Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
383 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 383 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια αυτό μου το είπαν μέσα από το νοσοκομείο αρκετοί παιδίατροι που ρώτησα και όχι μόνο. Το μωρό όταν θηλάζει κάνει μεγάλη προσπάθεια και όταν είναι μικρό λιγότερο από 2,5 κιλά κάνει υπερπροσπάθεια και μπορεί να του κάνει κακό αντί για καλό.
Ακόμα και για το μπιμπερό όταν πηγαίναμε στην μονάδα να τον ταίσουμε μας έλεγαν θα προσπαθήσετε για 5 λεπτά το πολύ 10 και μετά θα σταματήσετε γιατί το παιδί κουράζετε. Και έτρωγε όσο έτρωγε και το υπόλοιπο του το έδιναν από σωληνάκι μέχρι που το παιδί άρχισε να δυναμώνει και να τρώει όλο και περισσότερο από μόνο του κλπ.
Θεωρώ ότι είναι καλό να στηρίζουμε τον θηλασμό και ότι άλλο σημαίνει αυτό αλλά ας μην θεωρούμε ότι μας λένε που δεν περιλαμβάνει αυτό είναι γιατί υπάρχει κάποιο συμφέρον. Γνώμη μου πάντα. Laughing

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα αγορασα το θηλαστρο της medela το swing... εκ πρωτης οψεως φαινεται καλο... θα σας ξαναγραψω γιαυτο οταν το δοκιμασω σοβαρα... γιατι τωρα μονο το δοκιμασα... ειναι καλο το οτι ειναι δυο φασεων. πρωτα διεγειρει τις θηλες για να κατεβει το γαλα, και κατοπιν το αντλει...
λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα...
επιτελους, εδωσα πισω το νοσοκομειακο.. τζαμπα χρηματα... καιρος να τα δωσω για αλλαπραγματα που αφορουν τη μπεμπα...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:σημερα αγορασα το θηλαστρο της medela το swing... εκ πρωτης οψεως φαινεται καλο... θα σας ξαναγραψω γιαυτο οταν το δοκιμασω σοβαρα... γιατι τωρα μονο το δοκιμασα... ειναι καλο το οτι ειναι δυο φασεων. πρωτα διεγειρει τις θηλες για να κατεβει το γαλα, και κατοπιν το αντλει...
λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα...

athi τελικά πώς σου φάνηκε αυτό το θήλαστρο?Κάνει δουλειά ή καλύτερα να νοικιάσω?
Ρωτάω γιατί πρέπει επειγόντως να αγοράσω ένα θήλαστρο αφενός για να βγάλω λίγο γάλα γιατί πονάω (είμαι στην 8η ημέρα μετά τον τοκετό και παρότι τρώει κανονικά το μωρό το στήθος μου παράγει πολύ γάλα κ νιώθω ότι πρέπει λίγο να το αδειάσω) και να το φυλάξω ώστε να μπορέσω κάποια στιγμή να βγω κ εγώ από το σπίτι!!!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marion έγραψε:
athi έγραψε:σημερα αγορασα το θηλαστρο της medela το swing... εκ πρωτης οψεως φαινεται καλο... θα σας ξαναγραψω γιαυτο οταν το δοκιμασω σοβαρα... γιατι τωρα μονο το δοκιμασα... ειναι καλο το οτι ειναι δυο φασεων. πρωτα διεγειρει τις θηλες για να κατεβει το γαλα, και κατοπιν το αντλει...
λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα...

athi τελικά πώς σου φάνηκε αυτό το θήλαστρο?Κάνει δουλειά ή καλύτερα να νοικιάσω?
Ρωτάω γιατί πρέπει επειγόντως να αγοράσω ένα θήλαστρο αφενός για να βγάλω λίγο γάλα γιατί πονάω (είμαι στην 8η ημέρα μετά τον τοκετό και παρότι τρώει κανονικά το μωρό το στήθος μου παράγει πολύ γάλα κ νιώθω ότι πρέπει λίγο να το αδειάσω) και να το φυλάξω ώστε να μπορέσω κάποια στιγμή να βγω κ εγώ από το σπίτι!!!

καταρχην να χαιρεσαι το μωρα;κι σου και ναναι γερό. θηλάζεις αποκλειστικά από την πρώτη μέρα; ελπιζω να μην έδωσες ξένο γάλα στο μωρακι τις πρώτες μέρες.. δεν χρειαζόταν.. είσαι στις αρχές του θηλασμού σου, και πρεπει να εδραιώσεις γαλουχία. όχι με ένα συμβατό προσωπικό θήλαστρο. ναι. σου συστήνω το swing για μετά. τώρα χρειάζεσαι ένα επαγγελμα;τικό νοσοκομειακό θήλαστρο για να σε βοηθάει να αδειάζεις το στήθος σου και να κρατάς και αποθήκη αυτό που θα μαζεύεις. συστήνω λοιπον το symphony της medela, ή κάποιο άλο νοσοκομειακό θήλαστρο όμως. ρώτησε στο νοσαοκομείο ή κάποια μαία. προσοχή όμως το θήλαστρο ναναι νοσοκομειακό. όχι προσωπικό αυτό που θα νοικιάσεις. και θα σου κανει καλη δουλειαλ. θα το χρησιμοποιήσεις 6 με οκτώ εβδομάδες αυτό. μετά μπορείς να χρησιμοποιείς το swing.
σου εύχομαι καλήυ επιτυχία, και μη μου αγχώνεσαι. όλα θα πάνε καλά, θα δεις.

http://lovinghorses.pblogs.gr/

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε κοριτσια μια απορια μου χαρισε η κολλητη μου το δικο της το θυλαστρο το σουινγκ της μαντελα ανταλακτικα που μπορω να βρω θελω να παρω αυτο που μπαινει στο στηθος την σιλικονη

http://www.gatospito.com

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ladycat έγραψε:ρε κοριτσια μια απορια μου χαρισε η κολλητη μου το δικο της το θυλαστρο το σουινγκ της μαντελα ανταλακτικα που μπορω να βρω θελω να παρω αυτο που μπαινει στο στηθος την σιλικονη

Κάλεσε κατευθείαν την εταιρεία σου στέλνω τα τηλέφωνα

klinikum (Καϊκονίδης) και τα στοιχεία τους είναι

Κεντρικό(Θεσσαλονίκη) : Νάτσινα 25, . Τηλ. & Fax: 2310 316011, 315200


Υποκατάστημα (Αθήνα): Αερ. Παπαναστασίου 6 (κοντά στο ΛΑΪΚΟ Νοσοκομείο), ώρες 8.00-16.00-Δε-Πα. Τηλ & Fax: 210 74.70.417, 74.85.752

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f24/topic-t773.htm

Αθη κοιτα εδω,εχει βαλει η Λυδια ποια ειναι τα καταλληλα θηλαστρα για καθε φαση (προσωρινη,για μαμα εργαζομενη κτλ). Πρεπει να διαλεξεις το καταλληλο για την περιπτωση σου. Τα medela ειναι απο τα τοπ θηλαστρα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fani έγραψε:
ladycat έγραψε:ρε κοριτσια μια απορια μου χαρισε η κολλητη μου το δικο της το θυλαστρο το σουινγκ της μαντελα ανταλακτικα που μπορω να βρω θελω να παρω αυτο που μπαινει στο στηθος την σιλικονη

Κάλεσε κατευθείαν την εταιρεία σου στέλνω τα τηλέφωνα

klinikum (Καϊκονίδης) και τα στοιχεία τους είναι

Κεντρικό(Θεσσαλονίκη) : Νάτσινα 25, . Τηλ. & Fax: 2310 316011, 315200


Υποκατάστημα (Αθήνα): Αερ. Παπαναστασίου 6 (κοντά στο ΛΑΪΚΟ Νοσοκομείο), ώρες 8.00-16.00-Δε-Πα. Τηλ & Fax: 210 74.70.417, 74.85.752

με προλαβες fani! Very Happy

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:
fani έγραψε:
ladycat έγραψε:ρε κοριτσια μια απορια μου χαρισε η κολλητη μου το δικο της το θυλαστρο το σουινγκ της μαντελα ανταλακτικα που μπορω να βρω θελω να παρω αυτο που μπαινει στο στηθος την σιλικονη

Κάλεσε κατευθείαν την εταιρεία σου στέλνω τα τηλέφωνα

klinikum (Καϊκονίδης) και τα στοιχεία τους είναι

Κεντρικό(Θεσσαλονίκη) : Νάτσινα 25, . Τηλ. & Fax: 2310 316011, 315200


Υποκατάστημα (Αθήνα): Αερ. Παπαναστασίου 6 (κοντά στο ΛΑΪΚΟ Νοσοκομείο), ώρες 8.00-16.00-Δε-Πα. Τηλ & Fax: 210 74.70.417, 74.85.752

με προλαβες fani! Very Happy
flower flower

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κουκλες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.gatospito.com

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αρχικα νοικιαζα της medela το νοσοκομειακο τωρα εχω αγορασει της avent και με εχει βολεψει πολυ γιατι δεν ποναω καθολου!!!! μονο που εχει αρχισει να μειωνεται το γαλα και οσο αφορα τον θηλασμο... χτυπιεται δεν θελει με τιποτα το στηθος μου

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κι εμένα όταν γέννησα οι θηλές μου έγιναν εισέχουσες.... Στην αρχή θήλαζα με θηλές σιλικόνης όμως ο μικρός κουραζόταν πολύ! Κάναμε πολύ ώρα και συνήθως τον έπαιρνε ο ύπνος! Αγόρασα το θήλαστρο το ηλεκτρικό της medela και αντλούσα κάθε φορά που θα τάιζα το γάλα μου και ο μικρός το έπινε σε 5 λεπτάκια! Αν αντλείς ανελλιπώς τις ώρες που πρέπει ο θηλασμός δεν χάνεται ίσα-ίσα! Θήλασα έξι μήνες έτσι! Απλά δεν π΄ρεπει να παραλείπεις γεύμα!

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια ενώ είχα καταλήξει κι εγώ στο medela swing μία φίλη μου δίνει το δικό της θήλαστρο της chicco. εχει καμία κοπέλα εμπειρία επί αυτού;;;~~ Cool

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:κορίτσια ενώ είχα καταλήξει κι εγώ στο medela swing μία φίλη μου δίνει το δικό της θήλαστρο της chicco. εχει καμία κοπέλα εμπειρία επί αυτού;;;~~ Cool

Τι χρηση θα κανεις?το θελεις για μια φορα στο τοσο?Αν ναι φανταζομαι θα κανει δουλεια,αν το θελεις για συχνη χρηση καθημερινη ειναι καλυτερα τα αλλα θηλαστρα,δες αν θελεις στο θεμα "ολα για τον θηλασμο" εχει ενοτητα "ολα για τα θηλαστρα" απο την Λυδια.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:κορίτσια ενώ είχα καταλήξει κι εγώ στο medela swing μία φίλη μου δίνει το δικό της θήλαστρο της chicco. εχει καμία κοπέλα εμπειρία επί αυτού;;;~~ Cool

Κοπέλα μου εγώ θα έλεγα να πάρεις το medela χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία για αυτό της chicco. Απλώς η medela είναι μια από τις 3 εταιρίες με καλά θήλαστρα. Αυτό δεν το γνώριζα και πήρα ένα της nuk που μου μείωσε το γάλα αντί να το αυξήσει. Επίσης η γνώμη μου για την chicco είναι ότι ανακατεύεται με τα πάντα, πιπίλες, μπιμπερό, καθίσματα αυτοκινήτου, μάρσιπους, περπατούρες, γιογιο, θήλαστρα... και πάρα πάρα πόλλά ακόμα. Επομένως δεν έστιάζει στο να φτιάξει ένα τέλειο προιον. Τα καθισματα αυτοκινήτου ξέρω ότι δεν είναι καλά γιατί στα crush test παίρνουν κακό βαθμό άρα δεν πολυασχολείται. Μήπως συμβαίνει το ίδιο και με τα θήλαστρα; Εγώ όπως είπα δεν την εμπιστεύομαι σε τόσο σημαντικές αγορές γιατί ασχολειται με τα πάντα.

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
επιβεβαιώσατε τις σκέψεις μου!
καλή η βόλεψη αλλά ας κοιτάξουμε καλύτερα την ποιότητα παροχής υπηρεσιών !!!
βλ.θηλασμός και νεογέννητο!! Respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις