Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
288 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 288 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ριζαλευρο...................... Empty ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 1:13 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα απο την δευερα ξεκινησαμε να τρωμε κ οπως μας ειπε ο γιατρος μας εκανα 60 γρ. γαλα κ εριξα μεσα ριζαευρο (σκετο οχι βανιλια)η μικρη αρχισε να τρωει κανονικα δεν ζοριστικε καθολου με το κουταλι αφου απο την πρωτη φορα καταλαβε οτι πρεπει ν"ανοιγει το στοματακι της!Το θεμα ειναι οτι εφαγε 3 κουταλιες κ μετα το εβγαλε ολο!Αυτο συνεβει κ τις 2 μερες τωρα! confused Πηρα τηλ τον παιδιατρο να τον ενημερωσω μηπως μου πει να κανω κατι αλλο η να παρω ριζαλευρο με γευση βανιλια αλλα αρχισε να μου την λεει κ μου ειπε να την ξαναδωσω κ αν τα ξαναβγαλει να την αφησω κ μετα απο μιση ωρατα ιδια μεχρι να το συνιθησει! ριζαλευρο...................... 585182 Ξεχασα να σας πω οτι δεν αφηνει με γευση γιατι πινουμε υποαλλεργικο γαλα!Κοριτσια τι να κανω το βλεπω το μωρο δεν την θελει αυτη την κρεμα κλαιει οταν καταλαβαινει οτι τις ξαναδινω κ επειδη ανγουλιαζει συνεχεια το μωρο γινεται κοκκινο σαν παντζαρακι!!!!!!!!!!!!! ριζαλευρο...................... 911307 ριζαλευρο...................... 911307

2ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 1:51 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φωτεινουλα έγραψε:Καλημερα απο την δευερα ξεκινησαμε να τρωμε κ οπως μας ειπε ο γιατρος μας εκανα 60 γρ. γαλα κ εριξα μεσα ριζαευρο (σκετο οχι βανιλια)η μικρη αρχισε να τρωει κανονικα δεν ζοριστικε καθολου με το κουταλι αφου απο την πρωτη φορα καταλαβε οτι πρεπει ν"ανοιγει το στοματακι της!Το θεμα ειναι οτι εφαγε 3 κουταλιες κ μετα το εβγαλε ολο!Αυτο συνεβει κ τις 2 μερες τωρα! confused Πηρα τηλ τον παιδιατρο να τον ενημερωσω μηπως μου πει να κανω κατι αλλο η να παρω ριζαλευρο με γευση βανιλια αλλα αρχισε να μου την λεει κ μου ειπε να την ξαναδωσω κ αν τα ξαναβγαλει να την αφησω κ μετα απο μιση ωρατα ιδια μεχρι να το συνιθησει! ριζαλευρο...................... 585182 Ξεχασα να σας πω οτι δεν αφηνει με γευση γιατι πινουμε υποαλλεργικο γαλα!Κοριτσια τι να κανω το βλεπω το μωρο δεν την θελει αυτη την κρεμα κλαιει οταν καταλαβαινει οτι τις ξαναδινω κ επειδη ανγουλιαζει συνεχεια το μωρο γινεται κοκκινο σαν παντζαρακι!!!!!!!!!!!!! ριζαλευρο...................... 911307 ριζαλευρο...................... 911307

Μηπως απλα να μην της εδινες κρεμα?Δωσε φρουτακια η' χορτοσουπα.Γιατι να το πιεσεις το παιδι αμα δεν θελει?

3ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 1:59 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αληθεια ειναι οτι μια φορα την εδωσα μπανανα μια πολυ μικρη ποσοτητα κ ξετρελαθηκε το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι καπως δισκοιλιο σαν μωρο μηπως την κανω χειροτερα κ μετα αν γινει κατι κ το πω στον γιατρο μας θα φωναζει?????Ηαδερφη μου (επειδη εχουμε τον ιδιο γιατρο0μου ειπε οτι κ τ"ανηψια μου ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα με το ριζαλευρο κ τους εδινε (κρυφα) οριζαλευρο βανιλια κ μου λεει οτι το τρωγανε ολο κ ηταν μια χαρα!!!!!!!!!! ριζαλευρο...................... 328109

4ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 2:12 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eσυ απο φασιζεις για το παιδι σου,γιατι να φωναζει ο γιατρος?Δεν εχει τετοια αρμοδιοτητα.Εκεινος προτεινει.Αφου βλεπεις οτι το βγαζει το παιδι,αρα δεν το θελει.Εσυ τρως κατι με το ζορι?
Η μπανανα φερνει οντως δυσκοιλιοτητα,γιατι δεν ξεκινας με αχλαδακι?

5ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 2:36 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tο ριζάλευρο βανίλια έχει γάλα μέσα! Πρόσεξε αν το παιδί σου έχει αλλεργία!! Καλύτερα σκέτο αν είναι να δώσεις!
Θα έλεγα μετά από μερικές μέρες ότι μπορείς να ξαναδοκιμάσεις. Μήπως σου βγήκε πηχτό? Άμα είναι πηχτά αναγουλιάζει η δικιά μου τουλάχιστον. Βάλε λίγο παραπάνω νεράκι και κάντο πιο υδαρές και δοκίμασε άλλη μια φορά.
Αν ξανακάνει εμετό, δώσε φρουτάκι που λεεί κι η selini-giorgos.
Μήπως να αλλάξεις παιδίατρο? Είναι για να τον συμβουλευόμαστε όχι για να τον φοβόμαστε, αν θα φωνάζει!

6ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 6:18 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ρυζαλευρο δεν βοηθα αν εχει δυσκοιλιοτητα το παιδι σου..το αντιθετο κανει. Δεν μ αρεσει ο γιατρος σας, απο κ ως που σου φωναζει...η δουλεια του ειναι να σου λυνει αποριες και δεν αποφασιζει αυτος τι θα φαει το παιδι ΣΟΥ. Αν δεν το εγκρινεις βρισκεις εναλλακτικη,του την λες αφου θελεις την γνωμη του.Ξεκινηστε με φρουτα αφου δεν το δεχεται.

7ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 6:24 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φωναζει γιατι ειναι φιλος μας δεν ειναι καποιος ξενος κ ξερω οτι τ"αγαπαει το μωρο!Τωρα το θεμα μαζι του ειναι πως αυτα που δινει ειναι σιγουρα για το καλο του παιδιου απλα δεν καταλαβαινει οτι δεν το θελει κ εγω δεν θελω να τις το δωσω με το ζορι!Εγω θα κανω αυτο που νομιζω το καλυτερο για το παιδι μου θα συνεχισω αυτη την εβδομαδα να του δινω μπανανουλα την αλλη εβδομαδα θα βαλω αχλαδι κ την αλλη μηλο!

8ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 9:05 am

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μηπως να δοκιμαζες αλλη μαρκα ριζαλευρο; και εμενα μου τα εβγαλε ολα την πρωτη φορα αλλα πηρα αλλη μαρκα και της αρεσε περισσοτερο.θεκει λιγη υπομονη δινε 2-3 την φορα και καθε μερα ανεβαζε ολα καλα θα πανε.

9ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 10:49 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τιγρακι έγραψε:μηπως να δοκιμαζες αλλη μαρκα ριζαλευρο; και εμενα μου τα εβγαλε ολα την πρωτη φορα αλλα πηρα αλλη μαρκα και της αρεσε περισσοτερο.θεκει λιγη υπομονη δινε 2-3 την φορα και καθε μερα ανεβαζε ολα καλα θα πανε.

τιγρακι δεν γινεται αναγκαστηκα παιρνω νουτριτσια γιατι απ"οτι ξερω ειναι η μοναδικη χωρις γαλα!

10ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 10:55 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Yπαρχουν κρεμες σε καταστηματα με βιολογικα,της Holle για παραδειγμα,οχι μονο ρυζαλευρο,με διαφορα δημητριακα κτλ οι οποιες γινονται και με σκετο νερακι...γιατι δεν τις δοκιμαζεις?Και πιστεψε με ειναι πολυ καλυτερες απο τις γνωστες,ειναι βιολογικες και το κυριοτερο δεν ειναι τιγκαριστες στην ζαχαρη οπως οι περισσοτερες...

11ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Τετ Δεκ 15, 2010 12:08 pm

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μου ελεγε σημερα ο αντρας μου για εναν συναδελφο του που συνεβαινε αυτο στο παιδακι του...και πηρε κρεμα απο το φαρμακειο που ειναι για να μην κανει εμετο αχ δεν θυμαται πως ακριβως του το ειπε!!!! Embarassed

12ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Παρ Δεκ 17, 2010 1:32 pm

stella@


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια , διορθωστεμε αν κανω λαθος αλλα σχετικα με τη μπανανα , οταν το παιδακι μας ειναι δυσκοιλιο , μπορουμε να τη βρασουμε λιγο για να μη δημιουργει προβλημα οταν αρεσει στο παιδι μας!!!!
Οσο για το ριζαλευρο , εμενα ο παιδιατρος μου δεν μου το συστησε καθολου κι ακομα δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ακριβως ο ρολος του...ο μικρουλης μου ειναι εντεκα μηνων και δεν το εχω χρησιμοποιησει!!!το βαζουμε και μεσα στις σουπες????ειναι υγιεινο???μεσα στα φρουτα??? σκετο???δινει γευση? Very Happy [b]

13ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Παρ Δεκ 17, 2010 3:16 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


stella@ έγραψε:Γεια σας κοριτσια , διορθωστεμε αν κανω λαθος αλλα σχετικα με τη μπανανα , οταν το παιδακι μας ειναι δυσκοιλιο , μπορουμε να τη βρασουμε λιγο για να μη δημιουργει προβλημα οταν αρεσει στο παιδι μας!!!!
Οσο για το ριζαλευρο , εμενα ο παιδιατρος μου δεν μου το συστησε καθολου κι ακομα δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ακριβως ο ρολος του...ο μικρουλης μου ειναι εντεκα μηνων και δεν το εχω χρησιμοποιησει!!!το βαζουμε και μεσα στις σουπες????ειναι υγιεινο???μεσα στα φρουτα??? σκετο???δινει γευση? Very Happy [b]

Νομιζω οτι καλα εκανε ο παιδιατρος σου.Ειναι κρεμα τιγκα στην ζαχαρη και σιγουρα η ζαχαρη δεν προσφερει κατι στο μωρο αντιθετως μαλιστα.

14ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Παρ Δεκ 17, 2010 4:22 pm

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ, συγνώμη κιόλας, θα σταθώ στη συμπεριφορά του γιατρού!!! Από που κι ως που να "σου τη λέει" και να σε φωνάξει και να σε μαλώσει;;; ΟΚ ξέρουν πολλά περισσότερα από εμάς (συνήθως!) αλλά αυτός είναι και ο ρόλος τους...να συζητάμε μαζί τους τις βλακωδεις, ενδεχομένως, σκέψεις μας και να μας λύνουν τις απορίες επιστημονικά...όχι δικτατορικά! Και γιατί να μη μπορείς να νιώθεις άνετα και να του μιλάς για όλα όσα σε απασχολούν; Για το καλό του παιδιού πρόκειται...είσαι ευχαριστημένη γενικότερα;

ΥΓ: Η μπουμπού σου είναι κούκλα, σκέτη γλύκα!!!

15ριζαλευρο...................... Empty Απ: ριζαλευρο...................... Σαβ Δεκ 18, 2010 10:39 am

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popi. έγραψε:Εγώ, συγνώμη κιόλας, θα σταθώ στη συμπεριφορά του γιατρού!!! Από που κι ως που να "σου τη λέει" και να σε φωνάξει και να σε μαλώσει;;; ΟΚ ξέρουν πολλά περισσότερα από εμάς (συνήθως!) αλλά αυτός είναι και ο ρόλος τους...να συζητάμε μαζί τους τις βλακωδεις, ενδεχομένως, σκέψεις μας και να μας λύνουν τις απορίες επιστημονικά...όχι δικτατορικά! Και γιατί να μη μπορείς να νιώθεις άνετα και να του μιλάς για όλα όσα σε απασχολούν; Για το καλό του παιδιού πρόκειται...είσαι ευχαριστημένη γενικότερα;


ΥΓ: Η μπουμπού σου είναι κούκλα, σκέτη γλύκα!!!

συμφωνώ κ εγω απολύτως με την φιλενάδα μου!
Επίσης θα σου προτείνα κ εγω να δοκιμάσεις το σκέτο ρυζάλευρο της holle (δεν περιέχει γάλα). Εαν βλέπεις οτι δεν το θέλει το παιδι, φυσικά κ δεν πρέπει να το πιέσεις. Ξεκίνα με φρούτο - αχλάδάκι ισως (ακόμα καλύτερα).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» ριζαλευρο 5 ΜΗΝΩΝ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις