Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεια σας μανουλες!θελω και παλι τα φωτα σας!μια ξαδερφη μου εμαθε σημερα πως ειναι εγκυος 3 μηνες μετα τη γεννα του μπεμπακου της με καισαρικη.γνωριζει καμια ποσο χρονικο διαστημα απαιτειται μετα απο την καισαρικη για μια νεα εγκυμοσυνη?

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΞΕΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ .ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φανταζομαι οτι ειναι κ θεμα οργανισμου!και ψυχολογιας γιαυτο μην βαζετε το κακο στο μυαλο σας!Ολα να πανε καλα αλλα με θετικες σκεψεις!Κ γω εμεινα στους 4 μηνες στο δευτερο εγκυος!

kellina

kellina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κανονικά θέλει τουλάχιστον 1 χρόνο μετά. Ωστόσο ρόλο παίζει η ηλικία, η προηγουμένη εγκυμοσύνη.
Εγώ έμεινα έγκυος 5 μήνες μετά (με καισαρική γέννησα και εγώ) και είχα φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά θέλει πολύ προσοχή γιατί η μήτρα δεν έχει επουλωθεί ακόμα από την τομή.

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει τουλάχιστον ένα χρόνο.Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα η γιατρός μου είπε πως μπορώ να βάλω μπρος για το 2ο παιδάκι 6 μήνες μετά την γέννηση της κόρης μου!

my prince


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Geia sou Dafni, ekana kaisariki enamisi mina prin kai o giatros mou eipe 6 mines me profylaxeis.Parola afta exw akousei kopeles pou exoun meinei nwritera alla panta rwtame ton giatro.ola na pane kala efxomai!




dafni έγραψε:γεια σας μανουλες!θελω και παλι τα φωτα σας!μια ξαδερφη μου εμαθε σημερα πως ειναι εγκυος 3 μηνες μετα τη γεννα του μπεμπακου της με καισαρικη.γνωριζει καμια ποσο χρονικο διαστημα απαιτειται μετα απο την καισαρικη για μια νεα εγκυμοσυνη?

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ego gennisa February kai ton July emeina pali egios. stous 5 mines. i giatros mou eixe pei stous 6mines. ola pigan kala. kai to 2 paidaki mou me kaisariki.gia fisiologiko toketo meta apo kaisariki prepei na perasoun 2 me 3 xronia...

9εγκυμοσυνη 3 μηνες μετα απο τοκετο με καισαρικη Empty τριτη καισαρικη Πεμ Φεβ 21, 2013 3:37 am

aek21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ 3 ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 3 4 ΜΗΝΕΣ Η ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΤΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ

ΠΙΝΟΚΙΟ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχω ακούσει πολλές κοπέλες που μείνανε έγκυες πολύ σύντομα. Η δικιά μου γιατρός μου είπε ότι και 10 χρόνια να έχουν περάσει είναι επίφοβο να σπάσουν τα ράματα αν γεννήσεις φυσιολογικά. Πάντως νηω αγχώνεσαι...δεν ακούσει καμία να έπαθε κάτι! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!! Wink

Λέττα

Λέττα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dafni έγραψε:γεια σας μανουλες!θελω και παλι τα φωτα σας!μια ξαδερφη μου εμαθε σημερα πως ειναι εγκυος 3 μηνες μετα τη γεννα του μπεμπακου της με καισαρικη.γνωριζει καμια ποσο χρονικο διαστημα απαιτειται μετα απο την καισαρικη για μια νεα εγκυμοσυνη?

Δάφνη τι έγινε τελικά με τη ξαδέρφη σου? όλα καλά?

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας και απο μενα...και γω γεννησα με καισαρικη και μου ειπε ο γιατρο ςμου περιπου 1 χρονο...ΟΜΩΣ εμεινα εγκυος στους 5 μηνες αλλα λογω παλινδρομης κυησης το εχασα....ρωτησα το γιατρο αν ειχε καποια σχεση το μικρο διαστημα απο την πρωτη καισαρικη και μου ειπε ΟΧΙ.....καμμια σχεση...ολα καλα θα πανε θα το δειτε!!!!!!!!

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dafni έγραψε:γεια σας μανουλες!θελω και παλι τα φωτα σας!μια ξαδερφη μου εμαθε σημερα πως ειναι εγκυος 3 μηνες μετα τη γεννα του μπεμπακου της με καισαρικη.γνωριζει καμια ποσο χρονικο διαστημα απαιτειται μετα απο την καισαρικη για μια νεα εγκυμοσυνη?

ο γιατρός μου μου ειπε πως μπορώ να μείνω εγκυος μετά απο 6 μηνες.
γεννησα αυγουστο και τώρα προσπαθω για το δευτερο. επισης μου ειπε πως αν ποιασω μετά απο 1 χρονο και όλα πάνε καλά γιατι στην πρώτη είχα επιπλοκες θα γεννησω φυσιολογικα Very Happy

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

giollanda


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εμενα ο γυναικολογος μου ειπε οτι θα πρεπει τουλαχιστον 12 μηνες μετα την ΚΤ και 24 μηνες για μεγαλυτερη σιγουρια...

aragon


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ έμεινα έγκυος στο χρόνο ακριβώς αλλα ο γιατρός μου είχε πει ότι θα μπορούσα στους 6 μήνες και το ίδιο μου είπε και άλλος γιατρός, τώρα μετά από δύο καισαρικές είναι μια καλή φάση να μείνω μετά το χρόνο αν θέλω μου να κάνω άλλο παιδί.

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σε ολες τις μανουλες.θελω την γνωμη σας, τις εμπειριες σας.εκανα διακοπη κυησης στον εκτο με καισαρικη.ο γιατρος μου ειπε σε 6 μηνες μπορω να ξανα προσπαθησω μου φαινετε ομως βουνο να περιμενω τοσο θελω να <ξεχασω γρηγορα>εγω ελεγα να κλεισω τον τεταρτο κ να προσπαθησουμε γιατι πιστευω οτι με το αγχος που υπαρχει τωρα θ α ργησει να μας ερθει ενα μωρακι που τοσο πολυ το θελουμε.θα υπαρχει προβλημα ;

17εγκυμοσυνη 3 μηνες μετα απο τοκετο με καισαρικη Empty περιμενε Τετ Μαρ 06, 2013 12:45 am

aek21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γλυκια μου θα σου πω το εξης κατα ρχην θαυαζω το κουραγιο σου εγω εκανα διακοπη κυησης αλλα στο τριτο μηνα τωρα επειδη εισαι με καισαρικη κανε υπομονη και περιμενε 2μηνες ακομα γιατι ειναι πολυ επιφοβο για τα ραμματα κοπελα μου και θα ειναι κριμα να σου συμβει καποα αλλη στραβη εχω κανει 2 καισαρικες και ξεερω τι σου λεω κανε υπομονη λιγο καιρο ακομα και ολα θα πανε καλα ελπιζω να βοηθησα.

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεωργία πόσο σε καταλαβαίνω! Κι εγώ προχώρησα σε διακοπή κύησης στον πέμπτο μήνα με φυσιολογικό τοκετό όμως. Επειδή είχα συζητήσει το θέμα με τον γιατρό μου εκτενώς πριν μπω στο νοσοκομείο για την διακοπή μου είχε πεί ότι σε περίπτωση καισαρικής χρειάζονται τουλάχιστον 6 μηνες για την επόμενη κύηση και τουλάχιστον 3 μήνες σε περίπτωση διακοπής με φυσιολογικό τοκετό.
Γνώμη μου είναι να κάνεις λίγο υπομονή, ο καιρός περνάει γρήγορα κορίτσι μου, και σύντομα θα έρθει και το πολυπόθητο μωράκι!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχετε απολυτο δικιο κοριτσια η λογικη αυτο λεει αλλα καταλαβαινετε αυτες οι νυχτες δεν περναν ευκολα.εχουν περασει ηδη 3 μηνες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις