Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

foulab

foulab
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα το χρησιμοποιώ μέχρι που διάβασα αυτό http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/716
Επιπλέον όντας πια 2 μηνών έχει αρχίσει και γυρνάει ανάσκελα μόνη της ....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foulab έγραψε:Καλημέρα το χρησιμοποιώ μέχρι που διάβασα αυτό http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/716
Επιπλέον όντας πια 2 μηνών έχει αρχίσει και γυρνάει ανάσκελα μόνη της ....


καλημερα εγω τα εβαλα στη μπεμπα ενα μηνα το πολυ και μετα της εβγαλα γιατι την ενοχλουσαν και γιατι τελικα δεν προσφεραν και τιποτα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μας ειχαν φερει ενα δωρο στο πρωτο μου παιδι.Το δοκιμασα μια δυο φορες και εκνευριζε το παιδι. Οποτε απλα το αφησα να κοιμαται ανασκελα -οπως λενε ειναι η ασφαλης σταση υπνου-,παντα περιμενα να ρευτει! Και στο 2ο ουτε που το ξαναδοκιμασα.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω το χρησιμοποιησα παρα πολυ και δοξα το θεο μια χαρα ειμασταν ουτε κουνιοταν ο καημενουλης. η γνωμη μου ειναι οτι προσφερουν μεγαλη ασφαλεια γιατι απο τοτε που δνε το χρησιμοποιω τον βρισκω οπως νανε στο κρεβατι. μονο το καλοκαιρι τοχα σταματησει γιατι μετα μεγαλωσε και ειχε και ζεστη

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία Σ. έγραψε:εγω το χρησιμοποιησα παρα πολυ και δοξα το θεο μια χαρα ειμασταν ουτε κουνιοταν ο καημενουλης. η γνωμη μου ειναι οτι προσφερουν μεγαλη ασφαλεια
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!!!!!!!!!!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το πήρα κι εγώ!
...Η πιό άχρηστη αγορά που έκανα ποτέ!

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω μεγαλωσα δυο παιδια με το σφηνακι.με το που αρχισαν να γυρνανε τους το εβγαλα.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το σφηνακι το χρεισημοποιησα παρα πολυ αλλα δεν θυμαμαι μεχρι ποσο μηνων. Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ενιωθα ασφαλεια γιατι παντα τον εβαζα στο πλαι να κοιμηθει και ηξερα πως δεν θα γυρισει. Φοβομουνα πως αν γυρισει ανασκελα μπορει να κανει εμεντο στον υπνο του και να πνηγει. Βλεπεις ο μικρουλης μου εκανε πολυ εμετο και ρευοταν με δυσκολια! Εμενα μου φανηκε χρησιμο αλλα μαλλον αυτο ειναι υποκοιμενικο!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε το συζητω το ποσο πρακτικο ειναι.Καιγω το διαβασα αυτο αλλα το δικο μου τουλαχιστον σφινακι ηταν μια χαρα. αποτη μια επιανε ολη την πλατουλα και αποτην αλλη μονο μπροστα στο στομαχι-κοιλιτσα.τα χερακια απο πανω εξω. βολευε πολυ μεχρι 2.5 μηνων που δε κουνιετε.απλα το γυριζα το μωρο που και που ναμη πιανετε.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσια το θέμα γέννησης παιδιού έχει γίνει μια τεράστια βιομηχανία κι γεμίσει από έξυπνα μυαλά κατά τα άλλα να τρώνε λεφτά από τις μαμάδες, γιατί οι μπαμπάδες δεν πολυασχολούνται με αυτά. Σφηνάκια, αποφρακτήρες,βραστήρες, αποστειρωτήρες, κλπ κλπ κλπ κλπ. Όταν είχα πάει να αγοράσω τα έπιπλα του δωματίου για το πρώτο παιδί είχε και τέτοια πράγματα αυτό το μαγαζί. Ο πωλητής με είχε βομβαρδίσει πάρε το ένα χρήσιμο το άλλο κλπ κλπ κλπ. Εγώ που να ξέρω πρώτη φορά θα γινόμουν μαμά. Τα πήρα όλα. Τα μισά από αυτά ήταν άχρηστα ή αλλιώς και να μην τα είχα δεν θα μου έλλειπαν κιόλας. Όσον αφορά το σφηνάκι στο πρώτο το έβαλα αλλά πολύ λίγες μέρες γιατί είδα ότι ζοριζόταν κάπως το παιδί. Του έβαλα μια κουβερτούλα πίσω και ήταν μια χαρά. Πάντως καλό είναι να διαβάζουμε τις έρευνες. Εγώ ας πούμε αν χρησιμοποιούσα τώρα το σφηνάκι και διάβαζα αυτό εννοείται πως δεν θα το ξανάβαζα.

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το αγόρασα αλλά η μικρή δεν το ήθελε με τίποτα. Σταμάτησα να το χρησιμοποιώ στις πρώτες 10 ημέρες. Τελικά βολεύτηκε πολύ περισσότερο με μια κουβερτούλα.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το δικο μου παντως ηταν μια χαρα το μωρακι μου.και ετσι οπως ηταν δεν ειχε καμια σχεση με το να κουνηθει τομωρο και να συμβει αυτο που λεει το αθρο. ετσι και αλλιως μεχρι 2 μηνων δεν κουνιετε. αλλα ειπαμε συνηθως το ειχα ωρες που ημουν εκει κοντα αι εβλεπα το μωρο καθε τοσο..

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το σφηνάκι το χρησιμοποίησα αρκετά μπορώ να πω, μέχρι που άρχισε να σφηνώνει η μικρή και το έβγαλα. Δεν δυσανασχέτησε καθόλου και ένιωθα κ εγώ ασφάλεια στην αρχή μη μου γυρίζει.
Εχει να κάνει με το αν το βολευεται το μωρακι.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ το χρησιμοποίησα μέχρι 2 μηνών. Μετά άρχισε να σπρώχνει με τα ποδαρακια της και να βγαίνει από την πάνω πλευρά οπότε δε βολευόταν. Μόλις άρχισε να γυρνά μπρούμυτα αμέσως της ο έβγαλα! Ήταν 2μιση μηνών περίπου.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ το χρησιμοποιώ αλλά μόνο το "μεγάλο" κομμάτι, το οποίο της το βάζω στην πλατούλα.
Το μικρό κομμάτι, δεν το έχω γιατί την περιορίζει πολύ (την κοιμίζω στην καλαθούνα) κι έτσι δε μπορεί να γυρίσει ή να κουνηθεί όπως θέλει εκείνη.

Τη βάζω πάντα πλάγια, αλλά εκείνη αν θέλει -τινάζοντας τα χεράκια και τα ποδαράκια- γυρνάει ανάσκελα.

Και δυο βράδια, έχοντας βρει κόλπο να την αλλάζω πλευρό χωρίς να ξυπνάει, αυτή τελικά βρέθηκε μπρούμυτα. Και ξέρετε τι ωραίο ύπνο έκανε? Ούτε γκουχ ούτε βαχ. Κοιμήθηκε μέχρι το πρωί. Ενώ άμα είναι ανάσκελα, όλο αχ-γκουχ-φφφφφ-γκγκγκγκ-και άλλα τέτοια είναι. Χώρια που ξεσκεπάζεται. Κι αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που χρησιμοποιώ το σφηνάκι.

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω απο τη πρωτη μερα βαζω το μεγαλο πισω κομματι για την πλατουλα της. Αισθανομαι μεγαλητερη ασφαλεια ετσι.

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το σφηνακι το χρησιμοποιησα μεχρι που την βρηκα να κοιμαται καβαλα πανω του!!! Cool
Ηταν δεν ηταν 4 μηνων! Οποτε το εκοψα.

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω χρησιμοποιώ το σφινακι μόνο πίσω από την πλάτη του! Του αρέσει να κοιμαται στο πλάι, να ακουμπάει το μάγουλο κάπου! Ακόμα δεν μπορει να γυρίσει..
Εχουμε της chicco που έχει ενα υφασματακι στο οποίο ξαπμώνει το μωρό...οπότε δεν φοβαμαι μην το κουνήσει ή του ερθει στο πρόσωπο και δεν μπορει να αωαπνέει

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα Κ. έγραψε:Το σφηνακι το χρησιμοποιησα μεχρι που την βρηκα να κοιμαται καβαλα πανω του!!! Cool
Ηταν δεν ηταν 4 μηνων! Οποτε το εκοψα.

xaxaxaxa asteio 8a htan! cyclops

IRINI ZOU

IRINI ZOU
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια χρησιμοποιήσατε το σφηνακί στην καλαθούνα????

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IRINI ZOU έγραψε:Κορίτσια χρησιμοποιήσατε το σφηνακί στην καλαθούνα????

egw otan to xrisimopoiousa nai, to evaza k sto portbebe-kala8ouna, kapoia stigmh to evaza mono stin plath k tora pia ka8olou

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
christina80 έγραψε:
Αννα Κ. έγραψε:Το σφηνακι το χρησιμοποιησα μεχρι που την βρηκα να κοιμαται καβαλα πανω του!!! Cool
Ηταν δεν ηταν 4 μηνων! Οποτε το εκοψα.

xaxaxaxa asteio 8a htan! cyclops


Ηταν απιστευτα αστειο και το περιεργο ηταν οτι ηταν στον αερα ο πωπως της!!!! Embarassed

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emena o giatros mou eixe pei oxi sta sfinakia ego to evaza alla i mikri xorage na koimate anaskela opote den eixe noima.tora tis vazo mono ena maksilaraki mikro makrosteno apo piso gia na menei oso mporei sta plagia giati etsi volevete na tin parei o ipnos

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω εκεί το χρησιμοποιω ακόμα... αλλά το ένα

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν το χρησιμοποιησα ποτε.Απλα τον εβαζα ανασκελα με το κεφαλακι στο πλαι δεν επαθε τιποτα μεχρι στιγμης!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις