Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Αποθηλασμός Empty Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 9:15 am

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα μανούλες!Ο μικρούλης μου είναι 6 μηνών και θέλω να σταματησω τον θηλασμό γιατί σε κανα τρίμηνο θα γυρίσω για δουλειά.Μετά από πόσο καιρό σταματάει το γάλα με το χάπι και αν δεν σταματήσει τι γίνεται?Τα φώτα σας please...

2Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 9:49 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χωρις να ξερω σιγουρα..νομιζω σταματαει σχεδον αμεσως..αντε την επομενη μερα...και παλι οπμως σ λεω πως δεν ξερω....

3Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 11:39 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kι εγω νομιζω σε μια δυο μερες αποθηλαζεις με το χαπι.Δεν προτιμας ομως να το κανεις φυσικα και χωρις χαπι?Ειναι καλυτερα και για σενα και πολυ περισσοτερο για το παιδι και 3 μηνες φτανουν κα περισσευουν για να το κανεις.

4Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 11:58 am

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επειδή πήρα το χάπι έχω να σου πω οτι σε 2-4 μέρες είσαι οκ ανάλογα με το μέγεθος του στήθους σου. Εμένα έκανε 4 μέρες να σταματήσει!!!
Δεν ξέρω βέβαια αν στην περιπτωσή μου λειτούργησε αρνητικά και το κλάμα που έριξα επειδή αποθήλαζα και νόμιζα πως θα χάσω αυτή την υπέροχη επαφή με το μωράκι μου!!!

5Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 12:47 pm

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευχαριστώ κορίτσια!Πιστέψτε με δεν θέλω να το κάνω έτσι αλλά τις τελευταίες μέρες ο μικρός δεν τρώει καλά και κλαίει όταν τον βάζω στο στήθος με αποτέλεσμα να πρήζεται το στήθος μου.Θα μου λείψει σίγουρα αυτή η αίσθηση!

6Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 1:11 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι πολυ πιθανο να εχει ενοχληση απο τα δοντια του και σε περιπτωση που συμβαινει κατι τετοιο αν κοψεις τον θηλασμο θα συνεχισει να εχει γκρινια και ποθανον και περισσοτερη.Αν δεν θελεις να κοψεις ετσι αποτομα κανε λιγη υπομονη και μειωνε σιγα σιγα τα γευματα μεχρι να φτασεις στον αποθηλασμο.Ετσι θα εχει την ευκαιρια και το μωρακι σου να παρηγορειτε στο στηθος σου.Οτι και να αποφασισεις σου ευχομαι να χαιρεσαι το παιδακι σου!

7Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 1:23 pm

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι το δικό σου!

8Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 1:27 pm

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ θήλαζα μέχρι και πριν 10 μέρες..το τζουτζούκι μου είναι 9μηνών..και εγω το εκοψα αναγκαστηκά επειδή σε 20 μέρες πάω για δουλειά!!Λοιπόν δεν χρειάζεται να πάρεις χάπι..για να το σταματήσεις φυσιολογικά..θα το βγάζεις με θήλαστρο ελάχιστα 2λεπτά σε κάθε στήθος..οχι κάθε μέρα..όποτε νιώθεις πίεση..έτσι με το θήλαστρο σταματα σιγα σιγα η γαλακτοφορία και δεν χρειαζεται να πάρεις χάπι.Μην ξαφνιαστείς όμως γάλα θα έχεις όταν κάνεις μπάνιο..με το ζεστό νερό..μπορεί και για ενα χρόνο..(συμβουλεύτηκα μια πολύ καλή μαία απο τον Σύλλογο Θηλασμού)..γιατί και εγώ δεν ήξερα πως να το σταματήσω!!ακομη έχω που και που..αλλά δεν νιώθω καθόλου βάρος!!

9Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 1:35 pm

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε να μην πίνω πολλά υγρά και να μην το πατάω για να βγάλει γάλα εφ' όσων θα έχω πάρει το χάπι.Τώρα τι να πω δεν ξέρω θα το σκεφτώ.Ευχαριστώ πάντως!

10Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 1:42 pm

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Depy23 έγραψε:Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε να μην πίνω πολλά υγρά και να μην το πατάω για να βγάλει γάλα εφ' όσων θα έχω πάρει το χάπι.Τώρα τι να πω δεν ξέρω θα το σκεφτώ.Ευχαριστώ πάντως!


καποιο λαθος κανει ο γιατρος σου..το χαπι ειναι αρκετα επικινδυνο..εχεις πολυ χρονο να αποθηλασεις χωρις βιασυνη,χαπια,και πανικο.
ο αποτομος απογαλακτισμος μπορει να επηρεασει αρνητικα και το μωρακι σου..ξεκινα ξενο..σταδιακα μειωνε τους θηλασμους,οποτε πρηζεσαι βγαζε λιγο με το θηλαστρο,αλλα πολυ λιγο..ισα ισα να ανακουφιζεσαι..
πιστεψε με το χαπι ειναι η ευκολη λυση..στην ευρωπη ηδη εχει απαγορευτει η κυκλοφορια του ενημερωσου απο τον εοφ.
επισης συμβουλευσου συμβουλο θηλασμου..!
φιλακια!!!

11Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 9:06 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιατί να πάρεις χάπι αφού μπορείς να το κόψεις φυσιολογικά; Εμένα μου πήρε 5 μέρες για να το κόψω χωρίς χάπια. Απλά έκοβα γεύματα. Θήλαζα δηλαδή πρωί, έδινα ξένο το βράδυ. Μετά θήλαζα πρωί, έδινα ξένο το βράδυ και το επόμενο πρωί κτλ. μέχρι που το έκοψα τελείως. Επίσης μπορείς να βγάζεις πολύ λίγο με το θήλαστρο αν νιώθεις πίεση

12Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 10:33 pm

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα μανούλες!!!! Να σας κάνω μια ερώτηση; Rolling Eyes Γράφετε ότι το χάπι είναι επικίνδυνο....τι ακριβώς εννοείτε;;; Εγώ το πήρα για να κόψω το γάλα αλλά δεν μου είχε πει κανείς τίποτα για πιθανούς κινδύνους.....

13Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 10:55 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!Λοιπον κοιτα το χαπι αυτο ειναι ιδιαιτερα δυνατο,χημεια σκετη.Να ξερεις οτι ακομα κι αν το παρεις υπαρχει παντα ο κινδυνος να παθεις μαστιτιδα και σε αυτην την περιπτωση ΔΕΝ πρεπει να βαλεις το μωρο στο στηθος για να αποσυμφορηστεις σε καμμια περιπτωση εκτος αν θελεις να να του δωσεις να πιει ολη αυτην την χημεια.Ειναι ακρως επικυνδινο για το μωρο και φυσικα και για σενα.Γιατι να καταναλωσεις κατι τοσο ισχυρο ενω μπορεις να το κανεις με φυσικο τροπο που θα κανει και μεγαλυτερο καλο στο μωρακι σου?

14Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 11:03 pm

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Depy23 έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!Ο μικρούλης μου είναι 6 μηνών και θέλω να σταματησω τον θηλασμό γιατί σε κανα τρίμηνο θα γυρίσω για δουλειά.Μετά από πόσο καιρό σταματάει το γάλα με το χάπι και αν δεν σταματήσει τι γίνεται?Τα φώτα σας please...



Έχεις πάρει τον γιατρό σου να το ρωτήσεις τι πρέπει να κάνεις???
Εγώ όταν έκανα αποθηλασμό δεν πήρα χάπι. Αρχισα σιγά σιγά και σταδιακά να αραιώνω το καθημερίνο θηλασμό ώσπου το στήθος μου σταμάτησε να βγάζει την ποσότητα που έβγαζε μέχρι που δεν έβγαινε τίποτα.....Όταν ρώτησα το γιατρό μου μου είπε ότι το χάπι το παίρνουμε σε περιπτώσεις που υπάρχει γάλα ενώ έχεις αρχίσει να σταματάς σιγά σιγα το θηλασμό...Αν στην δική σου περίπτωση τον κόψεις κάντο σταδιακά και σιγά σιγα...Αν το στήθος συνεχίσει να είναι πρησμένο ενώ έχεις σταματήσει τότε σίγουρα θα το πάρεις το χάπι!!! Αν το στήθος επανέλθει στα κανονικά του και ξεπρηστείς τότε δεν θα έχεις ανάγκη.








15Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Παρ Δεκ 03, 2010 11:16 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επισης να σημειωσω το εξης εδω και δεκαετιες δινεται εντολη να μην χρησιμοποιουνται για διακοπη γαλουχιας.Απο οτι ξερω εχειπαρενεργειες οπως ζαλαδες,φοβερη υπνηλια και αλλες πολλες και σοβαρες παρενεργειες που αναγραφονται και στο χαρτι που περιεχει μεσα το κουτι με το χαπι.

16Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 1:18 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΠΙ..ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΑΦΟΥ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΑΣ ΠΙΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ..

17Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 1:41 am

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
selini-giorgos έγραψε:Καλημερα!Λοιπον κοιτα το χαπι αυτο ειναι ιδιαιτερα δυνατο,χημεια σκετη.Να ξερεις οτι ακομα κι αν το παρεις υπαρχει παντα ο κινδυνος να παθεις μαστιτιδα και σε αυτην την περιπτωση ΔΕΝ πρεπει να βαλεις το μωρο στο στηθος για να αποσυμφορηστεις σε καμμια περιπτωση εκτος αν θελεις να να του δωσεις να πιει ολη αυτην την χημεια.Ειναι ακρως επικυνδινο για το μωρο και φυσικα και για σενα.Γιατι να καταναλωσεις κατι τοσο ισχυρο ενω μπορεις να το κανεις με φυσικο τροπο που θα κανει και μεγαλυτερο καλο στο μωρακι σου?
selini-giorgos έγραψε:Επισης να σημειωσω το εξης εδω και δεκαετιες δινεται εντολη να μην χρησιμοποιουνται για διακοπη γαλουχιας.Απο οτι ξερω εχειπαρενεργειες οπως ζαλαδες,φοβερη υπνηλια και αλλες πολλες και σοβαρες παρενεργειες που αναγραφονται και στο χαρτι που περιεχει μεσα το κουτι με το χαπι.

Μάλιστα, τι να πω εμένα δεν με ενημέρωσε κανείς για μαστίτιδα.... όσο για τις παρενέργειες ναι εχεις δίκιο το χαρτί γράφει πολλά πράγματα....εγώ δεν είχα τίποτα από αυτά ούτε και κατάλαβα κάτι διαφορετικό με τον οργανισμό μου.
φυσικά εννοείται ότι από την ώρα που πήρα το χάπι δεν ξαναθήλασα το μωρό!!!!Πάντως οκ έχετε δίκιο όταν μια μανούλα έχει μπροστά της χρόνο καλό θα είναι να μην παίρνει τίποτα χημικό....εγώ δυστυχώς δεν είχα!!!

18Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 4:04 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω πρωι βραδυ πλεον γιατι μονο τοτε πινει γαλα, τα υπολοιπα ειναι στερεα τροφη..

μεχρι το απογευμα ομως το στηθος τμου ειναι πρησμενο κ πολυ ευαισθητο...να το βγαζω με το θηλαστρο και να τον θηλαζω μια φορα την ημερα μεχρι να κοπει; και πως θα καταλαβω οτι κοπηκε; εγω με το θηλαστρο ποτε δεν καταφερα να βγαλω πολυ γαλα...

19Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 6:37 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
na rotiso kati?
ego gyrisa stin douleia arxes noemvri..kai exo meiomeno,eseis tha exete?

20Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 9:20 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
jojo_mama έγραψε:εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω πρωι βραδυ πλεον γιατι μονο τοτε πινει γαλα, τα υπολοιπα ειναι στερεα τροφη..

μεχρι το απογευμα ομως το στηθος τμου ειναι πρησμενο κ πολυ ευαισθητο...να το βγαζω με το θηλαστρο και να τον θηλαζω μια φορα την ημερα μεχρι να κοπει; και πως θα καταλαβω οτι κοπηκε; εγω με το θηλαστρο ποτε δεν καταφερα να βγαλω πολυ γαλα...


ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ....
Ο ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ...

21Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 9:23 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔώραΝι25 έγραψε:
Depy23 έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!Ο μικρούλης μου είναι 6 μηνών και θέλω να σταματησω τον θηλασμό γιατί σε κανα τρίμηνο θα γυρίσω για δουλειά.Μετά από πόσο καιρό σταματάει το γάλα με το χάπι και αν δεν σταματήσει τι γίνεται?Τα φώτα σας please...



Έχεις πάρει τον γιατρό σου να το ρωτήσεις τι πρέπει να κάνεις???
Εγώ όταν έκανα αποθηλασμό δεν πήρα χάπι. Αρχισα σιγά σιγά και σταδιακά να αραιώνω το καθημερίνο θηλασμό ώσπου το στήθος μου σταμάτησε να βγάζει την ποσότητα που έβγαζε μέχρι που δεν έβγαινε τίποτα.....Όταν ρώτησα το γιατρό μου μου είπε ότι το χάπι το παίρνουμε σε περιπτώσεις που υπάρχει γάλα ενώ έχεις αρχίσει να σταματάς σιγά σιγα το θηλασμό...Αν στην δική σου περίπτωση τον κόψεις κάντο σταδιακά και σιγά σιγα...Αν το στήθος συνεχίσει να είναι πρησμένο ενώ έχεις σταματήσει τότε σίγουρα θα το πάρεις το χάπι!!! Αν το στήθος επανέλθει στα κανονικά του και ξεπρηστείς τότε δεν θα έχεις ανάγκη.









ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΩΡΑ...ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΕΙΣ...ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ "ΣΟΚ"..ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΩ ΠΟΛΥ!!!

22Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Σαβ Δεκ 04, 2010 10:27 am

Depy23

Depy23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευχαριστώ πολύ για όλες σας τις απαντήσεις.Να σας πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι μπορείς να κόψεις και φυσικά χωρίς χάπι!Όντως έχω πολύ καιρό ακόμη για να το κάνω σωστά!

23Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Τετ Ιαν 11, 2012 12:49 am

elitsa

elitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσαι καλημερα...θηλαζα τον μικρο μου μεχρι πριν 2 μερες. αρχισα εδω και 2 μηνες να του κοβω σταδιακα τα δικα μου γευματα και να του δινω και ξενο γαλα και μετα οταν ξεκινησαμε τις κρεμες και εγινε 6 μηνων αποφασισα να του το κοψω. η γιατρος μου μου εδωσε το dostinex και μου ειπε να βγαλω το γαλα με θηλαστρο, να παρω το χαπι και να δεθω σφιχτα με επιδεσμο. μετα να ξαναβγαλω το γαλα και να ξαναδεθω. το θεμα μου ειναι πως θα καταλαβω οτι πλεον ειναι ασφαλες και δεν εχω πλεον γαλα? περασα ηδη μια φορα μαστιτιδα και ηταν χαλια και δεν θελω να μου μεινει γαλα και να πετρωσει. ξερει καμμια τιποτα? ευχαριστω

24Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Τετ Ιαν 11, 2012 12:59 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elitsa έγραψε:Κοριτσαι καλημερα...θηλαζα τον μικρο μου μεχρι πριν 2 μερες. αρχισα εδω και 2 μηνες να του κοβω σταδιακα τα δικα μου γευματα και να του δινω και ξενο γαλα και μετα οταν ξεκινησαμε τις κρεμες και εγινε 6 μηνων αποφασισα να του το κοψω. η γιατρος μου μου εδωσε το dostinex και μου ειπε να βγαλω το γαλα με θηλαστρο, να παρω το χαπι και να δεθω σφιχτα με επιδεσμο. μετα να ξαναβγαλω το γαλα και να ξαναδεθω. το θεμα μου ειναι πως θα καταλαβω οτι πλεον ειναι ασφαλες και δεν εχω πλεον γαλα? περασα ηδη μια φορα μαστιτιδα και ηταν χαλια και δεν θελω να μου μεινει γαλα και να πετρωσει. ξερει καμμια τιποτα? ευχαριστω

Αν το πηρες θα σου σταματησει. Το ειχα παρει στο 1ο μου παιδι.

25Αποθηλασμός Empty Απ: Αποθηλασμός Τετ Ιαν 11, 2012 2:41 am

elitsa

elitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πηρα και τα 2 χαπια και σημερα εβγαλα και τους επιδεσμους...ελπιζω να σταματησει για να μην τρεχω...ευχαριστω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις