παρ Νοε 26, 2010 11:54 am

matoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια βοηθεια εχω και εγω το ιδιο προβλημα μονο που η μπουμπου μου ειναι 32 ημερων...της βαζω και εγω ορο και προσπαθω να τραβηξω της καθαρισω την μυτη με το μηχανακι αλλα κλαιει παρα πολυ και δεν καθετε με τιποτα....τι να κανω?

16ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Παρ Νοε 26, 2010 12:04 pm

gelly

gelly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καταρχην επειδη ειναι πολυ μικρουλα να συμβουλευτεις αρχικα το γιατρο σου γιατι δε νομιζω οτι κανει να χρησιμοποιησεις τη συσκευη ρινικης αποφραξης...Πολυ ορο πιστευω οτι θα σου πει τιποτα αλλο σε τοσο μικρο μωρακι...Περαστικα σας

17ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Παρ Νοε 26, 2010 12:10 pm

gelly

gelly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioannam24 έγραψε:Η μπεμπα μας εδω και αρκετο καιρο εχει συνεχεια βουλωμενη μυτη. ρουθουνιζει συνεχεια και οταν εχει την πιπιλα της βγαζει μαλλον για να αναπνευσει, κλαιει και την ξαναθελει. της την κανω με φυσιολογικο ορο πρωι βραδυ (της βαζω στο ενα ρουθουνι τον ορο και τον πιεζω δυνατα και μετα το ιδιο και στο αλλο, θελει 3 ορους καθε φορα).δεν ξεβουλωνει. η παιδιατρος μας ειπε να βαλω 2 σταγονες otrivin σε εναν ορο. δεν το εχω κανει ακομα.
δωστε μου καμια συμβουλη τι να κανω....
θεωρω οτι πρωι και βραδυ δεν ειναι αρκετο για να βαζεις ορο...πρεπει συνεχεια γιατι ειναι πολυ μικρο ακομα δεν εχει μαθει να αναπνεει απο το στομα γι αυτο κλαιει..πρεπει συνεχεια να βαζεις ορο μη μαζευονται μεσα μιξουλες γιατι μπορει να σας γυρισει σε καμμια ωτιτιδα πραγμα που δε σου ευχομαι...Συμβουλεψου ομως και το γιατρο γιατι οσο αναφορα τοσο μικρα μωρακια νομιζω οτι μονο τις συμβουλες γιατρου πρεπει να ακολουθεις...Περαστικα σας

18ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Σαβ Νοε 27, 2010 1:31 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμεις τα ιδια. εδω και 2 μηνες δε λεει να συνελθει. πανω που παει να αναρρωσει ξανακρυωνει και ειναι μονιμως με βουλωμενη μυτη. φερνει και η μεγαλη τις ιωσουλες της απο τοον παιδικο και ερχεται και δενει! Rolling Eyes

19ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Κυρ Νοε 28, 2010 7:47 am

ZHNAKI

ZHNAKI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioannam24 έγραψε:ξεχασα να το γραψω... το εχω και προσπαθω να τις ρουφηξω ολες αλλα και παλι τιποτα...
την λυπαμαι γιατι κλαιει παρα πολυ!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΡΟΥΦΑΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΕ ΣΚΕΤΟ ΟΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...

20ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Κυρ Νοε 28, 2010 11:48 am

ΜΠΟΥΜΠΟΥ69

ΜΠΟΥΜΠΟΥ69
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ZHNAKI έγραψε:
ioannam24 έγραψε:ξεχασα να το γραψω... το εχω και προσπαθω να τις ρουφηξω ολες αλλα και παλι τιποτα...
την λυπαμαι γιατι κλαιει παρα πολυ!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΡΟΥΦΑΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΕ ΣΚΕΤΟ ΟΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...
ΣΩΣΤΑ I love you ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ I love you

21ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τρι Δεκ 07, 2010 10:04 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το αποψινο βραδυ ηταν περιπετεια !!!!!!!!! ολη την ημερα χθες ηταν μπουκωμενη και της εκανα την μυτουλα με ορο. ξυπναει στη 1 παρα εικοσι γιατι δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα και χρησιμοποιησα 6 αμπουλες μπας και καθαρισει αλλα τιποτα. εβηχε και δεν μπορουσε να τα βγαλει απο το στομα. ξαναξυπνησε στις 5 παρα τεταρτο και παλι τα ιδια...
δεν μπορει να φαει πολυ γιατι δεν παιρνει ευκολα ανασα. μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε ορο με λιγο otrivin. τωρα την εχω στο ρηλαξ και κοιμαται. δεν ρουθουνιζει πολυ γιατι ειναι πιο ψηλα.
βρε κοριτσια πως μπορω να την κανω να βγαλει τις μυξουλες και απο το στομα ????

22ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Δεκ 08, 2010 12:44 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμάς που είναι αρρωστούλι χρησιμοποιήσαμε το ρουφηχτήρι τώρα και βοήθησε πολύ. Δεν ξέρω αν κάνει για την περίπτωσή σας. Από το στόμα δεν ξέρω αν γίνεται να βγουν. Περαστικά σας! Απαίσιο συναίσθμα να τα βλέπεις να ταλαιπωρούνται.

23ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Δεκ 08, 2010 4:02 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioannam24 έγραψε:ξεχασα να το γραψω... το εχω και προσπαθω να τις ρουφηξω ολες αλλα και παλι τιποτα...
την λυπαμαι γιατι κλαιει παρα πολυ!!!!

Αν το κανεις νε αναρωφητηρα ΠΑΝΤΑ η μυτουλα να εχει ορο γιατι αλλιως μπορει να της κανεις ζημια. Εγω θα σου ελεγα να την πας και σε ΩΡΛΑ

24ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Τετ Δεκ 08, 2010 4:06 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioannam24 έγραψε:το αποψινο βραδυ ηταν περιπετεια !!!!!!!!! ολη την ημερα χθες ηταν μπουκωμενη και της εκανα την μυτουλα με ορο. ξυπναει στη 1 παρα εικοσι γιατι δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα και χρησιμοποιησα 6 αμπουλες μπας και καθαρισει αλλα τιποτα. εβηχε και δεν μπορουσε να τα βγαλει απο το στομα. ξαναξυπνησε στις 5 παρα τεταρτο και παλι τα ιδια...
δεν μπορει να φαει πολυ γιατι δεν παιρνει ευκολα ανασα. μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε ορο με λιγο otrivin. τωρα την εχω στο ρηλαξ και κοιμαται. δεν ρουθουνιζει πολυ γιατι ειναι πιο ψηλα.
βρε κοριτσια πως μπορω να την κανω να βγαλει τις μυξουλες και απο το στομα ????
Με εμετο. Μονο ετσι. Εμας ειναι συναχωμενος και αντι να την φυσαει την ρουφαει την μυτη του. Μαζευει μυξουλες στο στηθος και μετα κανει εμετο που ειναι μονο μυξες και ηρεμει.
Επειδη ομως ειναι μεγαλος (25 μηνων) του δινουμε ενα σηροπακι στο γαλα του. Το γαλα ομως να ξερεις κανει αυτες τις μυξες πιο κολωδεις. Ρωτα αν μπορεις αν της δωσεις τσαγακι.

25ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Empty Απ: ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ !!! HELP Σαβ Δεκ 11, 2010 9:16 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
υπαρχει περιπτωση να της κανω καμια ζημια στην μυτη της επειδη της βαζω ορο συχνα και πολλες φορες ????????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις