Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
376 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 376 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Παρ Δεκ 10, 2010 3:10 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ 29/12/2007 ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΣΗΣ. ΘΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΡΟΡΑ!!! ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ 1 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ. 27/06/2008 ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ... ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ. Ε ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΛΟΓΟ ΣΚ.... ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΙΝΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ. ΟΥΦ ΛΕΩ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΕΙ Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΡΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΘΕΛΩ... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΕ ΑΧΡΣΗΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ(DEPON, FENISTIL, ΚΑ)ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΧΑΜΩΛΩΝΩ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΣΚΥΒΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΘΙΡΙΖΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ....
ΗΡΘΑ ΣΠΙΤΙ, ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ. ΜΠΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ... ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΣΤΑΥΡΟ....
ΓΕΛΑΓΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΠΗΔΑΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ...
ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ "ΕΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΠΙΤΙ. ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ" . ΗΡΘΕ ΣΕ 10. ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ. ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΝΕΑ. ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΓΚΑΛΙΑ .....
ΝΑ ΠΑΛΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΑΠΟΛΩ ΠΑΛΙ ΚΛΑΙΩ....
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΓΟΓΛΟΘΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.....

27πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Δεκ 10, 2010 4:56 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα σε ολες και απο εμενα!παντρευτηκαμε με τον αντρα μου,στις 21/10/2010 με πολιτικο και κλεισαμε κατοπιν εκλησια,αιθουσα δεξιωσης και νυφικο..στενο παρακαλω..για τις 24/9/2011!!!μαλλον βιαστηκαμε λιγακι..αφου στις 29/11/2010 ηταν η πρωτη φορα που καναμε ερωτα χωρις προφυλαξεις και στις 5/12/2010 ειπα να κανω δειλα..δειλα..το πρωτο μου τεστ εγκυμοσυνης!βλεποντας στην αρχη που ημουν στην τουαλετα πως δεν λεει να εμφανιστει το πολυποθητο σταυρουδακι το αφησα πεντε λεπτα για να επιστρεψω και να δω αχνα σχηματισμενη την θετικη απαντηση που περιμενα!!τρελαθηκα απο τη χαρα μου..!!την επομενη μερα εκανα και την πρωτη μου χοριακη που μου επιβεβαιωσε αυτο που μου ειχε δειξει και το τεστ στο σπιτι!τα αποτελεσματα τα παρελαβα μεσω φαξ στη δουλεια..στην αρχη απο το αγχος μου δεν μπορουσα να διακρινω τι ακριβως ελεγε το χαρτι!ωσπου τα ματια μου κολησαν στο "δοκιμασια κυησεως θετικη"!!δεν θα ξεχασω ποτε εκεινη την μαγικη στιγμη!!πρωτα ο θεος τον αυγουστο του 2011 θα γινω και εγω μανουλα!!αχ!μακαρι να πανε ολα καλα!!οσο για τον θρησκευτικο..μαλλον θα περιμενει λιγο ακομα!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472

28πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Δεκ 10, 2010 5:14 am

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εμεις λεγαμε οτι θελουμε να κανουμε παιδι και δε χρησιμοποιουσαμε προφυλαξεις, αλλα δεν περιμενα να μεινω εγγυος απο τον 1ο μηνα... Ειχα και αστατο κυκλο και μια ανοτη πεποιθηση οτι θα δυσκολευτω.. περυσι το Νοεμβριο λοιπον παμε 4ημερο στ Ρωμη , ριξαμε το περπατημα της ζωης μας, γυρισαμε και ειχα καθυστερηση, αλλα ουτε ναυτιες ουτε τπτ, λεω να παρω ενα τεστ να σιγουρευτω οτι δεν ειμαι για να φυγει το αγχος και να μου ερθει περιοδος, το ειχα κανει αρκετες φορες που ειχα υποψια. παω λοιπον το παιρνω και ταν θετικο!!! Εκπληξη, το δειχνω στον αντρα μου και του ειπα μαλλον γιατι δεν τους εχω και πολυ εμπιστοσυνη, και το δικο μου ειχε διακεκομενη γραμμη, (ειμαι, δεν ειμαι , ειμαι, δεν ειμαι?) Εκανα χοριακη την επομεν μερα, και οχι μονο ημουν αλλα ειχα κλεισει και μηνα!!!!

29πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Δεκ 10, 2010 5:34 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dafni έγραψε:καλησπερα σε ολες και απο εμενα!παντρευτηκαμε με τον αντρα μου,στις 21/10/2010 με πολιτικο και κλεισαμε κατοπιν εκλησια,αιθουσα δεξιωσης και νυφικο..στενο παρακαλω..για τις 24/9/2011!!!μαλλον βιαστηκαμε λιγακι..αφου στις 29/11/2010 ηταν η πρωτη φορα που καναμε ερωτα χωρις προφυλαξεις και στις 5/12/2010 ειπα να κανω δειλα..δειλα..το πρωτο μου τεστ εγκυμοσυνης!βλεποντας στην αρχη που ημουν στην τουαλετα πως δεν λεει να εμφανιστει το πολυποθητο σταυρουδακι το αφησα πεντε λεπτα για να επιστρεψω και να δω αχνα σχηματισμενη την θετικη απαντηση που περιμενα!!τρελαθηκα απο τη χαρα μου..!!την επομενη μερα εκανα και την πρωτη μου χοριακη που μου επιβεβαιωσε αυτο που μου ειχε δειξει και το τεστ στο σπιτι!τα αποτελεσματα τα παρελαβα μεσω φαξ στη δουλεια..στην αρχη απο το αγχος μου δεν μπορουσα να διακρινω τι ακριβως ελεγε το χαρτι!ωσπου τα ματια μου κολησαν στο "δοκιμασια κυησεως θετικη"!!δεν θα ξεχασω ποτε εκεινη την μαγικη στιγμη!!πρωτα ο θεος τον αυγουστο του 2011 θα γινω και εγω μανουλα!!αχ!μακαρι να πανε ολα καλα!!οσο για τον θρησκευτικο..μαλλον θα περιμενει λιγο ακομα!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472
ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ Ο ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ

30πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Δεκ 10, 2010 6:15 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μιμή έγραψε:
dafni έγραψε:καλησπερα σε ολες και απο εμενα!παντρευτηκαμε με τον αντρα μου,στις 21/10/2010 με πολιτικο και κλεισαμε κατοπιν εκλησια,αιθουσα δεξιωσης και νυφικο..στενο παρακαλω..για τις 24/9/2011!!!μαλλον βιαστηκαμε λιγακι..αφου στις 29/11/2010 ηταν η πρωτη φορα που καναμε ερωτα χωρις προφυλαξεις και στις 5/12/2010 ειπα να κανω δειλα..δειλα..το πρωτο μου τεστ εγκυμοσυνης!βλεποντας στην αρχη που ημουν στην τουαλετα πως δεν λεει να εμφανιστει το πολυποθητο σταυρουδακι το αφησα πεντε λεπτα για να επιστρεψω και να δω αχνα σχηματισμενη την θετικη απαντηση που περιμενα!!τρελαθηκα απο τη χαρα μου..!!την επομενη μερα εκανα και την πρωτη μου χοριακη που μου επιβεβαιωσε αυτο που μου ειχε δειξει και το τεστ στο σπιτι!τα αποτελεσματα τα παρελαβα μεσω φαξ στη δουλεια..στην αρχη απο το αγχος μου δεν μπορουσα να διακρινω τι ακριβως ελεγε το χαρτι!ωσπου τα ματια μου κολησαν στο "δοκιμασια κυησεως θετικη"!!δεν θα ξεχασω ποτε εκεινη την μαγικη στιγμη!!πρωτα ο θεος τον αυγουστο του 2011 θα γινω και εγω μανουλα!!αχ!μακαρι να πανε ολα καλα!!οσο για τον θρησκευτικο..μαλλον θα περιμενει λιγο ακομα!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472
ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ Ο ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ

ευχαριστω πολυ για την ευχη σου μιμη μου!ευχομαι κ εγω με τη σειρα μου ολα να σου πανε καλα!!συμφωνω απολυτα με αυτα που μου γραφεις,φιλακια!

31πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Σαβ Δεκ 18, 2010 2:37 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω το καταλαβα πριν καν να εχω καθυστερηση...ολα τα συμπτωματα εμετοι,ζαλαδες που ειχα πονηρευτηκα...οποτε περιμενα λιγεσ μερεσ και στη δευτερη μερα καθυστερησης εκανα την β-χοριακη και εμαθα οτι ειμαι εγκυος..τωρα ειμαι στην 5εβδομαδα... πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 328109 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 328109 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 328109

32πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Σαβ Δεκ 18, 2010 5:15 am

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στο δευτερο παιδακι μου ειμουν πολυ αρρωστη κ επρεπε να παρω αντιβιωση ειχα 2 ημερες καθυστεριση κ πριν ξεκινησω αντιβιωση ειπα δεν κανω ενα τεστ μηπως...το τεστ βγηκε αρνητικο κ ετσι πηρα σαν καλο παιδι ολα τα φαρμακα μου μετα απο 10 ημερες αρχισε κατι να με τρωει απο μεσα μου οτι πρεπει να ειμαι πηρα κ δευτερο τεστ και τι να δω θετικο και τωρα; η αντιβιωση κ τα συροπια;πηγα την αλλη μερα στον γυναικολογο μου κ ευτηχως ολα καλα.

33πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty πωσ το μαθατε??? Σαβ Δεκ 18, 2010 12:05 pm

eva 23

eva 23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω λοιπον μανουλεσ εκανα μια σχεση μετον αντρα μου τον σεπτεμβριο του 2009...μετα απο 3 μηνεσ αποφασισαμε απλα να αρραβωνιαστουμε..(ηδη γνοριζομασταν 5 χρονια)26 δεκεμβριου αρραβωνιαζομαστε.. ο αντρασ μου ειναι στρατιωτικοσ στον εβρο...μια φορα καναμε ελευθερα ερωτα κ αυτο ηταν...αφου καθομασταν ομορφα κ ηρεμα στον καναπε εγω αρχιζα κ ζητουσα γλυκα μετα αλμυρα κ τα ανακατευα κ γενικωσ δεν ειμουν ποτε του φαγητου...μετα απο μια βδομαδα,ερχετε σπιτι ο αντρουλησ μου με ενα τεστ στα χερια..καναμε το πρωτο τεστ βγηκε αρνητικ,καναμε το δευτερο βγηκε θετικο κ για να μην πολιλογω καναμε 5 τεστ..μετα σε καθε επισκεψη στο γυναικολογο ειμασταν μαζι κ μου κρατουσε το χερι...κ πλεων τθ αγορι μασ ειναι η ζωη μασ.... πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 893968

34πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Σαβ Δεκ 18, 2010 12:11 pm

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eva 23 έγραψε:εγω λοιπον μανουλεσ εκανα μια σχεση μετον αντρα μου τον σεπτεμβριο του 2009...μετα απο 3 μηνεσ αποφασισαμε απλα να αρραβωνιαστουμε..(ηδη γνοριζομασταν 5 χρονια)26 δεκεμβριου αρραβωνιαζομαστε.. ο αντρασ μου ειναι στρατιωτικοσ στον εβρο...μια φορα καναμε ελευθερα ερωτα κ αυτο ηταν...αφου καθομασταν ομορφα κ ηρεμα στον καναπε εγω αρχιζα κ ζητουσα γλυκα μετα αλμυρα κ τα ανακατευα κ γενικωσ δεν ειμουν ποτε του φαγητου...μετα απο μια βδομαδα,ερχετε σπιτι ο αντρουλησ μου με ενα τεστ στα χερια..καναμε το πρωτο τεστ βγηκε αρνητικ,καναμε το δευτερο βγηκε θετικο κ για να μην πολιλογω καναμε 5 τεστ..μετα σε καθε επισκεψη στο γυναικολογο ειμασταν μαζι κ μου κρατουσε το χερι...κ πλεων τθ αγορι μασ ειναι η ζωη μασ.... πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 893968
5 test re therio?????

35πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Κυρ Δεκ 26, 2010 12:55 am

sofffy25

sofffy25
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eimastan mazi gia tria xronia otan arxisame na kanoume prospathies k tautoxrona organonamai to gamo mas.oi prospathies sto keno k o gamos ekane ftera logo penthous.ena mina prin to gamo skotothike enas ksaderfos tou antra mou,ok to prosperasame alla den mas ptoise toso kaname politiko k sunexisame na prospathoume.exo polukistikes oothikes k eixa akousei tosa senaria....apogoiteutikame polles fores logo tou oti i periodos mou itan entelos astathis.ekana mia therapia me antisiliptika gia na "stroso" ton kuklo mou an k o giatros mou epiveveose pos den itan katholou aparetito kati tetoio oste na meino egkuos.telika ekana mia trimini therapia k ton epomeno mina pali kathisterisi.ipia to teleutaio xapi stis 26 iouliou 2010 stis 28 adiathetisa alla ton augousto tpt.eixa programmatisei na pao sto ginekologo mou otan tha eperna adeia stis 14 septemvri mias k fantastika pos "ok den ekane tpt i therapia k einai pali astatheis o kuklos mou"
stis 11 septemvri k eno eimai sti douleia rotao mia sunadelfo mou "vre athina poso exei o minas?" k i apantisi? "pes mou pos den adiathetises akomi???" me evale sto tripaki.... k ekana to test pou vgike thetiko k me elouse kruos udrotas k mou kopikan ta gonata.to ithela toso polu alla fovomoun na xaro.eixa apogoiteutei polu.ekana ti xoriaki tin alli mera to proi k... THETIKI Very Happy trelathikame apo ti xara mas.eimai ston ekto k akomi merikes fores nomizo pos zo ena oneiro Smile
eutixos frontizei to mpoumpouki mou na mou epivevaionei tin pragmatikotita me tis klotsies tou Razz

36πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Κυρ Δεκ 26, 2010 2:20 am

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ είχα διαπιστώσει από πολύ μικρή ηλικία ότι είχα πολυκυστικές ωοθήκες, λόγω του ότι είχα περίοδο περίπου κάθε έξι μήνες. Έπαιρνα αντισυλληπτικά για να μου έρχεται κανονικά. Όλοι οι γιατροί μου έλεγαν ότι θα κάνω παιδί αλλά μπορεί να δυσκολευτώ. Εγώ το είχα δέσει κόμπο ότι δεν μπορώ να κάνω παιδί! Τόσο τρελή είμαι! Όταν παντρεύτηκα με τον άντρα μου (είμαι 2 χρόνια παντρεμένη) μετά από λίγο καιρό σταμάτησα τα αντισυλληπτικά και έπαιρνα προγεστερόνη για να έρχεται η περίοδος, μου είχε πει ο γυναικολὀγος πως μπορεί κάτι να πιάσω με πολύ τύχη. Τίποτα. Αγχωνόμουν πολύ. Ήθελα από την πέτρα παιδί. Μου δίνει και χάπια ωορηξίας σε μια φάση που εγώ είχα και πάρα πολύ δουλειά και πολύ άγχος. Άντε να κυνηγάς γόνιμες μέρες και να κάνεις τότε έρωτα και με τι μυαλό βέβαια! Εγώ σκεφτόμουν σήμερα είναι η μέρα κτλ και αγχωνόμουν πάλι. Αυτό κράτησε 3 μήνες. Τίποτα δεν έγινε!Και πως να γίνει αφού είχα κολλήσει! Τελικά μου σπάνε τα νεύρα και τα σταματάω όλα, λέμε με τον άντρα μου είμαστε μικροί ακόμα έχουμε καιρό, άλλωστε αν δεν έχουμε κάνει παιδί μέχρι τα 30 το ξαναψάχνουμε. Και τότε αρχίζει το θαύμα. Το Πάσχα του 2010 η περίοδος έχρεται μόνη της! Και μετά μένω έγκυος. Δεν πάιρνω τίποτα χαμπάρι, έλεγα πάλι δεν έχρεται η περίοδος!Ωστόσο καταχτυπιέμαι στο γυμναστήριο, μου την είχε βαρέσει και ήθελα να φτιάξω σώμα!Αρχίζει να με πονάει πολύ το στήθος. Το μυαλό μου πάει στο κακό!Η μάνα μου έλεγε είσαι έγκυος και εγώ της έλεγα μάλλον καρκίνο θα έχω! Είμαι παλαβή τα είπαμε αυτά! Τελοσπάντων με πείθει και κάνω τεστ από το φαρμακείο. Βγαίνει θετικό! Ο άντρας μου πήδαγε από τη χαρά του και εγώ του έλεγα μην χαίρεσαι δεν είναι αλήθεια! Παέι και μου παίρνει και δεύτερο, πάλι θετικό. Εγώ τα ίδια, τους έλεγα είναι λάθος μην χαίρεστε άδικα. Την άλλη μέρα το πρωι πάμε για χοριακή (εγώ, ο άντρας μου και οι γονείς μου)και δείχνει πως είμαι 8 εβδομάδων έγκυος. Αν με ρωτάτε πότε τελικά το πίστεψα;Σας λέω πως μερικές φορές ακόμα και τώρα που είμαι στον 9ο δεν μπορώ να το πιστέψω!Όλα αυτά τα έγραψα γιατί θέλω να πω πως δεν χρειάζεται άγχος και πως ο Θεός όταν πρέπει θα το στείλει το μωρό! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 966307

37πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιαν 07, 2011 5:15 am

ABGD

ABGD
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΝΩ ΕΒΛΕΠΑ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΣΙΑ.(ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 2ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ).ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ 17 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΓΗΚΕ + !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Η ΧΑΡΑ ΚΑΙ Η ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ!!!!ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟΚΕΙΕΤΑΙ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ) ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ +. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΓΑ ΑΠ'ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 215994 ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!!ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ sunny :

38πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιαν 07, 2011 8:36 am

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aχ κοριτσια μου,πως μαθαμε τα ευχαριστα,ε;λοιπον ειναι ο πρωτος μηνας που κανουμε ελευθερα και συστηματικα(εννοω ολες τις γονιμες μερες μου)σεξ,ο Ιουλιος που μας περασε για την ακριβεια!περιμενω λοιπον σαββατο περιοδο-ειναι τριτη και δεν μου εχει ερθει ακομα!σημειωτεων οτι εχω πολυ σταθερο κυκλο!!ο καλος μου ο αντρουλης εχει τρομερο ενστικτο οτι ειμαι εγκυος,εγω παλι(ντρεπομαι που το λεω!)αλλα καμια σχεση!σιγα λεω με τη πρωτη και δυο μερες καθυστερηση;;μπα δε νομιζω!κοινως το μητρικο ενστικτο πηγε περιπατο...
τριτη ξημερωματα τεταρτης θα ερχοταν σπιτι 6 η ωρα το πρωι γιατι ειχε δρομολογιο με τη δουλεια του...ερχεται λοιπον με ξυπναει μαζι με δυο τεστ εγκυμοσυνης!!αντε να τα κανω με τη τσιμπλα στο ματι δε πειραζει...αλλα σας λεω δε το πολυπιστευα!παω στην τουαλετα κανω τα καθεκαστα αλλα εγω δεν εχω διαβασει καθολου οδηγιες του τεστ,τα εχει μελετησει ολα ο ιδιος και μου λεει βγες απο την τουαλετα να σου πω εγω το αποτελεσμα!!βγαινω και γω του δινω το πρωτο τεστ και αμεσως εδειξε θετικο,εγω δεν ειχα ιδεα με αυτες τις γραμμες που φαινονται στο τεστ γιατι σας λεω ουτε καν ηξερα καλα καλα να το κανω και εξι η ωρα το πρωι να διαβαζω οδηγιες;;;(εκεινος οπως ειπα τα ειχε μελετησει ολα!χααχα! ηθελε λοιπον να μου κανει πλακα και μου λεει δικιο ειχες αρνητικο το τεστ!!!δε πειραζει του λεω μωρακι μου αλλα εγω στα ελεγα οτι αποκλειεται με τη μια να μεινω!ας παω να κοιμηθω τωρα!!και μετα μου ξεφουρνιζει οτι ΝΑΙ EIMAI ΕΓΚΥΟΣ!!!τι να πω απεριγραπτη εμπειρια,απτις πιο ομορφες στιγμες της ζωης μου(αν οχι η πιο ομορφη!!!!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 215994 δε θα ξεχασω ποτε αυτη τη μερα!ευχαριστω τον θεουλη γιαυτο και ευχομαι σε ολες τις κοπελιτσες να το ζησουν!!!!!!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 654316

39πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιαν 07, 2011 12:42 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις με τον αντρα μου προσπαθουσαμε καποιους μηνες να μεινω εγκυος, δεν θυμαμαι ακριβως ποσο. Ξεραμε οτι ειχα προβλημα με ενδομητριωση πριν ξεκινησουμε τις προσπαθειες. Βασικα εμαθα για την ενδομητριωση 2 εβδομαδες πριν το γαμο μου. 3 εβδομαδες μετα προγραμματισαμε λαπαροσκοπηση. Αφαιρεσα κυστες, εκανα και 4 μηνες θεραπεια. Περιοδος μου ηρθε 2 μηνες αφοτου σταματησα τη θεραπεια. Μετα απο αλλους δυο μηνες ξανα κυστες, ξανα απογοητευση. Οι προσπαθειες ομως συνεχιστηκαν παραλληλα με μια ακομη θεραπεια 2μηνη.Ειχε φτασει πια Καλοκαιρι και ειχα πιασει δουλεια στα lidl στο νησι που εμενα. Επειδη ημουν βοηθος υπευθυνου καταστηματος δουλευα πολλες ωρες και το μυαλο μου ειχε ξεφυγει λιγο απο το θεμα του μωρου, το οποιο πρεπει να σας πω οτι θελαμε πολυ. Ηρθε ο Σεπτεμβρης και περιμενω περιοδο. Κανενα συμπτωμα τιποτα. Την πρωτη μερα καθυστερησης περνω ενα τεστ, το θετικο αχνοφαινεται. Την επομενη μερα περνω και δευτερο, ξεκαθαρο το θετικο, την τριτη μερα σε μικροβιολογο για χοριακη. ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. Γιατους υπολοιπους μηνες εγω και ο αντρας ημασταν για διαφημηση οδοντοκρεμας. Το θελαμε παρα πολυ αυτο το παιδι.
Θελω να πω οτι πιστευω οτι καποια πραγματα γινονται για καποιον λογο. Αν δεν μας ειχε πιεση τοτε ο γιατρος για να κανουμε αμεσα παιδικαι να μην αφησουμε τα χρονια να περασουν ( ημουν 25 χρονων οταν εμεινα εγκυος) μπορει και να μην επερναμε την αποφαση να καναμε παιδι. Να λεγαμε λιγο αργοτερα και λιγο αργοτερα. Δεν το πετανιωσαμε ποτε. Εχουμε ενα αγορακι που θα κλεισει τα 5 σε 4 μηνες και ειναι ολοκληρη η ζωη μας! king

40πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Δευ Μαρ 28, 2011 2:27 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στην περίπτωση μου δεν ξέρω γιατί αλλά εκείνη τη συγκεκριμένη μέρα που ήρθα σε επαφή με τον άνδρα μου ένιωσα μέσα μου ότι έμεινα έγκυος. Παρόλο που δεν ήμουν καν στις μέρες μου & που σε 3 μέρες περίμενα περίοδο, ήτανε ενα όμορφο και καθυσηχαστικό συναίσθημα, όπως όταν κάποιος σε κλείνει στην αγκαλιά του..Όσο περνούσαν οι μέρες το συναίσθημα αυτό έφευγε, άλλωστε πάντα πίστευα ότι θα δυσκολευόμουνα να μέινω έγκυος (δεν ξέρω πως μου είχε δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση). Υπολογίζοντας λοιπόν ότι έχω 30 μέρες κύκλο ( και αγνοώντας ότι ο προηγούμενος κύκλος μου ήτανε 37 μέρες) πήρα ένα τεστ και το έκανα με 4 μέρες καθυστέρησης & το αποτέλεσμα ήτανε αρνητικό. Δεν ξέρω πως εκείνη τη φορά μου ήρθε και πήρα διπλό τεστ & όχι μονό. Εφόσον η περίοδος μου δεν είχε έρθει και εφόσον είχα & δεύτερο τεστ ,δύο μέρες μετά ξυπνάω το πρωί (είχα προγραμματίσει να πάω για προληπτικές εξετάσεις αίματος εκείνη τη μέρα) και λέω ας κάνω και το 2ο τεστ να δούμε τι γίνεται & αμέσως βγήκε θετικό!!!!Το κοιτούσα πρωι πρωι σαν την αγελάδα που κοιτάει το τρένο!Και πραγματικά δεν ήξερα πως να αντιδράσω (είχα φανταστεί ότι θα πηδούσα από την χαρά μου ή ότι θα με έπιανε πανικός ή όχι θα έβαζα τα κλάματα από τρόμο αλλά τίποτα από αυτά δεν έγινε).Ξύπνησα λοιπόν τον άνδρα μου και του λέω "αγάπη μου έλα σε παρακαλώ λίγο να σου δείξω κάτι, έλα έλα στο μπάνιο που έχει φως" .Στο μεταξύ είχε ψάξει τα σκουπίδια & είχα βρει το 1ο αρνητικό τεστ για να δω αν όντως υπάρχει διαφορά ή αν είναι η ιδέα μου..Και μετά παίρνω τα δύο τεστ & του δείχνω και του λέω "βλέπεις καμία διαφορά σε αυτά τα δύο?" Ο καημένος ήτανε τοσο μισοκοιμισμένος που με το ζόρι κοιτούσε τι του έδειχνα!!Και μετά μου λέει "μάλλον είσαι έγκυος"..Η αλήθεια είναι ότι ήμουν συγκρατημένη γιατί δεν ήθελα να κάνω λάθος (κάνουν και τα τεστ καμία φορά) και έτσι έκανα & χοριακή την ίδια μερά και ήτανε στο 36..Περιμένω την τετάρτη να πάω για τον 1ο υπέρηχο για να δω το σποράκι μου και να το συνειδητοποιήσω..

41πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Δευ Μαρ 28, 2011 5:07 am

ολγα μ

ολγα μ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στο πρωτο μου παιδακι ειχα περιοδο μεχρι 2 μηνων, λοιπον σε καποια φαση τον 2ο μηνα ειχα πολυ λιγο αιμα ,δουλευα τοτε στον Αγ. Σαββα , μου λεει μια συναδελφος δεν κανεις τεστ , το εκανα βγηκε αρνητικο μου ξαναλει την ιδια μερα δεν πας πανω να κανεις μια χωριακη της λεω αδυνατο αφου βγηκε αρνητικο τελος παντων παω το κανω και μαθαινω οτι ειμαι εγγυος.Στο δευτερο καθομουν στο πατωμα και επαιζα με τον μεγαλο γιο και στα καλα καθουμενα με παιρνει ο υπνος ξυπναω μετα απο λιγο γιατι με φωναζε ο ανδρας μου και του λεω ετοιμασου για το δευτερο πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 536304 πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 536304

42πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Δευ Μαρ 28, 2011 9:23 am

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καθυστέρηση αλλά επειδί είχα κάποιο πρόβλημα με το δόντι μου νόμιζα πως οφειλόταν σε αυτό επειδί έπαιρνα αντιβίωση.Πήρα και έκανα ένα τεστ ούρων και βγήκε μια αχνή ρόζ γραμμούλα.Απίστευτο συναίσθημα, δεν υπάρχει.Δεν μπορώ να το περιγράψω.Μετά ακολούθησε η χοριακή η οποία ήταν 50 και κάπως στεναχωρήθηκα...και μετα απο 3 μέρες η 2η χοριακή που ήταν 554 αλλά ακόμη είναι νωρίς και προσπαθώ να κρατάω κάποιοες επιφυλάξεις...

43πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Δευ Μαρ 28, 2011 8:31 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:Καθυστέρηση αλλά επειδί είχα κάποιο πρόβλημα με το δόντι μου νόμιζα πως οφειλόταν σε αυτό επειδί έπαιρνα αντιβίωση.Πήρα και έκανα ένα τεστ ούρων και βγήκε μια αχνή ρόζ γραμμούλα.Απίστευτο συναίσθημα, δεν υπάρχει.Δεν μπορώ να το περιγράψω.Μετά ακολούθησε η χοριακή η οποία ήταν 50 και κάπως στεναχωρήθηκα...και μετα απο 3 μέρες η 2η χοριακή που ήταν 554 αλλά ακόμη είναι νωρίς και προσπαθώ να κρατάω κάποιοες επιφυλάξεις...

Aylin και μένα η πρώτη μου χωριακή ήτανε πολύ πολύ χαμηλή (36) & η δεύτερη μετά απο 4 μέρες ήτανε 185.Δεν την λες & τεράστια!!Όλα θα μας πάνε καλα Smile Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 417472

44πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιουν 03, 2011 7:31 am

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Me emena egine to exis:eixan fouskwsei TROMERA ta oula mou,kyrios pisw sto fronimyti(logo oronwn)apo th mia loipon elega n paw n parw kati gia na anakoufistw apo thn alli eixa sto myalo synexeia oti ISWS kai n eimai egyos gt eixa 2symptwmata
i)kathisterisi,polu mikri omws,5-6 imeres
ii)xafniki voulimia p me tromaxe,enw etroga pasta sokolata,voutixa kai ena pitaki sto tzatsiki kai olo ayto mazi etsi....sto idio stwma......eeee kapou ekei eipa,san na mhn pame kala....kai pira ena test to opoio kai vgike kai thetikouli





πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 893968 alla enweite XANApiga farmakeio n parw k deytero n to sigourepsw kai nai nai nai loipon THA GINW MAMA cheers

45πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιουν 03, 2011 8:18 pm

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είχα πολύ άγχος ότι δεν θα έμενα έγκυος,λόγω μίας επέμβασης ενδομιτρίωσης που έκανα το 2005. Ο γιατρός που με χειρούργησε μου είχε πει ότι μπορώ να μείνω έγκυος, αλλά κάποιοι καλοθελητές (και μάλιστα η μία συγγενής και γιατρός) μου έλεγαν ότι δεν πρόκειται να κάνω παιδιά και ότι μόνο με τεχνική θα τα καταφέρω. Παρόλα τα δάκρυα που έριξα -γιατί δεν περίμενα να ακούσω τέτοια από επιστήμονες γνωστούς- και παρόλο που ο άντρας μου με παρηγορούσε και μου έλεγε ότι "αν δεν τα καταφέρουμε, θα υιοθετήσουμε"....έμεινα έγκυος και μάλιστα πολύ σύντομα. Είχα καθυστέρηση,τα στήθη μου είχαν γίνει πέτρα και είχα τρελή όρεξη για φαγητό και μάλιστα για τα πιο κουλά φαγητά....hot dog από το IKEA!!! αν είναι δυνατόν κορίτσια..κι όμως...κόλλημα μεγάλο...mille feuilles από τον Κωνσταντινίδη...μόνο αυτά τα 2 που δεν ήθελα ποτέ να τρώω...πέρασε η μέρα που περίμενα την περίιοδο και μετά από 2 μέρες έκανα το τέστ...θετικό!!!! έκανα μία χαρά...τρελάθηκα! Δώρο μεγάλο!!!και ευχαριστώ το Θεό κάθε μέρα για το παιδάκι μου...

46πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως το μαθατε??? Παρ Ιουν 03, 2011 8:44 pm

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ έπινα καθημερινά πολλούς καφέδες (3-4 μέσο όρο τη μέρα)και ξαφνικά, ως δια μαγείας, πάω να φτιάξω από συνήθεια καφέ και μου ήρθε αηδία!!μπα, δεν εξηγείται σκέφτηκα, αλλά δεν έδωσα σημασία.Ειχα καθυστέρηση αλλά πάλι δεν έδωσα σημασία γιατί έχω εντελώς τρελλό κύκλο και λόγω ενός θανάτου στην οικογένεια, είχε χειροτερέψει από τη στεναχώρια μου(περίοδος ανά δύο μήνες).Δεν θεωρούσα πιθανή την εγκυμοσύνη, γιατί μόλις ειχαμε αρχίσει το ελεύθερο σεξ.Μετά άρχισαν ανεξήγητες υπνηλίες ώσπου, ήρθε και ο πρώτος εμετός, στα καλά καθούμενα,γιατί μου μύριζε "τηγανίλα" το σπίτι (χωρίς να έχω τηγανίσει βέβαια!!).Ετσι, πήρα τεστάκι, ήταν θετικότατο!Στο καπάκι πάω για χοριακή.Συγχαρητήρια, μου είπε η γιατρός, είστε 7 εβδομάδων έγκυος!!!!!Σοκ και δέος που ακολουθήθηκε από τρελλή χαρά και ζεστασιά!!! πως το μαθατε??? - Σελίδα 2 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις