Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Νοε 25, 2010 12:00 pm

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε καταλαβαινω απολυτα,εγω γυρισα τον Αυουστο για δουλεια και ειχα γεννησει Νοεμβριο οποτε καταλαβαινεις οτι και εγω ημουνα κολλημενη με την μικρη.Βασικα εκανα χρηση μειωμενου ωραριου για 6 μηνες και σχολαω 2 ωρες νωριτερα.Δουλευω και εγω σαν πωλητρια αλλα ευτυχως οχι με σπαστο ωραριο,βεβαια σκεφτομαι εκει καπου στις γιορτες να σταματησω παλι γιατι δεν την παλευω αφου ειμαι εγκυος στο δευτερο και η κουραση βαραει καμπανακι!!!Πληροφοριακ θα σου πω οτι στην αρχη μου κακοφανηκε η επιστροφη στη δουλεια αλλα οταν ολα βρηκαν εναν ρυθμο ενιωσα λιγο ελευθερη με την εννοια οτι αρχισα να περιποιουμαι παλι τον εαυτο μου να αισθανομαι χρησιμη και να κανω και κατι αλλο περα απο το να ειναι οοοολη μερα με το παιδι.Το οποιο φυσικα ειναι πολυ γλυκο αλλα καπου ρουτινιαζουμε και δυστυχως επρεπε να γυρισω στη δουλεια γιατι δεν μας τρεχουν τα κωλολεφτα απο τα μπατζακια....Καλη αρχη λοιπον και καλες γιορτες!

27ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Νοε 25, 2010 3:09 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="sofia lara"]ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΣΟΦΙΑ 29 ΚΑΙ ΣΤΗΣ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΓΙΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΤΣΑ!!9 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ SUPER!!ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΙΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΣΠΑΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ (ΠΡΩΙ-ΑΠΟΓΕΥΜΑ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 9.00πμ-9.00μμ.ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ...??ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ Sad Sad ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑΤΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΠΩΣ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ?[/quote]

Shocked Laughing λοιπον,κοιτα να δεις!! Laughing Κι εμενα με λενε Σοφια,ειμαι κι εγω 29 και γεννησα κι εγω μια μπουμπου 4 μερες πριν φερεις στον κοσμο τη δικη σου!!καλο??τα ιδια τραβαω κ εγω..μετα απο 9 μηνες παλι δουλεια οπου να ναι..εχω ξενερωσει..δεν ξερω τι να κανω,που θα αφησω το παιδι..σκ@τ@..αλλα τουλαχιστον μπορω να παω 4ωρο(ειμαι 6ωρη)..εσυ δεν μπορεις να κανεις χρηση μειωμενου?
υγ..απο τωρα σκεφτομαι εορταστικο κ απογραφη..πφ!τα πρωτα χριστουγεννα της κοριτσαρας μου κ εγω θα δουλευω Crying or Very sad
υγ.σωστα καταλαβες..κι εγω πωλητρια Laughing

28ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Παρ Νοε 26, 2010 12:15 am

titoula

titoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ επιστρέφω στη δουλειά σε πέντε μήνες αλλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω, ευτυχώς θα είμαι με μειωμένο και τη μικρή θα την κρατάει η μαμά μου αλλά και πάλι μου φαίνεται πολύ και δε θέλω καθόλου!!!

29ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Παρ Νοε 26, 2010 1:51 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω την αλλη Πεμπτη ξεκιναω την αδεια μητροτητας που ειναι 9 μηνες και θα παω για δουλεια το Σεπτεμβρη. Δε μπορω να πω ομως οτι δε θελω και καθολου να παω για δουλεια.. Οκ, ειμαστε με τη μπεμπα αυτοκολλητες ολη μερα αλλα εχω βαρεθει να με βλεπω με πιτζαμες και ειμαι συνεχεια μεσα στο σπιτι. Δε θελω η μπεμπα να εξαρταται μονο απο μενα θα ηθελα να μαθει και με αλλα ατομα αλλα δεν εχω βοηθεια καθολου απο γονεις και πεθερικα, μονο κανενα βραδυ μετα απο συνεννοηση. Δεν ξερω πως θα ειμαι μεχρι τοτε, αλλα θα ηθελα να παω για δουλεια για να ξελαμπικαρω λιγακι, να με δω ντυμενη και φτιαγμενη, να δω λιγο κοσμο και να μου λειπει και λιγο η μικρη. Βεβαια τον Σεπτεμβη ειναι πολυ πιθανο να ειμαι παλι εγκυος και λογω ανατομικων δυσκολιων με βλεπω να πηγαινω για δουλεια παλι μετα το δευτερο παιδακι..

30ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Παρ Νοε 26, 2010 1:52 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα που το συζηταμε, εχω αρχισει να τα φτυνω λιγο ολη μερα, καθε μερα με το μωρο..

31ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Παρ Νοε 26, 2010 6:08 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω κοριτσια απο τωρα σκεφτομαι οτι 15 απριλιου πρεπει να παω στην δουλεια κ γιατι δεν θελω ν"αφησω την μικρη μου αλλα γιατι κ η σχεσεις μου με τ"αφεντικα απο τοτε που εμεινα εγκυος δεν ειναι κ οι καλυτερες!εσεις ειχατε προβληματα??κ δεν σας κρυβω οτι με τον αντρα μου σκεφτομαστε να κανουμε ενα δευτερο νινακι κ γιατι ουτως η αλλως θα καναμε αλλα με την ευκαιρια να μη κατσω πολυ στη δουλεια confused

32ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 1:23 pm

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marizakismom έγραψε:
sofia lara έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΣΟΦΙΑ 29 ΚΑΙ ΣΤΗΣ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΓΙΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΤΣΑ!!9 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ SUPER!!ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΙΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΣΠΑΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ (ΠΡΩΙ-ΑΠΟΓΕΥΜΑ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 9.00πμ-9.00μμ.ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ...??ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ Sad Sad ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑΤΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΠΩΣ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ?

Shocked Laughing λοιπον,κοιτα να δεις!! Laughing Κι εμενα με λενε Σοφια,ειμαι κι εγω 29 και γεννησα κι εγω μια μπουμπου 4 μερες πριν φερεις στον κοσμο τη δικη σου!!καλο??τα ιδια τραβαω κ εγω..μετα απο 9 μηνες παλι δουλεια οπου να ναι..εχω ξενερωσει..δεν ξερω τι να κανω,που θα αφησω το παιδι..σκ@τ@..αλλα τουλαχιστον μπορω να παω 4ωρο(ειμαι 6ωρη)..εσυ δεν μπορεις να κανεις χρηση μειωμενου?
υγ..απο τωρα σκεφτομαι εορταστικο κ απογραφη..πφ!τα πρωτα χριστουγεννα της κοριτσαρας μου κ εγω θα δουλευω Crying or Very sad
υγ.σωστα καταλαβες..κι εγω πωλητρια Laughing
ΤΥΧΑΙΟ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΚ@Τ@ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

33ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 1:36 pm

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βράσε ρύζι..και ασε στον πούστη να σφυρίζει!!μου μαυρίσατε τη καρδιά!32 και σήμερα!!!θα πάθω κατάθλιψη δεν θέλω να πάω δουλειά!!!!!!!!!!θέλω να παίζουμε,να γελάμε,να χορεύουμε με το τζουτζουκάκι μου!τι να κάνουμε όμως?καταραμένη φτώχεια!πρεπει να φέρουμε και εμεις χρημα στο σπίτι να πάρουμε pambers,γάλα,κρέμα...

34ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 1:43 pm

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ πάντως γύρισα στην δουλειά όταν η μικρή ήταν 3 μηνών και ενώ μέχρι να έρθει αυτή η μέρα είχα χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν ήθελα καθόλου μα καθόλου,όταν ξεκίνησα ήταν σαν να βγήκα απο έναν λήθαργο.Άρχισα να περιποιούμαι ξανά τον εαυτό μου και να αρχίσω να ασχολούμαι και μέ άλλα πράγματα πέρα απο αυτά που δείχνει η χαζοτηλεόραση όλη μέρα.Και πλέον ευχαριστιέμαι το παιδί καλύτερα γιατί περνάμε ουσιαστικές ώρες μαζί.

35ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 10:47 pm

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annou έγραψε:Εγώ πάντως γύρισα στην δουλειά όταν η μικρή ήταν 3 μηνών και ενώ μέχρι να έρθει αυτή η μέρα είχα χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν ήθελα καθόλου μα καθόλου,όταν ξεκίνησα ήταν σαν να βγήκα απο έναν λήθαργο.Άρχισα να περιποιούμαι ξανά τον εαυτό μου και να αρχίσω να ασχολούμαι και μέ άλλα πράγματα πέρα απο αυτά που δείχνει η χαζοτηλεόραση όλη μέρα.Και πλέον ευχαριστιέμαι το παιδί καλύτερα γιατί περνάμε ουσιαστικές ώρες μαζί.
και μια φίλη μου έτσι ακριβώς μου περίγραψε τις πρωτες μέρες μακριά απο τον μικρό της.
Καλά εσύ την άφησες και πολύ νωρίς ... 3 μήνες??? Είχες κάποιον δικό σου να την προσέχει???

36ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 10:55 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annou έγραψε:Εγώ πάντως γύρισα στην δουλειά όταν η μικρή ήταν 3 μηνών και ενώ μέχρι να έρθει αυτή η μέρα είχα χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν ήθελα καθόλου μα καθόλου,όταν ξεκίνησα ήταν σαν να βγήκα απο έναν λήθαργο.Άρχισα να περιποιούμαι ξανά τον εαυτό μου και να αρχίσω να ασχολούμαι και μέ άλλα πράγματα πέρα απο αυτά που δείχνει η χαζοτηλεόραση όλη μέρα.Και πλέον ευχαριστιέμαι το παιδί καλύτερα γιατί περνάμε ουσιαστικές ώρες μαζί.



δεν θα περιέγραφα καλύτερα. η μόνη διαφορά είναι οτι εγώ την πήγα σε παιδικό όταν ήταν 8 μηνών

37ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τετ Δεκ 01, 2010 11:26 pm

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Twisted Evil ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΥΡΙΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΓΙΑ ΣΦΑΞΙΜΟ (ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ) ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΡΕΝΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ (ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ)! ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΗΡΑ ΤΟ 6 ΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 5 ΑΠΟ ΔΕΥΤ-ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΣ 8 ΩΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ

38ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Δεκ 16, 2010 12:02 am

sofy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ!

39ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Δεκ 16, 2010 12:23 am

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ!

Κι εγώ το ίδιο, ξεκίνησα δουλειά όταν η μικρή ήταν 3 μηνών. Μου φαίνοταν πραγματικά δραματικό, αλλά παρότι είναι γεγονός ότι μου λείπει πολύ νομίζω ότι έκανε καλό και σε μένα και στη μικρή. Εγώ ξαναθυμήθηκα ότι υπάρχουν κι άλλα πράγματα από τα οποία μπορείς να πάρεις χαρά και η μικρή "ξεκόλλησε" από τη μαμά και έγινε ένα κοινωνικότατο παιδάκι!

40ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Δεκ 16, 2010 12:25 am

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι η επιστροφή! Η ψυχολογία της μανούλας αλλάζει γιατί "βγαίνει" από το σπίτι και αλλάζει παραστάσεις, από την άλλη νιώθεις λίγο τύψεις που δεν είσαι κοντά στο παιδί σου, βέβαια για το καλό του το κάνεις, έτσι ώστε η οικογένεια να έχει μεγαλύτερη άνεση... Εμένα που γύρισα στη δουλειά όταν ήταν ενός έτους, έφαγα φρίκη!!! Ο μικρός δεν μου μιλούσε για πολύ καιρό... σχεδόν έξι μήνες απαξιούσε να με κοιτάξει!!! Τώρα που ξανακάθισα λόγω δεύτερου παιδιού είμαστε πάλι όλο γλύκες!!!

41ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Πεμ Δεκ 16, 2010 3:50 am

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annou (Τετ Dec 01, 2010 11:43 pm) έγραψε:Εγώ πάντως γύρισα στην δουλειά όταν η μικρή ήταν 3 μηνών και ενώ μέχρι να έρθει αυτή η μέρα είχα χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν ήθελα καθόλου μα καθόλου,όταν ξεκίνησα ήταν σαν να βγήκα απο έναν λήθαργο.Άρχισα να περιποιούμαι ξανά τον εαυτό μου και να αρχίσω να ασχολούμαι και μέ άλλα πράγματα πέρα απο αυτά που δείχνει η χαζοτηλεόραση όλη μέρα.Και πλέον ευχαριστιέμαι το παιδί καλύτερα γιατί περνάμε ουσιαστικές ώρες μαζί.


ακριβως αυτο ειχα παθει στην κορη μου,στο μπεμπη τωρα δουλευω απο οταν ηταν 20 ημερων οποτε δεν προλαβα να καταλαβω τιποτα

42ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! Τρι Δεκ 21, 2010 1:23 pm

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σήμερα ήταν η πρώτη μου μέρα στη δουλειά μετά από 4μισι μήνες άδεια. Πρώτη μέρα μακριά από τη μπεμπίτσα μου. Είναι σχεδόν 3 μηνών και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι ήρθε η ώρα να επιστρεψω στο γραφείο.
Δεν ήταν τόσο επώδυνο όσο φανταζόμουνα. Στην πορεία της ημέρας πάθαινα τα στεριτικά μου, έχω τυπώσει φωτο και έχω κολλήσει στο γραφείο μου κ η μαμα μου που την προσεχε μου την έντυσε και μου έστειλε mms! Ευτυχώς έχω πάρει το μειωμένο ωράριο (2 ώρες για 1 χρόνο) κ γυρίζω γρήγορα. Συνειδητοποίησα όμως ότι δεν την χορταίνω και ότι περνάει πολύ γρήγορα η μέρα...σκεφτομαι οτι θα περνάνε έτσι γρήγορα οι μέρες κ η φούσκα μου θα κάνει πράγματα κ θα μεγαλώνει κ δε θα προλαβαίνω να την χορταίνω. Οσο για το αν περνάει καλά και χωρίς εμένα δεν το ξέρω, ξέρω όμως οτι προσαρμοζεται στις καταστάσεις αν και ειναι μικρούλα ακόμα.
αχ, άτιμη εργασία που έχουμε την ανάγκη σου! Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις