Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ψηφοφορία Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 12:46 am

dimar

dimar
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια γεια σας,είμαι καινούρια στην παρέα σας!!
Σε ένα μήνα θα αναγκαστώ να αποχωριστώ τα αγγελούδια μου 4 χρονών το αγοράκι μου και 1 το κοριτσάκι μου λόγω διορισμου σε νοσοκομείο στην Αθήνα....θα τα βλέπω μια φορά καθε 20 μέρες για 3-4 μέρες.......το να έρθουν μαζί μου δεν γίνεται για πολλούς λόγους....Αυτό θα γίνεται για τουλάχιστον 2 χρόνια....Θα τρελλαθώ.................Τι τρ'οπος υπ'αρχει ετσι ώστε το μαρτύριο αυτό να μην είναι τόσο επώδυνο?????? Sad

2Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 12:59 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΩΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ

3Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 1:55 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙΡΟ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ!!!!! ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΗΤΑΝ !!!!! ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

4Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 5:31 am

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Όντως δύσκολο και για σένα αλλά κυρίως για τα παιδιά. Μένεις μακριά; Γιατί δεν μπορείς να τα πάρεις μαζί σου;

5Ψηφοφορία ΜΑΜΑ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 6:54 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.
ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ....
-Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΣ ΕΣΥ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ?
-ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙΣ ΜΙΑ BABY SITER
-ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΥΓΚΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

6Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 8:17 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...να μην δεχτεις τον διορισμο? Rolling Eyes

7Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 10:05 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω κατι τετοιο θα διαλεγα μαλλον...να μην παω

8Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 1:19 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδη εγω ειμαι πολυ τρελη δεν θα πηγαινα !! ειλικρινα ομως !! 

9Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 1:50 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για 2 χρονια οτι λεφτα εβγαζα θα πληρωνα νταντα απλα και μονο για να τα εχω κοντα μου...και ετσι μετα θα ειχα και την δουλεια μου αλλα και τα μωρα μου...

10Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 1:50 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα είναι πολύ δύσκολο μακριά από τα παιδιά σου αλλά επίσης πολύ δύσκολοι είναι και οι καιροί που ζούμε.
να πας στη δουλειά σου και να σκέφτεσαι οτι δεν θα είναι για πάντα και ίσως σε λίγο καιρό να βρεθεί λύση και να τα έχεις κοντά σου.
αν πας και δεις οτι δεν αντέχετε με τίποτα αυτό παράτα τη δουλειά.

11Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Δευ Δεκ 06, 2010 3:48 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΓΙΆΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΚΑΝ ΑΣΕΠ.ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥ ΔΦΙΟΛΟΥ ΤΗ ΜΑΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ.ΗΘΕΛΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ .

12Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 3:13 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
έχω αρκετά παραδείγματα στο συγγενικό μου περιβάλλον και απο τις 2 όψεις(διορισμοί που τους δέχτηκαν με αποχωρησμούς(θεσ/νικη τα παιδιά Σπάρτη η μαμά) και διορίσμοι που δεν τους δέχτηκαν για να μην αποχωριστούν τα παιδιά)και το αποτέλεσμα είναι αυτοί που δέχτηκαν ζορίστηκαν,στερήθηκαν αλλά κάποια στιγμή όλο αυτό τελείωσε και επέστρεψαν στην βάση τους και όλα καλά ενώ αυτοί που δεν δέχτηκαν έχασαν ευκαιρία ζωής,τα παιδιά μεγάλωσαν και αυτοί πλέον ψάχνουν με το μικροσκόπιο δουλειά στο αντικείμενο τους.Εγώ θα σου πρότεινα να πας γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και ο καιρός γρήγορα περνάει ούτε θα το καταλάβεις.

13Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 5:10 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο,τι και να κανεις, θα μετανιωσεις που δεν εκανες το αντιθετο, δεν το γλιτωνεις. Πιστευω ομως οτι υπερεχουν τα παιδια και η οικογενεια απο μια καριερα. Επειδη ομως η μαμα μου λεει ΄του σπανου τα γενια δε γινονται, ολα τα αλλα γινονται' και πιστευω οτι εχει δικιο, σιγουρα θα υπαρχει ενας τροπος να τα παρεις μαζι. Ειναι κριμα να χασεις τοσες στιγμες μαζι τους και αυτα εσενα στην κρισιμη αυτη ηλικια που εχουν αναγκη μονο τη μαμα τους. Στη θεση σου θα εκανα τα αδυνατα δυνατα να παρω μεταθεση το συντομοτερο ή θα τα επαιρνα μαζι με οποιοδηποτε κοστος, η θα εψαχνα καποιον που να ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταθεση και τελευταια αν ολα αυτα δεν εβγαζαν πουθενα, ισως να μην πηγαινα σε αυτη τη δουλεια.. Ετσι κι αλλιως το κοστος να ειναι τα παιδια μακρια απο τη μαμα ειναι μεγαλυτερο απο το να μην μπαινει ενας μισθος στο σπιτι.. Γιατι με ενα μισθο λιγοτερο =υλικα αγαθα, το παλευεις και ζεις, αλλα τι μπορει να αντικαταστησει το ηθικο κοστος να ειναι η μανουλα με τα παιδια και τα παιδια με τη μανουλα τους?

14Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 6:15 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω δε θα πηγαινα καθολου. δε θα αντεχα να τα αποχωριστω...

15Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 11:08 am

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειναι δυσκολο,δεν μπορω να φανταστω λεπτο χωρις τα παιδια μου.ΑΛΛΑαν ειναι μονο για 2 χρονια κ σταθερη δουλεια στην εποχη μας δεν την απορριπτεις.η κοπελα ρωτησε τι να κανει, να της δωσουμε λυσεις οχι να της πουμε να μην παει.αν εχει αναγκη την δουλεια ευκολο εινα να την απορριψει?ευχομαι να περασει γρηγορα ο χρονος κ πιστευω οτι θα βρεις την λυση .

http://momof2princes.blogspot.com

16Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 12:06 pm

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΔΩ ΛΕΙΠΩ 8 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ!!!
ΜΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΑΡΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΤΑ ΦΥΛΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ, ΠΑΡΕ ΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ ΜΑΖΙ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!

17Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 12:29 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιατι δεν δοκιμαζεις να πας για να μην χασεις τη θεση αρχικα και να κανεις μια προπαθεια να φερεις τα παιδια μαζι ή να ψαξεις μηπως μπορεσεις να παρεις αμοιβαια μεταθεση? Πηγαινε και ισως γινει κατι και τα καταφερεις, και αν δε μπορεις να το αντεξεις, στη χειροτερη περιπτωση παραιτεισαι και γυρνας πισω. Αλλα θα εχεις δοκιμασει και δε θα αφησεις την ευκαιρια να παει χαμενη.. Βλεποντας και κανοντας

18Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τρι Δεκ 07, 2010 12:44 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω θα συμφωνησω οτι ειναι μεγαλη ευκαιρια μονιμη δουλεια στις μερες μας και αυριο μεθαυριο αν αρνηθεις μπορει να το μετανιωνεις γιατι ισως να μην μπορεις να τους προσφερεις οσα θα ηθελες.δοκιμασε να ξεκινησεις,ρωτα αν καποια γιαγια μπορει να ερθει μαζι σου να στα κραταει οση ωρα θα λειπεις αλλα θα ελεγα να μην το αφησεις.και μερικα νοσοκομεια εχουν μεσα παιδικους σταθμους για τα παιδακια του προσωπικου.ψαξε το κι αυτο κοιτα και για αμοιβαια κι αν τιποτα δε σε βολεψει τοτε ναι να παραιτηθεις.αλλα προσπαθησε πρωτα μην τα παρατησεις μονο με τη σκεψη της δυσκολιας,δε παρουσιαζονται συχνα τετοιες ευκαιριες!ολα να πανε καλα ευχομαι!

19Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 3:15 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω θα το επαιρνα μαζι μου και μη σου πω θα επαιρνα και μια γιαγια μαζι μου να το προσεχει. Λειπω απο το σπιτι 5 ωρες και οταν γυριζω καινει σαν τρελο "ηρθε η μαμακα μου" μου φωναζει και με αγκαλιαζει να μην φυγω. Παω στο δωματιιο και ερχεται απο πισω μου μην τυχον και φυγω, και ας περναμε ολα τα απογευματα μαζι παιζοντας. Ειναι ευαισθητες ηλικιες...τα παιδια δεν ξεχνουν.
Παλιοτερα τα αφηναν τα παιδια τους για να πανε για ενα καλυτερο μελλον στην Γερμανια, τωρα ειναι ενας διορισμος...Ξερω ομως οτι στον δημοσιο δικαιουσαι μεχρι να γινει το παιδακι σου 3 αδεια ανατροφης...για ψαξτο καλυτερα. Το ξερω γιατι μια φιλη μου αν και διοριστηκε περιμενει να την καλεσουν και βιαζεται για να μην περασει ο καιρος και γινει 3 η μικρη της και δεν το δικαιουται.

Λεμε οτι θα ειναι για λιγο αλλα αμα γυρισει το παιδι σου και σου πει οταν σε χρειαζομουν δεν ησουν διπλα μου...τι θα του πεις? Οτι το εκανα για να ζουμε καλυτερα? Μερικα κενα δεν αναπληρωνονται. Ας μην σκεφτομαστε μονο τι θα χασουμε εμεις απο την ζωη τους αλλα τι θα χασουν εκεινα απο εμας.
Δεν θελω να διμιουργησω τυψεις σε κανεναν. Μιλαω για μενα, και το τι θα εκανα εγω.

20Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 4:20 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα επαιρνα μαζι μου.εσυ δν ξερω για ποιον λογο αποφασισες να μην τα εχεις μαζι σου,αλλα για μενα δν υπαρχει κανενας λογος που να μπορει να με κανει να μεινω μακρια απο το παιδι μου.ελπιζω να σου ερθουνε ολα βολικα,δεν θελω να ανω ερωτησεις,αλλα μονο να σ πω κουραγιο κ υπομονη τι αλλο...

21Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 7:42 am

dimar

dimar
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστω πολύ όλες σας!Δεν γίνεται να τα παρω μαζί μου γιατι δεν έρχεται κανενας μαζι μου και 2ο εχω κυκλικό ωράριο και σκ οποτε παιδικοί δεν γίνεται....ποια ξενη γυναικα θα μου τα προσεχει???ποια εμπιστοσύνη????Θα τρελλαθω αλλα......

22Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 8:16 am

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimar έγραψε:Σας ευχαριστω πολύ όλες σας!Δεν γίνεται να τα παρω μαζί μου γιατι δεν έρχεται κανενας μαζι μου και 2ο εχω κυκλικό ωράριο και σκ οποτε παιδικοί δεν γίνεται....ποια ξενη γυναικα θα μου τα προσεχει???ποια εμπιστοσύνη????Θα τρελλαθω αλλα......

Μπορείς να βρεις εσωτερική γυναίκα με λίγα λεφτά πια, από γραφείο με συστάσεις, και στο φινάλε με παιδί 4 χρονών δεν έχεις φόβο πως θα τα κακοποιεί! Είναι μεγάλο το παιδί και θα στα λέει όλα! Συγγνώμη αλλά οι γιαγιάδες δεν είναι η μόνη λύση κορίτσια. Μόνο στη χώρα μας έχουμε αυτή τη συνήθεια και θεωρούμε υποχρέωση τους να μεγαλώσουν και τα δικά μας παιδιά. Εγώ διαφωνώ κάθετα σ'αυτό. Και βέβαια διαφωνώ κάθετα με το να αφήσει η κοπέλα τη δουλειά της. Τα παιδιά πρέπει να είναι δίπλα της, χωρίς αμφιβολία, αλλά και η δουλειά είναι πολύτιμη για πάρα πολλούς λόγους. Μια γυναίκα dimar θα σου λύσει το πρόβλημα και η γνώμη μου είναι πως αξίζει όσα χρήματα κι αν σου ζητήσει. Με 700 ή 800 ευρώ βρίσκεις άνετα εσωτερική. Ελπίζω να βοήθησα. Καλή τύχη! Smile

23Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 9:18 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimar σου εχω λυση...να αφησει ο αντρας σου την δουλεια και να ερθει μαζι σου να κραταει τα παιδια!Ετσι θα ειστε ολοι μαζι cheers

24Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 10:17 am

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην αφησεις για τιποτα και για κανεναν τα μικρα σου.δεν θα το ξεχασουν ποτε και αργοτερα θα σου το χτυπανε.καλυτερα να τους λειπει κατι παρα να λειπει η μανουλα.για ελα στην θεση τους........

25Ψηφοφορία Απ: Μαμά από μακριά!!!!! Τετ Δεκ 08, 2010 1:26 pm

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου κι απο μενα...η ηλικια των παιδιων σου ειναι τοσο τρυφερη που και συ μεσα σου καταβαθος πιστευεις οτι δεν ειναι σωστο να τα αφησεις πισω ...αλλα αναγκαζεσαι!! Sad
εγω ειμαι σιγουρη οτι θα πληγωνεσαι το σο πολυ καθε φορα που θα τα αποχαιρετας (και αυτα θα κλαινε...σορυ που στα γραφω ετσι!)που θα ηθελα να το ξανασκεφτεις να τα παρεις μαζι σου!!
σκεψου κιαυτο που σου λενε οι κοπελες πιο πανω για να βρεις εσωτερικη κυρια...
και μην ακους μαναδες-πεθερες που πιθανον να ειναι αντιθετες...εσυ κι ο αντρας σου αποφασιζετε!!!αλλα σκεψου καλα γιατι περα απο τα παιδακια σου που δεν θα ειναι καλα και θα σε αναζητανε....το ακριβως αντιστοιχο θα συμβαινει και με σενα!καλη δυναμη και να εισαι καλα! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις