Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν ξεκινησαμε να βουρτσιζουμε δοντακια ειχα πολυ αγχος γιατι φοβομουν πως θα αντιδρασουν οι κορουλες μου και πως θα τους μαθω να το δεχονται. Τελικα ηταν και ειναι μια διαδικασια που τους αρεσει παρα πολυ . Πριν απο κανα 2 βδομαδες τους πηραμε ηλεκτρικες οδοντοβουρτσες με πριγκιπισσες disney της oral B . Απο τοτε καθε φορα που βουρτσιζουμε τα δοντακια μας πεθαινουμε στα γελια . Μια φορα μονο οταν βγαλαμε το δοντακι της Ελενας επειδη ειχε το αποστημα αποφασισαμε να μην βουρτσισουμε σε καμια τα δοντακια της για την Ελενα για να μην κανει καμια αποτομη κινηση και παει καταλαθος η οδοντοβουρτσα πανω στην πληγουλα και την πονεση και την Βιβιαννα για να μην ζηλεψει η Ελενα και κλαιει. Δυστυχως λογαριαζαμε χωρις τον ξενοδοχο. Οταν ηρθε η ωρα για να πανε για υπνο καθοντουσαν κατω απο τα κρεββατια τους και εκλαιγαν και δεν εμπαιναν μεσα με τιποτα γιατι ηθελαν να βουρτσισουν τα δοντακια τους ΒΟΥΡΤΣΙΖΟΥΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ..... ΠΩΣ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ; 612893 ΒΟΥΡΤΣΙΖΟΥΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ..... ΠΩΣ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ; 612893 Τελικα τους τα βουρτσισαμε για να μπορεσουμε να τις βαλουμε για υπνο και να ηρεμησουν και αυτες και εμεις. flower flower flower

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμενα η εβελινιτσα μου τα βουρτσιζει και της αρεσει πολυ τωρα που το λες πρεπει να ξεκινησω και της βαλεριας !!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Κορίτσια, μιας και το κατέχετε το θέμα, προτείνετε μας και καμιά καλή παιδική οδοντόκρεμα!!

http://www.eimaimama.gr

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς είμασταν πάντα και είμαστε μες στη τρελλή χαρα! Η μικρή μου στην αρχή ψιλογκρίνιαζε με την οδοντόβουρτσα και το νερό αλλά όταν της ξεκίνησα και οδοντόκρεμα τότε εκεί την καταβρήκε και μου ζήταγε να τα πλένουμε συνέχεια και φυσικά δεν κατάπινε ούτε σταγόνα!!!

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:Κορίτσια, μιας και το κατέχετε το θέμα, προτείνετε μας και καμιά καλή παιδική οδοντόκρεμα!!

AIM KIDS 2-6 ετών. Wink

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Kathy έγραψε:
Olivia έγραψε:Κορίτσια, μιας και το κατέχετε το θέμα, προτείνετε μας και καμιά καλή παιδική οδοντόκρεμα!!

AIM KIDS 2-6 ετών. Wink

Kathy, σε άλλο θέμα έγραψες να "πλένουμε" τα πρώτα δοντάκια με μια γαζούλα. Οδοντόβουρτσα πότε ξεκινάμε;;

http://www.eimaimama.gr

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όταν το μωράκι βγάλει 6-7 δοντάκια εκεί χρειάζεται να γίνει η έναρξη της παιδικής οδοντόβουρτσας με σκέτο νεράκι.
Μετά τα δύο μπαίνει στη παρέα και η παιδική οδοντόκρεμα! Wink

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεκινησαμε με την zentioum καθως αυτη μας συστησε η παδιατρος μας και ειναι για μωρα απο 0 μηνων !!!
τωρα εδω και 3 μηνες πηραμε την ΑΙΜ 2 - 6 με κατι ποντικακια !!

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε:ξεκινησαμε με την zentioum καθως αυτη μας συστησε η παδιατρος μας και ειναι για μωρα απο 0 μηνων !!!
τωρα εδω και 3 μηνες πηραμε την ΑΙΜ 2 - 6 με κατι ποντικακια !!

Να πλύνεις τι από 0 μηνών;;; Shocked

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω θα συμφωνησω με την aim ειναι πολυ καλη αλλα στην αρχη επειδη υπαρχει κινδυνος να καταπινει η ποσοτητα θα ειναι οσο ενα σπυρι ρυζι . Οσο για τις οδοντοβουρτσες νομιζω οτι πανω στα κουτια αναγραφει τις ηλικιες για τις οποιες ειναι η καθε οδοντοβουρτσα αυτες η ηλεκτρικες που πηραμε εμεις ειναι για παιδια απο 3 χρονων και πανω.

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:και εγω θα συμφωνησω με την aim ειναι πολυ καλη αλλα στην αρχη επειδη υπαρχει κινδυνος να καταπινει η ποσοτητα θα ειναι οσο ενα σπυρι ρυζι . Οσο για τις οδοντοβουρτσες νομιζω οτι πανω στα κουτια αναγραφει τις ηλικιες για τις οποιες ειναι η καθε οδοντοβουρτσα αυτες η ηλεκτρικες που πηραμε εμεις ειναι για παιδια απο 3 χρονων και πανω.
Οι παιδικές οδοντόκρεμες είναι κατασκευασμένες έτσι ώστε η κατάποσή τους να μη βλάπτει την υγεία τους. Βέβαια δεν λέμε να γίνει σύστημα αλλά και να συμβεί μια-δυο φορές δεν υπάρχει φόβος. Όλα αυτά βέβαια ισχύουν μετά τα δύο,έτσι; Γιατί για πιο μικρά δεν παίρνω όρκο!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρα!τα πλενει μονος του πια 3 φορες τη μερα (οκ βαζω και γω το χερακι μου).Απο την πρωτη στιγμη που γεννηθηκαν τους καθαριζα το στοματακι μια φορα τη μερα με γαζα και χαμομηλι,μετα το βραδυνο γαλα (μας το ειχε συστησει η παιδιατρος,μας ειχε εξηγησει οτι το βραδυ δεν παραγεται η ιδια ποσοτητα σαλιου για να καθαριζει το στομα και μας το προτεινε ως καλο μετρο για την αποφυγη τερηδονας στο μελλον,το εψαξα και ειδα οτι και η αμερικ.παιδιατρικη εταιρεια το προτεινει).Και με το πρωτο δοντι χρησιμοποιησα την οδοντοβουρτσα-δαχτυλυθρα και μια οδοντοκρεμα που δεν υπαρχει προβλημα αν την καταπιει το παιδι, την baby bio extra (μια σταλιτσα οπως ειπε και η faye) απο το φαρμακειο.Απο τοτε που εβγαλε πιο πολλα δοντια πηραμε οδοντοβουρτσα μια της μαμ,και μια oralB.

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παιδια να ξερετε οτι καμια οδοντοκρεμα οσο και αν λενε οτι ειναι ασφαλεις πανω οι συσκευασιες δεν ειναι ασφαλης για καταπωση . Αυτο μου το ειπε ενας παλιος μου συμμαθητης που ειναι οδοντιατρος ο ανθρωπος και ειναι πολλη ψαγμενος. Ολες εχουν εστω και λιγο fluoride μεσα για να καθαριζουν τα δοντια που ειναι οτι πιο επικινδυνο για τον ανθρωπο ποσο μαλλον για τα παιδια.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε γαμωτο λες? μονο το βραδυ βαζω οδοντοκρεμα ,τα άλλα 2 πλυσιματα τα κανουμε με σκετο νερο.αλλα πως να γινει?ακομα δεν τη φτυνει παρολο που πλενουμε και μεις μαζι τα δοντια για να μας βλεπει...με ανησυχησες τωρα..

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ρε γαμωτο λες? μονο το βραδυ βαζω οδοντοκρεμα ,τα άλλα 2 πλυσιματα τα κανουμε με σκετο νερο.αλλα πως να γινει?ακομα δεν τη φτυνει παρολο που πλενουμε και μεις μαζι τα δοντια για να μας βλεπει...με ανησυχησες τωρα..
θα βαζεις οδοντοκρεμα οσο ειναι το κεφαλι της καρφιτσας και θα του λες συνεχεια οσο τα πλενει να το φτυσει στο τελος .Εμας μας πηρε 2 μηνες μεχρι να το μαθουν .

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:
litsakos έγραψε:ρε γαμωτο λες? μονο το βραδυ βαζω οδοντοκρεμα ,τα άλλα 2 πλυσιματα τα κανουμε με σκετο νερο.αλλα πως να γινει?ακομα δεν τη φτυνει παρολο που πλενουμε και μεις μαζι τα δοντια για να μας βλεπει...με ανησυχησες τωρα..
θα βαζεις οδοντοκρεμα οσο ειναι το κεφαλι της καρφιτσας και θα του λες συνεχεια οσο τα πλενει να το φτυσει στο τελος .Εμας μας πηρε 2 μηνες μεχρι να το μαθουν .

σαν φακη εβαζα -αλλα δεν θα τα χαλασουμε εδω χεχε,θα βαζω πιο λιγο,αλλα τοσο καιρο δε λεει να το φτυσει ο πεισματαρης.

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:Παιδια να ξερετε οτι καμια οδοντοκρεμα οσο και αν λενε οτι ειναι ασφαλεις πανω οι συσκευασιες δεν ειναι ασφαλης για καταπωση . Αυτο μου το ειπε ενας παλιος μου συμμαθητης που ειναι οδοντιατρος ο ανθρωπος και ειναι πολλη ψαγμενος. Ολες εχουν εστω και λιγο fluoride μεσα για να καθαριζουν τα δοντια που ειναι οτι πιο επικινδυνο για τον ανθρωπο ποσο μαλλον για τα παιδια.

Βρε παιδιά με δουλεύετε;;; Εδώ οι παιδίατροι συνταγωγούν στα παιδιά κάτι χάπια με φθόριο για την αποφυγή τερηδόνας και το κάνουμε θέμα τώρα μόνο για 1000ppm F όταν των ενηλίκων είναι κοντά στα 1500; Ποτέ μου βέβαια δεν έδωσα αυτά τα χάπια στα παιδιά μου γιατί δεν τα είχαν ανάγκη επειδή τους τα έπλενα συνέχεια.
Οι ποσότητες είναι ελάχιστες και δεν επιρρεάζουν την υγεία των παιδιών.Αντίθετα τα μικρόβια που θα καταπίνουν στη περίπτωση που δε τα πλένουν θα επιβαρύνουν την υγεία τους!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kathy έγραψε:
faye έγραψε:Παιδια να ξερετε οτι καμια οδοντοκρεμα οσο και αν λενε οτι ειναι ασφαλεις πανω οι συσκευασιες δεν ειναι ασφαλης για καταπωση . Αυτο μου το ειπε ενας παλιος μου συμμαθητης που ειναι οδοντιατρος ο ανθρωπος και ειναι πολλη ψαγμενος. Ολες εχουν εστω και λιγο fluoride μεσα για να καθαριζουν τα δοντια που ειναι οτι πιο επικινδυνο για τον ανθρωπο ποσο μαλλον για τα παιδια.

Βρε παιδιά με δουλεύετε;;; Εδώ οι παιδίατροι συνταγωγούν στα παιδιά κάτι χάπια με φθόριο για την αποφυγή τερηδόνας και το κάνουμε θέμα τώρα μόνο για 1000ppm F όταν των ενηλίκων είναι κοντά στα 1500; Ποτέ μου βέβαια δεν έδωσα αυτά τα χάπια στα παιδιά μου γιατί δεν τα είχαν ανάγκη επειδή τους τα έπλενα συνέχεια.
Οι ποσότητες είναι ελάχιστες και δεν επιρρεάζουν την υγεία των παιδιών.Αντίθετα τα μικρόβια που θα καταπίνουν στη περίπτωση που δε τα πλένουν θα επιβαρύνουν την υγεία τους!!!
αυτο που σου λεω μου το εχουν πει αλλοι 3 οδοντιατροι και ενας παιδοδοντιατρος ο πιο προσφατος που πηγαμε. Τωρα τι να σου πω . Ο καθενας παντως κανει αυτο που θεωρει καλυτερο για το παιδι του.

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το φθόριο είναι ένα απαραίτητο συστατικό για τον ανθρώπινο οργανισμό και μόνο σε μεγάλες ποσότητες βλάπτει.
Ένας ενήλικας που πλένει τα δόντια του δύο φορές την ημέρα με οδοντόκρεμα θα έπρεπε να είχε πεθάνει τώρα! Λίγο φθόριο είναι αναγκαίο για τα δόντια των παιδιών που είναι τόσο ευαίσθητα.

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μενα τα πλενει ευχαριστα και παει μονος του μετα το γαλα πρωι και βραδυ...
η παιδιατρος μας ειχε συστησει την λιστερ ,ετσι λεγεται και ειναι μονο στα φαρμακεια...για να μαθει να φτυνει το νερο μας πηρε κανα μηνα...

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα τα λετε αλλα για σκεφτητε να μη τα επλεναν καθολου !! ποσα βακτηριδια και μικροβια θα μαζευονταν στο στομα τους ;;; και εν συνεχεις στο σωμα τους ;;; cyclops

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το φθόριο μας προστατεύει από την τερηδόνα.Ο οργανισμός μας δεν το έχει σε ικανοποιητική ποσότητα και γι'αυτό το λόγο έχει τοποθετηθεί στις οδοντόκρεμες σε ποσότητες ανάλογες με τις ηλικίες.
Επειδή ακριβώς πολλά παιδάκια αρνιούνται το πλύσιμο των δοντιών υπάρχουν κάτι χάπια σε μορφή καραμέλας που τα παιδάκια την πιπιλούν για να παίρνουν καθημερινά το φθόριο που πρέπει να πάρουν. Δε θυμάμαι πως το λένε.Αν το θυμάται κάποια από σας ας το αναφέρει. Τα μικρόβια που παίρνουν όταν γλύφουν τα χέρια τους ενώ προηγουμένως έχουν πιάσει κάτω ή τα βακτηρίδια που υπάρχουν σε ένα στόμα που δεν πλένεται είναι πολύ πιο επικίνδυνα!!!

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς βουρτσίζουμε όταν θέλουμε, γιατί αν δεν θέλουμε απλά μασάμε την οδοντόβουρτσα -έχω αγοράσει...- και καταπίνουμε την οδοντόκρεμα. Το πρόβλημα είναι πως του ξεκολλάς την οδοντόκρεμα από τα χέρια που θέλει να την βάζει στη βούρτσα μόνος του... έχει πλάκα πάντως και όταν το είπα στον οδοντίατρο μου είπε πως δεν πειράζει να μην κάνει το εξωνυχιστικό πλύσιμο που πρέπει να κάνουμε εμείς, το θέμα είναι να μπεί στο σκεπτικό πως πρέπει να βουρτσίζουμε τα δοντάκια μας! Wink

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα η ζουζουνα με το που τελειωσουμε το μπανακι μας ζηταει απο μονη της να πλυνουμε τα δοντακια!!! I love you ελπιζω να την κρατησει και μεγαλωνοντας αυτη τη συνηθεια!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kathy έγραψε:Το φθόριο είναι ένα απαραίτητο συστατικό για τον ανθρώπινο οργανισμό και μόνο σε μεγάλες ποσότητες βλάπτει.
Ένας ενήλικας που πλένει τα δόντια του δύο φορές την ημέρα με οδοντόκρεμα θα έπρεπε να είχε πεθάνει τώρα! Λίγο φθόριο είναι αναγκαίο για τα δόντια των παιδιών που είναι τόσο ευαίσθητα.
Ειναι το φθοριο αναγκαιο για τα δοντια για να καθαρισουν αλλα ας μην ξεχναμε οτι ενας ενηλικας ποτε δεν το καταπινει ενω ενα παιδι μπορει και να το καταπιει.Θα πρεπει επισης να ξερετε οτι φθοριο υπαρχει και στο νερο επομενος και λιγο παραπανω να παρει ενα παιδακι μπορει να ειναι επικινδυνο για την υγεια του.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις